Jak můžu znovu získat lásku svého bývalého přítele?

26.5.2012 v Poradna 19

Dotaz:

Zdravím Tě Alue,
potřebovala bych od tebe poradit.. jestli se dá nějakým způsobem přivolat láska, která už je pryč…dokáží mi s tím andělé pomoci? nebo jak se dopídit nějakého řešení ohledně vztahu…?

resp. já zamilovaná jsem, ale ten druhý již není..ale rád mne má.. jen chce takovou jakousi volnost a tudíž se nechce na mne poutat.. a taky, že to byl vztah pro něho nefungující, že si nějaké věci představuje jinak.. prostě do něho již zpátky nechce..

ale vídat se chce dále.. ale bez nějakých nároků na něj a nějaké společné věci..když se ho zeptám, jak to vidí, jestli se mnou chce být, tak řekne, že ne..a je nevrlý a nazlobený.. v ten okamžik máme oba po náladě…


dneska to vyvrcholilo tím, že mi řekl, že se raději vídat nebudeme.. mám pocit, že se mi všechno zhroutilo..:-/ že to nezvládnu.. Nevím přesně proč, ale stále mne k němu něco táhne, jen nevím, jak na něj..:-/ a taky mi je divné, že se mi ozval po dvou měsících, a chtěl se se mnou vídat… beru to jako výzvu, že se o něj mám snažit.. ale nevím, jestli je to správně, když on to vlastně nechce… tedy vztah nechce..
/Bydleli jsme spolu 1,5 let, pak jsme se „rozstěhovali“.. já k němu jít nechtěla.. čehož jsem až později začala litovat.. protože jsem si tím zřejmě zavřela cestu k jeho srdci.. – je to možné? a dá se ta chyba/y nějak „odčinit“? a asi po roce co jsme byli od sebe se se mnou rozešel.. ale vídali jsme se dál.. ale jeho odmítání mi moc „nepřidávalo“, takže jsme byli dva měsíce od sebe, kdy já měla jinou známost, po té době, se mi ex opět ozval.. že mne „chce“…ale nevěděl, či na vztah..že se se mnou chce zatím jen vídat…již je to přes tři roky, co se známe…/

Za odpověď děkuji
A.

Odpověď:

Ahoj,

Já vím, že to není příjemné zjištění, ale buďme k sobě upřímné: Přece nemůžeš nutit někoho druhého, aby tě znovu miloval. Pamatuj na to, že každý z nás má plné právo na vlastní svobodnou volbu rozhodnutí a i kdybych mohla mávnout kouzelným proutkem, tak jím nemávnu, protože ON to nechce. Bylo by to násilné zasažení do jeho svobody. Nemůžeš jiným lidem nic diktovat a brát jim volby, protože se to potom obrátí proti tobě a ty se pořádně vytrestáš vlastní metodou.

Mysli i na to všeobecně známé pravidlo, že když jste se už jednou rozešli, tak se k sobě už nikdy nemáte vracet. Protože když to nebylo dobré jednou, nebude to dobré ani podruhé. Pak vznikají ty vztahy, kdy se dva měsíce vášnivě milujete, pak zásek a rozchod… pak máte nějakou dobu oba depresi, zjistíte, že ,,bez druhého se nedá žít“… padnete si znovu do náruče a za dva měsíce byste si vyškrábali oči.

– Já takových párů poznala haldy a zásadní chybu dělají v tom, že jsou na tom druhém člověku závislí. To není láska, ale potřeba. Když někoho miluji, tak se s ním nerozejdu a nebudu se hádat… a když už se rozejdu, tak se s tím sakra vyrovnám a nebudu se k němu vracet.
Když vyhodím do koše staré tričko, taky si to za dva dny nerozmyslím a nepůjdu ho zase vylovit. – Zkrátka jednou se nějak rozhodnu, tak to platí a hotovo. Když si člověk není jistý vlastním rozhodnutím, čím jiným si pak může být na světě jistý, když ne sám sebou? – ničím.

Takže ty vlastně nestojíš před otázkou, jak ho znovu získat. Ty ve skutečnosti máš řešit to, jestli tě to bolí se s ním vídat ,,jenom na kamarádsko“.
A odpovím klidně za tebe: Ano, bolí tě to.

Zvaž pár otázek, nad kterými by stálo za to se pozastavit:
Co to má znamenat, že se s tebou rozejde a pak se s tebou chce jenom vídat? – Není to náhodou ten typ chlapa, co mu dělá dobře se jednou za čas vidět s holkou, která ho zbožňuje, protože mu to prostě dělá dobře na jeho samčí ego?
Anebo je zkrátka tak nevšímavý a vůbec mu nevadí, že tě ve skutečnosti trápí? – Jednou to zalomil, tak ať tě nechá se v klidu zregenerovat a nepíchá do tebe ještě klackem.
Když se ho pořád dokola ptáš, jestli by to nešlo ještě jednou a jemu to vadí, a přesto se s tebou stýká, tak to zatraceně hodně smrdí… takhle se přece nechová člověk, který tě má doopravdy rád. Co když jenom parazituje na tom pocitu, že ho miluješ a dál si tě pustit nechce?
Uvědomuješ si, kolik energie z tebe vysaje, když se takhle vidíte a ty se pro něho trápíš? – Není divu, že se chce s tebou vídat, vždyť je mu to příjemné… a na tvoji bolest se evidentně neohlíží. – Vždyť to přece vůbec není správné.
Jsi v nerovném boji a necháváš si to klidně líbit.

Projev taky lásku sama k sobě! – Máš zapotřebí se trápit pro někoho, komu je tohle všechno jedno? – Vždyť všude okolo tebe chodí spousta jiných bezva krásných chlapů a určitě si zasloužíš někoho pořádného, neoťukaného a férového.

Tohle nefunguje. Ten vztah jednou skončil a je zkrátka konec, je potřeba se s tím vyrovnat. Pošli ho k vodě a už se spolu nescházejte, vždyť si tím jenom ubližuješ a nakonec ještě klackem do sebe pícháš ty sama, když probouzíš cit, na který by ses měla už dávno snažit zapomenout, abys mohla začít koukat po dalším chlapovi.
Přemýšlej nad tím, tahle situace je postavená špatně a nikam to nepovede.

Ještě ti opravdu moc doporučuji tohle:

,,Jak se účinně ochránit před vysáváním jinou osobou?“
Určitě už budeš vědět, na koho to použít.

Hodně štěstí 🙂
Alue

Kam dál:

Další obrázky Víl – ZDE

Otevřít rubriku ,,Poradna: Životní směr“ pro další otázky a odpovědi

Máte otázku, se kterou vám mohu pomoci? Ptejte se do ►mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

Komentáře

Ikona diskutujiciho m 2012-05-26 05:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

hm, sám se teď srovnávám s něčím podobným, jen jsem měl to štěstí, že ona je tou uvědomělejší a snaží se držet odstup, ač bych chtěl opak. vím, že má pravdu, ale pořád mě to k ní táhne. napadlo mě, že by bylo snazší, kdyby se chovala jako parazitující mrcha, ale tenhle vztah skončil nadmíru podobrém, asi proto je pro mě tolik obtížné nechat ji jít. takhle férovou, ohleduplnou a milou holku nepamatuju. o to hůř se mi na ni bude "zapomínat". něco mi říká, že tazatelka bude mít po odpovědi od alue příhodnější podmínky, přeju hodně štěstí

Ikona diskutujiciho Míša 2012-05-26 07:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue má pravdu. Jsou lidé, kterým vyhovuje, když je z nich někdo paf. Nejspíš je v životě docela nejistý. Asi mu chybí i sebevědomí a takhle si ho chodí nabíjet.

Ikona diskutujiciho Farah 2012-05-26 08:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, jeste pred dvema roky jsem mela ten samy problem. Uplne to stejny! Lezl mi s tim na nervy a to tak, ze po posledni navsteve u nej v listopadu 2010 jsem skoro nedojela domu- bylo mi seredne blbe, jakoze psyhicke problemy se mi otiskly do zdravi a 4dny jsem nemohla nic snist, pac jsem uz nechtela NECO STRAVOVAT porad.

Ikona diskutujiciho Eva 2012-05-26 09:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Co je to pro něj vídat se? Brát si to, co on potřebuje a neohlížet se na to, že ty potřebuješ něco jiného? Dívat se na to, jak se trápíš? Na to je jednoduché řešení. Navrhnout mu, že buď přistoupí na vztah nebo nebude nic – ani se nebudete vídat. To, že se k sobě vracíte, znamená, že to ještě nemáte vyřešené. Vztah je nezdravě nastavený na energetickém vysávání, protože ty to připouštíš. Na druhou stranu bych to neviděla tak fatálně jako Alue. Je možné, že pokud se zbavíte modelu, že jeden jenom bere a druhý jenom dává, tak kdo ví, jak se to vyvine…Taky to ale musí skončit úplně. Třeba zjistíš, že takového sobce k životu nepotřebuješ. Třeba to je jen zkouška, jak se naučit, že když vztah přesně neodpovídá mým potřebám, tak musím jít od toho. Já nevím, jak je to u vás, ale prožívám teď něco podobného. V jeden den zoufalství, ale v druhý den pocit osvobození… Zkus se ponořit do sebe, do svého srdce a když se zbavíš té největší bolesti, uvidíš věci jasněji a sama najdeš řešení.

Ikona diskutujiciho Vesmírná Sestra Khalia 2012-05-26 09:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc díky Aluško za tento článek, moc se povedl a asi na něj pošlu odkaz mnoha dalším lidem 🙂 Krásně napsáno, fakt že jo 🙂 Kupodivu se mě tato situace ještě částečně dotýká taky, naštěstí se už z toho dostávám ven 🙂

Ikona diskutujiciho zabky007 2012-05-26 12:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hezký blog.;)

Ikona diskutujiciho Kafuboss 2012-05-27 01:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj. Pribeh je mi velmi blizky. A proto muzu k nemu neco dodat.

Ikona diskutujiciho Weri 2012-05-27 18:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

nemá cenu se trápit kvůli někomu, kdo za to nestojí… podle mě má ten chlap i srabdu s toho, že je stále "uháněn" – to slovo jsem nemyslela v negativním, jen mě zrovna jiné nenapadlo… 🙂

Ikona diskutujiciho Eva 2012-05-27 19:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]:Taky si myslím, že pokud jeden z dvojice dokáže udělat závěrečný střih a už se k tomu nevracet, hodně tomu druhému pomůže. Na druhé straně, spousta z nás se narodila rodičům, kteří neměli ideální vztahy – třeba se k sobě taky znovu a znovu vraceli, vztah mohl být poznamenán nevěrou a jinými faktory a nakonec se stejně rozpadl. Narodily se z něj ale děti, které ke svému narození potřebovaly třeba zrovna takto nefunkční vztah rodičů. Není to taky trochu tak, že některé vztahy jsou osudové a není tak lehké se z nich vyvázat, protože pro oba zúčastněné plní určitý účel? Je žádoucí se rozejít, když vztah nefunguje, ale nebudu nakonec stejné problémy ve vztahu řešit i s jiným partnerem? S rodiči se taky tak snadno nerozcházíme, můžeme se stokrát pohádat, ale zase se k sobě nějak vrátíme (většinou). Někdy své názory časem přehodnotíme a některých rozhodnutí můžeme později i litovat.

Ikona diskutujiciho Dominika 2012-05-28 11:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky jsem si tím prošla. Ve většině případů je pravda co tady všichni říkáte, ale pochybuju, že se lidé co se milují nebudou hádat jak napsala Alue..to je podle mě trochu naivní představa…Chtěla bych vidět takového člověka, který se ve VZTAHU nikdy nehádá;-)Všichni v tom vidíte něco špatného a mě u toho napadlo, tedy pokud ten kluk opravdu není neohleduplný srab apod..to my ale vědět jen z tohohle nemužeme, protože každý má své důvody..Aa my si nebudeme dělat předsudky.Rozhodně ho něco trápí a proto se neumí rozhodout.Možná je také na cestě na které se právě rozhoduje zda chce žít ve vztahu nebo jen ve sdílení, začlo ho otravovat to že ho chce někdo uvěznit a polapit. Potřebuje si to všechno promyslet, ale bohužel ve většině případů zase dojde k názoru, že dnes všichni vyžadují jen vztah takže mu nis jiného ani nezbývá..Všichni by si nejraději ze strachu toho druhého přivázali a nikam ho nepustili, o tom je vztah.. Může to být taky tak, že ten kluk nechce přímo vztah, což se mu ani nedivím..Vztah je o očekávání a plnění očekávání..Je to o svázaní a vztah není láska, Vztah je vztah a ve vztahu je spoustu problémů. Lepší je jen sdílení a na tom je postaveno přátelství.To je kolikrát upřímější než vzah.. Navrhuju i jínou možnost a tou je smířit se s tím, že tě nechce a pokud ho máš opravdu ráda nebude ti vadit, že jste jen přátele, tak nebo tak je to láska jen v jiné podobě;-)Možná se pak o něm dozvíš i něco víc…a zjistíš kde ten problém opravdu je. Přeju hodně štěstí:-*

Ikona diskutujiciho AChantall 2012-05-28 11:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

kde sa už niečo skončilo netreba náchádzať nový začiatok ..je to ťažké ale neskôr prídeš na to, že to bolo tak lepšie…žiaden vzťah nie je náhodny a vždy ťa posúva osobnostne dopredu, takže hlavu hore 🙂 a už si v mysli predstavuj, že máš nový plnohodnotný vzťah s iným mužom… 🙂

Ikona diskutujiciho Mil01 2012-05-28 15:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue!

Ikona diskutujiciho Alue 2012-05-29 09:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: Já zažila mnoho vztahů, vážných hned několik. – Chtěl si mě vzít.

Ikona diskutujiciho pribehykamaradek 2012-06-08 06:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Velice hezký blog, opravdu poradny jsou velice dobré a  pomohou se na sebou zamyslet a uvědomit co je správné :-)

Ikona diskutujiciho Monika 2013-02-10 10:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj já jsem na tom úplně stejně a nevím co s tím dělat.Před rokem a půl jsem vyhodila z bytu svého ex přítele.Ptal jse mně jestli to takhle opravdu chci a bohužel se tak stalo.Náš vztah byl stále otom samém.Já byla doma bez práce a dělala jsem mu scény,stále jsem ho vyhazovala a obvinovala,že mě podvádí.Našla jsem i sms,ale nikdy jsem ho s žádnou nevybrala.Ted se stalo to,že má o deset let starší přítelkyni a a asi měsíc do zádu ke mně jezdil na sex.Uvědomila jsem si,že ho stále miluji a chci ho zpět a nevím jak dál.Napsala jsem mu koho chce a řekl,že ji,ale opět jsem mu napsala sms,že vypadá hrozně,že ze stárl atd a pak jsem dostala tuhle odpověd.Já vím hrůza,jen jsem si říkala,že po tom mém chování by se chtěl vrátit zpět,ale má strach a ted fakt nevím jestli chce jí jak říkal a jestli jsem mu dělala jen podržovačku.Vždy říkal,že nikdy žádnou nemiloval jak mě a ani s žádnou dlouho nebyl,ale možná sem jen naivní koza 🙁

Ikona diskutujiciho Martin Riedl 2013-08-10 21:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[13]:Aluško, mluvíš mi ze srdce!! Hádky- proč proboha?? Lepší je v klidu si o jakémkoliv problému popovídat a to jsou pak divy, panečku :DD všechno se vyřeší mnohem líp.

Ikona diskutujiciho Domča 2013-12-05 16:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[13]:On tomu také každý může pouze jinak říkat, někdo tomu říká hádání a někdo diskutování. Pokud by se při diskuzi semnou někdo beze slova zvedl a odešel a chtěl by přijít až bude klid. Tak by už asi nikdy ani nepřišel, protože to by mě naštvalo snad ještě víc než to že mi řekne něco co se mi nemusí zrovna moc líbit. Brala bych to od něj jako totální nezájem, nespolupráci, žádný respekt. Jako kdyby mi beze slov neverbálně (naznačil)řekl: "víš co? polib si prdel, absolutně mě nezajímá co ty si tady teď žvástáš ať už je to cokoliv a nehodlám na tom nic měnit, nazdar a udus se tady třebas ve vlastní šťávě jak chceš, semnou stejně nehneš!" prostě totální bezohlednost a sobectví vůči druhému, jeho názoru a pocitům. Žádná empatie. A vidíš to, já i přesto že se někdy s někým nepohodnu, NIKDY! vím, že se nemá říkat nikdy, ale v tomto případě vím že ho mohu s naprostou jistotou říci, nelituji toho co jsem kdy řekla, protože vím, že v tu chvíli jsem to tak opravdu cítila. Kolikrát za nás vztek řekne to co jsme chtěli říct už jakou dobu, jen jsme si to kvůli strachu nechávali radši pro sebe…Když vztah přestane fungovat, tak ho ukončím a tím pro mě celá věc absolutně hasne. Zapomenu a jedu dál. To se dá říct o vztahu z rozumu. Ne o vztahu kde se dva lide milují bezpodmínečně, kde se nekladou žádné podmínky: "jak se chovat a nechovat" Chovám se tak jaký jsem a druhý mě buď takového miluje od začátku co mě zná nebo ne. Jeho mínus pokud si žil doposud v iluzi  dokonalého vztahu a až po nějaké době prohloupil. Zapomenout a nevídat se ani komunikovat s tím člověkem sice můžeme, ale také to nemusí hned znamenat, že pokud to pro nás hasne fyzicky tak i psychicky. To že ukončíme vztah takto razantně, nemusí vůbec znamenat, že přestaneme mít pocit, že k sobě s tím člověkem prostě patříme i přes to že se spolu nemusíme vidět několik let, nemusíme na sebe ani myslet. Nemusí to znamenat konec, pro naši duši i přesto že jsme si už zažili za celou tu dobu spoustu jiných věcí, zážitků a vztahů…;)

Ikona diskutujiciho Domča 2013-12-07 20:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[15]:K tomuto mě napadly takové dva  pravdivé citáty: Hold láska není jako bolavý zub aby se ze srdce dala jen tak vytrhnout. První láska je jen jedna, ale existuje tisíc jejich napodobenin…

Ikona diskutujiciho sabina 2014-09-26 20:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj chtěla jsem se zeptat jak ziskat přítele zpatky. Rozešel se semnou jenom kvůli tomu ze jsem neodepisovala deved hodin. Ale kdyz jsi sni pisu tak je milej. A kdyz si snim pise kamaradka tak ho vyzvida. A priznal ze me chce zpatky. A kdyz mu napisu tak vubec nevim co si snim mam psat jeto hrozny…. :'(

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek