Jak se odprogramovat

6.6.2023 v Matrix 21

Společnost prošla masovým vymýváním mozků. Je nejvyšší čas, abychom se odprogramovali od veškerého hnoje a ponořili se do rozvoje svého vědomí. Zde jsou témata, ve kterých vás systém odmalička stimuloval a formoval. Je dobré se na ně zaměřit a tyto programy cíleně odstranit.Náboženství
Kdyby dnes v noci přistálo na vašem dvorku UFO, slibuji, že mimozemšťan nebude mít ani bibli, ani peníze. Náboženství je nejdéle fungující formou ovládání mysli na této planetě a slouží nejen k tomu, aby nás udrželo rozhádané, frakcionované, ale také k vylidnění světa prostřednictvím četných válek, náboženských konfliktů, inkvizic a křížových výprav.

Náboženství nás cíleně neučí, že jsme mocné, duchovní bytosti a že je nepotřebujeme. Protože kdyby si to všichni lidé uvědomili, znamenalo by to naprostý konec veškerých náboženství na celém světě. Pro lidstvo by to bylo skvělé vysvobození a velký krok směrem ke sjednocení a míru.

Poměrně vtipná situace nastala v roce 2009, kdy hlavní astronom Vatikánu oznámil, že mimozemšťané existují. To samozřejmě nezapadá do biblické časové osy, ledaže by se Vatikán snažil své stoupence přesvědčit o tom, že mimozemšťané jsou tu také teprve posledních 6 000 let. Pokud by to byla pravda, proč jsou tedy o tolik vyspělejší než my, když jsou schopni cestovat světelné roky, aby nás navštívili?

Skutečnou pravdou je, že Bible je jen příběh, který vás má udržet v podřízenosti, kontrole a komfortní zóně.

Řešení: Ptejte se na spoustu otázek a hledejte odpovědi uvnitř sebe. Je na čase převzít kontrolu nad svým životem, místo abyste svou energii a moc odevzdávali druhým. Náboženství nemá otázky rádo, protože tehdy se ukáže, že vůbec nedává smysl.

Peníze
Když najdete náboženství, najdete i peníze, protože tyto dva životní principy jsou navzájem spojeny. V rámci těchto dvou entit naleznete také jejich nevlastní dítě, vládu, protože všechny tři jsou na sebe neustále vázány.

Položte si otázku: „Kdyby neexistovala věc jako peníze, co byste pak dělali se svým životem?“. To vám dá představu o tom, jaký by měl být váš životní cíl, kdybyste nebyli ovlivňováni všemocnými papírky. Peníze lze sice jednoduše považovat za formu energie, ale odvádějí nás od našeho pravého, přirozeného Já spolu s tím, co je v našem životě skutečně důležité. Existence peněz je nejsilnější nástroj, který nás všechny drží v poslušnosti.

Všichni jsme ekonomickými otroky tohoto systému. Kolik z nás pracuje více než 40 hodin týdně jen proto, abychom se na konci dne cítili tak vyčerpaní, že se nám nechce dělat nic jiného než odpočívat a dívat se na televizi? To znamená, že pracujete více než 40 hodin, abyste si o víkendu mohli užívat. V podstatě jste 5 dní ekonomickým otrokem korporací výměnou za 2 dny pro sebe. Zní to fér? A jak tyto dva dny trávíte? Přispíváte k tomu, aby byl tento svět lepší, nebo si jen dobíjíte baterie, abyste se mohli vrátit do otroctví ke korporacím, které vám baterie vybily?

Řešení: Žijeme ve společnosti, která je závislá na penězích. Je to záměr systému a jednotlivec s tím nic moc neudělá. Někteří lidé jsou schopni se zcela odpojit od této sítě, ale je jich hodně málo a ocitnou se tím na samém okraji společnosti. Kompromisem je najít to, co vás skutečně činí šťastnými, a pak si najděte způsob, jak se tím uživit. Možná přijde doba, kdy budete muset pracovat ve svém současném zaměstnání a zároveň si budovat novou kariéru, ale nakonec zjistíte, že pracovat pro sebe je mnohem uspokojivější než dělat nějakou práci, kterou nenávidíte.
Dalším kompromisem je usilovat o vlastní bydlení, zahrádku a žít skromně. Čím méně peněz potřebujete, tím méně jich musíte vydělat a tím se zmenšuje úroveň vašeho otroctví. Čím je člověk rozmazlenější a rozežranější, tím větším otrokem systému se stává, aby mohl jezdit na ty svoje dovolené, po hotýlkách a na nehtíčky. Proto systém podporuje konzum a v televizi lidem ukazuje, že je to normální a že luxus je to, co všichni musíme chtít a mít.
Není to jednoduchý návod a prakticky počítá s tím, že po určitou etapu svého života budete muset zabrat a vynaložit mnoho úsilí a vybudovat si pokud možno alespoň částečně soběstačné sídlo, abyste později mohli profitovat na plodech své práce.
Dej konstruktivní sílo Vesmíru, aby tato doba už netrvala dlouho a aby se lidé mohli rodit do svobodné společnosti, ne do otroctví.

Příroda
Byli jste médii, školou, neziskovkami, influencery a politiky naočkovaní k tomu, abyste si mysleli, že lidé jsou paraziti na této planetě, kteří ničí přírodu, otravují vzduch, vodu, jídlo a že by této planetě bylo bez nás lépe. Možná vaše naprogramování dospělo až do takového stádia, že se cítíte provinile, když si máte venku něco utrhnout… Mnozí lidé si myslí, že musíme zachránit tuto planetu a přírodu, ale ona vůbec před námi zachránit nepotřebuje a ti kdo skutečně znečišťují prostředí jsou velké korporace a jejich zastaralé technologie.
Důvod, proč se technologicky nevyvíjíme a nepřecházíme na skutečné čisté zdroje energie je ten, že by tyto korporace skončily, proto raději otravují vody a obyčejným lidem vykládají, že oni jsou původci tohoto zla a nutí je cucak džusíky z papírového brčka, aby „zachránili planetu a aby želvičky neplavaly s plastem omotaným kolem krku“… poznáváte se v tom? – Pak máte program. Je to cizorodý mentální implantát, zcela nepřirozený a není váš. Byli jste poštvaní sami proti sobě.
Příroda vás ve skutečnosti nevnímá jako svého nepřítele, nebo vetřelce. Ani trochu!!

Mnohé rostliny jsou nejenom předurčené k tomu aby měly krátký život a někdo je snědl, ale ony samy s tím i počítají, připravují se na to biologicky. Například mochyně peruánská, dokud je nezralá, obsahuje solanin, který ji chrání před plísněmi, je to jed. Jakmile ale uzraje, solanin odstraní… protože předpokládá, že ty plody někdo sní a rozšíří její semínka. Zřejmě svého konzumenta neplánuje otrávit, ale své plody nabízí ke snědení. U rostlin, které žijí dlouho, vidíme opačný trend, tvrdé dřevo, trny kaktusů – tyto rostliny chtějí žít, množí se pomalu, tak nechtějí aby je někdo snědl, ale obvykle se jim to ani neděje, protože patří do vyšších pater sukcese, keře, stromy atd. Nějaký okus, nebo urvanou větev v pohodě zvládnou. Konzumenti jdou hlavně po bylinách a ty jsou na to připravené. Rychle se množí, rychle rostou, rychle dělají semena.
Člověk v přírodě zastupuje roli konzumenta a hnojiče. Podobně jako pasoucí se dobytek, ale člověk to dělá komplexněji. Zakončuje koloběh živin, když je vrací bobkem zpátky do země (Horší to je, když jde bobek do vody, tam udělá spíš paseku. Mnozí ekonadšenci z tohoto důvodu přešli na suché záchody, ekotoalety atd).
Člověk také svou činností přetváří krajinu, třeba zničí les a udělá někde holé místo. Tento čin destrukce je ale ve skutečnosti užitečný pro jiné druhy, které mohou existovat na uvolněném prostoru a jinde zase ne. Některé rostliny rostou pouze na loukách, kdyby byl všude prales, nedostanou se ke slovu.
Člověk je v přírodě užitečný a zajímavý živel. Zlikviduje pár stromů, ale množí bylinky místo nich. S novými bylinkami najdou potravu druhy hmyzu, které předtím na tom místě žít nemohly a zvýší se biodiverzita prostoru. Tak to má být a tak je to v pořádku.


Člověk snadno podlehne masové hypnóze, že je nepřítel přírody, pokud je vytržený ze své přirozenosti, tj. sedí pořád v interiéru a do hlíny si nehrábne, svoje jídlo nepěstuje. Pak zapomene, co je přirozený život, na co má právo a začne být přecitlivělý, nebo se mu přetáčí vidění světa z přirozeného na nepřirozené. Dokud se člověk nepovažuje za přírodu a cítí se být od ní oddělený, tak má obavu něco trhat. Jakmile pochopí, že má podobnou úlohu jako kráva nebo prase, tato křeč úplně zmizí.

To nejste VY, kdo vypouští jedy do přírody. Jsou to ty velké firmy, které vás zotročují a na eko si pouze hrajou. Veškerá snaha o green deal je podvod a způsob, jak z vás na daních vytáhnout více peněz. Ve skutečnosti je příroda absolutně nezajímá. Vykládají vám, že jste paraziti, protože vás tak vidí oni, ne příroda.
A předtím, než začneme nadávat na zemědělce, jejich konokulturu, stříkání roundupem k dozrání zrna a erozi polí, vzpomeňme si, že jsme to MY, koho tito lidé živí, protože my si sami své jídlo většinou nepěstujeme a oni musí v krátkém čase na omezeném prostoru vyprodukovat mnoho potravy. Je to symptom našeho nepřirozeného životního stylu.

Řešení: Udělejte si čas na spojení s přírodou. Hrabejte se v hlíně, pěstujte si jídlo, povídejte si se svým květinovým záhonem. Kupte si knížky o permakultuře od Jaroslava Svobody nebo jiné které vás osloví. Pochopte, že do přírody patříte a jste vítaný faktor.

Televize
Od svého vzniku (1953), zhruba do roku 2010, to byla nejmocnější síla, která formovala lidské mozky. S rozvojem internetu a mobilních telefonů se generace mileniálů a jejich potomci přesunuli na internet a youtube, takže v dnešní době televize ztrácí svůj vliv. Normalizace už není tak snadná, protože internetové máničky si obsah vybírají samy, nenechávají si to nabízet na třech programech a někteří si vyberou velmi protiproudní obsah. To je moment, kdy technologie začne člověku sloužit, místo aby ho zotročovala. Toho se systém velice bojí, proto protiproudní obsah cíleně likviduje.

Pořád je však televize velmi mocná v obývácích starších lidí, kteří ji uctívají dodnes. Kolikrát jste se po sledování zpráv cítili dobře? Pokud si dohledáte, kdo vlastní mainstreamová média, zjistíte, že na vrcholu řetězce je pouze 6 lidí a všichni mají vazby na sionisty, takže jaká je šance, že vaše zprávy budou spravedlivé a nestranné?

Líbí se vám fakt, že jste prostřednictvím reklam doslova programováni? Dostáváte pokyny co máte jíst, nosit, pít, chtít, jak žít a s kým se stýkat. V televizních reklamách neuvidíme introvertního člověka, jak sedí v koutku a zkoumá pohlavní ústrojí chrobáka, protože by to vysílalo nežádoucí poselství. Každá reklama ukazuje nějakého extroverta s jeho skupinou přátel, kteří žijí fiktivní život, jaký byste podle médií měli žít vy. Tito lidé mají nadprůměrný vzhled a zobrazují úspěch, což nám podvědomě říká, že nejsme dost dobří takoví, jací jsme. A pokud chceme být úspěšní, krásní a mít přátele jako oni, musíme si koupit to, prodávají. Zní to směšně? Je, ale mnoho lidí na tento trik naletí, jinak by reklama neexistovala.

Řešení: Přestaňte se dívat na televizi. Pokud se jí nechcete vzdát úplně, přeskakujte hlavně reklamy a své pasivní zírání na obrazovku omezte co nejvíc to jde.

Detox
V rámci programování bylo do našeho těla vpraveno mnoho cizorodých látek, jako jsou vakcíny, GMO, fluor, chemtraily, rtuťové plomby atd. Toxické látky, kterým nás systém cíleně vystavuje, udržují naši energii na nízké úrovni a zároveň znečišťují naše tělo. Kdo si nedává pozor na to co jí a co na sebe maže, si po desítkách let nevhodného životního stylu vypěstuje stavy, se kterými mu pak bude velmi ráda pomáhat farmacie.

Řešení: Kupujte co nejvíce místní ekologické produkty. Omezte nakupování zeleniny v supermarketech, kdybyste věděli jak se některá pěstuje, nejedli byste to. Filtrujte vodu z vodovodu a nechte si vyměnit rtuťové plomby za bílé. Zkoumejte metody celostní léčby a nenechte do sebe zbytečně cpát chemii, pokud znáte přírodní řešení. Cvičte a nedávejte si mobil k hlavě.

Vzdělávání
Náš vzdělávací systém je naprostým selháním, protože v podstatě vychovává naše děti k tomu, aby se staly ekonomickými otroky korporací, a zároveň je odrazuje od kladení otázek a sledování vlastní cesty. Občas jsem počítala, kolikrát za den mi na střední škole řekli učitelé větu: Bez maturity nejsi nic, nikdo tě nezaměstná a bude z tebe lopata. Asi 3-5x za jeden vyučovací den, někdy i vícekrát. Nikdy jsem od nich neslyšela o možnosti pracovat na sebe, pro sebe, dělat něco nového, co nikdo jiný ještě nedělá.
Ještě více zábavné je pak sledovat, že ty „lopaty“ s učňákem mají dnes mnohem lepší uplatnění pro život i ekonomicky, než vysokoškoláci, kteří stojí fronty na pracáku a mají problém přidělat si poličku. Zedníka skoro nemůžete sehnat, stali se z nich vzácní lidé, kteří mají neustále práce dost. A že jsou tito lidé mnohem důležitější a užitečnější. To je v naprostém rozporu s tím, jak nás programovali ve škole. V reálném životě se ukáže, že užitečnější je umět dělat rukama a samostatně myslet.

Obecně došlo k ohlupování našich vzdělávacích systémů, protože není v zájmu kontrolorů, aby se velká část společnosti ptala, proč jsou věci takové, jaké jsou, a není ani v jejich zájmu, abychom přicházeli s lepšími řešeními.

Řešení: Učte děti doma, dávejte je do lesních škol a školek, na Waldorf. Využijte možnosti, které máte. Vysvětlete dítěti včas o čem je reálný život a pokud o něco projevuje speciální zájem, podpořte ho, i pokud si myslíte, že se tím nemůže uživit – mnoho lidí už dokázalo vlastním životem, že toto rodič dopředu nemá šanci vědět.

Závěrem
Mnoho lidí si nevšimne a nepřizná vymývání mozků a programování, k němuž docházelo po celá desetiletí a staletí, dokud nebude příliš pozdě. Mnozí budou žít svůj život spokojeně jako ekonomičtí otroci nefunkčního systému.
Nacházíme se v důležitém bodě lidských dějin. Cesta, po které v současné době jdeme, je dlouhodobě neudržitelná. Potřebujeme řešení a odpovědi, ale nejprve se musíme probudit z kolektivního naprogramování, kterému podléháme, a společně pracovat na řešeních v nejlepším zájmu lidstva.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2023

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Will 2023-06-06 13:22:35 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Opravdu skvělý článek. Děkuji 🙂

Ikona diskutujiciho housenka 2023-06-06 13:35:55 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Celý život řeším otázku jak se odpojit od sítě ekonomických otroků a řešení jsem nenašla. Zdravotko platit musím. Dům jsem nepodědila a z normálního platu na něj nedokážu našetřit, navíc aby na něm byl pozemek aby mě mohl živit. Žiju skromně ale otrokem jsem dál. Pracuju abych mohla žít… žiju abych pracovala. Kde je radost a volnost.. nikde. Jsem z toho fakt smutná. Navíc když vím že nedostanu ani důchod. Že mě stát klidně nechá zhebnout pokud si včas nenahrabu. Celé je to špatně.

Ikona diskutujiciho František 2023-06-06 13:37:57 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ta ekologická masírka je brutální. Nějakou dobu jsem tím taky žil. Naivně jsem i volil stranu zelených aby se z nich pak vyklubali stejní darmožrouti jako ze všech.

Ikona diskutujiciho Dracena 2023-06-06 13:38:33 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zero.. mně se líbí jak umíš do vážných témat nacpat humor 😀 díky Alu.

Ikona diskutujiciho Anička 2023-06-06 13:42:28 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No tak mám pocit že mi dnešní článek o přírodě biodiverziě a úkolu člověka v koloběhu živin dal víc než celá školní biologie 😀 Připadá mi že tam úplně chybí organický, přirozený vztah. Na co mi je umět popsat buňku nebo nálevníka, ke skutečnému vztahu nás nikdo nevedl. Asi si to člověk musí najít sám ale článek mě moc inspiroval. Jdu si koupit Jaroslava Svobodu.

Ikona diskutujiciho armag 2023-06-06 15:14:21 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Od systému se úplně odpojit nelze. To pochopíš ve chvíli, kdy někdo z tvých známých dostane třeba infarkt, to budeš hodně ráda, že existuje rychlá záchranka.

Ale můžeš udělat to, že přestaneš sledovat zpravodajství v TV, nebudeš číst noviny a když se náhodou někde objeví mluvící hlava nějakého politika, tak budeš věnovat něčemu jinému.

Ikona diskutujiciho Reny 2023-06-06 15:15:47 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Naprostý souhlas, přesně, jak Alue uvádí. Ještě se ale říkávalo, že řemeslo má zlaté dno. Nad tím se většinou každý ofrňoval, protože vlivem vtloukání do hlavy, že bez matury není možné existovat si představoval, že když bude jen vyučen na nějaké řemeslo, bude z něj právě jen ten podřadný otrok. Podstata rukodělné práce, schopnost sám něco vytvořit a schopnost se sám o sebe postarat a být schopen alespoň částečně potlačit vliv zhoubného systému, byla tak účelově v mladých lidech ve školách potlačována. Je to vidět na každém kroku. Kdo neumí pracovat rukama, nedokáže nic sám vytvořit ve spojení s přírodou, válí se jen celý den v papírech a u počítače, dělá nesmyslnou „práci“ pro systém a ulice jsou přeplněné ne lidmi, ale mátohami, které neví co by a i kdyby to věděli, tak to neumí. A tak se pro tyto mátohy vymýšlí různé ujeté až zrůdné zábavy, nastolují další a další nesmyslné programy, jen aby se zabavili a jejich pozornost se čím dál víc od pravé podstaty odvedla.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-06-06 17:03:11
Ikona diskutujiciho
sipka

Myslím si, že mít šikovné ručičky a rozumět přírodě, je obrovský životní dar. Kdo to v sobě nemá, neumí být šťastný z mála.

Ikona diskutujiciho Danny 2023-06-06 20:27:35
Ikona diskutujiciho
sipka

Slýchávám pořád od lidí, jak je těžké dneska sehnat opravdu dobrého řemeslníka. A být puberťák, kašlu na maturu a jdu dělat řemeslo. Strýc je zedník a říká, že je jich (zedníků) dneska hodně málo a je i umění najít nějakého, co je schopný a umí svou práci dělat pořádně.
A taky jsem jako malá furt slýchala od rodičů, jak se mám učit, aby ze mě něco bylo a nemusela otročit ve fabrice jako oni. A moje „oblíbená“ hláška ze střední: „Nemusíte sem chodit, můžete jít do práce. Střední škola není povinná.“ Hm, kdyby mi v šestnácti někdo poradil, jak se solidně uživit bez toho, aniž bych měla v ruce nějaký ten papír, kašlala bych na celou slavnou střední a šla si vydělávat.

A ještě k té práci rukama – vždyť to je tak super, když si člověk něco sám vytvoří/spraví. Člověk má ze sebe dobrý pocit a celkově má k těm vyrobeným věcem jiný vztah, než když si to koupí.

A ty papírové brčka jsou fakt trapas. Hlavně že obal je stejně plastový a ani nemluvě o milionu druzích minerálek v plastových lahvích a cukrovinek, co jsou balené v plastu po jednom bonbonu.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-06-07 08:38:23
Ikona diskutujiciho
sipka

Pamatuju si, že jsem lavírovala i nad truhlářem, včelařem, nebo masérem. Zedník se mi taky líbil, mám zedníky a inženýry v rodině, všechno si postavili vyklepali i svařili sami a já to hrozně obdivuju, taky bych to chtěla umět. Ale to jsem si netroufla kvůli fyzické síle. Všechny nápady mi mamka rozmluvila, vysvětlila mi že jsem holka a nemám sílu tahat dřevo a rámky plné medu. Když se teď sleduju, jak rejdím v zahradě, vidím že počítač a papír a opravdu není moje prostředí. Sice uzvednu čtvrtinové šutry oproti muži, ale nakonec taky všechno nějak udělám a má to styl. I když to trvá delší dobu a je to víc vysilující. Ten nenaplněný včelař mě mrzí dodneška, ale to je zrovna obor, na který školu nutně mít nemusím, dá se nastudovat.

Ikona diskutujiciho dodo 2023-06-06 16:14:22 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ďakujem za článok. Mal by som k nemu zopár postrehov…
– Spoločnosť vždy príde k niečomu podobnému ako sú peniaze keď zváži, že zamieňanie tovarov je dosť otravné.
– Bezpeňažná spoločnosť znamená, že človek pracuje zdarma a dostáva zdarma. Táto vec nie je v súčasnej ekonomike možná.
– Je možné výrazne obmedziť potrebu finančných prostriekov, ale to znamená, že sa človek ocitne na úrovni bezdomovca.
– Pestovanie plodín pre konzumáciu vyžaduje v súčasmnosti skleník kvôli chemtrials, ale aj bez neho je to lepšie ako zo supermarketu.
– Bez internetu by tento článok nikdy nevznikol a nikdy by sme sa nedozvedeli toľko pravdy ako keď existuje.
– Biblia je príbeh, ale v tom príbehu je zašifrované posolstvo práve pre našu dobu. Len ten, kto ju vie správne prečítať, pochopí odiaľ Vatikán prišiel na vek sveta 6000 rokov. Nie 5934 rokov, ale presne 6000. Nie je to náhoda, že je to takto presne.

Ikona diskutujiciho octomaník 2023-06-06 18:38:10 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jaroslav Dušek: Stačí jenom, aby lidi pocítili svoji skutečnou sílu

Herec a moderátor Jaroslav Dušek v uklidňujícím rozhovoru o lidské síle a mizivých šancích globalistů a entit, které se snaží uvrhovat lidstvo do závislosti. O hrách, které lidé hrají a do kterých se nemusíme nechat vtáhnout.

cca 43 minut

https://www.youtube.com/watch?v=mHkQuMrxxoc&t=20s

Ikona diskutujiciho Joska 2023-06-06 22:10:50 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pekný článok.Hovorí mi z duše.Odpojiť sa naozaj nedá úplne,ale potreba peňazí sa naozaj dá obmedziť na minimum.Minimum kôli ktorému už netreba otročiť v nejakej montovni.Ale zasa pozor na tých 40 hodín práce.Ak človek žije podľa seba počitať pracovné hodiny nemá význam.Je to práca takmer nonstop,od jari do jesene.Napríklad teraz mesiac čo mesiac po remesle kolotoč záhrada-spracovanie byliniek-už kvetové sirupy,jahody.Začne úroda – a všetko treba spracovať.Od zaváranín,cez marmelády až po usušenie všetkých prebytkov.K tomu zopár zvieratiek.Je to životný štýl a nie je to pre každého.Ľudia spohodlneli a odvykli od ťažkej fyzickej práce.Ale stojí to za to.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-06-07 08:39:54
Ikona diskutujiciho
sipka

Zpohodlněli. A pak jsou hrozně překvapení, že jsou z toho nemocní.

Ikona diskutujiciho martin ****** 2023-06-08 21:47:33 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ke vzdělání: Střední škola by měla vést k tomu, aby se lidé zajímali o studovaný obor protože se to vyvíjí, ale to by mohl někdo začít samostatně myslet. A také by měli už na základních školách ty děti někam vzít aby viděli jak se co dělá, pak by si mohli najít nějakou lepší volnočasovou aktivitu než se celý den schovávat za monitorem. Na střední si uděláte nějaký papír, aby Vás vzali někde do továrny, ale stejně ještě musíte mít nějaký papír, abyste to směli dělat. Obojí nedokazuje že něco umíte. Já abych mohl dělat s elektřinou samostatně, tak potřebuji ještě paragraf 6 a výše z vyhlášky 50 nebo něco z toho nového zákona a za to se můžu schovávat.
K přírodě: Ty řeči o ochraně planety od těch, kteří něco vyrábí mám najradši, to je vždy jen snůška nesmyslů a myslí si, že se lidem zatemní mozek, jen zapoměli že to může číst myslící člověk, který s těmi věcmi přichází do kontaktu.
Jinde mají plná ústa o omezování plastů a nikde to není vidět. Někde, kde je něco v plastovém pytlíku je teď ten pytlík 2x větší než dřív.

Ikona diskutujiciho Kamila 2023-06-14 16:37:38 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hezky clanek, jen poznamka k tem plombam – nejvice rtuti se uvolni pri odstranovani plomby. Lepsi pockat, az sama vypadne a vsechny dalsi uz si nechat dat bile.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-06-14 17:37:43
Ikona diskutujiciho
sipka

Vypadne pouze špatně udělaná plomba, nebo pokud se podkazila. Proto rozhodně na vypadnutí nečekat. Pokud jste zvyklá že to vypadává, pak máte špatného zubaře, který to neumí udělat pořádně.

Ikona diskutujiciho armag 2023-06-14 20:50:01
Ikona diskutujiciho
sipka

Plomby po nějaké době odpadnou, je to dáno složením směsi. Dnešní směsi jsou jiné než ty za socíku, tehdy skutečně vydržely klidně 20-30 let.

Vypadnutí plomby může způsobit i to, že se poškodí zub v okolí té plomby, třeba se kousek odlomí a pak už to jede.

Bohužel v dnešní době je zubařina byznys a proto je pro zubaře nevýhodné dělat plomby tak, aby vydržely 20 let.

Ikona diskutujiciho Petra N. 2023-06-16 08:32:47 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Největší sranda na tom všem je, že se jako jedinci potřebujeme odpojit vlastně proto, abychom se mohli spojit pořádně a vytvořit harmoničtější společenství. Navíc o tom jak velkou kvalitativní změnu by to mělo znamenat dopředu lautr nic nevíme 😀
Jinak s tím tvrzením, že pokud by tu přistál mimozemšťan, tak určo nebude mít v ruce bibli, zas tak osobně úplně souhlasit nemohu. Pořád tu existuje možnost, že náboženství nám naočkovali právě mimozemšťané a zpoza rohu se nám škodolibě smějí a tahají za špagátky… Čili, pokud by tu přistál mimozemšťan s biblí, talmudem, koránem, čímkoliv analogickým v pařátě, chce to hooodně rychle zdrhat (střílet neumím a navíc jsem celkem mírumilovný tvor :-).

Ikona diskutujiciho Wei 2023-10-03 01:43:53 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ještě jsem článek nečetla ale něco k tomu mám. Před třemi roky se mi stalo něco divného. Na to co se mi děje hodně. Slyšela jsem hlasy iluminátů nebo prostě těch co nám vládnou. Protože jsem svoji mysl odpojila od jejich systému. Ano i naše mysl je připojená. A oni to hned zjistili a připojili mě přes strach, že prozaradí na mě něco špatného co jsem ani neudělala. A tak mi začali působit na kořenovou a čakru třetího oka a připoutala mě energeticky. Zase. Kvůli strachu. Ty jejich hlasy mě viděsili. A tak jsem se jim podvolila, ale nevím jak se mi podařilo se toho zbavit. Chci to udělat znovu a odpojit se. Prosím o radu.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-10-03 10:16:15
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, napiš kdyžtak soukromě mailem. Toto nejsou věci na řešení do diskuze.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek