Jak může výška vašeho partnera ovlivnit úspěch vztahu

22.10.2019 v Žena 32

Pokud již nic jiného, ​​tak alespoň tohle může být nyní výborná výmluva, proč zahodit všechny vaše nepohodlné boty na vysokých podpatcích.Klíčem k fungujícímu vztahu je … Komunikace? Kvalitní intimní život? Společné zájmy? Ne, nic z uvedeného.
Podle nové studie je to výška. Jako lidé jsme možná nebyli předurčeni být takoví, ale ve skutečnosti jsme dost povrchní.

Na základě analýzy dat 7850 vdaných žen, výzkumníci z Konkuktské univerzity v Soulu v Jižní Koreji zjistili, že čím je větší rozdíl ve výšce u heretosexuální dvojice, tím více byla žena ve vztahu spokojená.

Proč? Zřejmě s tím má co dělat evoluce. Výzkumnice Kita Sohn k tomu píše v žurnálu Osobnostní a individuální rozdíly (Personality and Individual Differences) následující:

,,Je to podobné, jako když lidé upřednostňují mastná, slaná nebo sladká jídla, aniž by přesně věděli, proč. Taková jídla byla během naší evoluce nezbytná pro přežití, ale zároveň byla dosti vzácná a omezená. Proto žádostivost po těchto jídlech v minulosti zvyšovala tělesnou kondici a reprodukční způsobilost.

A údajně ženské upřednostňování mužské výšky zvyšovalo její reprodukční způsobilost. Čili jinými slovy, dělalo ji to plodnější.“

Sohn k tomu dodává: ,,Ženy se vyvinuly tak, že upřednostňují vyšší muže, protože ti byli považováni za mocnější. No a přirozeně byly ženy spokojenější tehdy, když měly to, co chtěly.“

Neexistuje ale důvod pro paniku u mužů, kteří jsou znevýhodněni ve vertikální poloze. Nemáme totiž žádnou představu o tom, jaké další faktory mohou ve vztazích hrát roli, jako například společenský vliv. Kromě toho výzkumníci také přišli na to, že podobně jako je tomu u mnoha jiných objektů našich tužeb, potěšení z nich časem vyprchá.

Po 18. roce života je totiž náš velký zájem o partnerovi výšku pryč.  Proto nemusíte mít žádné obavy, pokud vy a váš partner jste přibližně stejné výšky. U vás dochází k lepší komunikaci z očí do očí a to je přece pro vztah také velmi důležité.

připravila Aluška.org
podle zdroje: https://www.mindbodygreen.com/0-22834/your-partners-height-may-be-able-to-predict-the-success-of-your-relationship.htmlKomentáře

Ikona diskutujiciho Kája 2019-10-22 09:15:59 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No. Já se vedle vysokých mužů cítím jako malá holka. Možná je to tím, že taťka není o moc vyšší než já. V době, kdy byl více než o hlavu vyšší, jsem nebyla ani v pubertě. Měřím 162 a kluci, kteří mají 180 a více na mne nepůsobí dobře… Totiž, bavit se s nimi bavím, ale nepřitahují mě tak, abych s nimi mohla mít něco víc… 😀

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-10-22 12:52:12 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já ráda muže pod 175 cm, ideálně stejně vysoké jako já(171 cm) nebo i o pár cm menší… 😀 hihi. to mam odmala, nevim, čim to je.

Ikona diskutujiciho Luz 2019-10-22 13:02:03 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Štěstí ve vztahu závisí na vzájemných sympatiích a lásce, kompatibilitě v typu osobnosti, hodnotách, zájmech a právě to je snad to, co ve vztahu hledáme, a ne co největší plodnost (na rozdíl od toho, jako možná bylo v pravěku, právě od spekulací, jak to mohlo být v pravěkké době se odvíjí celá ta oblast evoluční psychologie, ale myslela jsem, že na tuhle teorii nevěříš). U mě není pochyb, že můj muž je ten správný pro mě a nejúžasnější osoba, a jsme stejné výšky. 🙂

Ikona diskutujiciho All 2019-10-22 13:33:30 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ja mam 168, manzel 201 a klape to 12 rokov 🙂

Ikona diskutujiciho Tara 2019-10-22 21:21:16 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

S článkem mě napadl dotaz do dotazníku. Rozebrala bys tvůj názor na ženy, které se rozhodly, že něchtejí děti? Popřípadě jaký je tvůj názor na rodění dětí do dnešní doby?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-10-22 22:27:24
Ikona diskutujiciho
sipka

Myslím si, že můj názor je kontroverzní a mohl by hodně lidí dožrat, takže bych se k tomu radši moc nevyjadřovala. Beru to jako svobodnou volbu každého z nás, kdo se tady množit chce ať se množí, ti ostatní můžou dělat něco jiného.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-10-22 23:16:58
Ikona diskutujiciho
sipka

alů? myslím, že na tohle máme opět uplně stejné názory(nebo spíš schopnost vidět realitu?). juch! chtěla jsem k tomu něco napsat… pak jsem se radši utla, že ne… tak jsem napsala tohle. je to lepší 👼

velice slušně řečeno: každý může dát této planetě něco jiného. abych byla prospěšná, nemusím mít nutně děti, tyhle názory jsou zastaralé(lidi se totiž na mě často tváří, že když nechci děti, jsem na nic. lol).

Ikona diskutujiciho leeth 2019-10-22 22:04:05 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

to je super článek, nejsem jediná ‚praštěná‘! 😀 celý život jsem se v podstatě nemohla zamilovat do kluka nižšího než 183cm a ideál je tak 188-191 (a kromě toho ani do nějakého se světlýma očima nebo pletí :() .. a přitom já jsem 163, takový průměrný/vyšší trpajzlík. 😀 někdy jsem to i vzdala a na malinké kluky jsem si udělala úchylku, někdy mě ta jejich agilita a roztomilost docela berou. 😀 každopádně je to u mě šíleně skloňovaný téma, i když se u některých malých mužů cítím bezpečně (ale většinou jako nějaký obtloustlý, neženský obr – to je další výhoda vysokých mužů, i když by byl nějaký jako kost a kůže a ty bys měla 30kg navíc, pořád budeš s ním malinká, jeho koleno je přece jako tvoje kyčel :D), jako s obrem, jako kdyby měli velikánskou silnou krásnou auru, co mě chrání, nakonec to nikdy není jako ten pocit, když ti vysoký muž opře bradu o temeno, jeho velká ruka obejme celé tvé břicho, jsi v jeho náručí v noci jak miminko.. ah! jsem ráda, že to tak nemáme všechny a každý si najde ten svůj příjemný, bezpečí vyzařující ideál, :)) ale je pravda, že po těch vysokých se otočí vždy všechny ženy i muži..

Přimlouvám se za komentář od Tara, mám čím dál neodbytnější pocit, že bych radši zemřela, než mít děti nebo vůbec nějakým být nablízku. 🙁 přijdu si nepříjemně, už je mi 23.5!!! (takže okolí plný bejbat) a dost to na mě dopadá. Zrovna jsem včera zase četla, že prý lidi toužící po dětech bezdětným neumí říct nějaký smysluplný důvod proč přesně je ‚tak nutné‘ mít děti, kromě toho, že je to instinkt.. a že to člověk bez toho instinktu prostě nepochopí. To jsem přesně já. Lámu si hlavu neskutečně nad tím, jak bych děti měla chtít a měla bych je mít ráda, ale já miluju snad všechno na světě kromě dětí. 😀 Vše co se jich týká, mi přijde jako neskutečná noční můra… 🙁 no a partneři se skoro nedají najít žejo 😀
Navíc jsem extrémně citlivá, tichá, infp-t ryba, introvertní, až praští 😀 takže na uřvané děti nemám nějaký přirozený vloh, prostě bych v průběhu asi dostala infarkt.. když jsem nonstop sama a v tichu a cokoli mě vyruší mi úplně ničí zdraví 🙁 – no ta moje povaha mi zároveň taky neumožní přispět k tomu přemnožení populace a tak, někdy mám pocit, že se rozmožovat v téhle době chtějí snad jen lidi, co nepřemýšlí, nebo neví coby. (jak říkám, instinkt na bodě mrazu. fakt by mě taaak zajímalo, jaké to je, ho mít! 🙂

Ikona diskutujiciho kiana 2019-10-23 23:16:45
Ikona diskutujiciho
sipka

„Tak nutné“ mít děti je to proto, že to chce systém. Někdo totiž nastavil důchodový systém tak, že se musí rodit víc dětí, než je rodičů. Normální by bylo, kdyby se každému člověku „šetřilo“ na důchod z jeho sociálního pojištění z jeho práce. Ale systém je nastavený tak, že pracující člověk odvádí sociální pojištění, ze kterého se platí důchod aktuálním důchodcům a nám budou platit důchody naše děti. Jelikož se ale musí rodit lidí víc a víc, aby důchodový systém správně fungoval, tak jednoho dne dojde k přelidnění, a tak důchodový systém padne. Bohužel to potom odskáče ta poslední aktuální generace, která za nic nebude moct (pokud se do té doby nezmění systém). Zajímalo by mě, kolik rodin v dnešní době uživí 3 a více dětí:

„Prorodinná politika je klíčová věc. Důchodovou reformu řeší tři a více dětí.“
zdroj citátu: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/cesko-nebude-mit-na-duchody-bud-budou-vyssi-dane-nebo-pujdeme-do-penze-pozdeji-81476?dop-ab-variant=10&seq-no=1&source=hp

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-10-24 08:47:47
Ikona diskutujiciho
sipka

No tak bude málo lidí a na důchody nebude, nebo vyhodíme z okna všechny papaláše a najednou bude všeho dost. Šetřete si všichno pod polštář, od státu nedostaneme nic 🙂

Ikona diskutujiciho Luz 2019-10-24 07:41:20
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám úplně stejný pocit ohledně nechtění dětí a osobnostního založení. Jak je typické pro introverty – velká potřeba klidu, soukromí, odpočinku, méně energie, menší potřeba aktivit hlavně aktivit s lidmi. Ale divím se docela, že to ty a okolí takhle vážně řeší už v takhle mladém věku, z mě zkušenosti podle lidí, co znám, to začíná až kolem 26-30 (ostatně v 24 jsem ještě byla studentka). A asi taky mají tendenci tomu nevěřit, protože „jsi mladá“. Tak na rozhodnutí máš čas ještě minimálně 10 let, ale rozhodně je potřeba se řídit v takhle zásadní osobní věci svým vlastním pocitem. Není nutné to obhajovat a vysvětlovat, oni ti, kdo děti mají, třeba ani sami neví proč, prostě přijali model, že se to tak dělá a mělo by se, nezamýšlejí se nad tím, že nemusí všichni žít stejně a cítit to stejně.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-10-24 08:46:03
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak já to téma těším snad od doby co jsem plodná… ani na to nemusíš myslet, ono se ti to každý měsíc připomene samo. Co budeš dělat, až to jednou nepřijde. To má přece každý jinak, to se nedá nikomu říct že na tohle má ještě čas. Jsou holky, co se stanou matkami v 18ti protože to tak chtěly a ještě o tom točí na youtube. Za dob našich matek to bylo úplně normální a nikdo se tomu nedivil.

Ikona diskutujiciho Luz 2019-10-24 10:22:32
Ikona diskutujiciho
sipka

Kiana – Myslela jsem si, že pro udržení toho důchodového systému by stačilo, aby počet obyvatel zůstával přibližně stejný, ovšem jestli to je tak, že se musí pořád zvyšovat, tak to samozřejmě není dlouhodobě udržitelné.
A co teprve kdybychom se zamysleli nad budoucím možným nedostatkem zdrojů a tím, že možná i v ČR za pár desítek let nebude dost vody a tedy i obživy obecně – a do toho by ještě chtěli zvyšovat počet obyvatel?

Ikona diskutujiciho ⚜️ aston 405 2019-10-24 14:17:47
Ikona diskutujiciho
sipka

Leeth, na kecy okolí kašli – já osobně jsem jednu dobu uvažoval tak (a pořád by mi nevadilo, kdyby se to skutečně stalo realitou), že sám nechci mít žádné děti, protože jsme na planetě přemnožení, jsme líní zkonstruktivňovat plošněji své návyky a nechováme se k Zemi vůbec uctivě. Další faktor je ten, že to s dětmi neumím tak, jako jiní a už vůbec ne jako můj dědeček – ten byl machr. Aktuálně jsem na tom tak, že si dovedu představit maximálně jedno dítě, když na tom bude partnerka trvat (ale přesněji řečeno, když oba budeme chtít).

A navíc to, že my muži často nechceme děti, je docela známá věc, jen si to vygoogli. Na druhou stranu zase musím vzít v ohled to, že ženy údajně cítí pudovou potřebu/chuť mít dítě stejně silně, jako muž má chuť na sex. Čili takové stanovisko může být od muže vůči ženě neuvěřitelně sobecké. A pozoruji-li v té chuti už jen sebe…. Tak je to brutus 😅. No ale stojím si za tím, že jsme na planetě přemnožení a rozhodně je to také jeden z důvodů, proč jsem uvažoval i tak, že nechci děti, případně tedy to jedno maximálně. A upřímně si myslím, že najít ženu, která jde do vztahu s tím, že tam nebudou žádné děti, je nesrovnatelně těžší, než najít takového muže. Máš proto mnohem větší šance, buď v poho 😌.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-10-24 15:37:00
Ikona diskutujiciho
sipka

U některých žen to zajde až tak daleko, že jim v určité chvíli jakoby ustřelí mezi kolečkama a skočí na prvního kdo je ochoten. Je jim jedno že se skoro neznají, že otec vůbec neodpovídá tomu co potřebují, že není rodinný typ, že nemá stejné zájmy a že je to vlastně kretén. Stává se z něj dárce spermatu. A pak se strašně diví, že jsou z nich za rok svobodné matky, protože když vztah nejde už předtím, tak dítě je zátěžák co tam udělá pořádný hukot a tím spíš je od sebe rozežene. Prd že dítě vztah ztmelí, teprve s dítětem se ukáže, jak rodiče umí řešit vážné problémy, jak umí dělat kompromisy a jak umí jeden druhého podpořit. Těžko říct, jestli je tato neuvážená pudovost projev primitivismu, nebo přirozené volání přírody a naopak kdo to nemá ten je vlastně vadnej? – inu složitá otázka! 😀

Ikona diskutujiciho ⚜️ aston 405 2019-10-24 17:13:25
Ikona diskutujiciho
sipka

V souvislosti s tímto nám jedna psycholožka na semináři říkala, že nějak tak vzniká jev, který se těžko chápe… zajíčci :D. Prý žena kolem 30 má právě největší potřebu dítě a muž kolem 20 nejvíce „může“, takže to bezvadně klapne.

Nu je to fakt složitá otázka, jak píšeš. 😂

Ikona diskutujiciho kiana 2019-10-24 21:02:19
Ikona diskutujiciho
sipka

Aston: Jo já zrovna zastávám názor, že když ve vztahu nebude dítě, neměl by být ani sex (ať je to vyrovnané).

Svůj názor jsem sepsala před časem tady:
http://tvorba-reality.cz/04_PP_U_D_deti.html

Ikona diskutujiciho ⚜️ aston 405 2019-10-24 22:59:43
Ikona diskutujiciho
sipka

kiana: No, co se týče „pudové touhy muže po dítěti“…. Tak to si troufám říct, že ve srovnání s pudovou touhou ženy po dítěti toto u mužů neexistuje. Podle svých zkušeností spíš pozoruju, že pokud chci jako muž dítě, rozhodně to není instinkt, ale čistě moje vyšší přání.

Jinak je článek zajímavý a máš očividně zkušenosti. Troufám si říct, že jsme potenciálně mohli být všichni demisexuálové, ale postupně nás systém zmanipuloval, hlavně tedy nás muže :P. A taky by mě dost zajímalo, jestli je pravda, když muž „přehazuje“ – jak píšeš – energii na ženu, tak zda touto zvýšenou erotickou aktivitou muž zvyšuje sílu instinktivního pnutí ženy přivést na svět dítě. (Někde jsem cosi četl, ale nemůžu to vyhrabat.) Pokud ano, byl by to skutečný argument být střídmější, protože to by bylo vůči ženám dost nefér 🙄🙂….

Ikona diskutujiciho leeth 2019-10-25 10:31:42
Ikona diskutujiciho
sipka

aston: To je moc zajímavé, že to takhle říkáš, přijdu si jak z jiného světa. 😀 Demisexuál zrovna já jsem – ukázkovej exemplář – a opravdu si myslím, že tak mají být nějak od přírody nastavení všichni lidé.
Chuť na partnera, kterého miluji, zbožňuji, obdivuji.. a on mě, ale budu cítit úplně pořád, pro mě je tou jiskrou láska. ❤️
Takže když si představím nemít děti a kvůli tomu ‚férově‘ tělesně neoslavovat partnerskou lásku, jsem z toho dost zmatená.
Jinak pokud si nejsi jistý dětma, radši bych je vůbec neplánovala jako možnost, i kdyby partnerka byla sebeúžasnější a žila by pro to, je jednou mít. To pak podle mě vůbec není ta Tvá pravá. (?)
Děti nemají co dělat s rodičem, který si není jistý, nemá vlohy děti milovat a 24h denně je obskakovat a dělat z nich malá princátka. Což si skoro nikdo neuvědomuje a zbytečně si dětmi zničí život, protože si myslí, že když děti má každý, tak že on by teda taky mohl…
Pak všude čtu (tak půlka rodičů!) / lidi se mi svěřují, že (většina sice logicky své děti miluje, ale i tak) si strašně přejí vrátit čas, aby se jim děti nenarodily, že jim to fakt úplně zničilo život, zmrzačilo duši 😀 – jen proto, že takhle riskli něco, po čem netoužili, co nebylo cílem a smyslem jejich života.
Poslední dobou mi přijde, že se ženy a muži narodili být rodiči neskutečně výjimečně.. Podle mě je to něco, co musí být vážně nejhlubší touhou a smyslem života, jinak si ten rodič to dítě ani nezaslouží..
A ohledně toho, jestli víc mužů, či žen, nechce děti, si nejsem pranic jistá. Žen potkávám hrozně moc, mužů žádného. On se s tím vlastně nikdo nesvěřuje ale hlavně si spíš ani nepřipustí, že ‚existuje možnost‘ děti nechtít. A určitě si partnera nevyberu tak, že skočím po těch prvních, kteří děti nechtějí. To bych pak skončila s nějakým kr, jak říká aluška o těch děckách chtivých ženách :D, s čímž mimochodem stoprocentně souhlasím, už dlouho jsem nenarazila na žádné čerstvé rodiče, kteří by to tak neměli! Radši shnít sama, než s blbcem, a o to víc, kdybych měla zůstat s hromadou dětí sama! :O
Nechápu, kde ty lidi berou sílu se do takových situací vůbec dostávat a nechat si je líbit, natožpak si v nich ještě udělat děti a trápit se sám/sama! :O
Jak si čím dál víc uvědomuji, jak neexistuje v mé duši jediný důvod mít děti a jak je to sobecké mít je vůči světu, tak mě víc a víc zajímají vaše (všech) a alušky hlubší názory na tohle téma. To snad ještě nejsou pryč ty doby, kdy se na alušce nezvládlo kvůli některým vztahovačným čtenářům více tabu téma? To je mi líto! 🙁

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-10-25 11:01:59
Ikona diskutujiciho
sipka

Každý rodič říká něco jiného. Někteří mluví v absolutních superlativech a jiní se ošklíbají. Ten kdo říká že to stojí za to pak ale přiznává, že to skutečně je hodně náročné a když odpovím otázkou ,,co bych z toho měla“, nedokáže mi kolikrát odpovědět co je na tom výhodného. Myslím si, že rodičovství je úvazek na 24h denně a pokud je někdo rodič, neměla by se po něm požadovat žádná jiná práce. – což je bohužel v tomto systému nereálné. V rámci fungování rodinné komunity je to však uskutečnitelné, kdy jeden vypomůže druhému a dítě nikdy není bezprizorně a obtěžující, kdy se najde vždycky někdo, kdo se mu bude věnovat, babička teta… V moderní nukleární rodině je to utopie, v kmenovém společenství by to byla samozřejmost. Dítě není izolovaný majetek dvou osob (a imaginárního státu) z nichž jedna ani nebývá doma, ale je to dítě všech. Asi proto jsou křováci nejšťastnější lidi na světě, i když nic nemají.

Ikona diskutujiciho leeth 2019-10-25 11:27:57
Ikona diskutujiciho
sipka

alue: to je jediný důvod, proč jsem ráda, že nejsem křovák. nechtěla bych se celé dny zaobývat dětmi, ještě ke všemu cizími. 😀

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-10-25 11:35:58
Ikona diskutujiciho
sipka

Ale oni kromě spaní, jídla, běhání po venku a zajímání se jeden o druhého nic jiného nedělají 🙂

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-10-25 11:38:24
Ikona diskutujiciho
sipka

tak většina lidí má děti prostě protože je to po čase taková přirozená potřeba(někdo miluje děti a miminka)a chtějí se o něco svého starat, to už jsou holt ženy, na tom přeci nic až tak logickýho není, pokud nejde o dědění majetku. to je instinkt, potřeba, základní nastavení ženského pohlaví. děti mají lidi i proto, že se mají rádi a chtějí, aby tu konkrétně po nich dvou něco živého zůstalo… tohle zas chápu. jenomže ne všem se mít děti hodí do krámu a někteří to nejsou schopní respektovat, to mi vadí. každý může dát společenství něco jiného, ne jen děti. někdo třeba může udělat velkou kariéru a děti by mu v tom bránily… proč si upírat sex nechápu, to je jak upírat si čokoládu: nemusim ji mít, ale můžu protože jsme si to v téhle společnosti takhle šikoně zařídili. partnerství bez sexu asi těžko jako… 😀 to by nešlo 😀

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-10-25 11:45:25
Ikona diskutujiciho
sipka

Není to normální ani zdravé, pohlavní orgány jsou od toho aby se používaly. Však vidíš co s lidmi dělá celibát – zmagoří z toho. Pedofilní kněží v každém kostele a stovky zavražděných miminek zakopaných ve sklepení pod vatikánským klášterem. A opačný extrém, absence sexuálního pudu, má dnes název asexualita a prezentuje se to jako jeden z druhů sexuality. Tenhle svět je na hlavu, nemocem dáváme odborné názvy a děláme z toho přirozenost. Čekám jenom, až prohlásíme cukrovku a zubní kaz za normální.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-10-25 11:49:18
Ikona diskutujiciho
sipka

leeth: nenech si vnutit něčí ideály. já osobně děti fakt neplánuju a přesto mám lásku k nim vrozenou, mam mateřský pud „jak hovado“ a starala bych i o cizí, možná bych klidně i pracovala ve školce nebo jeslích 😀 jenomže tohle neplatí pro všechny, každý jsme jiný a pocházíme z jiných rodin a podmínek. takže rodiče pak asi těžko vysvětlí bezdětným proč mít děti 😀 prostě to neřeš, tohle neni něco, co by se dalo vyřešit logikou. pokud to tak necítíš, tak to tak prostě necítíš. je to jako s láskou. Jo a… za vysokými muži se neotočíme všechny; někdo rád menší, ideálně tak 170 – 176 cm, jako já 🙂

Ikona diskutujiciho kiana 2019-10-25 12:43:56
Ikona diskutujiciho
sipka

Asi jsem se vyjádřila špatně: já sex nemám s klukem, který nikdy nechce dítě = rozejdeme se a já si najdu někoho, kdo mi v tomto směru vyhovuje (kdo to má stejně, jako já, abychom se vzájemně netrápili) = mám sex (nežiju v celibátu). Kluk, který nechce nikdy děti mě nepřitahuje, oproti tomu kluk, který děti chce ihned do tohoto systému mě sice přitahovat může, ale utíkám od něj v okamžiku, kdy si představím, jak ráno vstávám o hodinu dřív do práce, abych mohla odvézt děti do školky/školy a pak po práci strhaná jedu vyzvednout děti ze školky/školy, abych mohla celý večer strávit nákupem jídla, vařením a děláním úkolů do školy s dětmi (na hraní s dětmi nebo můj odpočinek po práci natož psaní webu či na moje koníčky by nezbyl vůbec žádný čas..). I kdyby mi takový kluk se vším v domácnosti a s dětmi pomáhal tak, že bychom si rozdělili povinnosti 50/50, tak bych do toho nešla (nevyhovuje mi pracovat 8h denně a více a zároveň mít děti – bez práce nepřežiju kvůli nedostatku financí, bez dětí přežiju, takže volba je jasná). Proto pro mě je vhodný pouze takový kluk, který děti sice chce (a ví to jistě), ale pouze v ideálním světě (nemusí to být svět přímo ideální, ale o hodně lepší systém než zde máme) – a nebo kluk, který je hodně bohatý, ale já si kluky podle peněz nevybírám, někoho si vyberu a buď je bohatý a nebo není.

Pokud holka nechce nikdy dítě, tak jí neodsuzuju (mě se to netýká), a jestli by měla chtít sex nebo ne je její věc. Asi by spíš podle mě měla chtít sex, protože ti kluci, které jsem odmítla kvůli tomu, že nechtějí mít nikdy děti, by byli chudáci „na ocet“, zato takto si můžou najít partnerku z této skupiny a oba budou šťastní.

Ikona diskutujiciho kiana 2019-10-25 14:17:09
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak další článek o důchodech:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/vysoka-cena-za-udrzitelnost-duchodu-dnesni-dvacatnici-mohou-jit-do-penze-az-v-75-letech-81639?dop-ab-variant=17&seq-no=1&source=hp

Když se nebude rodit více dětí, tak lidé půjdou do důchodu v 75 letech? Takže to abych porodila a dětem řekla „přivedla jsem vás na svět proto, že jsem otrok a nechtělo se mi při nemocech ve stáří pracovat (tělo už by nemohlo), tak jsem vás porodila jako další otroky (jako svoje výkupné) do tohoto otroctví“ – to je samozřejmě myšleno ironicky, děti kvůli tomu rodit nebudu. Pro mě je velký problém/otroctví chodit do nesmyslné práce na 8 hodin denně a plnit něčí příkazy = ztráta svobody. Absolutně nechápu, že když už člověk otroka celý život dělá, tak si není schopný „sám na sebe“ vydělat tak, aby měl alespoň důstojný důchod?? A musí kromě otročení cizí vůli ještě porodit 3-4 děti, které vychovává bokem při práci, aby v důchodu pracovat nemusel? I když víme, že při stále rostoucí populaci se jednoho dne kapacita planety zaplní a (nejen) důchodový systém krachne – tak ten krach odsunout do budoucna = na svoje děti či vnoučata? Jediné řešení správně navrhla Aluška „vyhodíme z okna všechny papaláše a najednou bude všeho dost. Šetřete si všichno pod polštář, od státu nedostaneme nic 🙂“.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-10-25 19:50:18
Ikona diskutujiciho
sipka

přesně tak, přivedeš otroky, co budou otročit za tebe a pak po tobě… úžasnej systém, parádní místo kam přivést děti, no ne? 🙂

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-10-25 19:58:45
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to tak, víc se ti vyplatí odvést míň na zálohách a daních a schovat si to do majetku, drahých kovů a peněz. A pak z toho čerpat. Dneska nás straší tím, že když platíš minimální daně, tak dostaneš 6 tisíc důchod, ale už ti neřeknou že to co odvádíš ti stát za celej tvůj život rozfofruje, jinak by ti to mohlo zůstat a z žebráckých 6 tisíc bys mohla mít ušetřených pěkných pár milionů. Připadá mi taky škoda, že platím a dvaapůl litru zdravotní, které nevyčerpám. Kdybych si ty peníze mohla vložit do nějakého svého fondu na který mi nikdo nešáhne, tak v těch 60 ti tam mám slušnou sumičku. Takhle mi to vyžere pojišťovna a nemám nic, vyhodila jsem to oknem.

Ikona diskutujiciho Hana 2019-10-23 09:41:42 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Můj přítel je stejně vysoký jako já (170 cm) a rozumíme si bezvadně, což je to nejdůležitější 🙂💕

Ikona diskutujiciho kiana 2019-10-25 12:10:34 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

aston: jo to si myslím, že je normální být demisexuál (protože to sexualita vychází z duše), ale postupně nás systém zmanipuloval, hlavně kluky (a taky ten přenos energií lidi někdy manipuluje, např. holka chce dítě/peníze, a tak zmanipuluje kluka, aby chtěl sex)

taky jsem si dřív myslela, že muži pudovou touhu po dítěti vůbec nemají, ale postupem času jsem zjistila, že také mají (někdo větší někdo menší) – pokud muž nic takového nezažije do 50 let, tak tuto pudovou touhu asi opravdu neměl (a to samé platí o holkách)

Podle mě demisexuál, který chce sex jen když je zamilovaný/v hlubokém vztahu, nemusí nikdy zažít pudovou sexuální touhu a stejně tak demisexuál, který chce dítě jen když je zamilovaný/v hlubokém vztahu, nemusí nikdy zažít pudovou touhu po dítěti. Některé holky jsou demisexuálky co se týče sexu, ale pudové co se týče dětí a někteří kluci jsou demisexuálové co se týče dětí a pudoví co se týče sexu. Já jsem demisexuál v obojím, i když občas v životě jsem zažila pudovou touhu po sexu i po dítěti (obojí bylo ale spíš výjimečně a proto, že jsem byla součástí kolektivu nějakých lidí a jejich energie na mě působily – většinou to umím vyfiltrovat, co je moje a odmítnout nevhodné energie, ale ne vždy se mi to podařilo). Každopádně mám zkušenost, že když je někdo pudový v sexu, začne být pudový i v touze po dítěti a naopak. Já si nemyslím, že by pudy byly špatné (pokud nejsou zmanipulované), ale demisexualita je lepší (a vybírám si to lepší).

leeth: pokud by kluk se mnou nechtěl nikdy dítě (ne kvůli špatnému systému nebo přelidnění), tak by mě postupně přestal přitahovat, protože bych pro něj asi nebyla ta pravá či protože se mi takoví kluci prostě nelíbí (kteří nemají vůbec žádnou touhu po dítěti – když by někdo dítě sice chtěl, ale kvůli systému/přelidnění/chudobě atd. děti zatím nechce, tak to chápu, ale pokud někdo nechce nikdy děti jen tak a ví to jistě, tak takoví kluci se mi nelíbí). Já když vím, že pokud by byl kluk bohatý a žil v ideálním světě, tak by děti nechtěl – to mě odpuzuje (protože v tom ideálním světě bych děti chtěla, tak s takovýmto klukem bych se trápila = není pro mě vhodný). Kluk (podle mě) nemusí mít nějakou přehnanou touhu po dítěti a když má dítě, tak s ním nemusí trávit 24h denně, pokud ho to takto intenzivně nenaplňuje. Ale pokud děti vyloženě nechce, tak to není nic pro mě.

Ikona diskutujiciho Kallis 2019-10-27 15:35:53 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Manžel má 2metry a já stěží 160cm a jsme spolu šťastní.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek