Jak jsem poznala své totemové zvíře

19.8.2013 v Zážitky 48

Jako zapálená milovnice Jaroslava Duška, po večerech poslouchám jeho povídání Duše K. Mám postahované všechny dostupné záznamy. Vždy když si je pustím, tak se u toho zrelaxuji, nabiju a jakoby srovnám. Jarda Dušek, to je někdo, kdo mě vždycky dokáže velice příjemně naladit a inspirovat.

Při poslechu jednoho ze záznamů došlo na řeč o totemovém zvířeti. Jarda, s vtipem jeho vlastním, vyprávěl jak lidé chtějí mít pořád nějaké ,,velké vznešené“ poslání a například při meditacích na hledání svého totemového zvířete čekají, že budou mít nějaké úžasné stvoření, tak čekají jednorožce a podobné krásy… A někdo tam má třeba myšičku a je z toho konsternovaný, snaží se ji odehnat a tak… Noa jak tak to povídání poslouchám, napadla mě otázka, jaké by asi bylo moje zvíře?

Totemové zvíře by mělo symbolizovat podstatu nás samotných, naše skutečné já a setkání s ním by měl být obohacující zážitek. Něco, co by nám mělo pomoci lépe poznat sami sebe… Takže taková meditace na totemové zvíře se mi nezdála jako ztráta času, kor když o tom mluví Jarda, tak to chci taky zkusit. Byla jsem zvědavá na výsledek.

Přemýšlela jsem, přemýšlela a říkám si, že moje zvíře by byla asi kočka.. JO, určitě kočka. Asi by měla bílou barvu a tak…. Ale byla to jenom domněnka, na mysl mi totiž chodily i jiné nápady a jiná zvířata.

A jak jsem tak nad tím přemýšlela, nedalo mi to a nakonec jsem si řekla, že ho zkusím najít, že si tu meditaci udělám taky a schválně, jestli tam bude bílá kočka, nebo něco jiného? … Kdyby tam byla myš, tak to by mi vlastně nevadilo. Co by mě ale fakt naštvalo, je situace kdy bych tam potkala hada, nebo škorpióna. 😀 Ale nebála jsem se toho, protože jedovatá potvora nejsem, čili nebyl důvod, aby se tam ukázalo něco takového.

Zajímavé je, že vždy když jsem myslela na tvé totemové zvíře, vybavovaly se mi veliké žluté oči. Tak jsem si říkala, ,,Jo, bude to asi fakt ta kočka.“

Meditace, při kterých člověk jakoby sestupuje do svého podvědomí, znám z minulosti kopu, ty postupy bývají pořád stejné, akorát u toho totemového zvířete se doporučuje sejít sedm schodů v barvě duhy, kdesi jsem to vyčetla. Nepřišlo mi to vůbec důležité, ani nějak vysloveně podstatné, protože všechny vizualizace před tzv. meditací jsou v podstatě jenom přípravka, během které se člověk na něco vylaďuje a obrazy ho k tomu postupně vedou. Takže ani tak moc nejde o ty obrazy, ale spíš o to, aby se člověk vyladil správně na to co chce.

Když zapadlo slunce, lehla jsem si na postel, na uši dala hudbu 432 hz a ladila se. Nemám tendenci strojeně dodržovat určité postupy, protože vím, že moje vnitřní já ví jak mě přivést kam potřebuji, takže jsem tomu nechala volný průbeh a jenom s přáním dostat se k totemovému zvířeti jsem čekala, jaké obrazy se začnou ukazovat. Přesto jsem dala první námět, myslela jsem na ty doporučené a popisované schody, které vedou dolů do podvědomí.

… Skutečně jsem se před nimi náhle objevila, ale vůbec se mi nelíbily. Na konci byla vidět tma, ze které šel nepříjemný pocit a já si říkám ,,Nechci jít nikam dolů, já chci jít nahoru, protože já hledám svoje vyšší já, chci jít do NADVĚDOMÍ, žádné temné hlubiny nechci a nemám.“

Tak jsem máchla rukama a nepříjemné schody zase zmizely.

Okolo se trochu točila mlha, ze které se potom zjevila snová krajina, která vypadala jako obraz Christina Riese Lassena. Slunce, moře, a hodně světlých barev. A přímo skrz tento obraz se mi poté ukázala stupňovitá cesta. Nevedla ani dolů ani nahoru, jednoduše se prolínala skrz a vedla kamsi do dálky… Ale měla jsem dobrý pocit z toho co vidím, tak jsem tam šla.

Prošla jsem skrz ten obraz, až se najednou ztratil a skrz bránu jsem pomalu prošla na místo, které vypadalo jako to, které si pamatuji předtím, než jsem přišla na zem. Nebyla jsem přímo tam, ale objevila jsem se v prostoru, který měl jeho podobu.

Chvíli na to hledím a říkám si ,,No jasně, kde jinde bych se taky měla objevit?“

Trochu jsem se tam prošla, ale jen pár kroků. Ve skutečnosti jsem byla poměrně pasivní a spíš čekala, co se asi bude dít dál. Obešla jsem pár mohutných stromů, když se najednou zpoza nich zjevila zvířata. Objevila se a běžela společně přímo ke mně. Všechna měla čistě bílou barvu, žádné z nich nemělo jiný odstín a krásně zářila. Bylo to jako vidět skupinu andělů, akorát ve zvířecí podobě… Takové pocity ve mě jejich světlo vyvolávalo.

Divila jsem se hodně, protože jsem do toho šla s původní myšlenkou na ,,to své jedno“ totemové zvíře, čekala jsem tedy jedno… Ale z toho místa vyběhlo kde co. Postřehla jsem v té rychlosti jelena, kočku, orla, sovu, nějaké malé ptáčky, vlka, laň… Bylo jich dost.

Přiběhli, postavili se okolo mě a najednou se mi rozplyzl obraz. Udělala jsem kruh v pravotočivém směru. Ale ne vědomě, otočilo mě to samo a nemohla jsem se tomu ubránit… Až mi pohled padnul na bílou sovu s obrovskýma žlutýma očima.

Sovice sněžní (Nyctea scandiaca)


Hledím na ni a došlo mi, že to jsou ty velké žluté oči, které se mi vybavovaly od chvíle, co mě napadlo hledat totemové zvíře. Koukám na tu krásnou sovu a ptám se jí:

,,Takže to jsi ty? Já původně myslela, že tady potkám bílou kočku.“

Všimla jsem si, že pod bidýlkem, na kterém seděla sova, stála přesně ta bílá kočka, kterou jsem si původně myslela, že bude moje… Koukám na ni překvapeně a říkám jí: ,,Takže ty opravdu nejsi moje totemové zvíře?“

Kočka se na mě podívala, zavrtěla hlavičkou, otočila se, zvedla ocas a hrdě si odkráčela pryč… S ní odešla i ostatní zvířata. Tak jsem zůstala se svojí nádhernou sovou sama.

Byla celá čistě bílá, jen trošička černých skvrnek byla vidět nahoře na hlavě, na zádech a na koncích křídel. Poznala jsem v ní Sovici sněžní, exemplář se světlejším peřím. Tyhle sovice jsou někdy i tmavší, podle toho jak moc jsou kropenaté. Tahle byla jedna z těch hodně bílých.

Došlo mi, že sovici sněžní mám vlastně ráda celý život a už jako malá jsem si její obrazy dávala na plochu, na svém Win7 v pracovně občas mám také tuhle sovu. Něco mě vždy při pohledu na sovy přitahuje a fascinuje. Je to takový tichý obdiv… Aha? Že mě to nenapadlo dřív, že ji tady potkám!

,,Proč jsi sova?“

,,Protože sova je moudrost,“ odpověděla mi.

Velmi dlouho jsem u ní jenom stála a asi z metru a půl jsme si hleděly do očí. Byl to tak hluboký pocit, že jsem nechtěla, aby skončil. Protože když člověk pochopí, jak vypadá jeho duše ve zvířecí podobě, jaká je jeho podstata, dost ho to zasáhne.

A sova pokračovala: ,,Ty jsi čekala kočku.. Kočka je ti sice podobná, ale nejsi to ty, protože kočka není tak moudrá.“

,,Ale je vnitřně hodně svobodná.“ Odpovídám sově.

,,To ano, svobodná je, ale já jsem mnohem více. Mohu také létat a vidět vše z výšky, s rozhledem. Kdežto kočka kráčí při zemi. I když našlapuje tiše a je rafinovaná, já tohle vše umím také. Létám tiše, přesně a s rozvahou.“

Na to jsem neměla co říct, jen jsem fascinovaně hleděla. Vlastně jsem si tak původně říkala, že si tuhle krásnou sovu ani nezasloužím, ale když mluvila, všechno se najednou zdálo být tak jasné a srozumitelné, že nebylo o čem pochybovat.

Vzpomněla jsem si, že totemové zvíře má symbolizovat naše všechno a říkal to i Jarda Dušek, tak se ptám: ,,Jaké máš slabé stránky?“

,,Žádné nemám, protože v moudrosti je vše. Když máš moudrost, slabosti se pod ní ztrácí.“

Opět jsem zůstala jen konsternovaně hledět.

Najednou jsem si všimla malé slzy v levém oku sovy. Přišla jsem k ní blíž, abych zjistila, proč tam je. V její slze jsem uviděla tvář určitého člověka. Vím, o koho jde i proč se ukázal v slze mé sovy.

,,Já vím, je to teď velké trápení, ale co mám dělat?“

,,Prostě na to zapomeň,“ odpověděla sova a náš rozhovor se dál vedl v tomto duchu.

Chtěla jsem se jí dotknout, ale nějak jsem si to nedovolila. Představila jsem si proto na levé ruce bílou koženou rukavici a poprosila sovu, abych si ji mohla vzít na ruku, že se kousek projdem spolu krajinou.

Souhlasila a přešla na rukavici… Chvíli jsme šly, ale najednou se mi rozplynula a propadla pod nohama zem. Objevily jsme se ve vzduchu, vysoko nad zemí. Moje Sova letěla hned vedle mě.

Ptám se jí: ,,Co je? Kam to jdeme?“

,,Chci ti něco velmi důležitého ukázat, co chci, abys viděla.“ Odpověděla mi a sletěly jsme dolů k zemi, kde jsem mohla vidět člověka, na kterého mě předtím upozornila svojí slzou. Co, to jsem tam viděla, bylo naprosto šílené. V podstatě smrt ve zpomalených záběrech… Chtěla jsem odvrátit pohled, ale sova mi říká: ,,Jen se dobře podívej, aby sis to uvědomila… Poznej celou pravdu.“

Nemá smysl zde popisovat podrobnosti kdo to je, co se přesně dělo a proč… ale po těchto děsivých pohledech mi přišlo hlubší uvědomění celé záležitosti a něco se ve mně dost pohnulo.

Když jsem viděla co jsem měla, vzala mě sova zpět na místo, kde jsme se původně potkaly. Sedla si zpět na své bidýlko a začala mi vše pomalu vysvětlovat, zatímto já se nořila do jejích očí. Byly tak hluboké…

Nevím, jak dlouho to trvalo, ale nechtělo se mi od ní vůbec odcházet. Nakonec jsem se však rozhodla setkání ukončit a prošla jsem pomalu bránou ven z tohoto světa. Vyšla jsem postupně schody, ty tentokrát vedly nahoru. A za těmi schody byla holá planina, nádherná a čistá. Plná světla.

Otočila jsem se zpátky na průchod se schody i bránou. A všimla jsem si, že sovice tam nezůstala, ale že letí za mnou do té planiny.

Proletěla skrz bránu, pak proletěla okolo mě a pokračovala dál… Rozběhla jsem se za ní.. A pak jsem si všimla, že moje sova zmizela a v sovu jsem se proměnila přímo já… Chvíli jsem letěla nad krajinou. Viděla jsem hory, planiny, stromy, moře.. Najednou se obraz přerušil, ukázaly se mi jenom žluté soví oči a to byl pro mne impulz otevřít i ty svoje, lidské.

Otevřel se mi pohled na strop a byla jsem úplně jako opařená. Ani jsem se nehla a ještě dlooouho jsem ani nemrkla. Zkrátka byl to takový zážitek, že mi ještě dlouho dobíhal v hlavě. Úplně mi to zavařilo mozek.

linka

Kam dál:

Zobrazit rubriku ,,Zážitky – Vesmír“

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

.

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Věra Josífková 2013-08-19 06:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Přeji příjemné ráno Aluško. Moc děkuji za krásný popis stkání se svým totemovým zvířetem. Hodně štěstí v životě a velké poděkování za Tvou inspiraci na stránkách posílá Věra J.

Ikona diskutujiciho aves passeri 2013-08-19 07:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc hezké. Už jsem téměř zapomněla, jaké je to dělat sama takovéhle vizualizace, bývají to opravdu silné zážitky. Už dlouho jsem to nedělala. Totemové zvíře jsem se také pokoušela hledat, mluvila o tom kdysi moje kamarádka, dávala mi tip na nějakou knížku, ale už si bohužel nepamatuji, co to bylo. Mně vyšel orel :-) Holt ptáci mě fascinují. Právě ta svoboda…. :-)Mít za totemové zvíře moudrou sovu…krásné… krásné propojení svobody s moudrostí :-)

Ikona diskutujiciho Morwen 2013-08-19 08:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Temné hlubiny má každý bez výjimky, jediné rozdíly jsou v tom, jak se s nimi člověk vyrovná nebo jak s nimi zachází. Dle šamanské praxe se totemové zvíře hledá právě v tzv. dolním světě, tj. v podvědomí. V tzv. horním světě se hledá průvodce, který také člověku pomáhá a vede ho, ale nemusí být totemovým zvířetem.

Ikona diskutujiciho Ananas 2013-08-19 08:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

s těmi schody dolu… vždycky když si je chci představit, neodbytně mi to vnucuje schody do našeho sklepa, ale mě se nedaří si je přetvořit tak, jak chci aby vypadaly, barvy pokaždé zase rychle zmizí a je tam temno a fůra pavučin, takže se k meditaci nikdy nedostanu

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2013-08-19 08:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Přesně takové články má nejraději 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2013-08-19 09:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: Průvodci jsou andělé a jim podobné bytosti. Když ve svém nitru hledáš totemové zvíře, podle mě nezáleží na tom kam schody vedou, dokonce ani jestli jdeš po schodech.

Ikona diskutujiciho Inalyn 2013-08-19 09:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na sovu som mala vždy podozrenie ja, ale nie na bielu skôr na nejakú hnedú. Rada by som spoznala moje totemové zviera, ale ja sa neviem nahodiť do tej pohody, stále pracuje moja fantázia 🙂 Tiež si ale myslím, že to bude asi vlk 🙂

Ikona diskutujiciho Martin Riedl 2013-08-19 09:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hmm, takže jak vidím, někdy je meditace přecejen k užitku!

Ikona diskutujiciho Alue 2013-08-19 09:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je taky celkem zajímavé, že se mi před pár dny tahle bílá sova objevila v kávové sedlině. Dávala tam pozor na vývoj kolem vydávání mé druhé knihy. – Takže se už i připomíná.

Ikona diskutujiciho pavel 2013-08-19 09:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ještě větší svoboda je skutečně v té moudrosti… moudrý člověk je nad věcí a to mu právě dá tu svobodu. A bílá znamená čistotu.

Ikona diskutujiciho Lori 2013-08-19 09:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Najúžasnejšie je, že ja som pred pár dňami narazila na článok o totémovom zvieratku a ma to svojim spôsobom zasiahlo. A chcela som sa na to Tvoje spýtať aj v dotazníku ale akosi ma predbehol tvoj článok :D

Ikona diskutujiciho Katherine 2013-08-19 10:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ja jsem tohle zkousela nekolikrat a muj nejsilnejsi zazitek byl, kdyz jsem sla po temnych schodech dolu. Dosla jsem k bilym dvoukridlym dverim – neco, jako dvere v nemocnicnich salech. Otevrela jsem je a za nima byla nekonecna tma. Hned, jak jsem do ni vesla, byla jsem uplne naha a byla mi zima. Sla jsem po drsne zemi a mam pocit, ze jsem chvilku ve tme bloudila. Nakonec jsem videla svetlo. Sla jsem k nemu a na zidli jsem nasla stredne velkou krabicku.  Otevrela jsem ji a vyslo z ni svetlo, ale nic konkretniho jsem nevidela. Koukala jsem se do svetla nejakou tu dobu, ale nic…Dal se proste nedokazu dostat.

Ikona diskutujiciho Likan 2013-08-19 10:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Úžasné! Musím to zjistit taky. :-)

Ikona diskutujiciho Spiiiidy 2013-08-19 10:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pěknej zážitek … dozvěděla ses i jak se ta sova jmenovala? Ze jména se dá taky vyčíst hodně.

Ikona diskutujiciho aralklovkyne 2013-08-19 10:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vadí to něčemu, když jsem v čínském znamení had?? 🙁

Ikona diskutujiciho B* 2013-08-19 11:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, vím, že to není k tématu, ale chtělaj sem se tě zeptat, jestli jsi četla nějakou knihu od Lorny Byrne? Najednu stranu se mi moc líbí, jak anděli popisuje..stejně tak duše, energii kolem člověka…ale nadruhou píše o bohu. Myslíš, že v těch nejvyšších sférách bůh existuje?

Ikona diskutujiciho Verča 2013-08-19 11:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak jsem to hned po přečtení článku akčně zkusila :D Myslím si, že to nějaký čas potrvá…dostala jsem se akorát k tomu, že jsem viděla před sebou fialové a modré barvy, taky jsem nedokázala jít po zemi, jakobych se vznášela. Takže si myslím, že to bude nějaké létající zvíře….Budu dál zkoušet 🙂 Díky za skvělý a inspirativní článek 🙂

Ikona diskutujiciho tarantule* 2013-08-19 11:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krásný článek 🙂 Když jsem viděla ten nadpis, tak jsem si zkusila napřed tipnout, co budeš a hned mě napadla sova… nevím proč. A jak jsem zjistila, že jsem se trefila, tak jsem jen zírala… vtipný, no. :D

Ikona diskutujiciho Kač 2013-08-19 12:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Už nějakou tu dobu uvažuji, že bych nějakou meditaci zkusila a tvůj článek mě k tomu ještě víc dohnal! :)) Opravdu nádnerný!! :))

Ikona diskutujiciho Eileen 2013-08-19 14:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hodně pěkný článek. O totemovém zvířeti slýchám už dlouho, ale ještě jsem se k té meditaci nedostala. Tvůj článek mne však povzdbudil, že se do toho nejspíš v brzké době pustím a konečně taky odhalím své zvíře, i když mám pocit, že vím, co to je. Určité zvíře se mi totiž poslední dobou zjevuje ve snech a pokaždé mě ochraňuje, tak uvidíme jestli se to bude schodovat.

Ikona diskutujiciho Tomáš 2013-08-19 15:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]:přesně jak píšeš. v šamanském cvičení je hledání totemového zvířete taky krásná cesta. abychom si byli jisti, tak se našeho zvířete třikrát zeptáme je-li toto naše totemové zvíře. pokud 3x odpoví ano, pak je to ono. krásné také je, jak se mění, kříží osobní představy s šamanskou cestou, kdy si nejdřív představuji nějaké to ušlechtilé zvíře a pak přijde hroch:-) a postupem času zjistím, že hroch je pro mně ten nejlepší!

Ikona diskutujiciho Evča77 2013-08-19 16:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zrovna dneska ráno ještě než jsem si šla přečíst tvůj článek jsem na Jardu Duška myslela, zdál se mi o něm sen :D nevím proč :D Díky za inspiraci, asi si dneska večer pustím nějaký jeho pořad, když o tom tak hezky píšeš 🙂

Ikona diskutujiciho Domča 2013-08-19 18:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

NádhernéO:-)

Ikona diskutujiciho Gray 2013-08-19 18:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jé, Sovice sněžní. :-) Nádherné zvíře. Mne totem navštívil cca před rokem a něco během snu. Přilétly ke mne tři tmavší sovy z lesa na otevřenou louku. Na louce byl rovněž jelen, ale promlouvaly ptáci, kteří přinášeli poselství moudrosti. Jeleni mají prý se sovami skrz tento dar, který ovšem u nich není primární, něco společného… Když jsem pak v létě přemýšlela o svém totemu, nalézala jsem všude v lesích pruhovaná a trochu strakatá bílo hnědá pírka (která jsem původně považovala za relikvie káněte lesního, později se ukázalo, že budou patrně soví, ale ještě jsem neodchytila žádného myslivce na podrobnou analýzu) a na konci srpna mi pod oknem několik nocí létal a houkal puštík obecný. Bylo jasno. :-)

Ikona diskutujiciho Hugo 2013-08-19 20:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nie som si istý, či sa chcem stretnuť s mojim totemovým zvieraťom, aspon nie teraz….

Ikona diskutujiciho marry 2013-08-19 20:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

od začátku článku jsem věděla že budeš mít sovu, a žluté oči už mi to jenom potvrdily 🙂

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2013-08-20 08:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: jo jo, nebyl tam :D Přivítal mě delfín 🙂 Alespoň jsem se trefila tím, že jsou velmi společenští :))

Ikona diskutujiciho Jita 2013-08-20 08:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já jsem se se svým totemovým zvířetem ještě nesetkala a nejsem si jista, zda jsem na to nyní připravena. Někde jsem četla i metodu přiřazení zvířete podle shluku souhlásek ve jméně, ale už si přesně nepamatuji jak to bylo.

Ikona diskutujiciho Anima 2013-08-20 09:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

🙂 taktiež mám sovu

Ikona diskutujiciho Farah 2013-08-20 10:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je mozne, ze mam motylka? 🙂 Takovy malicky krehounky modrobily, rad se skryje a po case ukaze v cele krase..a hlavne: VSUDE SE DOSTANE 🙂

Ikona diskutujiciho Inalyn 2013-08-20 17:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aj mňa čakalo prekvapenie – biela tigrica…tá sa mi zjavila aj v minulých meditáciách na toto téma.

Ikona diskutujiciho Enola 2013-08-20 21:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pěkný článek:-)

Ikona diskutujiciho Naso 2013-08-21 00:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak jsem si to taky zkusil, jako meditační hudbu jsem si pustil déšť, a dopředu jsem počítal že to bude, černá puma a je to medvěd hnědý.Mé totemové zvíře a první vtělení jako zvířete na této planetě je medvěd hnědý. Přesně jsem se viděl, jak si užívám pohody, relax, jak se tulím a hřeje mě hebký kožíšek, jak si olizuju packy, jak skotačím ve vodě a hory a les. Naskakovaly další zvířata ale to jsou prý jedny z prvních životů. Naprosto mě to vystihuje, já medvěd.

Ikona diskutujiciho Domča 2013-08-21 20:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajimavé jak v každé kultuře je význam Sovy jiný:  V rané křesťanské mytologii je naopak sova symbolem ďábla. Houkání sýčka je chápáno jako věštba smrti. Také v Japonsku je sova považována za symbol smrti a špatné znamení, u indiánů kmene Hopi jsou sovy tabuizované, neboť jsou nečisté a zlověstné podobně jako u kmene Kwakiutlů v Kanadě nebo Kečuů v Peru..ale mě také příjde, dost moudrá už od toho pohledu i když zároveň něčím dost tajemná.:)

Ikona diskutujiciho Alue 2013-08-22 09:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[34]: Byla jsem vyučena symbolice z univerzálního Vesmírného principu, kde je každý symbol daný a neměnný, bez ohledu na kulturu. V tomto výkladu je to moudrost a sova také vždy něco důležitého hlídá.

Ikona diskutujiciho Domča 2013-08-22 22:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Samozřejmě, že není důležité kdy a kdo si ji jak vykládá, protože to jsou všechno pouze jen názory, určitá lidská přesvědčení. To mělo být dodáno pouze jako poznatek;-)

Ikona diskutujiciho Enji 2013-08-22 22:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to veľmi zaujímavé. Svoje totemové zviera som spoznala keď som bola malá a odvtedy som sa s ním nespojila ale pamatám si jeho žiarivo bielu farbu. Myslím si že to bol daniel. Žeby väčšina totemových zvierat bola biela ako sneh? Alebo je to náhoda? Aj keď biela svedčí o čistote duše..

Ikona diskutujiciho B 2013-08-23 16:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krásne vyjadrené Alue, sova je nádherné zviera, ááá, ktoré nie je, že ?

Ikona diskutujiciho ADB 2013-08-25 17:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tohle vyprávění se mě hodně dotklo, protože jsem před časem taky přišla u sebe na bílou sovičku. 🙂 Pozoruhodné je, že spolu se sovou se často objevuje i kočka. Asi jsou si nějakým způsobem podobné… A taky se spolu s nimi poměrně často objevuje i jelen. To je zvláštní. Všechno, co jsem četla i od ostatních, co tu komentovali, mi tu domněnku jen potvrzuje že tyhle zvířecí bytosti jsou v nějakém spojení. 🙂

Ikona diskutujiciho Aria Keboke 2013-08-27 12:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, myslíš, že když jsem přemýšlela nad totemovým zvířetem a chtěla ho poznat, zkoušela jsem meditaci ale nešla mi, pak se mi ale ve spaní zdál sen, kde jsem viděla zvíře přišla k němu a nechalo se pohladit, ačkoli v normálním životě by mě roztrhalo na kusy a pak se změnilo v jiné zvíře, myslíš, že to může být moje totemové zvíře…že můžu mít zvíře, které se mění v jiné? Moc tomu nerozumím ale mám takový pocit. Člověk by řekl, že to moje zvíře by mělo být zlé a mělo by symbolizovat, že jsem špatná atd. Ale když jsem se na to zvíře podívala, cítila jsem z něj dobro a lásku, proto jsem se odhodlala ho pohladit. Díky tomu úplně nevěřím, že vše co je bílé je dobré a vše co je černé je zlé.

Ikona diskutujiciho Caroline 2013-12-01 16:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Četla jsem, že pokud na sobě přestanu pracovat, tak mé zvíře odejde hledat harmoničtější část a vezme s sebou i kus mé energie a můžu i zemřít, protože je součástí mé duše… je to pravda? 🙁 Moc bych si to chtěla zkusit, ale nevím, jestli to zvládnu.. bojím se toho 🙁

Ikona diskutujiciho Černá vlčice 2014-02-05 15:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No moje totemové zvíře je myslím vlk. Ale nejsem si jistá asi je to vlk ale asi to je vlk. A vy jste přišli jaké je vaše totemové zvíře? A já mám i pocit že mě to zvíře i ovládá. Ale mě to ani nevadí. Tím že mě ovládá myslím že třeba někdy když se nazlobým tak začnu mýt úplně jiné smysli začnu se chovat jako vlk. Ale s tím sem se už narodila a něják mi to nevadí vždy jsem milovala zvířata:-) :-)

Ikona diskutujiciho Melisa 2015-08-04 16:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo,bílá sova jsi přesně ty 🙂

Ikona diskutujiciho Přemek 2016-02-12 03:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[35]: Co vlastně symbolizuje mnohými zde vytoužený vlk? Díky. :-)

Ikona diskutujiciho Octomaník 2020-03-01 13:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dneska jsem zjistil, že mé totemové zvíře je VLK

takhle nějak jsem ho zahlídl
https://static.flercdn.net/i4/products/dd2/f/47/42/05454247_larbhh.jpg

stál vpravo a zasvítili mu žlutě oči

Ikona diskutujiciho Izairi 2020-03-01 17:56:40 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alu už dřív jsem se
Tě chtěla zeptat,
moje totemové
zvíře je mořská
vydra,a jmenuje se
Umaly.No a čísla
mého duchovního
jména a jejího jména jsou podle
gematrie shodná
432.Nevíš jestli to
něco znamená?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-03-01 17:59:54
Ikona diskutujiciho
sipka

… že to máš dobře? třeba?

Ikona diskutujiciho Izairi 2020-03-01 19:00:55 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jako že mám dobře
to jméno? Když
jsem zjistila,že
mám mořskou vydru,tak mi jen tak
slabounce prolétlo
hlavou jméno
Amali.Bylo to ale
divné,nějak se mi
to nezdálo,tak jsem
se zkusila soustředit,a byla to
Umaly.A nejen že
naše jména mají
stejnou číselnou
hodnotu 432,ale
i zdrobněliny jmen
504.A ještě jedna
věc se čtecí kávou.
Několik dní poté
jsem si udělala kávu,ale kvůli svému jménu.
Prosila jsem K.D.
Vesmíru,jestli by mi
mohli potvrdit moje
jméno,protože jsem
si nebyla úplně na
1000% jistá,že jsem
ho v kávě přečetla
správně.No a když
jsem za 20minut
šálek otočila,tak
tam nebylo moje
jméno,ale na dně
bylo naprosto
zřetelně napsáno
Umaly.A přišlo mi,že
mi někdo (anděl?)
říká,že jako jsem
dobře slyšela jméno
Umaly,tak jsem
předtím v kávové
sedlině dobře
přečetla své jméno.
Já tedy fakt zírala.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek