Jak poznáte, že je to ten Pravý

7.7.2022 v Psychologie 8

Hledání „toho pravého“ může být zdlouhavé, frustrující a vyžaduje od vás, abyste políbili spoustu žabáků, než objevíte svého prince. Ale zůstaňte silná a nespokojte se jen tak s někým. Zasloužíte si jen to nejlepší.
Když vyrůstáme, učí nás, jak je důležité najít tu pravou, romantickou lásku. Jako děti trávíme většinu času tím, že se zabýváme pohádkami, příběhy o tom, že láska dokáže všechno překonat, a sníme o tom, že najdeme své vlastní štěstí. Jak stárneme, začíná se toto hledání stávat realitou. Na jedné straně si neustále připomínáme, kolik ryb je v rybníce, což nám dává naději, že existuje nespočet možností. Na druhé straně však sledujeme, jak naši vrstevníci nacházejí lásku, vdávají se a zakládají rodiny, což nám připomíná i naše biologické hodiny.Dávejte si pozor, abyste nepropadli nouzovému řešení, ke kterému se mnozí uchylují, a nespokojili se s někým, kdo se k vám nehodí, jenom proto, že je to pohodlné a snadné. Byla byste totiž nešťastná. Místo toho si stůjte pevně za svým.

Klidně zůstaňte svobodná, dokud nenajdete muže, kterému na vás skutečně záleží. Poznáte ho takto:

Cítíte něco, co jste nikdy předtím nepocítila
Tento nepopsatelný pocit se objeví, když poznáte svou životní lásku. Možná jste v minulosti chodila s jinými lidmi, a byla jste zamilovaná, ale na tomto konkrétním vztahu je něco jiného. Přináší vám pocit radosti, štěstí a bezpečí, který je silnější než cokoli, co jste cítila kdy předtím.

Je upřímný a důvěryhodný. Nenechá vás pochybovat
Držte se muže, který vám vždy řekne pravdu, i když je nepříjemná. Když promluví, nemusíte pochybovat o jeho slovech a to vám obrovsky usnadní život a celý vztah.

Miluje vás včetně všech vašich zvláštností a nedostatků
Buďme zcela upřímní, nikdo z nás ve skutečnosti není dokonalý, i když se možná snažíme vzbudit dojem, že ano. Když najdete toho pravého, bude milovat každý aspekt toho, kým jste jako člověk, včetně vašich drobných zvláštností, chyb a nedůsledností. Koneckonců jsou součástí toho, co z vás dělá osobnost.

Je hrdý na to, že je s vámi
Neplýtvejte svým časem s někým, kdo vás skrývá před rodinou a přáteli ,nebo má zájem trávit s vámi čas jen tehdy, když jste za zavřenými dveřmi. Opravdová láska znamená být skutečně hrdý na to, že s touto osobou sdílíte svůj život. Čekejte na někoho, kdo s vámi s radostí půjde po ulici, protože chce, aby všichni věděli, že jste spolu.

Je ochotný se vám otevřít a být zranitelný
Pokud je do vás někdo opravdu zamilovaný, chce se s vámi o vše podělit, včetně toho dobrého i špatného. Je ochoten zbourat bariéry, které kolem sebe dříve postavil.

Díky němu jste sebejistější
Když vás partner miluje takovou, jaká jste, začnete se cítit pohodlněji a jistější ve vlastní kůži. Počkejte si na někoho, kdo vám pomůže pochopit, že jste skvělá.

Chce s vámi trávit svůj čas, i když má plný rozvrh
Když potkáte toho pravého, oba si upřímně vážíte každé společně strávené chvíle. Váš partner se skutečně těší na čas strávený s vámi a bude se snažit udělat si na vás čas. Bude vás upřednostňovat.

Díky němu se cítíte bezpečně a jistě
Společnost, ve které žijeme, může být někdy trochu těžko zvládnutelná, dokonce může být i zcela zdrcující. Čeká vás několik výzev, ať už je to velké stěhování, ztráta zaměstnání, truchlení nad ztrátou milované osoby, nebo řešení zdravotních problémů. Během těchto období chcete být s někým, kdo vás podrží, abyste se cítila v bezpečí. Pomůže vám překonat tyto těžkosti a vyjít z nich na druhé straně ještě silnější.

Udělá si čas a zavolá, nebo pošle zprávu, aby vás zkontroloval
V životě přijdou chvíle, kdy budete hodně zaneprázdněna, ale to by nemělo znamenat, že na sebe nebudete myslet. Když se s vámi nemůže vidět osobně, udělá si čas a zavolá, nebo pošle zprávu, aby mohl zkontrolovat, že se vám daří dobře.

Nedokáže si představit svůj život bez vás
Nejste jen někdo, s kým rád tráví čas, nebo koho má rád nablízku. Kdykoli přemýšlí o budoucnosti, tyto plány, cíle a sny, zahrnují i vás. Jste důležitou součástí jeho života a nedokáže si to představit jinak.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2022

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Jana 2022-07-07 08:46:12 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

V téme „toho pravého“ som postupne nadobudla úplne iný pohľad, než som mala spočiatku. Vždy som totiž bola idealistka a bola som presvedčená o tom, že pre každého existuje niekde na svete ten jediný „pravý“ partner. V skutočnosti však čím viac som „utekala“ za mužom, ktorý ma najviac zo všetkých očaril, lebo som sa bála, že inak mi utečie, tým viac mi unikal až odišiel úplne ešte pred tým, než by sa vôbec dozvedel o mojich citoch k nemu a o tom, že som sa správala divne len pre to, lebo som bola pri ňom nervózna a inak viem byť v pohode. U toho jedného som mala obzvlášť silný pocit o jeho „pravosti“, chodili sme na spoločnú brigádu aj s inými, hneď v prvej chvíli ma vedel rozosmiať a myslím, že aj ja som ho zaujala, ale akonáhle som sa do neho beznádejne zamilovala, moje neustále myšlienky, vnútorné otázky a nervozita v jeho prítomnosti urobili to, že som viac nedokázala byť pred ním sama sebou tak, ako pri prvom rozhovore, kedy som to brala v pohode a len som si užívala chvíľu. V tomto ma teda paradoxne moje city len zmiatli a vlastne dnes ani neviem, či mohol byť ten „pravý“, alebo som si ho len tak zidealizovala. V oblasti lásky je ťažké odhadnúť, kedy ide o intuíciu a kedy už je to domýšľavosť. Dnes mám však v tejto téme názor, že možno aj je niekto „ten pravý“, ale v mojom živote sa mi ukazuje, že osud prináša do života viacero ľudí, s ktorými môže človek vytvoriť potenciálny stabilný vzťah, s niekým stabilnejší, s iným musí tú stabilitu budovať vzájomnými kompromismi. Dôležité je, aby sa obaja snažili byť dobrým partnerom tomu druhému.

Ikona diskutujiciho zuzi 2022-07-07 09:34:09
Ikona diskutujiciho
sipka

Já si myslím že otázka životního partnera není seznam bodů který musí splňovat ale je to pocit. Jsou lidé se kterými se cítíte dobře ale budoucnost za 5-10 let s nimi nevidíte, kontakt je nejistý, chováte se nepřirozeně protože cítíte že vás ten druhý tak úplně nebere se vším všudy.
Ale u životního partnera nejste v křeči a zase si neumíte představit za 5-10 let bez něj. Podle mě to není seznam inteligentní hodný poctivý, je to vnitřní vědění že ten člověk k vám patří. A hlavně také on vyhledává vás a hledá způsoby jak s vámi být. Jestli mu stačilo to že jste přestala chodit na brigádu a už se neozval tak to zřejmě nebyl ten pravý.

Ikona diskutujiciho Jana 2022-07-07 11:19:30
Ikona diskutujiciho
sipka

Zdravím vás 🙂 ďakujem za reakciu, presne si hovorím tak ako i vy, ak by niečo malo vyjsť, tak by to vyšlo. Ale zo svojej skúsenosti sa radšej brzdím pri týchto osudových pocitoch, zatiaľ som bola z nich len zmätená. Dnes mám napr. partnera, ktorý vo vzťahu ku mne spĺňa to, čo je napísané v článku a napriek tomu som pocit, že by ku mne patril nikdy nemala i keď najmä v ťažších situáciách si naozaj uvedomujem, že s ním chcem byť a nechcem žiadneho iného. Mám ho veľmi rada a všetky jeho nedostatky prijímam, je mi len jedno ľúto. Nemôžem sa s ním úplne otvorene o všetkom porozprávať a tým myslím o duchovne. Rešpektuje ma v tom, ale nie úplne chápe. A tým pádom k nemu nemôžem byť úplne otvorená. Myslím, že tento problém má mnoho ľudí, mám kamarátku, ktorá kedysi vnímala nadprirodzené veci, dokonca čiastočne videla. A i keď si našla partnera, ktorý keď sa na ňu zadíval, priala som si, aby sa tak raz niekto díval na mňa, tak jej duchovné dary neprijímal, resp. jej na to povedal, že sa jej to zdá apod. Dnes majú spolu deti, sú šťastní a i keď sa s ňou nestretávam, myslím si, že sa mu tak nejak prispôsobila a možno aj o tie dary, ktorých sa vtedy skôr ľakala, prišla.

Ikona diskutujiciho Ilíriel 2022-07-07 09:37:44 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jak poznáte že je to ten pravý. Jednoduše. Je to bezpečný ostrov v chaosu drsného světa. Jestli je to někdo za kým se běžíte schovat a kdo vás vždycky podrží uklidní a pomůže aniž by se vám vysmíval shazoval vás nebo znejisťoval tak je to ten pravý. Člověk postupem let totiž zjistí že tento typ bezpečného ostrova je vzácné najít a většina lidí do vás spíš kopne nebo využije situace dokonce i v romantickém vztahu.

Ikona diskutujiciho vla 2022-07-07 10:48:54 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ten pravý, skutečný, nebude nikdy plnit všechny body, možná ani většinu, většinou..a dost možná, že je pravý se nepozná moc rychle, naopak. Výjmečně, to může být rychlejší, ale poznání stejně bude časem. Takže, čas ukáže to bych dal jako první bod :)..a aby ten čas byl, je pravda že vodítka jsou, různá, souhlas, realisticky, řek bych potřebujeme se bavit, vzájemně, složeno z kde čeho a pak další věci, jako větší společné směřování (názory, zájmy, ..), dá synergickou možnost společného trávení času bez toho aby jeden vesloval proti proudu (není to jeho volba ale s druhým absolvuje), shoda, rozdílů se najde obvykle dost. Přirozenost kompromisu/rovnováhy (ne že umí, ale že automaticky dělá) se hodí. Věci negativní, asi netřeba zminovat, těch co nejmíň (realisticky).

Ikona diskutujiciho kiana 2022-07-07 17:06:59 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

skvělý článek, takové mě baví

Ikona diskutujiciho Levý 2022-07-07 21:46:59 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pravého poznáte tak, že vám na prvním rande dá PIN k neozmezené platební kartě.
Pak se můžete na sociál sítích všem chlubit fotkama z luxus dovolených, aby pukli závistí.
Toť dnešní model…

Ikona diskutujiciho Petra 2022-07-10 19:56:37
Ikona diskutujiciho
sipka

No tak PIN samotný bez té karty je asi kapánek k ničemu, ne ? 🙂

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek