Jak poznáte, že máte vedle sebe skvělého muže

27.3.2022 v Žena 7

Dobrý muž je vzácný a cenný. Často je obtížné ho najít. Vzhledem k tomu, že na světě dnes žije více než 7,6 miliardy lidí, není divu, že budete muset políbit několik žabáků, než konečně najdete svého prince. Svět seznamování je světem, který přináší jak velkou radost, tak i neuvěřitelná zklamání. Ale když konečně najdete toho pravého, řeknete si, že to stálo za to.Jak ale poznáte, že muž, kterému dáváte své srdce, je vás skutečně hoden?

Cítíte se s ním bezpečně a jistě.
Jedním z velmi žádaných znaků ve vztahu je pocit bezpečí a dobrý muž se bude snažit, abyste ho měla. Je odhodlaný zajistit vám bezpečí v každé situaci a nebojí se za svou ženu postavit.

Nikdy není hrubý
To se netýká jen toho, že na vás fyzicky nevztáhne ruku. Dobrý muž není násilnický v žádném ohledu. Dobrý muž nezneužívá fyzicky, psychicky ani emocionálně nikoho, koho v životě potká, od číšníka v jeho oblíbeném podniku až po partnerku a rodiče.

Je tu proto, aby vás podpořil
Neznamená to, že je tu od toho, aby slepě souhlasil se vším, co řeknete, nicméně když na tom opravdu záleží, můžete se spolehnout, že vás podpoří u životních výzev.

Dává vám přednost
Kdyby si měl udělat čas a vyjmenovat své priority, jste na prvním místě seznamu. Chápe, že pro šťastný a zdravý vztah nemůžete zaostávat za prací, koníčky, jeho kamarádem nebo dokonce rodinou – vztahy jsou náročné a vždy musíte jeden druhého stavět na první místo.

Je upřímný
Neupřímnost je jedním z největších zabijáků vztahu. Dobrý muž bude vždy říkat pravdu, i když je to nepříjemné nebo obtížné. Chápe důležitost důvěry a nehodlá vám dát důvod, abyste mu nevěřila.

Nikdy nepřekračuje hranici
Během vašeho společného života budete prožívat hádky a neshody, to je nevyhnutelná součást každého vztahu. Chápe, že může nesouhlasit s vaším názorem, aniž by překročil hranici napadání, ponižování nebo nedostatku vzájemné úcty.

Díky němu se cítíte krásná uvnitř i navenek
Dobrý muž neříká jen slova, ale skutečně se snaží, abyste se vždy cítila krásná uvnitř i navenek. Dělá to prostřednictvím svých činů a způsobu, jakým s vámi denně komunikuje.

Stojí při vás
Při všech životních výzvách, bojích a oslavách vám bude dobrý muž hrdě stát po boku. Chápe, že pravá láska je silná v dobrých i zlých časech, a ani by ho nenapadlo, že by vás opustil, když ho nejvíc potřebujete.

Nezapomíná na maličkosti
Zatímco někteří muži se soustředí na velká gesta a zapomínají na menší nuance šťastného vztahu, dobrému muži tato malá gesta neutečou. Je to muž, který vám nechává drobné milostné vzkazy, podrží vám dveře a umyje nádobí, aniž byste ho o to žádala.

Ví, že činy mluví hlasitěji než slova
Každý muž se může prohlásit za dokonalého a za romantika. Rozdíl mezi mužem co jenom mluví a skutečně dobrým mužem spočívá v tom, že dobrý muž za sebe nechává mluvit činy.

Inspiruje vás
Když jste v jeho blízkosti, zjišťujete, že vás inspiruje k tomu, abyste byla tou nejlepší verzí sebe sama. Je silný, motivovaný a věrný sám sobě. Dává příklad. Nemůžete si pomoct, ale chcete ho následovat.

Tvrdě pracuje, aby si získal vaši důvěru
Chápe, že důvěra není něco, co se rozdává jen tak někomu a všem. Každý den se věnuje tomu, aby si vaši důvěru zasloužil, a nikdy ji nebere jako samozřejmost.

Otevře se vám
Když vstoupíte do vztahu, spoléháte na to, že tu s vámi partner bude bez ohledu na to, co se v životě může stát. Dobrý muž chápe, že abyste byli soudržným týmem, musíte se jeden druhému otevřít a sdílet i svou nejzranitelnější stránku.

Aktivně pracuje na tom, aby byl nejlepší verzí sebe sama
Dobrý muž není ochoten spokojit se s tím, že je prostě dobrý. Ví, že má potenciál být skvělý, a dychtivě vyhledává příležitosti k sebezdokonalování, k růstu a aktivně pracuje na tom, aby se stal nejlepší verzí sebe sama.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2022

 Komentáře

Ikona diskutujiciho adria 2022-03-27 05:59:16 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

alue, tady ta věta mi nedává smysl … : Dobrý muž nezneužívá fyzicky, … od číšníka v jeho oblíbeném vztahu až po partnerku a rodiče.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-03-27 09:40:54
Ikona diskutujiciho
sipka

díky, opraveno

Ikona diskutujiciho Samuel 2022-03-27 18:25:27 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Všimnul jsem si, že na Tadescu zveřejňují často články z webu Alue. To mě hodně těší, protože oba weby jsou moje favority. Tak si dovolím jeden zajímavý odkaz z Tadesca přihodit i sem.

https://tadesco.org/strach-je-skvely-pomocnik-ale-zly-pan/

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-03-27 18:28:37
Ikona diskutujiciho
sipka

díky 🙂

Ikona diskutujiciho Lojza Vohnout 2022-03-27 19:45:04 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jednoho takovýho muže znám. Jmenuje se Anděl Nebeský :@)

Ikona diskutujiciho Nirvana 2022-03-27 22:07:44 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tím jsem si naprosto a nekonečně jistá 🥰❤

Ikona diskutujiciho Hela 2022-04-05 20:18:58 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Takže realita po sedmnácti letech manželství je následující: manžel pracuje v nemocnici, kde na sebe během šichty nabalí kdeco včetně různých zbloudilých entit. Aby byl po zbytek dne použitelný a udělalo se, co je třeba (práce na chalupě, děti apod.), tak se ty nabalené nánosy musí napřed vyčistit a všecko poslat tam, kam to patří. Pak je klídek a pohoda. V dnešní době je normální, že větší psychickou sílu mají ženy než muži. Vyplatí se od chlapů nic neočekávat, když se pak náhodou něco příjemného podaří, tak se člověk může radovat, že má sváteční den:-)

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek