Jak dopadl piktogram v Rozseči u Kunštátu?

10.8.2013 v Poselství 14

Tento článek je pokračováním k: Co nám říká léčivý piktogram, nově objevený v Rozseči u Kunštátu?


… Za pár dnů bylo po něm.

Šla jsem si nabrat energii z kruhu v Rozseči (protože tuhle jen tak někde nepotkáte) a podívat se, jak to tam teď vlastně vypadá, jelikož jen pár dnů po vzniku obrazce, lidé hlásili, že je posekaný. To tam opravdu moc dlouho nevydržel.

Jako první mě skoro praštilo mezi oči zjištění, že majitel si fikaně vyměřil uprostřed pole obrovský čtverec, v jehož středu byl kruh v obilí a ten velmi pečlivě vysekal. Obilí bylo však stále zelené. Oproti tomu, co lehlo v samotném obrazci, je škoda kterou si takto způsobil, mnohonásobně vyšší. Jeho logiku tím pádem už vůbec nechápu.

Osobně to také považuji za vandalismus nejhoršího kalibru. V Německu, když vznikne takový nádherný a velký obrazec, už jsou někteří zemědělci dál. Dají o tom široké veřejnosti vědět a když to má úspěch, vybírají vstupné do kruhu, pořádají dokonce i zájezdy a lidé si sem chodí lehat a léčit se.

Jestli mi nevěříte, pusťte si tento film a sledujte: The Croppies # 3 – Fakten, Lügen, Hypothesen – No jo, ale tady jsme přece v česku, takže co byste chtěli?

Zničený piktogram v Rozseči

http://www.youtube.com/watch?v=3b8ityWSV44&feature=youtu.be


Dokonce jsem i našla záznam ze sekání obrazce, na který se v podstatě nedá moc nadšeně dívat, jelikož se tam pohybují samí naštvaní lidé a destrukce obrazu je v plném proudu. Ale se zajímavým komentářem:

,,Ranni probuzení zemedelskou technikou.. aby znicili kruhy v obili. Na misto jsme dorazili s Vašken Novákem a Šrejmou v utery cca pul 10 vecir.. Rano nas cekalo nemile zjisteni. Kruhy tak vydrzely od soboty do stredecniho rana.“

A pod tím trefné komentáře:

Byli jsme tam 3 dny po vzniku, barva obilí v kruhu a mimo něj byla stejná. Klasy pouze ohnuté, nezlomené. Jediné vyjádření majitele které jsem viděl bylo v JM večerníku. Mluvil o vandalství a škodě 10000 kč. Zajímalo by mě kde je vzal. Na polehlé obilí jsou zvedače, které majitel očividně vlastní (viz. další videa). Na 5m vyšlapané cestě 10K udělá těžko. Pravděpodobně jde o škodu kterou si způsobil sám tím,že to sklidil. Klidně mohl vybírat vstup, sám bych 50 klidně dal.

Ano, to je neúcta k něčemu tak úchvatnému. Jsou lidé, kteří tento fenomén zesměšňují a různě manipulují. Nevěřím, že by lidé vytvářeli takovou paseku, že by úmyslně šlapali vzrostlé obilí. Většinou k obrazci vede jedna až dvě pěšiny co nejkratší cestou a tu lidé respektují. I obilí v obrazci není zničené, normálně dozraje, takže kombajnem vznikla mnohem větší škoda. Vše bylo možné po dozrání sklidit, teď už ne.

… Tak tak.

Ačkoliv vstup do bývalého centra kruhu je pořád úžasný zážitek, bylo mi při sezení na holém poli trochu krušno při představě, jak debilní někteří lidé jsou. A nebudu se nikomu omlouvat za slovo ,,debilní“, protože je to pravda. Tohle opravdu inteligentní člověk neudělá.

Vytáhla jsem ručník, časák, svlékla triko, rozvalila se a strávila tam příjemný den na slunci, na jehož konci jsem byla parádně nabitá a ještě k tomu opálená, takže to máme dvě mouchy jednou ranou.

O žádné transcendentní prožitky jsem se nepokoušela, neměla jsem na to náladu a po pravdě řečeno jsem tam nebyla naposledy, takže můžu klidně někdy příště. Dokud energie ,,nevyčuchne“, pořád se tam dá vracet a střed kruhu se dá vypozorovat, vypočítat a vycítit. Takže jsem si jenom četla a luštila křížovku, vyloženě jsem si tam šla odpočinout a mít klid.

Jedna zvláštní věc se mi tam ale přesto stala. Asi po půlhodině čtení a válení se na slunci, jsem slyšela ženské hlasy, jak na mě volají. Byly slyšet zeshora z kopce. Myslela jsem, že tam budou nějaké ženy, tak jsem úplně nadskočila co po mě asi chtějí, ale když jsem otočila hlavu za hlasy, bylo ticho a nikdo tam samozřejmě nestál… Přitom to zaznělo tak 20 metrů ode mne. Z toho směru navíc ani nevede cesta, takže kdo by tam co dělal…?

Ještě 20 minut jsem bedlivě sledovala okolí, ale neobjevila se tam ani noha. Zkrátka to nebyli lidé.

V tomto kruhu by mělo být dobré napojení na duchy Vesmíru a nejenom na ně, je tedy možné, že to bylo něco odtud.

Jinak se ale za celý den nestalo nic a nikdo do kruhu nepřišel. Jakmile se vysekal, přestal být zajímavý pro lidi, kteří věci hodnotí očima a jenom za energií si sem asi zajde málokdo.


Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Filmy od Alue“

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

• Používáte VIMEO.COM? Účet Alue na Vimeo najdete ZDE

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Sigil 2013-08-10 07:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Možná, pokud je ten obrazec takovým zázrakem a má o něj zájem tolik lidí, mohli se s nechápajícím zemědělcem vandalizujícím vlastní pole jeho sečením v proudu žní, domluvit a onu plochu si pronajmout. Věřím, že by tomu byl přístupen, neboť lehlé obilí se blbě seče, ucpává to lištu, musí lišta nadzvedávat, přizpůsobovat, směrovat sečení víceméně podle padlých stébel.

Ikona diskutujiciho stenly911 2013-08-10 08:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Při studiu ve škole jsem narazil na několik středověkých legend původem z Německa a Švýcarska, které vyprávěly o záhadných obrazcích v obilí, jenž měl údajně – jak jinak na svědomí ďábel. O jejich konci se legendy sice nezmiňovali, ale vzhledem k tomu, že v té době měla velkou autoritu katolická církev, je možné si to celkem lehce domyslet.

Ikona diskutujiciho Karel 2013-08-10 13:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Souhlasím, kdyby se nějaké takovéto místo mělo využívat, o iniciativu by se musel postarat nějaký, nejlépe blízko žijící esoterik, který by zemědělce i přesvědčil, že z toho něco bude mít.

Ikona diskutujiciho Jazza Freyie 2013-08-10 16:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

to je zajímavé, nejspíše by i zemědělec rád peníze vybíral, ale jestli dostal nějaké instrukce ohledně posečení….. vždyť jinak by počkal aspoň až to dozraje

Ikona diskutujiciho Lori 2013-08-10 16:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

By ma zaujímalo či to majiteľ pola skúsil…ísť do stredu toho kruhu 🙂 Podľa mňa by to cítil.

Ikona diskutujiciho Igimaster 2013-08-10 20:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue nemuzes mit panu zemedelci za zle, ze zatim nema takove duchovni zkusenosti a premysli zcela racionalne. V Nemecku je jina moralka apod. Proc jsi ho tedy nekontaktovala ty, ze by si to nekdo pronajmul apod? Navic pokud by vybiral i vstupne, kdo by zaplatil a kdo by ho obesel? Z neceho by taky musel platit nejakeho pokladnika, ktery by to vstupne vybiral+dalsi hlidace aby si to lidi neobchazeli. Mozna by nezaskodilo trosku respektu vuci i materialnim lidem, kolikrat jsou hodnejsi a maji lepsi charakter nez nekteri tzv. "duchovnaci"(to myslim tak obecne, ne na tebe).

Ikona diskutujiciho vlaja 2013-08-10 22:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

pochybujem o sukromnikoch sukromny prozpech na ukor vseobecneho kazia zivot

Ikona diskutujiciho malé srdce 2013-08-10 22:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nechci reagovat přímo k článku. Jen chci poděkovat za to video s tou nohou a srandovní hudbou. To mě upřímně rozesmálo. Tím videem jsi velmi dobře vystihla, co si o tom celém posečení Aluško myslíš:-)Ale si si tam pěkně rochnila:-)))

Ikona diskutujiciho Alue 2013-08-11 11:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Fascinuje mě zde jeden komentující, který má dojem, že je možné někomu cizímu zabránit v posekání jeho pozemku, nebo že by se to dalo ukecat. Když si pustíte odkazované video ze sekání, je tam jasně vidět, na jaké mentální úrovni ti lidé byli a podle toho by diskuze s nimi byla absolutně zbytečná.

Ikona diskutujiciho Yanktonai 2013-08-11 14:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Duchovní souvislosti, význam a symbolika Rozsečského obrazce je v tomto článku – http://www.energytalisman.eu/cz/kruhy-obili-kriz-agrosymboly-piktogramy-2013-rozsec-kunstat-ustek-drnovice.html   V článku jsou i další obrazce letos v ČR, které s ním mají spojitost…

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2013-08-11 17:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Majiteľ si vysekaním sám spôsobil škodu, keby to nechal tak, dozrelo by to a mohol to bez väčšej straty sklidiť. Že škoda 10 000? To by mu tam museli rásť strieborné klasy. Vysekal to len preto aby tam nechodili ľudia.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2013-08-11 20:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ako dlho vydrží energia v takýchto kruhoch?

Ikona diskutujiciho Alue 2013-08-12 12:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]: zhruba rok. potom vyčuchne.

Ikona diskutujiciho Návštěvnice 2013-11-17 19:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A nemohli to být v Rozseči nad Kunštátem třeba obyčejní circle makers? Česká odnož existuje. http://www.circlemakers.wz.cz/

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek