Jak rozpoznat druhy energií / DOPORUČUJI

2.7.2010 v Energie 29

alue.cz

Následující článek je určený těm z vás, kteří alespoň částečně vidíte, nebo jinak vnímáte energie.

Druhy energií jsou částečně rozepsané na různých částech těchto stránek v různých článcích, hlavně tedy v Otázkách a Odpovědích.

Tyto částečné popisky ale nemáte šanci najít v záplavě různých článků. Proto jsem shledala užitečným vytvořit co nejjednoduší seznam, popis a příznaky, aby každý z vás měl možnost analyzovat to co vidět sám a nemusel se mě extra bokem vyptávat. Shrnu základní energie, se kterými se setkáváte nejčastěji a na které se mě také samozřejmě v e-mailu nejvíce vyptáváte.

linka

1. Aura

Začneme tím, co se snaží lidé vidět nejčastěji.

Aura je elektromagnetický obal lidského těla, ve kterém se ukazují naše nemoci, psychický stav, povaha, různá napojení a energetická vlákna.

Nejlepší a nejpřívětivější barva aury je čistě žlutá, existuje ale široká škála barev a odstínů. Pamatujte, že auru máte každý den jinou, barva záření se odvíjí od vašeho psychického stavu a výše vašich energií.

Pokud jste profesionál a vidíte auru jasně, vidíte veliké barevné vejce, včetně čaker. Začátečníci vidí auru jako mlhavé obrysy okolo těla. – Nejčastěji okolo prstů, kde se dá aura dobře pozorovat a kde se toto vidění nejvíce cvičí. Mlhavé obrysy mohou mít různé odtíny,ale také nemusí. Pokud vidíme auru nejasně a šedě, nemusí to býr její barva. Mnoho lidí v začátku není schopno vidět barvu aury, dostává se k tomu až později.

Velikost aury se mění podle energie a úrovně jedince. Maximální rozměry aury, bývají do dvou metrů, klasický rozměr aury máte tak daleko, kam až sahají vaše prsty, když roztáhnete paže. Větší aura není prakticky možná. (Pokud někdo vykládá, že má auru dvacet metrů, můžete si být jistí, že má akorát tak slámu v hlavě.)

Pocitově cítíme auru jako teplo, brnění, někdy píchání, pokud je místo nemocné.

Temní mágové a silně destruktivní lidé mají auru černou, která se prapodivně rozlézá okolo nich, jakoby chtěla pohltit všechno okolo. – Pokud ji někdy uvidíte, obejděte takového člověka velikým obloukem.

normal_©Selina_Fenech_Nouveau_Mermaid_Earth©

2. Energie člověka

Mnoho lidí si plete auru s energií. Aura je barevná a je to elektromagnetické vyzařování, které se dá dokonce i fotit. Oproti tomu energie se dá měřit na základě naší vitality. Je to životní síla v nás. Většinou ji lidé vidí na jiných, když jsou v pohybu. Jde člověk a za ním se asi 2 – 4cm objevuje jasně bílý obrys jeho těla, který doběhně zpátky do člověka, když se zastaví. Energii tedy často sledujeme náhodou, když se díváme na lidi nebo zvířata v pohybu, v pdobově bílého obrysu, naopak auru sledujeme, když jsme v klidu a je barevná.

3. Energie nulového bodu

Vyskytuje se všude okolo nás, nejčastěji ji vidíme jako jiskřičky, které chaoticky pobíhají v obrovském rojení po celém nebi. Tyto jiskřičky běhají samozřejmě všude, nejen na nebi, ale člověk je schopný je nejlépe vidět právě na obloze.

Energie nulového bodu prochází celým stvořením bez rozdílu. Není to energie, která je pro člověka využitelná stáhnutím vizualizací, jako energie z Vesmíru. Tato energie by sloužila jako pohon, kdyby lidstvo dostalo do ruky přístroje na výrobu volné energie. – Tyto přístroje v podstatě vesměs fungujjí přes magnetismus a cívku. Tyto technologie jsou samozřejmě dávno vyvinuté, ale lidem je nikdo nedá, protože by nás pak ČEZ apod. nemohl okrádat na elektřině, benzínu – ano, benzínu také. Už dávno existují auta, která jezdí i na vodu, na slunce nebo na kyslík. ☺

4. Energie stažená z Vesmíru

Stahujeme ji například vědomě vizualizací. (viz. Seriál: I. / Jak pracovat s energiemi ) Tato energie mívá velmi rozlišné podoby, protože vizualizací si energii sami představujeme, tzv. ji k sobě ,,voláme“ a ona příjde taková, jakou si ji přejeme. Mívá tedy různé barvy, někdy obsahuje i jiskry. To že jste energii z Vesmíru skutečně stáhli, poznáte takto: Cítíte velké teplo v rukách, když je dáte od sebe, cítíte mezi nimi odpor, a jakoby balonek. Ruce vám vibrují, píchají, cítíte tlak, hlazení, máte zničehonic strašně dobrou náladu a cítíte se moc dobře. Slyšíte šum, bzukot, hudbu. Pokud energii z Vesmíru vidíte očima, vidíte ji takovou, jakou jste si ji k sobě přivolali a o vzhledu jste tím pádem rozhodli vy.


5. Ochranná energie

Okolo každé bytosti, ať už je to člověk nebo zvíře (Hmyz nepočítáme, ten funguje na jiné bázi), se vyskytuje ochranná energie. Její síla se odvíjí podle potřeby a úrovně daného člověka. Nejčastěji vidíte okolo sebe nebo někoho jiného ochrannou energii v podobě jisker, nebo sluníček. Jiskry bývají čistě bílé, modré, nebo duhové. Sluníčka bývají bílá, žlutá, zlatá. – Jiné barvy mohou být samozřejmě také.

Jiskry vidíme jako rojení, které se pohybuje bez ohledu na to, kam směřujeme naše oči. Pokud je normálně nevidíme a ony se zmičehonic objeví, dávají nám najevo, že potřebujeme ochranu, a proto je dobré se v takové situaci několik dní více hlídat a moc neriskovat.

Ochranná energie v podobě jiskry nemusí být vždy za každou cenu v roji, někdy vidíme jenom jednu, která okolo nás proletí a pomalu zmizí třeba za minutu.


6. Energie v přírodě

Ze země prochází do nebe obrovské množství energetických siločar. Tyto siločáry jsou prakticky energie, která léči člověka (stvoření), který se pohybuje v přírodě. Siločary můžeme vidět zeleně, ale také duhově barevné. Lidské tělo se léčí, když tyto siločary protíná, tedy když se pohybuje.

Siločary představují přirozený zemský léčivý magnetismus. Tento magnetismus ale neprochází betonem, železem, ruší ho vysílače a vysoké napětí. V současné době máme v přírodě okolo měst k dispozici pouhých 20% této energie. Ostatní je uměle potlačená lidskou činností a to je také důvod, proč mnoho elementárních bytostí utíká dál od lidí a měst. Oni tuto energii potřebují stejně tak jako my. Více siločar najdeme na odlehlých místech v horách, kde nejsou antény mobilných telefonů, beton apod. Zemský magnetismus regeneruje lidské tělo, spravuje jej a přirozeně otvírá buňky, které detoxikuje.

(Tuto energii uměle vyvolává například zařízení Magnetoterapie. Více o ní ZDE, prodej magnetoterapie ZDE a ZDE).

linka

Konstruktivní energii

vnímáme/cítíme jako:

Teplo, tlak, brnění, hudba, šepot, lechtání, pocity štěstí, klidu, míru, veselost, dobrá nálada, pocit vitality, síly

vidíme jako:

světlo, záře, jiskřičky bílé, duhové, zlaté, barvy: bílá, stříbrná, žlutá, zelená, růžová, modrá, oranžová – prakticky veškeré světlé/pastelové barvy

Destruktivní energii

vnímáme jako:

Bolest, píchání, chlad, strach, svírání, pocit smutku, slabosti, můžeme slyšet nepříjemné zvuky

vidíme jako:

barvy: černá, hnědá, tmavě šedá

Pozor:

Naše pocity ohledně dobré a špatné energie se mohou různit. Vyjmenovaná charakteristika je obecná. Barvy se nemohou odlišovat, zato naše pocity ano.

Například destruktivnímu člověku dělá konstruktivní energie špatně. Cítí se nepříjemně, je unavený, protože on rezonuje na destrukci a destrukce mu také dělá pocitově dobře (ale ne bytostně!), čili jeho pocity jsou obrácené.

draft_lens1358534module12977528photo_122890287741q6O32ujqL._SL500_AA280_

Nebo lidé smíšení, ani moc konstruktivní ani moc destruktivní mohou mít pocity různé, neidentifikovatelné a zmatené, protože napůl rezonují tak a na druhou mak.

Dokonce i konstruktivní člověk může některou dobrou energii vnímat nepříjemně. Například já znám jednu výjimku, když vezmu do ruky nebroušený krystal, cítím jeho sílu podle energie, která zahalí moji ruku do určité vzdálenosti a zároveň cítím tupou bolest v kostech ruky, která krystal drží. Pocitově je mi dobře, cítím teplo, ale bolí mě kost v ruce. Sice velmi dobře odhadnu sílu krystalu, ale ta bolest tam zkrátka je. Krystal nasává destruktivní energii do sebe a já to cítím jako bolest, která prochází mojí rukou.

Proto své pocity ohledně energií dobře analyzujte a srovnávejte. Velmi spolehlivá je orientace podle barev, zato naše pocity se různí a je dokonce možné, že cítíte energii úplně jinak, žádným z výše popsaných způsobů. Pamatujte, že každý jsme jiný, každý to máme nastavené jinak.

Při rozlišování konstruktivních a destruktivních bytostí rozhodují naše pocity a jejich barva. Pamatujte, že bytost okolo sebe šíří energii, kterou jste schopní vnímat a na základě této energie si můžete bytost zařadit. Destruktivní bytost je černá/šedá/hnědá, konstruktivní je bílá, nebo má odstín nějaké příjemné barvy. Bytosti můžeme vidět detailně, nebo jako šmouhy, které se rychle pohybují. Přírodní bytosti bývají nejvíce do zelena, lidské duše bloudící v astrálu bývají šedé a mají jasnou podobu člověka, lidské duše, které přišly ze správné dimenze a nikde nebloudí jsou nádherně bílé, nebo do odstínu a vypadají stejně jako za života, akorát jsou mnohem krásnější.

Komentáře

Ikona diskutujiciho Mitsu 2010-07-02 07:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aha, já jsem myslela, že destruktivním lidem vyhovuje konstruktivní energie – myslím tedy energetické upíry, kteří ji vysávají vědomě.

Ikona diskutujiciho Mitsu 2010-07-02 08:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mimochodem, Alue, jakou posloucháš hudbu? =D Taky jsem se ti dívala na profil a dozvěděla jsem se, že taky sleduješ Naruta :D Díváš se i na jiná anime?

Ikona diskutujiciho Luz 2010-07-02 09:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Výborný článek a velmi poučný pro mě, děkuju!

Ikona diskutujiciho Alue 2010-07-02 10:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: Nedívám. Naruto je jediné, protože se mi líbí jeho poselství. Úcta k lidem, neopouštět kamarády, nikdy se nevzdat… zkrátka na tom rezonuji.

Ikona diskutujiciho Ririn 2010-07-02 17:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na podobný článek jsem se dlouho těšila, už mám trochu představu o tom, co asi sem tam postřehnu a co ne :-) Taktéž děkuji.

Ikona diskutujiciho Ordi 2010-07-03 11:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jej tož já jsem si vždycky říkala, co je ten bílý obrys co vidím kolem lidí a ona je to jejich energie :D Tož dobré no…:D Jenže já vidím tento obrys i u neživých předmětů, které se nepohybují. Je to vůbec možné? Vím jistě, že se mi to nezdá…

Ikona diskutujiciho ham 2010-07-03 12:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

..keby Wikipedia nebola cenzurovaná, stálo by to za zaradenie ;-)

Ikona diskutujiciho Alue 2010-07-03 19:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: Já to vidím taky. Neživé věci i výrobky (skříně), vyzařují energii, protože jsou z ní stvořené. – To jsem v článku jen zapomněla dodat.

Ikona diskutujiciho M 2010-07-07 10:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hezky clanecek.. dikkyy.. + preji Krasne slunecne Leto nejen. A. :-) *

Ikona diskutujiciho Hanka 2010-07-09 17:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Milá Alueiko, děkuji za nádherný článek. Dnes jsem NÁHODOU(věřím, že ty neexistují) natrefila na Tvé stránky a nacházím tady spousty odpovědí na věci, které mne zajímají. Moc se mi tady líbí. Já energie moc nevidím, ale spíš cítím. Když mi třeba zavázali oči a já šla místností, sehnula jsem se pod každým trámem, ap. Jdu krtkovat dál. Je tady  mnoho  na čtení. Posílám pohlazení. Hana

Ikona diskutujiciho Patus 2010-12-13 15:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Určite nie som jediná, ktorá vidí..akoby zrnenie, keď sa zadívam na určitý predmet(plochu, stenu…atď). Inak ako zrnenie to popísať neviem, len v tme je ho oveľa lepšie vidieť. Istý známy tvrdí, že sú to energie predmetov. Ak áno, aký je rozdiel medzi  takou energiou, a energetickým obalom u ľudí/predmetov, ktorý vidím ako siluety? =))Alebo je to niečo úplne iné? 🙂

Ikona diskutujiciho leeth 2011-03-07 08:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Soňa 2011-03-09 10:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: No víš občas se ale stane,že psychičtí upíři energii vysávájí nevědomě.

Ikona diskutujiciho Samuel 2011-05-19 11:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Upíři mají schopnost přeměnit si energii na energii kterou zrovna potřebují. tzn. -  když vysává negativní energii tak lidem i pomáhá a sám si jí přemění na E vitální ale když bere pozitivní je to pro ně snažší nemusí vynakládat část energie na přeměnu.

Ikona diskutujiciho clotylda 2011-06-20 22:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak jsem se konečně dozvěděla,že ty třpytivé poletující tečky ve slunci jsou skutečně tachyony.Já jsem si to myslela sama pro sebe.Když jsem četla o tachyonové energii.Víš,milá Alue o tom něco-myslím o ztachyonizovaných předmětech,které léčí?A je tady ještě jedna možnost-co když jsou to hliníkové částečky z chemtrailsů?Ty by se taky mohly takhle třpytit? Teď babo raď!

Ikona diskutujiciho Babe 2012-01-05 13:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aha, tak su zjistilo, že vídávám energii nulového bodu :D. Když su o tom říkalo oční, naznačila něco, že by to mohl být šedý zákal :D.

Ikona diskutujiciho saly 2012-02-27 22:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ahaaa takže to co vídám je energie nulového bodu a eště občas vídám ochranou energii :)) jsem skutečně vděčná a moc ráda za tebe a tvé stránky alue :))

Ikona diskutujiciho mirek 2012-05-16 22:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

něco vidět tak tím nejsme, čím jsme objevujeme-hledáme. vizualizace energií není dobrý způsob hodnocení, nebot posuzujeme něco vnějšího, ale to nejdůležitější je objevit to nejjemnější v sobě. to nám řekne, jak na tom jsme. někdo cítí vjemy více nebo méně v levé nebo pravé ruce, to je signál, že se odchylujeme z rovnováhy-vlevo jin, vpravo jang. cílem je to vyvážit na střed stejně do obou rukou. a potom chladné vjemy jsou signál rovnováhy, píchání, teplo, tlak, brnění je nerovnováha.důležité je toto vnímat nad vrcholem hlavy.cítíte to uvolnění a chlad nad hlavou a v dlaních a prstech? horkost se může vyčistit, pak nastane uvolnění a radost.

Ikona diskutujiciho mil01 2012-05-29 23:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hmm, Alu, tak já žádnou energii nevidím spíš jen jako bych si mohla číst víc v lidech jakou mají náladu a proč asi jsou nervózní, celkově odhadnu co si tak asi myslí nebo jací jsou doopravdy…

Ikona diskutujiciho Keja 2012-09-20 07:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahojky Aluško mam jednu otázečku 🙂 když se zadívám na zeď tak vidím jakoby se vlnila. ne moc ale jen tak zlehounka jako když vítr fouká na hladinu vody 🙂 před tou zdí mám pod polštářem růženínový orgonit. Myslíš si že bych mohl vidět jakýsi druh energie? 😛 moc dekuju za odp.

Ikona diskutujiciho Hruska 2012-09-29 19:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj 🙂 už asi dva týdny s snažím vidět auru mojí rodiny a ruky.Hned napoprvé jsem viděla bílý obrys kolem ruky a po tvrdém,každodenním cvičení,vidím bílý obrys(při silné žárovce je spíš dožluta)kolem hlavy všech členů rodiny,ale co sem narazila na tenhle článek tak nevím,co dál.Na internetu sem četla o první vrstvě-eterické tělo.Domnívala sem se,že to,co vidím,je ono eterické tělo ze kterého jde právě vyčíst to zdraví(nikdy sem další vrstvy aury neviděla,žádný barvy,nic víc krom toho bílého obrysu-dalo by se říct dýmu).Ale po tom,co sem tady četla,nevím,jestli vidím etericko tělo nebo jenom energii kolem lidí.Poprvé sem  ji viděla hodně špatně a po mrknutí hned zmizela,ale ted ji vidím všude(dokonce i u věcí).Tak bych byla moc ráda,kdyby mi tu někdo poradil,co vlastně vidím.A pokud vidím jen energii a ne etericke tělo tak jak mám začít vidět auru?Děkuji 🙂

Ikona diskutujiciho Kandee 2012-12-05 21:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krásný článek, tak teď už vím, jak na tom jsem, přesně jak se to tam vše píše o energii, tak to vidím. a já jsem si myslela že je to aura, ale tu chci také vidět,Chci se zeptat, hledám nějaké dobré knížky pro posílení Aury a energie a ještě hledám nějakou knihu o vysílání energie Děkuji 🙂

Ikona diskutujiciho malé srdce 2012-12-15 13:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Velmi zdařilý článek, který jsem objevil až nyní, po dvou letech. Některé z popisovaných energií vidím, jiné jsem schopný pouze vnímat a jiné zas jsou pro mne velkou neznámou např. energie nulového bodu. Přiznám se, že ani po přečtení vysvětlení k němu si nedokážu představit, co to vlastně je za energii a jak vypadá. Píšeš, že by tato energie mohla sloužit jako pohon, ale odkud se vlastně tato energie bere a jaký je její skutečný účel? Potřeboval bych více vysvětlení, abych tuto konkrétní energii dokázal nějak pochopit. Jedná se o jakousi životní udržující sílu Vesmíru, Jsoucna nebo tak něco?

Ikona diskutujiciho Allein 2013-02-25 07:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj 🙂 Jsem ráda za tento článek, konečně vím, co to vidím 🙂 Ale posledni dobou vidím něco, co zde popsáno není. Když zavřu oči, vypadá TO jako kdybych se podívalana chvilku do slunce, takový ten flek. Ale když oči otevřu, ten flek má takovou modrou, nebo růžovou barvu.Je takový menší a objevuje se jak někdy. Co by to mohlo být? Moc děkuji za odpověď 🙂

Ikona diskutujiciho Alea Crane 2013-11-16 20:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jej proiň, to jsem udělat nechtěla… Začneme znovu…

Ikona diskutujiciho Darnell 2013-11-19 18:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[22]: zkus Základní kniha o auře od waltera lubecka, tu jsem si koupil a je hodně dobrá 🙂

Ikona diskutujiciho Ropuška 2014-11-13 12:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue,

Ikona diskutujiciho Marcela 2015-10-18 11:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zdravím,

Ikona diskutujiciho jana 2015-10-25 17:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

zdravím já mám prosím otázku jakou auru má měsíc?často vidím modrý kruh okolo měsíce je to aura? a proč je někdy modrý někdy žlutý? děkuji za odpověd jana

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek