Jak se odpojit od matrixu

13.12.2021 v Matrix 19

Bývaly doby, kdy myšlenka existence Matrixu patřila do sci-fi filmů. Matrix je příběh o daleké budoucnosti, kde technologie ovládne lidstvo a využívá ho jako zdroj energie, zatímco lidé spí a společně sní ve virtuálním světě, který považují za skutečnost. Málokdo pochopil, jaká pravda se v těch filmech skrývá.V současné realitě jsme naplnění hrůzného scénáře blíže, než kdykoli předtím. Díky životu v Matrixu můžeme okamžitě komunikovat s lidmi po celém světě, máme přístup k velkému množství dat jediným kliknutím a v kapse nosíme ekvivalent počítače, který nás udržuje připojené. S tím jdou ruku v ruce obavy o bezpečnost, zabezpečení a soukromí.
Mnoho aplikací, které denně používáme, jako jsou sociálních média, kalendáře, fitness trackery, mapy a další, poskytují jasný obraz o tom, kde se nacházíme a jak myslíme, protože jejich lokalizační služby využívají systémy GPS, které lze sledovat. Sledovány jsou i naše vzorce chování a názory na svět, za co rádi utrácíme, jaké jsou naše koníčky a zájmy, jací jsou lidé a organizace, se kterými jsme ve spojení.
Mnoho lidí žije ve stavu blažené nevědomosti a s radostí využívá tyto technologie, aniž by se zamysleli nad možnými důsledky této závislosti. Jiní jsou mnohem bdělejší a uvědomují si rostoucí závislost, která pohlcuje náš svět.

Mark Zuckerberg, generální ředitel společnosti Facebook, během živě vysílaného setkání s otázkami a odpověďmi popsal budoucnost technologií tak, jak ji vidí on. Hovořil o virtuální realitě, která zachycuje naše myšlenkové životy a okamžitě je sdílí se světem – tato technologie bude podle jeho předpovědí široce dostupná během příštích 50 let. Hovořil dokonce o výzkumu, který v současné době probíhá na univerzitě v Berkeley a v jehož rámci jsou schopni předpovědět, co si účastník studie myslí, pouze na základě zobrazení jeho snímku magnetické rezonance. To je skutečně děsivé.

Pro ty z vás, kteří si uvědomují realitu Matrixu a nebezpečí, která v sobě skrývá závislost na technologii, od vládního sledování až po programování vašeho myšlení, jsou zde rady, jak se před Matrixem a jeho všudypřítomnými pařáty chránit.

Přesměrujte své myšlenky na lásku, ne na strach.
Jedním z největších nástrojů používaných v celém Matrixu k ovlivňování našich myšlenek a reakcí, je strach. Strach je motivátor, který nás podněcuje k tomu, abychom následovali cestu, kterou nám vytyčili jiní, aniž bychom se zastavili a popřemýšleli nad tím. Přeškolte se tak, abyste ke světu přistupovali z pozice lásky. Ve vnitřním klidu leží velká síla. Myšlení založeného na strachu zanechte, protože to je přesně ten program, který se používá na vaše ovládání. Nevěřte systému, zejména pokud vás něčím straší. Věřte své intuici.

Vzdělávejte se v tom, co je to skutečný matrix a jak ho odhalit.
Vzhledem k tomu, že se technologie neustále vyvíjejí, může být někdy obtížné přesně určit, co už je součástí matrixu a které oblasti našeho života do něj ještě nepřešly. Stejně jako v případě jakékoli jiné výzvy, nebo boje, je prvním krokem ke svobodě poučit se o samotném problému. Studujte Matrix, protože to je náš skutečný nepřítel. Podívejte se pořádně na všechny filmy, naučte se symboliku, naučte se o elitách, které tomu vládnou, o silách které vládnou elitám a sledujte znamení.

Aktivně deprogramujte své vědomí.
Existuje mnoho způsobů, jak očistit svoji mysl od podprahových dat a destrukčních myšlenkových vzorců, které neslouží vám, ale systému. Začněte tím, že se zbavíte televize, odpojíte wifi, koupíte si tupej telefon a vyhodíte ze svého života lidi, kteří vás táhnout do materialismu, zla, sobectví a konzumu.

Buďte co nejvíc v přírodě.
Má to ozdravný účinek na naši mysl, tělo i ducha. I když se nemůžeme zcela vyhnout působení matrixu alespoň v jedné oblasti našeho života nebo v jiné, můžeme podniknout kroky k tomu, abychom se dobili a obnovili rovnováhu. Vydejte se na procházku, kempujte (a nechte elektroniku za sebou), strávte den na pláži, meditujte na otevřeném prostranství – ať už zjistíte, že vám to nejlépe vyhovuje, držte se toho a často toho využívejte.

Odhalte zhoubné aspekty systému.
Ne všechny aspekty matrixu jsou nutně zlé, například možnost komunikovat v reálném čase s milovanou osobou na druhém konci světa může být neuvěřitelně přínosná. Musíme si však být vědomi nebezpečí, která převládají, a podniknout kroky tam, kde je to možné, abychom se chránili. Například s vědomím toho, že jsou mainstreamová média propagandistickou mašinérií, si od nich nenechte vymývat mozek. Místo toho čtěte a sledujte nezávislé zdroje, které neplatí a nekontrolují elity.

Systémové programování: Choď do školy, najdi si práci, choď do práce, ožeň se, měj pár dětí, plať daně, plať účty, dívej se na televizi, poslouchej zprávy, podřiď se zákonům. Nyní opakuj pro mně: JSEM SVOBODNÝ. (čárkový kód na zádech má už nyní každý příjemce dobrovolně vnucovaného čipu)

Dovolte, aby byly vaše názory zpochybňovány.
Jedním z nejlepších způsobů, jak se ujistit, že to, čemu věříte, je zakořeněno v pravdě, je otevřeně přivítat ostatní, aby vaše názory zpochybnili. Pokud se skutečně řídíte něčím pravdivým, budete schopni vysvětlit a podpořit to, čemu věříte. Když vás někdo zpochybní a vy zjistíte, že pochybujete o svých vlastních myšlenkách a hodnotách, je čas ustoupit a znovu se zamyslet nad tím, na čem stojíte. Jestli je to skutečné a jestli to opravdu chápete.
Pokud byste nikdy nezměnili na nic názor, nikam byste se v životě neposunuli. Proto se toho nebojte a klaďte si nepohodlné otázky. Nemějte strach se zmýlit a přiznat si to, je to součást cesty. A nenechte si tu cestu pokazit zaostalci, kteří se vám za změnu názoru, nebo za to, že jste něco nevěděli, budou podmívat a zkoušet vás zesměšňovat – ti ještě spí v matrixu a pracují jako jeho agenti. Nikdo neví všechno.

Zpochybňujte mainstream.
Existence a používání propagandy není nic nového, poprvé byla široce uplatňována během první a druhé světové války. Tehdy se vymývání mozků používalo k přesvědčení široké veřejnosti o tom, že podporuje válečné úsilí bez ohledu na oběti, které si to vyžádá. Nenechte si namluvit, že je to již minulost. Kdykoli mainstreamová média zveřejňují „fakta“, věnujte čas jejich zpochybnění a buďte otevření myšlence, že ve skutečnosti nemusí zobrazovat pravdu.

Překonejte hluk společnosti a hledejte vyšší síly, které nás vedou.
Pokud se aktivně věnujete své duchovní cestě, neměla by vám být myšlenka naslouchání vedení vyšší moci cizí. Náš dnešní svět je rychlý a vysoce stresový, což vytváří spoustu chaosu, který nám může znesnadňovat uslyšet toto vedení. Zavřete oči a vědomě se snažte tento nepořádek odsunout stranou, aby vznikl prostor pro duchovní práci.

Aktivně se propojujte se správnými lidmi.
Jedním ze způsobů, jak Matrix ovládá lidstvo, je izolace. Vytváří falešný dojem spojení prostřednictvím virtuálních cest, jako jsou sociální média, zároveň nám však upírá možnost skutečně se propojit s ostatními, dokonce i s těmi, které máme na dosah ruky. Jděte vstříc svým sousedům, spolupracovníkům, přátelům a rodině, abyste tyto skutečné vztahy navázali a na lajkování jejich fotek kdesi ve virtuálním prostoru se zvysoka vyprdněte.
Ale pozor, neprobuzení lidé pracují nevědomky pro Matrix. Při budování kolektivu proto volte moudře.

Dovolte si prozkoumat králičí noru.
Jakmile začnete zpochybňovat mainstreamová média, zavede vás to k rozsáhlé síti polopravd, lží a podvodů, nejen v současti, ale i v letech dávno minulých. Nenechte se tím zastrašit. Pokračujte v cestě králičí norou a sledujte cesty, které se před vámi rýsují. Dovolte, aby vás vaše cesta poučila o pravdách, které byly po generace pohřbeny.

Zaměřte se na osobní růst i na to, co můžete udělat pro větší dobro.
Důležitost osobního růstu bychom rozhodně neměli přehlížet nebo zavrhovat, nicméně jsou chvíle, kdy je potřeba se podívat i okolo sebe a popřemýšlet, co můžeme změnit v celkové společnosti.

Nevyhýbejte se konverzaci o Matrixu.
Ti, kdo matrix využívají ve svůj prospěch, by byli rádi, kdyby široká veřejnost nadále žila v nevědomosti a slepě následovala cestu, kterou jim elita určí. Proto se také lidem televizí neustále vymývají mozky. Rádi by potlačili jakýkoli pokus o diskusi a vzdělávání ostatních a je naší odpovědností zajistit, aby se tak nestalo. Mluvte o Matrixu, mluvte o něm často a s mnoha lidmi.

Mluvte čistou pravdu.
Jedním z největších problémů Matrixu je, že jsme ze všech stran zaplavováni informacemi. Internet nám sice může poskytnout množství cenných informací, ale také nás může zahltit výmysly a nesmysly. Ve světě, kde si každý člověk musí rozklíčovat, komu se dá věřit a co je skutečné, buďte majákem pravdy.
Lež, přetvářka a manipulace jsou nástroje Matrixu, jsou to zvyky jeho agentů. Nesnižujte se na tuto pochybnou úroveň, i kdyby to pro vás bylo lákavé, nebo nějak výhodné.

Článek si můžete poslechnout také v audioverzi ZDE

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2021

 Komentáře

Ikona diskutujiciho stenly919 2021-12-13 09:30:59 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A já si myslel, že na odpojení od matrixu stačí vypít několik láhví dobrého vína, protože na dně flašky člověk najde pravdu…. 😀 Bohužel nevím, které..

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-12-13 09:53:04
Ikona diskutujiciho
sipka

nn, to je potřeba vyjít na nejvyšší kopec v okolí, dát si hrnec na hlavu a z obou stran do hrnce mlátit dřevěnýma vařečkama, dokud neodvibruješ… tajné společnosti tento ultimátní návod střeží po celá tisíciletí před lidstvem…

Ikona diskutujiciho stenly919 2021-12-13 09:56:30
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluškjo super, to nemá chybu, sem se po ránu zasmál 😀 !

Ikona diskutujiciho Lea 2021-12-13 19:48:26
Ikona diskutujiciho
sipka

Jojo, tak nejak…ve víne je pravda 😀

Ikona diskutujiciho Jana 2021-12-26 09:22:35
Ikona diskutujiciho
sipka

Ta flaška musí být plná ! Nejlépe se opravdu pije na kopci, člověk dlouho daleko vidí než se skutálí dolů. Ovšem pocit opojení zůstává.

Ikona diskutujiciho Pavel 2021-12-13 18:53:57 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Perfektní článek, děkuji Pavel

Ikona diskutujiciho Diana 2021-12-13 22:04:43 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

„Hovořil o virtuální realitě, která zachycuje naše myšlenkové životy a okamžitě je sdílí se světem.“
To mě opravdu vyděsilo! Ráda bych, aby byl zachycen můj myšlenkový život, abych si jej mohla zpětně prohlížet, ale sdílet ho se světem?! Fuj fuj fuj. Ještě k tomu okamžitě, bez jakékoliv úpravy… Myslím si, že by mě dost lidí zavrhlo, a myslím, že bych i já přestala být schopná fungovat mezi ostatními…

Nicméně… „Trpím“ derealizačním syndromem, kdy si vyloženě připadám, že je celý svět jen kvalitně naprogramovaná videohra. Myslím, že takovéto „přeskoky“ ve vnímání musí mít každý, kdo ví, že je tohle jen něco jako videohra. Ale zkoušeli jste se o tom s někým bavit? Buď schytáte výsměch od realistů a dostanete číslo na Bohnice, nebo vás (v lepším případě) začnou litovat, ale jednou, a to mě velice překvapilo, když někdo odpověděl, že tohle je skutečně videohra, akorát si není jistý jestli je to multiplayer, nebo jestli jsou lidi NPC… Tady bych si nebyla jistá, jestli nemagoří, ale naprosto to chápu.

Ikona diskutujiciho Vap 2021-12-14 18:45:21 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Někdo někde jednou do diskuze napsal, že kdo nemá Facebook, jakoby neexistoval.(Takže neexistuju).Až ve mě hrklo a zároveň jsem se kvůli té manipulativní hlášce docela rozčílil.Opravdu nemám zájem se vystavovat na Facebooku, aby o mě něco věděli lidi s kterými nesouznim a nebo si mě vytypovali nějací záškodníci.Měl jsem profil na již neexistující službě „Lidé“ a opravdu mi to za 5 let žádné reálné přátelé nepřineslo, jenom jsem se tam často hádal na diskuzích s provokatéry (nesnášim lži a křivárny) všeho druhu a mám dojem, že nějaký magický záškodníci se na mě zaměřili, můj život začal jít z kopce.Tehdy jsem to neuměl poznat ani vyvodit následné důsledky.Ale nějaká rozumná diskutující si jednou něčeho všimla a řekla mi, že mi sajou energii.Sociální sítě jsou mimo jiné plné také zlého nebezpečného duševního plevele a odpadu.Mobilní telefon nevlastnim, ono stejně okolo sebe nemám skoro nikoho s kým bych si telefonoval, stačí mi emaily a pevná linka.Trapné ovšem je, že bez telefonu je dneska člověk bojkotován v některých úředních záležitostech, například nelze bez něj založit některé bankovní účty apod.Vlastnění mobilního telefonu je vynucováno stejným způsobem jako dnes vakcína proti Covid.Takto se svobodně vylučují lidi ze společnosti, kteří se svobodně rozhodli nemít nějakou mainstreamem diktovanou vymoženost.Jinak dobří sluhové matrixu jsou určití vyhlášení youtubeři či členové některých kapel (př.komerční Punk-rock).Když jsem je zkoumal, tak na fotkách jsou vidět často se zvednutýma rukama a různě skrčenými prsty předvádějící různou satanskou symboliku.Říkám si, že tohle není jentak.Myslím si, že tyhle lidi snad museli projít nějakym zasvěcenim, případně jsou jenom někym řízený.Jisté je, že jejich tvorba se točí okolo matrixového byznysu, komerce, reklamy apod.Ale ani alternativní skupina lidí nebývá vyjímkou, sice bývají skromnější, někteří chodí bosi i v zimě, ale v rukách třímají chytré telefony, chodí do obchodních center, prostě spojení s matrixem tam je.Osobně nezapadám ani mezi jednu ze zmíněných skupin, jednoduše tyhle lidi mě mezi sebe nechtějí.To mě právě vede k zamyšlení, že jsem zřejmě odpojen od matrixu.Jak jsem změnil vnitřní poznání světa a lecos prokoukl, začalo se mě spousta lidí stranit.Ovšem nevím, zda jsem se odpojil sám a nebo na mě někdo uvalil kletbu? Třeba to ani není změnou poznání světa.
Takže ono to odpojení také není vždy úplně senzační, člověk je všude sám a kde nic tu nic a nic.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-12-14 18:50:43
Ikona diskutujiciho
sipka

Sociální sítě sají energii z lidí co jsou tam zaregistrovaní. Pokud už tam jsi, tak tam nikdy nenahrávej svou fotku a nedělej albumy. To se ti nezdálo a nebyl to pocit, skutečně je to tak.

Ikona diskutujiciho Emily 2021-12-15 00:38:31
Ikona diskutujiciho
sipka

Juj, to není náhoda, že to teď čtu, protože jsem se cítila silně vedena k vymazání facebooku, který jsem měla od 16ti. Hlavně kvůli messengeru, třídním skupinám atd. A asi 2 roky zpátky jsem si začala dávat jako profilovku třeba bílého vlka, koně atd. a všeci úplně, proč tam nemám fotku a já nedokázala úplně vysvětlit proč 😅. A teď jak jsem ho vymazala, se cítím úplně obnoveně. Konec staré kapitoly.

Ikona diskutujiciho Julka 2021-12-15 08:21:01
Ikona diskutujiciho
sipka

Ale toto musí v tom případě platit i pro instagram, nebo ne? Já tam tedy profil nemám ani jsem nikdy neměla, ale vím že ty ano 🤔

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-12-15 10:17:29
Ikona diskutujiciho
sipka

jo, platí to pro všechny socky a čím víc jich máš tím víc energie z tebe táhnou, ale někde je to víc. třeba fb táhne extrémě a lide.cz, to bylo pro mě osobně úplně největší zlo, zřejmě záleží jací lidé se tam ragistrují, jaké je tam společné energetické pole. na youtube třeba ten problém ani moc nemám, protože tam jsou umělci, tvůrci, filmaři, hudebníci…. ale lide.cz, tam je povl, z toho mi bylo na blití, to jsem zrušila hned
za sebe doporučuju nedávat svoje fotky na fb

Ikona diskutujiciho Julka 2021-12-15 11:12:36
Ikona diskutujiciho
sipka

Přesně hele, lidé.cz jsem měla taky a pamatuju vždycky ta neuróza a bušení srdce, když jsem se šla přihlásit na profil…dneska nechápu jak jsem tam vůbec mohla chodit. A že tam chodí těžký póvl krásně ukazuje dokument V síti, ale ten pravděpodobně znáš. Hodně ošklivá energie si myslím je i na serveru zpovědnice.cz…

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-12-15 11:20:29
Ikona diskutujiciho
sipka

Zpovědnice je taky líhniště póvlu, naprostý kanál. Divím se, že ten web ještě nezrušili. Lide.cz, když začínalo, někdy kolem roku 2008, bývala příjemná stránka, ale uživatelé z toho udělali síť pro úchyly, prasata a prostitutky, už to dávno neplní účel za kterým se to zakládalo a opět se divím, že se ten web už dávno nezrušil, když tam raší kriminalita a prostituce.

Ikona diskutujiciho Vap 2021-12-15 13:53:32
Ikona diskutujiciho
sipka

Jelikož nevím, jak reagovat na konkrétní příspěvek, nezobrazuje se u nich možnost „odpovědět“ tak reaguji na svůj včerejší příspěvek.Ty socilální sítě, kdyby byl jenom Facebook, lidé mají ještě k tomu Instagram, Twitter a další ( k čemu tolik sítí?).A nejenom lidé i firmy a společnosti.Pamatuju, když Facebook začínal, jak na spoustě webových stránek se vlezle objevovalo modré odkazovací tlačítko.Průšvih také je, že někteří zaměstnavatelé si nového uchazeče fízlují na FB.Připomíná mi to minulý režim, nemít FB (nebo mít nehodící se názory)=špatný kádrový posudek=nezaměstnáme tě.Pak takoví můžou jít obrazně řečeno topit do kotelny, do vrátnice a nebo prodávat v zelenině, protože lepší místo nedostanou (to už tady přeci bylo před 1989).I když dneska narozdíl od tehdy můžou ještě soukromě podnikat, ale né každý má na to geny.Ale čemu se divim.Vždyť řada z těch (neříkám všichni), co tohle dělá, jsou děti totalitních překabátěnců (korouhvičky, komedianti).Pamatuju období sametové revoluce.Elity nahoře+lidé na lepších pozicích věděli, jak funguje kapitalismus.Ale lidi dole, kteří nemohli (nesměli) ani cestovat, nevěděli vůbec nic.Jak někdo, kdo se narodil třeba v padesátých letech, dřel pro režim za almužnu a nikam necestoval, měl znát funkci kapitalismu a soukromého podnikání? Pak takoví lidi dole začali často přicházet o zaměstnání, protože se podniky rozpadaly.Z médií od elit pak sklízeli posměch a rozumy, že jsou nezaměstnaný, protože jsou málo schopný a že mají podnikat.Hmm.Bylo to divoké období.Že lidi dole nemají povědomí o ničem, elity nahoře moc ale nezajímalo.Inu satanský matrix, čemu se vlastně divim?
Jinak na intetnetu je jakýsi nejmenovaný alternativec (podobných je hodně) a dělá nejmenovanou duchovní metodu (záměrně nechci být konkrétní-metoda je minoritní věc a mohlo by bý jasné o koho jde).Podniká tak, že poskytuje ohledně duchovní metody poradenství, ale to si uchazeč musí zaplatit.Když jsem dotyčnému napsal přátelský email, protože mě ta metoda fascinuje+další věci, protože si myslím, že jsem ho někde potkával, tak na text emailu ani nereagoval a univerzálně mě lákal, abych si na jeho webu koupil poradu.Myslel jsem, že si s ním přátelsky popovídám, ale kdepak.Vlastně nepřímo řekl: „Budu se s Tebou bavit jen za peníze, jinak mě nezajímáš“.Přitom na youtube vystupuje jako sympatický přístupný alternativní člověk, s kterým bych si měl co říct.Pak si má člověk sehnat nějaké přátelé, to jo, všechno faleš skrz nemalé prachy.Ale já jsem už dávno rezignoval, tohle mě nerozhodilo.Na dnešní svět koukám jak praštěná husa lahví přes hlavu.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-12-15 13:59:38
Ikona diskutujiciho
sipka

No jo, musíš se umět smířit s tím, že zaměstnaní lidé, kteří mají ,,pokec“ jako něco co dělají denně několik hodin jako profesi, nemají zájem kecat jenom tak, když tam čeká dalších 30 lidí co jednak něco nutně potřebují, nebo druhak jsou ochotni za ten investovnaý čas zaplatit a den není nafukovací, ten člověk potřebuje dělat přes den i jiné věci, než pořád sedět u komplu…. Nikdo nežere vzduch.

Nevím o kom mluvíš a jakou metodu dělá, ale právě tenhle problém mívám taky. Ve schránce 40 mailů, některé starší než týden a pak dojde nějaký pepík co si chce jenom nezávazně pokecat. Nic nepotřebuje, akorát zabít čas… a pak se urazí, když zjistí, že mě to nezajímá. 😀 Protože mám jinde práci.

Ikona diskutujiciho niky 2021-12-15 15:55:46
Ikona diskutujiciho
sipka

Pro Vap: To mi od toho alternativce nepřijde, jako úplně nejvhodnější chování. Samozřejmě se s tebou nemusí bavit, ale aspoň mohl napsat pár zdvořilostních vět a poděkovat ti za tvůj zájem a vysvětlit, že třeba nemá čas, nebo jiné důvody a až pak ti navrhnout, že si tu metodu můžeš zaplatit. Pár vlídných slov přece nikoho nezabije ani nezdrží. A navíc ten člověk by s tím měl tak trochu počítat, když na sebe nechává veřejně kontakt.

Mohl ti třeba něco málo odpovědět a pak ti mohl říct, že jestli tě zajímá víc, je pro tebe k dispozici na placených konzultacích.

Ale samozřejmě, to je věc názoru a úhlu pohledu.

Ikona diskutujiciho Vap 2021-12-15 17:05:49 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No, je pravda, že hodně záleží na vytíženosti osoby.Chápu, že když je někdo přehlcen maily, tak se to špatně stíhá a už to štve.
Moje současná kondice tu metodu stejně neumožnuje, to jsem dotyčnému psal.Akorát mohl být sdílnější, můj email byl dost krátký a stručný.
Ta speciální metoda (relativně v Čechách nová) je stejně jen pro vybrané typy lidí „pro pár bláznů“ (extrémní zátěž organismu), co na to mají.Takže si myslím, že narozdíl od Tebe emaily a zájmy toliko zahlcen nebude.

Ikona diskutujiciho Vap 2021-12-16 14:28:03 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pro Niky: Přesně tak nějak si to také myslím.A mám dojem, že dotyčný je vysokoškolsky vzdělaný, ale v oboru asi nedělá, nevím.Přijde mi jako takový „lesní muž“.Jsou holt lidi, kteří odsekávání či neodpovídání na emaily mají jako sport, přitom to v jejich případě není přehlceností.Někde jsem četl, že se někteří z nich ještě chlubí svému okolí, kolik mají nepřečtených emailů.Podle mého názoru je to duševní úchylka.Tedka příklad, vložíme energii do psaní emailu a ta druhá strana ani neodpoví.Takže zbytečně promrhaná energie.Problém je, že to dopředu nemůžeme vědět.To bude asi tak, případ jedna-lidi jsou přehlcený emaily nestíhají odpovídat, mají i jiné starosti apod.Případ dva-Arogantní lidi, kteří se s nikým jentak bavit nebudou.Zde mám dojem, že takových je dneska dost-proto také mám problémy ve vztazích s lidmi, prostě doba.Arogantní lidi vysloveně nenávidim.Nemyslím aroganci z naštvanosti, to umím také, ale prostě lidi, co mají aroganci jako normální duševní nastavení.Tito lidé bývají i dobří upíři.Mám to tak, že se nesnesu s negativními lidmi, vzájemná nesnášenlivost.Taktéž nemám rád bájné lháře, ale rozlišuju lež důvodnou a bezdůvodnou.Důvodná lež-příklad, možná pamatujeme na dětské průšvihy, kdy jsme něco rozbili a pak lhali, že to nebyli my (zde se to dá chápat).Bezdůvodná bájná lež-příklad, krmilové, vypráví lidem, že byli na výletě, ačkoliv se ve skutečnosti váleli doma na kanapi.Vytahují se, že dělají někde manažery, ale ve skutečnosti leží doma na podpoře.Ovšem ale nejhorší jsou lži manipulantů, tyhle lži jsou důvodné, ale s cílem pošpinit oběť.
To je ta prašivá manipulativní psychologie, za kterou by si někdo správně měl jít sednout (trestal bych to paragrafy).Když manipulant zjistí, co má oběť za záliby, tak přitakává jako že i on má stejné záliby, aby u oběti navodil dobrý dojem, ale ve skutečnosti ty záliby nemá.Z oběti vlastně dělá blbečka-psychologická dehonestace.Já jsem se naučil tyhle lidi vycítit a poznat.V některých případech to ale nelze poznat za pár minut.Takže před manipulatnem (pokud ho vycítíme) je skutečně vhodné lhát (třeba i bájně-ale zde je vyjímečně oprávněný důvod), mlžit, dávat si pozor na pusu a to v zájmu vlastní bezpečnosti-nesvěřovat se mu, kam chodíme, kde bydlíme, kde pracujeme, ani s osobními problémy, jinak se nám to může pěkně vymstít.Manipulanti bývají zrádné a nevyzpytatelné osobnosti, rádi ubližují.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek