Jak mám správně mluvit se svým vyšším já? Co to vlastně je?

10.11.2013 v Poradna 11

Dotaz:

Ahoj Alue,

Před časem jsem se od jedné paní která se věnuje podobným věcem jako ty, dozvěděla že komunikuji se svým vyšším já. To mi však často (když se ho na něco zeptám) odpovídá špatně. Kdysi mi odpovídalo dobře skoro vždy, ale teď už vůbec.

Nevíš co se mohlo stát?

A taky se snažím komunikovat se svým andělem, ale mám pocit, jako by mě to mé vyšší já pořád blokovalo, protože vyšší já mi odpovídá jen ano a ne a věřím že andělé odpovídají i celými větami, prostě svoje odpovědi rozvinou…

Myslíš, že mě opravdu nějak blokuje? Dá se to napravit? Bojím se totiž, že nebudu poznat rozdíl mezi vyšším já, a andělem. Ještě jednou moc děkuji za ochotu a čas 🙂


Odpověď:

Ahoj,
Abychom si mezi sebou ujasnily pojmy, dojmy a zabránily zmatkování:

VYŠŠÍ JÁ: Je tvoje duše, jsi to ty sama. Když se rodíš na tuto planetu, do těla přechází jen část tebe, zbytek zůstává dál ve světě duchů a zůstává dál absolutně vědomý, čili zná odpovědi na tvé otázky, když zrovna ty něco nevíš… To s čím komunikuješ, jsi TY. Je to tvůj ZDROJ. A kdybys s ním nekomunikovala, nemůžeš tu žít, protože bys v podstatě umřela. Každý z nás musí být napojený na svůj zdroj, aby mohl fungovat. Duši nemůžeš rozříznout na dvě půlky, to spojení musí zůstat. Indiáni to viděli jako světlo, jako světlený kužel nad tvojí hlavou, který se napojuje směrem nahoru k nebi. – Lidi co neví o co jde, říkají, že to je korunní čakra. – Je to napojení na tvůj zdroj, na tvoji duši.

Čili když ti někdo řekne, že komunikuješ se svým vyšším já, spíš se zasměj, že ti řekl fakt ooobrovskou novinku, protože to DĚLÁ KAŽDÝ, akorát že si to lidi neuvědomují a nepoužívají to. Je to to samé jako někomu vykládat, že má ,,léčitelské vlohy“ – Ty má taky KAŽDÝ, akorát že je nepoužívá a někomu to jde lépe, než ostatním. To je celé. I to jak jsme schopní slyšet odpovědi naší duše, se individuálně liší. Ale komunikujeme všichni a neustále, na nevědomé úrovni. V té vědomé už jsou rozdíly.

Vyšší já tě nemůže blokovat. A pokud máš dojem, že ti odpovídá špatně, potom se neptáš svého vyššího já, ale plete se ti do toho někdo další, cizí, kdo tam být nemá. Otázka taky je, jakým způsobem se ptáš, jestli není něco špatně.
Já když pokládám otázku na vyšší já, ptám se sama sebe. Směřuji ji jakoby dovnitř svého těla, do hrudi.
Takže se třeba zeptám: ,,Je důvod k obavě z této situace?“ – A nehážu to nikam nahoru, jenom se soustředím sama na sebe. A pak třeba ucítím, že mám být v klidu.. Tak jsem v klidu. A funguje to. Nemusíš ani vnímat ano/ne, stačí pocit, který ti vyjde ze srdce. Zkus to, třeba ti to půjde takhle líp.

S andělem je to jiné. Toho si zavoláš a soustředíš se na NĚJ. I když ti pak odpověď může znít v srdci – protože i andělé takto komunikují – je rozdíl v tom, na co se zaměřuješ. A také je pravda, že je v podstatě jedno, jestli se ptáš sebe nebo anděla, protože VYŠŠÍ JÁ je součást tvého duchovního vedení a tvůj anděl je TAKÉ součást tvého duchovního vedení. Čili z obou zdrojů se dozvíš to, co se máš/můžeš dozvědět.

Duchovní vedení je soubor různých bytostí, energetických kanálů, napojení, tvé duše, je tam těch složek víc a je opravdu úplně jedno, kterou z nich se rozhodneš používat. I když třeba žádáš o pomoc, můžeš prosit ne anděla, ne duši, ale prostě použiješ slovo ,,moje vnitřní / duchovní / vyšší vedení“ a efekt bude v podstatě stejný, akorát že je oslovuješ všechny naráz. Někdy taková komunikace bývá i snadnější, protože nemusíš řešit, kam tu otázku máš směřovat, ale prostě to ze sebe vyhodíš ven a počkáš, to bude dál.

Také nemůžeš mít očekávání, nemůžeš si určovat, kdo ti jak má odpovídat, jestli pořádně zdlouhavě, nebo jenom krátce ano/ne. Oni mají své vlastní způsoby, mohou ti odpovědět přes sen, přes nějaký billboard venku, přes rádio, přes tvoji kamarádku. Neomezuj se jenom na něco, co nutně očekáváš, protože tak to nefunguje. Je potřeba chodit po světě s očima otevřenýma a všímat si všech znamení, která ti pošlou.

Hodně štěstí 🙂

Alue

Kam dál:

Máte dotaz? Ptejte se

Zobrazit celou rubriku ,,Poradna: Andělé“

Další obrázky andělů: ZDE

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Na Aluška.org najdete také interaktivní chat Vstoupit do Chatu – ZDE

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

.

http://www.simira.cz/happy-sunshine
.

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Míša 2013-11-10 03:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Musím říci, že vysvětluješ hrozně jednoduše a může to pochopit vážně každý, i mladší čtenáři. To obdivuju. Stejně jako to, že máš tolik trpělivosti.

Ikona diskutujiciho Kamila Ospálková 2013-11-10 08:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, zlatíčko, já tě prostě miluju ! Moje teze – že jen v klidu se dějí zázraky – potvrdila tato vzácná duše :-)Všichni kolem dokola BOJUJÍ za to, či  ono, proti tomuhle a hlavně je třeba učinit zápas s támhletím …haha. Kde je boj, tam je tlak, kde je tlak, je třeba vyvinut sílu a kde je úsilí, není klid – a kde je pak to štěstí? Není, protože jsme vyčerpaní, protože jsme se oddělili od zdroje obživy, od našeho spojení s Bohem, nebo jak chceš ty. Jo, jinak Adrian JE světelná bytost, je to ochránce země spolu s Gaiou. Moje duše se koupe a tančí v jeho hudbě, díky! A víš co? Jste propojeni, jste spřízněné duše. Přišli jste mi jako jedna bytost. Děkuji Bohu za Vás oba :-) Měj krásnou neděli :-)

Ikona diskutujiciho Luz 2013-11-10 11:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Díky za tenhle článek a poučnou odpověď, také mi to pomohlo. A krásný obrázek.

Ikona diskutujiciho vlaja 2013-11-10 14:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]:jo

Ikona diskutujiciho Eileen 2013-11-10 19:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je pravda, že odpověď může přijít i takovým zůsobem, který zrovna nečekáš. Jak píše Alue, už mockrát se mi stalo, že jsem zahlédla něco napsaného někde na ulici nebo někde něco zaslechla a bylo to přesně to, co jsem slyšet potřebovala nebo to, na co jsem hledala odpověď. Je krásné jak to funguje.

Ikona diskutujiciho Veronika 2013-11-10 21:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Díky za tento článek. Opravdu krásné shrnutí… Člověk si to někdy potřebuje zopáknout a ujistit se že "to" dělá správně… :D a vysvětluješ opravdu výborně. Líp to snad nejde.

Ikona diskutujiciho Eliška 2013-11-11 13:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Milá Aluško, prosím Tě, nevím kam Ti mám napsat, ale moc Tě prosím o odpověď na mojí otázku. Vím že to s článkem nesouvisí, proto se na mě nezlob. Jsem obyčejná 17 letá studentka, co se vždy zajímala o podobné věci co Ty, ale vždy opravdu jen zajímala, nikdy jsem neměla žádné zkušenosti. A dneska v noci, jsem zažila něco, co mě trošku vyděsilo, ale zároveň potěšilo. Cítila jsem strašně zvláštní pocit, takový, …. prostě hrozně divný, nevím jak to mám popsat a najednou jsem se na sebe dívala zezhora, viděla jsem sebe jak spím, cítila jsem jako bych svoje tělo opustila, hrozně jsem se vyděsila a v momentě jsem byla zpět v těle, vyletěla z postele a pak už nemohla spát. Může se jednat o astrál? Když jsem to řekla mamce, jen se na mě podívala a řekla mi "konečně se Ti otevřel svět který měl, neboj se, zvykneš si"… Nechápu co tím chtěla říct, jsem z toho všeho najednou hrozně vyjukaná. Proto Tě moc prosím, ODEPIŠ MI.

Ikona diskutujiciho Alue 2013-11-11 14:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: Ano, tohle bylo astrální cestování. Něco si o tom na internetu počti, podrobnosti jdou k dispozici.

Ikona diskutujiciho Jindra 2013-11-11 16:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: máš štěstí, že máš doma takovou podporu, většina rodičů by totiž řekla "to se ti jen něco zdálo". Jinak AC bylo vůbec to první, s čím Aluška začala tvořit tento blog, pokud si pamatuju, v archivu to bude.

Ikona diskutujiciho Spiiiidy 2013-11-12 10:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: Zkus si najít knížku od Roberta Bruce o astrálním cestování, tuším, že je dostupná v pdf na uložto. Hodně věcí by ti mohla objasnit 🙂

Ikona diskutujiciho Celestina 2013-11-12 18:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc hezký clánek!

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek