Jak léčit rakovinu a proč je chemoterapie nebezpečná

21.1.2018 v Léčba 20

Osobně neznám člověka, který by se vyléčil z rakoviny pomocí chemoterapie. Zato znám spoustu lidí, kteří se z této nemoci vyléčili svépomoci. Tento článek bych rád věnoval všem lidem trpícím touto nemocí.

Proč je chemoterapie nebezpečná

Jak už jsem psal výše, neznám člověka, který by se z rakoviny vyléčil pomoci chemoterapie. Důvod je jednoduchý. Léčba chemoterapii spočívající ve vpravování chemických látek do organismu. Jedná se například o antibiotikum, virostatika, antipyretika, což jsou vysoce jedovaté a toxické látky. Do toho přidejme radioterapii (ozařování radiací), která je také součástí chemoterapie a jistě si sami dokážete představit co to s tělem člověka udělá.

Chemoterapie pomocí radiace nejenže neničí rakovinové buňky, ale také nezastavuje jejich růst. Místo toho napomáhá jejich růstu a ničí zdravé buňky v těle. U chemoterapie také dochází k celkovému rozkladu imunitního systému, takže člověk je pak zcela nechráněn proti virům a jiným infekcím.


Dr. Hardin B. Jones, bývalý profesor medicínské fyziky a fyziologie na Kalifonské universitě v Barkley studoval délku přežití rakovinou trpících pacientů po dobu více než 25 let. To, na co přišel, doslova vyvedlo z míry celou vědeckou komunitu, která se dodnes s jeho zjištěními nedokázala smířit. Dr. Hardin B. Jones zjistil při svých rozsáhlých výzkumech, že pacienti, kteří svou rakovinu nijak neléčili, žili až 4 x déle, než pacienti, kteří se léčili pomocí chemoterapie.

„Lidé, kteří odmítli konvenční léčbu, žijí v průměru ještě 12 a půl roku. Ti, kteří akceptovali standardní metody léčby (chemoterapie), žili v průměru jen 3 roky.“ uvádí Dr. Jones

Je zajímavé, že odborníci, kteří nám tvrdí, že radiace je nebezpečná (Černobyl, Fukušima), zároveň tvrdí, že je léčivá (radioterapie). Přitom jde o jednu a tu samou radiaci. Tak proč nám jednou říkají, že je nebezpečná a podruhé, že je zdraví prospěšná? To by přece pacienti trpící rakovinou mohli jezdit na ozdravné pobyty do Černobylu, nebo ne?

Léčba chemoterapií je navržena tak, aby co nejdéle protahovala nemoc pacienta. Díky tomu profitují farmaceutické společnosti, protože pro ně nemocný pacient rovná se výdělečný pacient. Pokud by lékaři a farmaceutické společnosti dostali zaplaceno až za zcela zdravého pacienta (tak jako tomu je v Číně), tak by si zřejmě nic nevydělali, nebo by museli přehodnotit strategii léčby.

Každopádně systém je nastavený, tak jak je nastavený a záleží čistě na osobní vůli každého člověka, jak se k léčbě své nemoci postaví.

Jak léčit rakovinu

Pokud se člověk chce vyléčit z rakoviny, tak stoji za zmínku uvést některé vnější a vnitřní postupy léčby.

Vnější postupy léčby

Mezi vnější postupy léčby patří nejčastěji bylinky, které ničí rakovinové buňky, obnovují imunitní systém, vrací tělo do stavu před rakovinou a dokonce napravují následky po ozařování.

Kořen pampelišky

Kořen pampelišky dokáže zcela rozložit rakovinové buňky (Public Domain)

Kořen pampelišky dokáže zcela rozložit rakovinové buňky (Public Domain)

Rostlina, kterou u nás běžně lidé považují za plevel, je pro nás z hlediska léčby rakoviny nesmírně prospěšná a to díky tomu, že umí rozložit rakovinové buňky.

V úvodní studii na americké univerzitě v Ontariu bylo prokázáno, že biofyzické působení extraktu z pampelišek vyvolalo už v průběhu 48 hodin rozpad nádorových buněk a nikdy nedošlo k poškození zdravých buněk. Vědci zjistili, že pokračující léčba za pomoci nízkých dávek z extraktu pampelišky byla efektivní pro odstranění většiny rakovinových buněk.

Za zmínku stojí případ 72 letého muže jménem John DiCarlo, který se vyléčil pouze díky užívání kořene pampelišky. Tento muž byl, po třech letech neúspěšné léčby rakoviny pomocí chemoterapie, poslán domů zemřít. Naštěstí mu někdo z nemocnice poradil, aby užíval kořen pampelišky. John DiCardo uposlechl této rady a v průběhu pouhých čtyř měsíců u něj příznaky nemoci vymizely a tento stav u něj vydržel.

Kořen pampelišky můžete užívat ve formě čaje. Doporučená maximální dávka je 3 čaje děnně.

Červená řepa

Šťáva z červené řepy uvede vaše tělo do stavu před rakovinou (Public Domain)

Šťáva z červené řepy uvede vaše tělo do stavu před rakovinou (Public Domain)

Slyšeli jste někdy o termínu „chemoterapie červenou řepou“? Červená řepa je oblíbená při léčbě rakoviny díky tomu, že dokáže u pacienta dosáhnout remise, což je stav původního fungování pacienta před vypuknutím nemoci.

Autorem jedné z nejčastěji citovaných studií o protirakovinných účincích červené řepy je maďarský vědec Dr. Alexander Ferenczi. Ten koncem 50. let minulého století dosáhl překvapujících výsledků remise u pacientů s rakovinou, když jim předepsal dietu, založenou pouze na syrové červené řepě. Až o desítky let později byla jeho práce publikována v The Australian International Clinical Nutrition Review.

V jednom z takovýchto doložených případů byl 50-letý muž s rakovinou plic léčen dietou podle Dr. Ferencziho. Již v průběhu šesti týdnů se jeho nádor ztratil a za další čtyři měsíce tento muž nabral zpět svoji ztracenou váhu a výsledky jeho krevních testů dokládaly jeho vyléčení.

Pro léčbu rakoviny můžete pít například čaj z červené řepy, ale nejúčinnější je šťáva z červené řepy. Šťáva z červené řepy by se měla pít po malých dávkách paradoxně kvůli své silné schopnosti ničit rakovinové buňky. Důsledkem by totiž mohlo být příliš velké množství vylučovaných toxinů, které by tělo nemuselo zvládnout.

Kořen maralu

Kořen Maralu tlumí negativní nasledky po chemoterapii (Public Domain)

Kořen Maralu tlumí negativní nasledky po chemoterapii (Public Domain)

Kořen maralu používají vrcholoví sportovci k získání síly a vitality. To také může pomoct lidem, kteří se po chemoterapii cítí vyčerpaní a bez energie.

Z hlediska léčby rakoviny má pro nás význam v tom, že kořen maralu obsahuje silné antioxidanty a tím pádem také dokáže napravit poškozenou DNA po chemoterapii.

Kořen maralu se běžně užívá ve formě čaje a doporučená denní dávka je 1 čaj denně.

Užívaní bylin

Osobně doporučuji postavit hlavní pilíř léčby rakoviny na užívání kořene pampelišky. Jako občasný doplněk si můžete v malých dávkách dopřát šťávu z červené řepy. Případně můžete svou léčbu postavit zcela na červené řepě, podle diety Dr. Ferencziho. Kořen Maralu doporučuji užívat, až se z rakoviny vyléčíte úplně. Dodá vám sílu a vitalitu.

Rozhodně nedoporučuji kombinovat všechny bylinky naráz ve stejných dávkách.

Vnitřní postupy léčby

Vnitřní postupy léčby rozeberu z většího úhlu, abych uvedl některá fakta do souvislostí a vy tak snáze pochopíte, proč vnitřní postupy léčby jsou účinné v boji proti rakovině.

Někteří lidé věří, že mysl je silnější než hmota. Například lidé, kteří četli knihu Tajemství, vědí, že pokud budou myslet na úspěch, bohatství a zdraví, tak se určitým vzorcem myšlení tyto věci do života dostaví. Autorka knihy Tajemství neobjevila nic nového pod sluncem. Pouze pochopila Vesmírné Zákony.

Lidská mysl je tak silná, že dokáže zabíjet i léčit. Rád bych to uvedl na pár příkladech.

Na jednom muži byl proveden experiment. Posadili ho do křesla a zavázali mu oči. Pak vzali tupý předmět a naoko ho jím jakože řízli do zápěstí. Poté nechali pod jeho zápěstím kapat vodu a řekli mu, že to kape jeho krev. Ten muž pak umřel. Co na tom, že do kbelíku nekapala jeho vlastní krev, ale obyčejná voda a že muže vůbec do zápěstí neřízli? Stačila pouhá myšlenka toho, že je mužův život v ohrožení, aby ho zabila.

Co se týče případů, kdy se lidé vyléčili samovolně z rakoviny pomocí mysli, tak bych rád uvedl příklad Sharyn Mackay, která se několik měsíců léčila v nemocnici z rakoviny, až ji nakonec oznámili, že rakovina se jí rozšířila do ledvin a nakonec zasáhla i plíce. Řekli ji, že její případ je beznadějný a poslali ji domů umřít (jak už to tak bývá). Nakonec se ale Sharyn Mackay uzdravila, což samozřejmě jako vždy lékaři prohlásili za zázrak. Sharyn Mackay uvedla, že za jejím uzdravením stála samotná touha pečovat o své malé děti do dospělosti a pevná víra celé rodiny.

Nebo můžeme také uvést příklad muže jménem John Matzke. Lékaři mu v jeho 30ti letech diagnostikovali zvláště agresivní formu rakoviny, která se rozšířila až do plic a v tomto stádiu se podle lékařů již nedala léčit. Zde John Matzke nečekal, až ho lékaři pošlou domu umřít a sám z nemocnice utekl. Stáhl se do ústranní a sám si naordinoval přísnou životosprávu, zdravě jedl a prováděl různá duševní cvičení. Když se pak za měsíc vrátil do nemocnice, tak na rentgenovém vyšetření zjistili, že rakovina zcela zmizela.

Nemá cenu zmiňovat všechny případy samovyléčení lidí z rakoviny, protože těchto případů jsou na internetu tisíce a popis všech těchto vyléčení by vydal na několik knih.

Lidé, kteří se vnitřně vyléčili z rakoviny, často uvádějí, že jim k vyléčení pomohla samotná víra v jejich uzdravení. Pokud si člověk, který má rakovinu, každý den řekne „Jsem zcela zdravý“, pak tato víra skutečně dokáže rakovinu vyléčit.

Mnozí lidé vypovídají, že díky meditaci a jiným duchovním cvičením se jim podařilo z rakoviny vyléčit (Public Domain)

Mnozí lidé vypovídají, že se jim díky meditaci a jiným duchovním cvičením podařilo z rakoviny vyléčit (Public Domain)

Jsou také různé kultivační metody, které dokážou rakovinu vyléčit, jako jsou jóga, meditace, nebo různá čchi-kungová cvičení. Například mnoho lidí uvádí, že čchi-kungové cvičení Falun Gong jim pomohlo vyléčit rakovinu. Jejich zkušenosti si můžete přečíst zde. Knihu Falun Gong s čchi-kungovými cvičeními si můžete zdarma stáhnout zde.

Člověka, který je duševně a fyzicky vyčerpaný v důsledku boje s rakovinou, může taková meditace dostat do fyzické a duševní pohody. Také na spirituální úrovni dochází k nápravě DNA a nahrazení nemocných buněk, zdravými buňkami.

Závěrem

Lékaři nám tvrdí jak je rakovina vážná nemoc, téměř nevyléčitelná. Z léčení rakoviny dělají vědu a říkají jak je to složité. Přitom stačí pár bylinek, správná životospráva a zaměření své mysli na zdraví.

Rád bych na závěr citoval paní doktorku Mudr.Hulda Regehr Clark, která se zabývá léčbou rakoviny, o které napsala knihu. Toto si myslí o současné medicíně:

,,Většinu lékařů, vědců, ale i obyčejných moudrých lidí, se farmaceutický průmysl snaží zastrašovat, omezovat a vydírat. Tyto mafiánské praktiky ovšem nemusíme tolerovat. Vzdělávejte se proto sami, nevěřte slepě lékařům jen proto, že oni přece studovali několik let a tak o tom musí něco vědět. Vzdělání na lékařských fakultách je z velké části ovlivňováno farmaceutickými společnostmi. Lidé jsou neinformovaní a proto slepě důvěřují svým lékařům a současnému zdravotnímu systému, díky čemuž vydělávají farmaceutické společnosti obrovské peníze po celém světě.“

Autor: Martin Kirschner

zdroj: http://www.vipnoviny.cz/jak-lecit-rakovinu-a-proc-je-chemoterapie-nebezpecna/

korektury textu: Alue

uveřejněno s milým přáním autora

Komentáře

Ikona diskutujiciho jana 2018-01-21 07:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jak se muze nador ztratit? (:

Ikona diskutujiciho Alue 2018-01-21 08:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]:  Jak ho tělo postupně složilo, tak ho umí i postupně rozebrat, jenom se mu musí správně pomoct. Většina rakovinářů má ale stejný problém, vzdají léčbu v nějaké fázi, i poté kdy už se dostavují výsledky a kdy je jim líp. Psychika, klid a pevná vůle je to hlavní.

Ikona diskutujiciho hanka 2018-01-21 08:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Výborný a užitečný článek, děkuji lidem, kteří sdílí tyto zkušenosti a metody. Jsem z lékařské rodiny a odmalička jsem vyrůstala v přesvědčení mých rodičů, že lékař má moc nad pacientem proto, že tak dlouho studoval těžký obor a tudíž co řekne doktor je svaté a o tom se nediskutuje. Když jsem byla dítě, tak jsem taky chtěla být doktorka, až jsem jednou mamce řekla, mami, a ty když jsi doktorka tak nikdy nejsi nemocná, že? Přišlo mi to logické, když někdo ví, jak léčit, tak přece sám musí umět poradit i sobě a udržet si zdraví. Mamka se začala smát a říkala mi že tak to nefunguje. Tak jsem pak už nechtěla být doktor, protože mi to přestalo dávat smysl :))

Ikona diskutujiciho Alue 2018-01-21 09:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]:  Standardní lékařský postup, to je taky kapitola sama pro sebe. :-x  Větší šílenost vymyslet nemohli.

Ikona diskutujiciho Renata 2018-01-21 11:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: za 6 rokov studia mediciny nabrali informacie, z ktorych cerpaju cely zivot, aj tu rakovinu "liecia" uz dlhe roky rovnakym postupom bez toho, aby sa zamysleli, ze je to neefektivne a nedokazu si ani len pripustit, zeby sa to dalo lieict aj inak setrne bez vedlajsich ucinkov a takmer zadarmo. Zial len mala hrstka lekarov , ktorym naozaj zalezi na zachrane kazdeho jedneho pacienta sa nad tym zamysla a ti uz sami cely zivot studuju aj alternativne metody a skusaju praktikovat. Ludi nelekarov, co liecia prirodne a maju vysledky uplne zosmiesnuju, stale je viac takych clankov, kde nejaky lekar vyhlasuje, ze biorezonancia je sarlatanstvo a pod. a vobec ho nezaujima, kolko ludi obislo 100 lekarov a nepomohli a nenasli problem a po biorezonancii a alterantivnej liecbe konecne ziju plnohodnotne. Navyse ked si clovek cita tie diskusie , je mu na grc, pisu tam ludia, ktori sa po rokoch vyliecili a potom 80 % takych, ktori ich zosmiesnuju a znemoznuju, tak ti nech maju svojich lekarov a svoje choroby, ked nic ine nedokazu pripustit. U vas v Cechach tusim uz na bylinne caje zakazali pisat co liecia, to uz je vrchol, otazka casu len, kedy zakazu bylinky vobec,  o to ide tiez..

Ikona diskutujiciho Tomáš 2018-01-21 11:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji za článek, pro mě jakožto medika byl výživný. Jsem si vědom té absurdnosti některých lékařských postupů, protože kolikrát se stává, že rizika plynoucí z terapie cytostatiky převýší ten očekávaný benefit… Hodně ale záleží i na tom, jak je daný nádor senzitivní, např. u hematologických malignit je to jednoznačně metoda 1. volby, remise zde dosahuje vysoké procento  lidí, včetně malých dětí. Leukemie jsou velmi agresivní a obávám, se, že by pro ně samotná podpůrná léčba bylinkami nebyla efektivní… U karcinomu prsu a prostaty už ta chemoterapie není tak přínosná, výhodnější je radioterapie, při které se  svazek záření nastaví tak, aby pokryl celý objem nádorů a nepoškodil okolní tkáně. K celotělovému ozáření tedy nedochází… Samozřejmě je důležité pracovat i na sobě, jak uvádí autor článku, ale rozhodně bych tu západní medicínu nezatracoval… Jen se prostě musíme průběžně sebevzdělávat, abychom nebyli tak snadno ovlivnitelní lékaři a dokázali si sami pomoct.

Ikona diskutujiciho Jara 2018-01-21 11:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Můj známý,lékař mi prozradil,že by nikdy nešel na chemoterapii.Taky řekl,že lidé nemají ani tušení,s kolika nemocemi za život si lidské tělo poradí samo,jen o tom neví.Klíč k životu a zdraví je jinde,nikdy ne v přehnané chemii.

Ikona diskutujiciho Doktorka se srdcem 2018-01-21 12:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já znám spoustu vyléčených lidí pomocí chemoterapie… Jedním z nich je i můj učitel qi gongu, ten je už 12 či 15 let po operaci a chemoterapii rakoviny plic (cvičil pak ještě dlouho guolin qi gong, který je speciálně proti rakovině). Většina lidí se léčila POUZE chemoterapií. A jsou více než 5 let po.

Ikona diskutujiciho Jirka 2018-01-21 12:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Článek obsahuje pár dobrých věcí, vedle toho ale i některé vyložené lži. Díky tomu vím, že ho nemůžu brát příliš vážně a vám bych radil totéž – brát ho jako inspiraci, ale nevěřit mu doslova.

Ikona diskutujiciho Alue 2018-01-21 13:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]:  Když dělali studii studií, zjistili, že pouze nějakých 5% všech existujících studií jsou skutečně objetivní, zbytek je zaplacený výzkum kde je výsledek daný pro toho kdo to platí. Tvrzení že přírodní medicína zabije víc lidí než chemoterapie je vyložený nesmysl, na 1000% procent vyhudrovaný na objednávku. Já nikoho kdo přežil chemo neznám. Všichni umřeli.

Ikona diskutujiciho Doktorka se srdcem 2018-01-21 13:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: Nemůžete je znát, protože se nepohybujete mezi nemocnými, když nejste doktorka… Kolik lidí já měla v ruce, kde byla v přehledu diagnóz zmíněna rakovina (a často léčená právě chemoterapií). Byli to lidé opravdu již spoustu let po této diagnóze. Jirka to shrnul velice hezky.

Ikona diskutujiciho Alue 2018-01-21 15:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]:  O tom koho já můžu nebo nemůžu znát a s kým se stýkám nemáte tušení, ale váš názor respektuji.

Ikona diskutujiciho Moudravrba 2018-01-21 15:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: Možná, že jej právě vyléčil ten gi gong (chi kung) a ne chemoterapie :-)

Ikona diskutujiciho Firzen 2018-01-21 23:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já si tedy nejsem moc jistý, jestli je možné rakovinu vyléčit stravou. Podle mě spíš ne, protože má-li člověk rakovinu, značí to výrazné porušení rovnováhy, a pak je podle mě nutné sáhnout k nějakým účinnějším opatřením. To je podobné, jako když by člověk měl zahradu celou zarostlou plevelem, který by dosahoval do dvou metrů a byl úplně všude. Tam už opravdu hodinové plení s motyčkou nepomůže.

Ikona diskutujiciho LenkaL. 2018-01-21 23:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

V dnešní době je rakovina na denním pořádku, takže jsem moc ráda za takový článek :-).

Ikona diskutujiciho Alue 2018-01-22 08:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[14]: ano to jsi dal výborný postřeh, to funguje v pokročilých fázích kdy už je na byliny pozdě

Ikona diskutujiciho Ayeri 2018-01-22 09:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Achjo. Jsem sice toho názoru, že přírodní léčba rakoviny je možná, ale návod na ni bych rozhodně nehledala na bulvárních stránkách ve 100× převzatém a přeloženém článku o nějaké studii, o které jinak nikdo neslyšel.

Ikona diskutujiciho Jarek Van Ek 2018-01-24 20:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hele, pojďme od teorie do praxe. Právě jsem v 7.cyklu chemoterapie a zbývá mi ještě 8., za měsíc bych měl končit.

Ikona diskutujiciho Alice Jedličková 2018-02-18 20:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám osobní zkušenost s chemoterapií. Mně i mé rodině bylo oznámeno, že mám karcinom plic, lokální metastáze a několik měsíců života a oni mi mohou o pár měsíců prodloužit život léčbou. Vůbec nezabrala, naopak se nádor začal zvětšovat… Kromě toho mě ničily vedl. nežádoucí účinky: nevolnost, nechuť k jídlu, bolesti v ničených žilách, strašný pocit únavy, jako že jsem otrávená, pocit, že se nedožiju dalšího rána a nepříjemná neuropatie, necítím nohy a brní, ruce. Dle lékaře si na to mám zvyknout. Kromě toho neustálá vyšetření na CT, pet CT, za 3 měsíce jic bylo šest a já pak týden nespala z alergie, po kontrastní látce. Celé tělo rudé a svědilo to. Ty alergie se při opakování zvyšují. Nemusí se to prý přežít.(Každé CT je jako 200 rtg!!!). To člověka zcela zdevastuje. Imunita v háji!!! Málem jsem umřela. Dostala jsem virózu a 3 měsíce se dusila silným kašlem a nic nepomáhala. Ani antibiotika a vitaminy.

Ikona diskutujiciho Jaroslav 2019-11-18 20:08:55 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alice Jedličková

Jak to nakonec dopadlo?

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek