Jak poznat, že chodíte s nejistým mužem

30.8.2022 v Psychologie 4

Pokud jde o rozpoznání nejistoty nebo toxicity u nového partnera, většina z nás s tím bojuje. Dnes si popíšeme některé příznaky, podle kterých by bylo lepší přerušit kontakt. Váš potenciální partner nemusí být vyloženě sobecký kretén, ale mohl by drtit vaši sebedůvěru a důstojnost. Pokud je nejistý a upnul se na vás, zkuste to s ním probrat a upravit problémy, které to vyvolává. Pokud však není ochoten změnit své nežádoucí jednání v rámci vztahu, bude lepší jít si svou cestou.Jak poznat, že chodíte s nejistým mužem:

Dost tlačí na čas, aby rozvoj vztahu uspěchal
Nejistí muži vás budou do věcí nutit. Nebudou ochotni si počkat a nechat věci volně rozvíjet. Budou vás nutit k příliš unáhleným krokům. Na třetím rande na vás vyhrknou, že vás milují. Zpozorněte, pokud se sotva znáte a on už se chce sestěhovat dohromady a dělat děti.

Je velice žárlivý
Nejistí muži žárlí o dost víc, než je normální, i pokud jste jim k tomu nedala důvod. Chovají se, jako byste jim patřila. Mají také tendenci hodně vyšilovat kvůli maličkostem.

Dusíte se z něho
Nejistí muži s vámi budou chtít trávit více času, než jste schopna zvládnout. I když jste ráda v blízkosti osoby, kterou milujete a na které vám záleží, musíte mít také svůj prostor. Jakmile vás neustále bombarduje telefonáty když ví že jste v práci a neustále chodí s nápady na společný program co má začít za 20 minut a vy nemáte přitom čas se sbalit a hned někam odjet, budete se brzy cítit hodně přidušeně.

Bere vám nezávislost
Nejistí muži se vás budou snažit přesvědčit, že spoléhat se na ně je jediná cesta. Chtějí vás izolovat, protože se o vás nechtějí dělit. Zpozorněte, pokud se vás snaží rozhádat a odehnat od vašich kamarádů a rodiny, s lidmi které máte ráda a kteří jsou léty odzkoušení a spolehliví. Červená by měla svítit ve chvíli, kdy vás ti samí lidé začnou před novým partnerem varovat, nebo projevovat své obavy. Nikdy nedávejte přednost novému neodzkoušenému člověku před těmi, které znáte 15 let a nikdy vás nezradili. Narazila byste tvrdě.

Chová se, jako by nezáleželo na názoru nikoho jiného, pouze na vašem
Nejistí muži budou ignorovat věci, které říkají ostatní, a poslouchat jen vás. To vám může zpočátku lichotit, ale brzy zjistíte, že je to velice špatné. Stane se z toho problém, který vyústí ve velkou posedlost. Dokonce bude upřednostňovat váš názor před svým vlastním, takže se ve výsledku budete strašně nudit, jelikož z druhé strany nebude chodit žádná užitečná zpětná vazba, pouze potvrzující dutá ozvěna. Ozvěna není partner pro život. Nechcete žít s loutkou, která nemá vlastní rozum.

Když zkusíte odejít, bude vás vinit
Když se pokusíte rozejít s nejistým mužem, bude vás prosit, abyste zůstala. Bude doufat, že ve vás vzbudí lítost a tím vztah prodlouží. Začne se litovat, on udělal všechno pro vás, ve všem vám vyšel vstříc a vy jste nevděčná, zlá, špatná a nevíte co byste chtěla. Horší případ může začít vydírat a vyhrožovat.

Je posedlý vašimi minulými vztahy
Nejistí muži budou často vytahovat vaše minulé vztahy, zejména když se schyluje k nějaké neshodě. Dělají to, aby vám srazili sebevědomí.

Nerespektuje vaše soukromí
Nejistí muži budou překračovat vaše hranice a budou si myslet, že je to v pořádku, protože se u toho omlouvají. Omluva ale nestačí. Nedovolte nikomu, aby nerespektoval vás nebo vaše soukromí.

Všechno se dá do jisté míry řešit, ale ne každý člověk je ochotný nebo schopný na sobě zapracovat. Pokud se pro vás odmítá zlepšit, pak si vás nezaslouží. Musíte brát ohled na svá vlastní přání a potřeby. Záleží na vaší duševní pohodě a pokud vám to už na začátku skřípe, partner vám leze na nervy už v líbánkové fázi, prodlužováním takového nepříjemného vztahu si jen užijete víc z této mizérie, která se bude postupně zhoršovat.

© aluska.org 2022

 Komentáře

Ikona diskutujiciho ma.ni. 2022-08-30 04:39:36 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Posedlý mými minulými vztahy, to znám dobře. Přítel nesnáší jednoho, se kterým jsem měla menší románek a ten se pak ten daný muž svou frustraci vyvíjel v hospodě, kde jim řekl všechno, co jsme spolu dělali.
Jinak víc než půlka bodů patří jednomu od nás z práce, ale spíš jeho přítelkyni ála radar. Ta zabíjí pohledem všechny ženy.

Ikona diskutujiciho zuzi 2022-08-30 12:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Růžové brejličky na jednu stranu pomohou abychom si na partnerovy chyby lépe zvykli, ale zároveň způsobují že přehlédneme mnohdy velmi důležité varovné signály.

Ikona diskutujiciho Koblih 2022-08-30 12:11:03 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Máte to těžké baby. Když vidím nejenom v práci ale i venku co za genetický odpad je na vztahovém trhu, nedivím se že si kolikrát radši pořídíte kočku. Ani já bych to nechtěl mít doma a to jsem skromný člověk. Rozhodně ne to co je popsané v článku.

Ikona diskutujiciho Ilíriel 2022-08-30 14:59:51 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo… nebo vám vykládají že už tu svou babu nechtějí že se s ní vlastně zrovna rozcházejí u toho vás každý den nahánějí jako nadmutou kozu a po pár měsících z nich vyleze že se vlastně nerozcházejí. Dámy na tyhle taky pozor. Nestrkejte hlavu do žádného trojúhelníku i kdyby vám chlap nabulíkoval cokoliv.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek