Jak pomocí pití obyčejné vody nastartovat hubnutí

21.7.2019 v Léčba 4

Všichni víme, že bez vody se to nedá a zřejmě jste už slyšeli o tom, že každý z nás by měl pít dostatek čisté vody každý den. Ale věděli jste, že kromě lepšího zdraví, hezčí pleti a dostatku energie nám obyčejná voda dokáže pomoci zhubnout? Pomocí úpravy pitného režimu nastartujete v těle proces hubnutí a to dokonce i bez úpravy stravy, či cvičení (ale samozřejmě by to vůbec nebylo na škodu).Jedna nedávná studie dospěla k překvapivému závěru. Zjistilo se, že drtivá většina lidí nepije doporučené množství vody na den, přestože dobře vědí, že by pitnému režimu měli věnovat náležitou pozornost. Mnohé jiné studie zase prokázaly, že pití jen 2 šálků čisté vody před jídlem může lidem pomoci zhubnout 2,5 kg každý rok, a udržet si zdravou váhu.

Pití správného množství vody nám pomáhá kontrolovat váhu dvěma způsoby:
1. zlepší a zrychlí metabolismus, díky tomu tělo spálí za určitý čas více kalorií
2. sníží chuť k jídlu, takže nebudete jíst příliš moc

Když jsme dehydratovaní, nedostatek vody způsobuje, že naše tělo je zmatené a neví, zda cítí hlad, nebo žízeň. Ne nadarmo se proto říká, že hlad je převlečená žízeň. Pokud se místo doplnění tekutin najíme, problém s pomalým metabolismem a neefektivním spalováním kalorií jen dál zhoršujeme.

Důležité je uvědomit si, že voda je prvním a nejdůležitějším krokem na vaší cestě za zhubnutím. Konzumací kávy a zpracovaných potravin jako jsou rafinované oleje, konzervované potraviny či sycené nápoje, se vaše tělo výrazně překyseluje.

Voda naopak snižuje hladinu kyselin v těle. Dostatečným příjmem čisté neperlivé vody umožníte svému tělu očistit se od všech škodlivých toxinů.


Užitečné rady a triky, které vám pomohou pít více vody

1. Vždy noste s sebou láhev vody. Vezměte si ji ať jdete kamkoliv a vodu pijte v průběhu celého dne.

2. Vypití jedné sklenice vody před každým jídlem sníží vaši chuť k jídlu. Nedávná studie ukázala, že pití vody před každým jídlem může zlepšit proces hubnutí o 2 kg za 3 měsíce.

3. Studená voda zatěžuje váš metabolismus, protože tělo musí vynaložit více energie, aby vodu zahřálo na svou běžnou teplotu. Takto spálíte více kalorií a snadněji zhubnete. Nikdy však nepijte studenou vodu hned po jídle, zhoršili byste si tím trávení a nadělali více škod než užitku. Studenou vodu pijte jen mezi jídly.

4. Přidejte do vody limetky nebo citrony. Rozřízněte je na plátky a vložte si je do láhve. Můžete také přidat plátky čerstvé okurky. Voda tak bude mnohem příjemnější na pití a přitom nebude obsahovat kalorie.

Jak poznáte, že máte dostatek vody
To, zda má vaše tělo momentálně dostatek vody zjistíte velmi snadno. Zkontrolujte si barvu vaší moči po každé toaletě. Pokud budete mít čirou, nebo světle žlutou moč, budete vědět, že jste dobře hydratovaní. Pokud bude moč tmavá a zakalená, pak víte, že je nutné si urychleně doplnit tekutiny.

Přestože žijeme v uspěchané době, najděte si čas na to, abyste dodržovali pitný režim. Není nic cennějšího než vaše zdraví. Voda vám tyto věci zajistí, má silný účinek nejen na vaše zdraví, ale i na vzhled a krásu.


zdroj: https://www.badatel.net/ako-pomocou-obycajneho-pitia-vody-nastartovat-chudnutie/
do češtiny Aluška.orgKomentáře

Ikona diskutujiciho karel 2019-07-21 09:24:34 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Stačí denně vypít 4 litry vody. Do žaludku se vám už nic moc nevejde a toho pohybu (na toaletu 😉

Ikona diskutujiciho niky 2019-07-21 11:00:04 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Teď jsem byla trochu nachcípaná a pořád jsem měla potřebu pít, takže jsem za 12 hodin vypila asi 3 až 4 litry tekutin až jsem si říkala, že bych se měla mírnit, protože jsem někde dávno četla, že víc než tři litry prý škodí ledvinám, ale ještě že jsem tolik vody vypila, protože jinak bych byla úplně v háji. Polovina osazenstva, co znám, lehla a musejí marodit, asi teď něco řádí. Pořád jsem běhala na záchod, ale bylo mi dobře a měla jsem sílu, ne jako obvykle, když je člověk nachlazený, že je strašně zesláblý.

Ono je dobré hodně pít pro lymfatický systém. Někteří lidi ho mají zanešený a pak se diví, že jsou tak tlustí, přitom jedí relativně zdravě a taky po lymfodrenáži říkají, že zhubli fakt hodně.

Ikona diskutujiciho manu 2019-07-21 12:21:01 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Voda je výborná na spousty způsobů, ale tomu, co se píše o hubnutí tolik nevěřím. Už dlouhé roky dělám to, co je tam popsané (ne tedy kvůli hubnutí, mám jiné důvody) a na váhu mi to tedy rozhodně bohužel vliv nemá. Je pravda, že si vždycky můžu říct, jak asi tlustá bych byla, kdybych tu vodu takto nepila ,:- )) ale ten vliv zrovna na to hubnutí podle mě nebude nijak velký. Vliv je velký jinde! Proto ať žije voda!!!

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-07-21 22:09:13 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Voda je supr a moc ráda do ní přidávám vitamíny 🙂 A! Lidi, neberte to tak, že je potřeba vypít denně 2l vody. Berte to prosím individuálně… Já když piju 2l, jsem věčně přepitá a furt na wc. Tolik snad vypiju jen, když mam ten den cvičení. Chce to pocitově.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek