Jak dopadlo odsolování bobkovým listem

2.6.2013 v Výživa 3

Milí čtenáři,

Jistě jste si všimli, že jsem celkem ochotný pokusný králíček a různě zkouším lidové ozdravné návody, které se ke mně dostanou. Je to perfektní způsob, jak se učit a jak spojit teorii a praxi dohromady, aby nám to k něčemu bylo.

Nedávno jsem publikovala ,,babský recept“ Očista od solí pomocí bobkového listu, který jsem se rozhodla zkoušet.

Ne že bych měla problém s ledvinami nebo solí, už roky jím výhradně draselnou a himálajskou sůl, rafinovanou jedině v podnicích velmi výjimečně a jestě se promývám levitovanou vodou, ale lepší je problémům preventivně předcházet, než než je pak jednou muset řešit.Do odsolování bobkovým listem se pustili ještě dva moji přátelé, tak jsme byli tři pokusné osoby, každý v jiném věku.

Pili jsme všichni uvedené množství bobkového listu přes den. Vždy tři dny po sobě, pak přestávka a pak zase. Celkem třikrát.

Chuť odvaru není nijak odpudivá. Je to trochu hořké, takové ,,bobkové pivo“ 🙂 haha… Zaujala mě vůně. Kořeněná, jakoby pepřová. Stejnou vůni vydávají moje semínka bazalky, je mi příjemná. Takže pití nebylo nijak útrpné.

Ze mě během očisty ani po ní nevyšlo vůbec nic, takže za sebe bych řekla, že to na mě nemělo efekt a pokud ano, neviděla jsem ho. Ani pocitem, ani okem, ani čichem, nic. Buď jsem moc mladá (což je většinou jen výmluva, dneska jsou lidé na základní škole kolikrát nemocní jako důchodci, ale v tomto případě to asi výmluva nebude), nebo mám dobré ledviny, nebo dobře vylučuji sůl, anebo blbě koukám.

Zato pokusná osoba číslo dvě popsala, že moč byla zmatší, jakoby koncentrovanější a měla jiný pach.

Pokusná osoba číslo tři dokonce uvedla, že sledovala ,,barvičky“ v moči. Barvičky, to byly asi usazeniny staré soli, blíže nespecifikováno. Přitom pokusná osoba číslo tři byla z nás všech nejstarší.

Nedostavily se žádné bolesti ani tlaky v ledvinách, nevolnost, nebo jiné vedlejší projevy, které běžně člověk sleduje u různých detoxikačních kúr, takže preventivní očista bobkovým listem je za mne nyní odzkoušená. Evidentně funguje o to citelněji a lépe, o kolik je detoxikující osoba starší.

Takže ji určitě doporučuji, funguje to a není to nijak hrozné.

Kam dál:

Otevřít rubriku ZDRAVÍ: ZDE

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

.

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Zay 2013-06-02 18:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Prosímtě jaký bobkový list jsi používala? 😉 Normální z pytlíku z obchodu? Nebo ho prodávají ve zdravé výživě, bio? 😉

Ikona diskutujiciho Roman 2013-06-02 19:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue 🙂 mužeš zkusit třeba kůru, spočívající v pití destilované vody.Pokud se teda nezalekneš článků o dest.vodě. Měj se fajn Roman.

Ikona diskutujiciho Petra 2013-12-18 11:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Chýba mi informácia či skutočne došlo k zlepšeniu pohyblivosti kĺbov? Alebo sa zdravotne nijak efekt neprejavil? Nemyslím vizuálne a pachovo, to je popísané ale skutočne individuálny pocit zlepšenia zdravotného stavu. Napísať, že liečba funguje len na základe toho, že sa sfarbila moč mi príde málo…

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek