Jak mít krásný život: naučte se žít podle jednoduchých principů

13.4.2022 v Psychologie 22

Život nám přináší spoustu různých věcí a s některými z nich se jen těžko vyrovnáváme. I když na stresu není nic špatného, způsoby, jakými ho zvládáte, mohou ve vašem životě udělat obrovský rozdíl. Pokud se soustředíte a plýtváte energií na nesprávné věci, budete nešťastní. Mít dobrý život není tak těžké, jak si lidé myslí. Nemusíte být bohatí nebo dokonce dobře situovaní, abyste byli šťastní. Pokud si vezmete k srdci následující tipy, váš život může být a bude spokojenější.Nechte vesmír pracovat pro vás, přestaňte s ním bojovat a dělat vše proti sobě.

Přestaňte plýtvat časem a energií na lidi, kterým na vás nezáleží.
Lidé, kterým na vás nezáleží, si nezaslouží ani vás, ani váš čas. Dělat věci pro druhé lidi je důležité pouze tehdy, pokud si toho, co děláte, skutečně váží. Nedávejte se někomu, kdo by tu pro vás nebyl, když ho potřebujete.

Přestaňte lidi nenávidět, nenávist nic neřeší.
Všichni bychom se měli naučit milovat jeden druhého. Na světě je příliš mnoho nenávisti. Jediné, co nenávist dělá, je, že nás zatrpkne. Přestaňte s nenávistí, naučte se neosobně milovat i ty, kteří si to nezaslouží.

Vyrovnejte se se svou minulostí.
Minulost je minulost, jít dál je vaše nejlepší volba. Zabývat se věcmi, které nemůžete změnit, je zbytečné. Pokud nemáte stroj času, nemáte důvod zabývat se věcmi, se kterými nemůžete nic udělat.

Změna je nevyhnutelná.
Změnu nemůžete zastavit. Změna přijde jako demoliční koule, ať chcete, nebo ne. Přestaňte se tolik obávat budoucnosti nebo toho, jak jiný bude váš život.

Buďte hrdí na to, kým jste.
Jste úžasní, ať už si to uvědomujete, nebo ne. To, že ještě nejste tam, kde byste chtěli být, neznamená, že nemáte dobře našlápnuto. Buďte na sebe hrdí.

Dělte se.
Až zemřete, nemůžete si své věci vzít s sebou. Být tu s těmi, na kterých vám záleží, a sdílet s nimi své věci, obohatí i váš život. Samozřejmě nemusíte sdílet všechno.

Nedovolte, aby vaše vazby zanikly.
Zůstaňte ve spojení se svými přáteli a rodinou. Jsou to lidé, kterým na vás záleží nejvíce. Jistě, nemusíte se vídat každý den, ale i pouhý telefonát sem tam vám může zlepšit náladu. Nezapomínejte na lidi, kteří tu pro vás vždy byli.

Nenechte se ovládat názory ostatních lidí.
Život máte jen jeden, nepromarněte ho tím, že si necháte od lidí radit, co máte dělat. Buďte sami sebou a nedovolte, aby vás lidé brzdili.

Přerušte vztahy s lidmi, kteří jsou toxičtí.
Toxičtí lidé nemají v našem životě místo. Pokud se vás někdo snaží ovládat, ponižovat, využívat, nebo vás brzdí v rozvoji, nedovolte mu, aby byl nadále součástí vašeho života.

Stále se učíme.
V průběhu našeho života se stále něco učíme. Důležité je, jakým způsobem se k těmto lekcím postavíme. Buďte otevření a přijímejte to, co se vám svět snaží předat.

Nesrovnávejte se s ostatními lidmi.
Jste sami sebou a na tom není nic špatného. Nemusíte se srovnávat s ostatními lidmi. Jste v pořádku takoví, jací jste, pokud chcete něco změnit, jděte do toho, ale na vás není nic špatného.

Život je příliš krátký na to, abyste ho promarnili děláním věcí, které nenávidíte.
Dělejte něco, co děláte rádi. Na této planetě nemáme mnoho času, ujistěte se, že ho využijete co nejlépe. Není nic špatného na tom, když se přesunete od něčeho, co nemůžete vystát, k něčemu, co vám bude dávat smysl.

Dokonalost není skutečná.
Nikdo není dokonalý. Jistě, každý můžeme mít jiný názor na to, co považujeme za dokonalé, ale to jen dále dokazuje, jak je to ve skutečnosti nereálné. To, že nejste dokonalí, neznamená, že nejste úžasní.

Pokud potřebujete přestávku, udělejte si ji.
Dejte si přestávku, když ji potřebujete. Na odpočinku není nic špatného. Někdy, když je toho na vás příliš, je přestávka tou nejlepší odpovědí.

Buďte častěji v přírodě.
Jděte na procházku, ať se vaše mysl pročistí. Pobyt v přírodě je skutečně blahodárný. Ať už půjdete ve dne, nebo v noci, zaznamenáte rychle změnu.

Směřujte ke svým cílům.
Stanovte si své cíle a zavažte se jim. Ujistěte se, že na nich pravidelně pracujete.

Buďte člověk, co víc dělá, než mluví.
Buďte někým, kdo koná, a ne někým, kdo jen sedí, zatímco se před ním odehrává život. Buďte sebevědomí a silní. Neztrácejte zbytečně čas vyprávěním, co byste mohli a chtěli. Dělejte to.

Za peníze opravdové štěstí nekoupíte.
Za peníze si můžete koupit spoustu věcí, ale štěstí mezi ně nepatří. Na chvíli peníze mohou přinést radost, ale z dlouhodobého hlediska je ta radost pomíjivá. Skutečné štěstí je možné získat pouze uvnitř sebe.

Najděte rovnováhu mezi prací a životem.
Ano, můžete žít svůj život a zároveň dělat dobře svou práci. Vždy lze najít rovnováhu mezi obojím. Pro některé lidi je těžké tuto rovnováhu najít, ale vyplatí se ji hledat.

Nevzdávejte se.
Přestaňte se vzdávat, dovolte si to skutečně zkusit. Někdy musíte něco zkusit milionkrát, než se vám to povede, a to je v pořádku. Nebojte se neúspěchu, jen nezapomeňte zkoušet to dál.

Buďte více v přítomnosti.
Vše, co skutečně máme, je tento okamžik. Nezapomínejte na to, život je příliš krátký na to, abychom žili v minulosti nebo v budoucnosti. Zítřek není slíben, proto buďte tady, dokud můžete.

Nikdy nebuďte tím, kdo si myslí, že je „na něco příliš starý“.
Nic takového jako „příliš starý“ neexistuje. Pokud chcete něco dělat, udělejte to. Život je příliš krátký na to, abyste trávili svůj čas zaseknutí ve stereotypech.

Stále o sebe pečujte.
Dávejte přednost sami sobě, ať se děje cokoli. Pokud se o sebe nestaráte, daleko se nedostanete. Pokud chcete být schopni pomáhat ostatním, musíte pomáhat i sami sobě.

Neshazujte sami sebe.
Pamatujte, že se snažíte a že děláte, co je ve vašich silách. Přestaňte o sobě přemýšlet špatně.

Neprokrastinujte jako většina lidí.
Dělejte věci, které je třeba udělat hned, abyste měli více času na jiné věci. Neodkládejte věci na poslední chvíli. Prokrastinace je zlozvyk, kterého bychom se měli všichni zbavit.

Nezapomínejte, že jste jen lidé.
Jste jenom člověk. Jako člověk budete dělat chyby. Každý člověk dělá chyby. Zasloužíte si druhou šanci, stejně jako všichni ostatní.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2022

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Pavel 2022-04-13 08:42:12 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Perfektní Děkuji

Ikona diskutujiciho Aneta 2022-04-13 11:07:55 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Upřímně tyhle návody už mi lezou krkem. Naprosto nereálné pro člověka, který nežije někde na opuštěném ostrově a chce mít kde bydlet a mít co do huby. Kromě toho i kdybych zvládla všechny body, tak jak můžu mít krásný život, když vidím co se na světě děje za hrůzy?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-04-13 11:32:18
Ikona diskutujiciho
sipka

Jestli tu současnou krizi psychicky nedáváš, zkus CBD a vyhledávat pěkné věci u kterých si odpočineš – což jsou třeba články o tom jak si zlepšit život. Ubrat na katastrofických zprávách… Být v depresi, nebo rezignovat, to špatnou situaci nikdy nezlepší.
https://www.alue.cz/cbd-konopny-olej/

Ikona diskutujiciho Samuel 2022-04-13 11:24:47 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já uplně chápu rozhořčení Anety, opravdu nežijeme teď v pohádce. Myslím, že je v pohodě sledovat dění okolo, nicméně ty hrůzy se dějí z nějakého důvodu a není ani naším úkolem to za každou cenu pochopit. My máme ovlivnit jenom ty hrůzy, který se dějou uvnitř nás. Já jsem pochopil článek Alue ani ne jako doslovný návod, spíš pomůcku, jak se tady z toho nezbláznit. A znovu opakuju, všechno co se děje má svůj důvod. Možná to máme pochopit až později, až bude po všem.

Ikona diskutujiciho AaQby 2022-04-13 11:31:32 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mně tedy především nevyhovuje bod, jenž pronáší, že je život příliš krátký a že času máme na Zemi málo. Od kdy? Už zase? To mi přijde pořád dokola opakovaná limitace. Rázem podobné tvrzení sníží hodnotu celého (jinak pěkného) článku.

Ikona diskutujiciho adria 2022-04-13 12:14:42 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

no, tak já osobně moc děkuji za článek … pač vypadá, že ses s tím dost piplala, samotnou by mě ani nenapadlo všechno tak pěkně napsat do jednotlivých bodů …

no a další věc, která mi přišla na mysl bylo, že to takhle dokáže napsat či říct opravdu jenom někdo, komu JE dobře …
bodů je to fakt dost, vždy je na čem pracovat, napadá mě pár bodů, kde mám mezery …
a vyskočilo na mě hned to první BUM 🙂
„Přestaňte plýtvat časem a energií na lidi, kterým na vás nezáleží.“ to je pro mě těžké … uff

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-04-13 12:58:28
Ikona diskutujiciho
sipka

Víš co.. beru totiž CBD. Mě nic teď nerozhodí 😀 Ráno a večer si pohraju na flétnu, ta mi taky dělá dobře a věřím, že se svět konečně změní. Že to jsou ošklivé porodní bolesti, které je potřeba vydržet. Navíc konečně vylezlo sluníčko a pučí kytky.

Ikona diskutujiciho romča 2022-04-13 13:27:48
Ikona diskutujiciho
sipka

No vidíš, Alu, to je nápad.. začnem aj ja znova hrať na flautu

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-04-13 13:32:19
Ikona diskutujiciho
sipka

… Chceš pošoupnout noty? Mám naducanou složku. Lehké i těžké kusy. Natahala jsem z netu všechno možný.

Ikona diskutujiciho romča 2022-04-14 09:37:46
Ikona diskutujiciho
sipka

Ja sa tie noty musím v prvom rade znova naučiť, fakt dlho som sa hudbe nevenovala .. potom kludne pošli aj celú zložku 😀 a keď zistím že nie som stratený prípad tak oprášim aj klavír

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-04-14 10:17:06
Ikona diskutujiciho
sipka

tak jo 😀

Ikona diskutujiciho Jo 2022-04-13 15:14:52 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To s tou flétničkou je dobrý nápad. Je to inspirace pro tatínky, aby zkusili vyrobit píšťalku z vrbového proutku.

Celý článek je náhodou skvělý. Kdybysme tu všichni kňučeli, vzdychali a naříkali, tak snížíme vibrace a nízkými vibracemi se živí paraziti. Spousta lidí si stále neuvědomuje, že takové věci existují a že všechny pozemské příšernosti se tvoří se záměrem snížit vibrace na planetě. Je to stále energie a tou se ti magoři živí. Strachem, obavama vytvoříme jen víc toho se stejnou nízkou vibrací. Pomůžeme ukončit to zlo jedině udržením vysoké vibrace. Čím víc nás bude, tím lépe. Často v tuto dobu vědomě dýchejte. Stačí se zastavit nebo si sednout, lehnout na pár vteřin, minutu, dvě. Na to má čas každý! Zavřete oči a uvědomujte si svůj dech, postupně se vaše tělo zklidní a vědomě začnete myslet na něco hezkého nebo si to představte jako obraz. Třeba mír, smějící se děti, šťastné dospělé,zahrady, parky, zvířata, květiny, slunce, vesmír, cokoliv…
Tím vytvoříte světelnou kouli kolem sebe a ta se rozšíří dál a dál. A paraziti ztrácí svou moc. Když to udělá čím dál víc lidí 1x nebo víckrát denně nebo večer před spaním, tak se věci začnou měnit. Pozitivní energie má obrovskou moc. Jednoho dne to skončí, vše má své vlastní načasování. Důvěřujte procesu. A když čtete takový článek jako tento od Alue, tak si to můžete vzít jinak, jako úlevu, prodýchat si ten obsah. Všichni máme přes den chvilinku čas se zastavit a pomoci téhle planetě vyhrát. Dýcháním, koncentrací na to krásné.
Už víte proč nám paraziti nasadili náhubky a měli v papule jen slovo respirační? Přemýšlejte.

Ale s tou prokrastinací musím vážně něco dělat… tam to u mě hapruje. 😄

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-04-13 19:47:06
Ikona diskutujiciho
sipka

Jde hlavně o to, že právě v době, kdy se máš blbě, nebo jsou blbé zprávy z okolí, je potřeba na svém vlastním štěstí pracovat a svoji radost si aktivně vytvářet, příjemné zážitky cíleně vyhledávat. Protože tím že budeš v depresi a čekat na smrt, nic nespravíš, akorát ti bude 10x hůř. Kolikrát se člověku děje nějaká nespravedlnost a ani si neuvědomuje, že má stále na výběr. Může z toho depkařit, nebo to vzít jak to je a dělat něco užitečného – což v situacích jako je tato, kdy to nemáme v rukách, je jediná rozumná volba. Taky mi není jedno co se děje, ale nepodělám se z toho. Štěstí je životní volba. Člověk může mít ze života radost i když něčemu čelí, ale je potřeba aktivně pracovat na své mysli, nečekat že to přijde samo.

Ikona diskutujiciho Samuel 2022-04-13 17:28:40 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To slunce má energii neskutečných rozměrů, dneska jsem si dost nabral. To nejmenší je teď vzít kolo a deku, když nemáš zahradu, najít nějaký místo a na pár hodin zalehnout někde na louce a ještě líp v blízkosti lesa, kde to zpečetí energie ze stromů. Potřebuješ k tomu akorát trochu času a snad vodu sebou a jinak nic. Je to prostě pro všechny a zadarmo. Já myslím, že ty sluneční energie pomůžou rozpustit hodně negativních myšlenek a přiblížíme se konečně tomu očekávanému vzestupu. A Alue on už se ten svět mění, my jen vnímáme setrvačnost starých energií, která ale každým dnem ztrácí na síle.

Ikona diskutujiciho Samuel 2022-04-13 18:09:17 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A můj vzkaz klíšťatům, komárům a (h)ovádům, ať na mě radši nelezou, nebo jim ode mne hrozí nákaza dobrou náladou.

Ikona diskutujiciho Jo 2022-04-13 22:18:21 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo, dnes byl slunečný den od rána až po západ. Taky jsem se nabila. 😄 Máme za městečkem pole i les, tak je kam si vyběhnout nebo vyjít se skicákem. Soused chodí už roky pro vodu k lesní studánce a jednou mi říkal domácí recept na repelent proti klíšťatům a komárům. Ale já ho zapomněla a soused zmizel zase někam do světa objevovat tarantule nebo co. V tom receptu byla voda, ocet, citrón, hřebíček, povařit, nechat vychladit… a dál nevím.
Já zkoušela nacpat hřebíček do Alpy, nechat dva dny macerovat a účinek je taky dobrý.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-04-13 22:33:06
Ikona diskutujiciho
sipka

Stačí směs éterických olejů. Citron, levandule, citronella, příp. pomeranč. Ještě existuje směska moskytol, do té když se to přikape, to je driják. A dát do vody. Čím víc oleje na vodu, tím silnější odpuzovač. Funguje dobře. Ale musíš se tím pokropit fakt celá a ideálně hodně. Nic se nevaří.

Ikona diskutujiciho jindra 2022-04-13 22:32:58 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ještě doporučuju k vyzkoušení Kratom, mně pomáhá zelený, červený moc ne. Má to velmi uvolňující účinek, psychicky i fyzicky se tělo uvolní a vydrží to řadu hodin. A přitom to vůbec neovlivní mysl, žádné motání hlavy. Třeba CBD olej mi dobře nefungoval, na zažívání, ale i napětí se po krátké době zvýšilo.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-04-13 22:34:15
Ikona diskutujiciho
sipka

V mém okolí z 25ti lidí CBD nezabralo jenom jednomu. Zbytek fičí. 😀

Ikona diskutujiciho aneta 2022-04-14 00:03:37
Ikona diskutujiciho
sipka

Na mě kratom vůbec nefungoval, akorát jsem měla zánět žaludku a příšernou zácpu 😀

Ikona diskutujiciho Ondra 2022-04-14 05:10:16 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji ❤️

Ikona diskutujiciho Jarda V. 2022-04-15 09:29:54 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No. Tohle je velmi dobrý seznam s kterým mohu plně souhlasit 🙂 Přijde mi to užitečnější než článek na téma typu… „je ten kámen socha hlavy anebo jenom kámen?“ 🙂

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek