Jak mohu zlepšit své energie?

22.11.2018 v Poradna 11
Dotaz:
Dobrý den,
narazil jsem na Vaše webové stránky, články, názory.
Chtěl bych se zeptat, nepodařilo se mi najít relevantní věc na googlu, co dělat, když mám pocit že já sám jsem možná energetickým upírem? Prožil jsem si hodně, asi jako hodně lidí, ale hůř se s životem peru. Jsem vysoce citlivý a starostlivý člověk, hodný a laskavý (říká moje okolí, ne já), ale často jsem smutný a velice se trápím. Nejvíce mě těší štěstí druhých lidí, moje už nějak nevidím, necítím. Samozřejmě trpím dráždivýn trakčníkem.
Máte nějakou radu, jak být spíše člověkem, který energii ostatním dodává?
Snažím se myslet pozitivně, neřešit už věci které nemůžu změnit a hlouposti, ale mám pocit že to není dost.
Kdyby jste měla chvíli čas, budu si moc vážit Vaší odpovědi.
Děkuji, hezký den, R.

Odpověď:
Dobrý den,
Je potřeba si uvědomit a neustále to mít na paměti, že to jaké máte energie, to jestli máte blbou náladu, jste smutný nebo sajete energii a lidé se kolem vás pak necítí dobře, je otázka vašeho vnitřního nastavení, vašeho způsobu myšlení. Vše co prožíváte je výsledek toho, jak jste si to nastavil a jak na to pak reagujete.
Pravděpodobně za počátek toho problému nemůžete, asi jste si jako dítě užil svoje, z toho jste si převzal různá přesvědčení a mentální šablony, podle kterých teď jedete.
Dobrá zpráva je, že se to dá měnit, ale je to proces na řadu let a člověk musí hodně překonávat sám sebe. Uvědomit si, že pořád mám možnost volby a pořád si můžu vybrat kdo budu, že nemusím slepě následovat šablony, které mi předali rodiče a moje dětské neštěstí. A že to vždycky jde udělat lépe. Čím mladší jste, tím lépe se to dá změnit.
O tom jak se začít mít rád a jak si to v hlavě urovnat, jsem napsala knihu Svítání, kde najdete také spousty návodů, které vám ve vašem snažení pomohou. Je založená na mých zkušenostech a na tom co svého času nejvíce pomohlo mně.
Dodatečně bych vám na smutek doporučila užívat přípravek Modin Advance, je v tom třezalka, béčko a tryptofan. Budete se cítit líp a budete lépe spát. Sice neřeší primární problém, ale lépe se s tím žije. Určitě to zkuste, měl byste vnímat účinek po třech dnech. Mohl by se vám trochu zlepšit i tračník, protože pokud máte úzkosti, orgány v těle na to reagují stažením a křečí.

https://www.benu.cz/advance-modin-cps-60?aw=1&gclid=EAIaIQobChMIoYzhrtjJ3QIVyLYYCh0XAQ5aEAAYAiAAEgJ6oPD_BwE

Pro lepší náladu a psychickou pohodu vám velmi doporučuji začít denně cvičit/posilovat/sportovat, ideálně s vyšší zátěží. Fyzická aktivita způsobuje, že tělo se dostane do hormonální rovnováhy a ve zvýšené míře produkuje hormony spokojenosti. Automaticky budete spokojenější, sebevědomější a méně úzkostný. I já se, pokaždé když mám pocit že jsem nějaká křehká kytka, vracím k posilování. Protože to zvýší produkci testosteronu a ten člověka činí odolnějším vůči strachu, nervozitě a úzkosti.

Moje zkušenost se zátěží z minulosti je taková, že člověk se musí umět oprostit. Povýšit se nad hladinu toho příběhu. Bohužel se nedá zapomenout co si nechci pamatovat, ale když mám pocit, že na mě něco z minulosti leze, vždycky si uvědomím, že to už nejsem já. Minulost je příběh a všichni ti lidé z minulosti mi dneska můžou políbit, protože jsem na míle daleko, už na mě nemůžou, už mi neublíží, už jsem dospělá a můžu poslat někam koho chci a kdy chci, teď vedu jiný život, milionkrát lepší život a všechno dávné bahno mi může být totálně ukradené. – A pak se cítím dobře a úplně to ze mě opadne. A už se v minulosti nerýpu a nebojuji s ní. Ale tenhle výsledek se nedá zrealizovat okamžitě, je to právě o tom, že člověk vybuduje něco aktuálního, co je natolik dobré, že je na to hrdý a může s tím své zlé minulosti ucpat pusu. Říct si, že to už má dávno za sebou a dneska je jiný člověk.
Pokud jste hypersenzitivní, měl byste se naučit ventilovat svůj stres a svoje dojmy z okolí, nějakou kreativní nebo konstruktivní formou. I sport je kreativní způsob vyventilování. Naučte se relaxovat a dělat si radost každý den. Choďte do přírody a ke stromům. Když to ze sebe neumíte oklepat, pak vás to zavaluje, vyčerpává a máte pocity že je všechno špatně, zejména vy sám. Ale je to určitá mentální bublina, ze které je potřeba umět vystoupit. Nestotožňovat se s ní, jinak se jenom posílí.
Vaše přirozená energie a její hodnota se odvíjí od několika faktorů. Je to váš způsob myšlení, okolí ve kterém se pohybujete a vaše zdraví. Podle toho pak energii máte nebo nemáte, podle toho pak energii vyzařujete, nebo vtahujete. Dá se to podpořit i volbou vhodné harmonizační pomůcky, jako jsou třeba energetické krystaly, ale není to úplné řešení primární příčiny. Příčina je v nastavení mentálních vzorců, které se nedají přepsat žádným kouzlem, ale je to o uvědomění, zacílení problému a pak změně návyku, přeučení se.
Když chcete být někdo, kdo druhé naopak nakopává a inspiruje, musíte se první zbavit své vlastní zátěže, abyste mohl podporovat druhé. Nikdy nemůžete dát více než máte a nemůžete dát to, čeho máte málo. I kdybyste to hrál, lidé to poznají a vás to zbytečně vyčerpá. Jsou to jednoduché principy. Zaměřte se tedy na sebe a klidně buďte sobec. Řekněte NE když chcete říct ne, nenuťte se do věcí které vnitřně necítíte abyste v sobě nevyvolával další tlak, buďte k sobě vždy upřímný.
Když se zbavíte své zátěže, to co si přejete přijde zcela přirozeně jako součást konstruktivního procesu.
s pozdravem
Alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Ježovka 2018-11-22 02:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

"Mohl by se vám trochu zlepšit i tračník, protože pokud máte úzkosti, orgány v těle na to reagují stažením a křečí." Ach… tak zde je vysvětlení. díky.

Ikona diskutujiciho Simona 2018-11-22 04:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mne sa úplne najlepšie začalo žiť, keď som si pred šiestimi rokmi zrušila Facebook… a to myslím vážne. Chytala som z toho depresiu a vkuse som mala tendenciu porovnávať svoj život so životmi ostatných. Bola som mladá a blbá :-D

Ikona diskutujiciho monikacejdik13 2018-11-22 04:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jak se rika-dobra rada nad zlato a tohle Alue vystihla krasne,moc bych Vam prala abyste se aspon z poloviny dostal tam,kam radi.Vsechno jde ;-) krucek po krucku…

Ikona diskutujiciho sagali 2018-11-22 08:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Úžasná odpoveď…..♥

Ikona diskutujiciho lenka f 2018-11-22 10:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Přečtěte si knihu od A. Loyda – Léčebný kód. Tam se dovíte, že příčinou vašeho problému je nevědomá mysl (tj. podvědomí, které má svou vlastní vůli a větší sílu než vědomá mysl). Klíčové je co tam máte uloženo a to ovlivňuje váš život. V podvědomí máte uloženo 90% vzpomínek, názorů, přesvědčení a ve vědomé mysli tak 10%. Pozitivní myšlení, zvládání věcí, afirmace, případně preparáty neléčí bolestné věci uložené v podvědomí. Chce to prostě na sobě zamakat až do morku kostí. Zjevně váš život jako život každého ovlivňují věci uložené v podvědomí a tohle má vliv absolutně na všechno od zdraví počínaje. :-)

Ikona diskutujiciho Dagmar 2018-11-22 10:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuju, Aluško, za tento článek. Zrovna dnes se mi ty informace hodí víc než moc. :-|

Ikona diskutujiciho Colchique 2018-11-22 13:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, promin, asi je to off topic, ale poslední dobou mám pocit, ze jsou energie opravdu silné a hlavně, ze se “tam nahore” toho děje nějak moc – nema někdo ostatní ten pocit?

Ikona diskutujiciho Moudrávrba 2018-11-22 15:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak tento článek mi vlil krev do žil. Taky poslední dobou zažívám něco podobného jako ten pán a musím souhlasit s tím, že člověk si musí najít ve svém životě něco konstruktivního, co ho baví a naplňuje bez ohledu na trolly a jiné lidi, kteří o vás pochybují.

Ikona diskutujiciho hanka 2018-11-22 16:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Ano, to jsou fascinující souvislosti. Například jsem se nedávno dočetla, že ledviny kopírují pohyby dýchacích svalů (bránice, spodní žebra) při dýchání. To znamená, že hluboké dýchání relaxuje ledviny, tedy podporuje naši životní sílu. Proto jóga a dechové techniky odstraňují úzkost (úzkost – ledvinová emoce), proto špatné dýchání, povrchní dýchání nebo zadržování dechu při stresu blokuje naši životní sílu. atd…:)

Ikona diskutujiciho Alue 2018-11-23 10:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]:  To jo, já jsem třeba byla na začátku dost překvapená že mě automaticky fb nabídnul okýnko kde byl live stream s nějakou úplně neznámou a hlavně nezajímavou paní která vykládala co ten den dělala a že večer půjde do hospody zakalit…. vůbec jsem nepochopila na co to je a proč by se na to někdo měl chtít dívat. :D  :D ale tvářila se u toho velmi důležitě.

Ikona diskutujiciho Moudravrba 2018-11-24 08:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: Alue tam na FB jsou samí důležití lidé. Tys to nevěděla? Třeba když třináctiletá letá holka točí online video o tom, že ji škola nebaví a proto šla za školu a že kluci jsou naprd, tak to samozřejmě zajímá celý svět. :-D

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek