Jak se postavit ke skupině lidí, kteří někoho pochybně uctívají?

11.3.2012 v Poradna 14

Dotaz:

Ahoj Alue,
chtěla bych tě poprosit o radu. Začnu zpříma a bez omáček:
Nejsem si jistá, jestli věřím na indigové děti, ale pokud něco takového existuje, pak jsem zřejmě jedna z nich. Momentálně mi přijde, že s tím mám velký problém z důvodu mé skepse k různým věcem, které těď ve společnosti „letí“.

Vyhrotilo se to tím, že jsem ve společnosti potkala 19ti letou dívku, která tvrdí, že její duše je z jiné planety a že si pamatuje minulé životy. V podstatě proti tomuto vlastně ani nic nemám, přijde mi to zajímavé, ale beru to s rezervou.

Co mě na tom pokládá je odezva společnosti okolo mě. Jakoby si z ní doslova sedli na zadek. Zaráží mě, že ti lidi tomu bez jakéhokoliv zamyšlení věří a pomalu ji uctívají.


Nevím, jestli je v tom závist, pravda je, že jsem jen člověk a mám své chyby a nedostatky, nejistoty, ale bolí mě tento přístup už delší dobu, i v jiných věcech, toto byla spíš jen taková třešnička na dortu.

Pořád přemýšlím jak to funguje a jestli to je možné nebo není. Do určité míry věřím na minulé životy (i když trochu po svém způsobu), k duchovnu a esoterice mám blízko.

Ale vadí mi jak jdou lidi jako ovce. Taky mi vadí, jak si „hrají“ na oduševnělé, pak jdou a chtějí dělat nějaké vědecké experimetny, aby dokázali duchovno… Tyto pokusy tady už byly a myslím že důsledky jsou ty, že běžný člověk co nevidí rozčíslované a napasované do nějaké vědecké tabulky, tak tomu nevěří… Nechápu, že ti lidi to nevidí, já se to snažím naznačovat, ale moc mi to nejde, protože nemám potřebnou sebejistotu a nemám ráda konflikty.

Momentálně se v tom hodně plácám, vůbec tomu světu teď nerozumím, přijde mi, že jde z extrému do extrému, bezhlavě se vrhá do jakékoliv „spásy“ a já těm lidem neumím říct, taky se toho bojím, aby zvolnili.

Díky za případnou odpověď a ať se ti daří.

Odpověď:

Ahoj,
Samozřejmě je možné, aby někdo pocházel ,,odjinud“ a aby si to pamatoval. Je nutné ale dávat pozor, protože těchto lidí je velice málo, jsou hodně vzácní a pokud je jim do vínku dána moudrost, většinou o tom příliš nemluví.
Tím ale nechci nijak zpochybňovat slečnu, kterou znáš. – Já ji neznám, ale může mít pravdu, stejně tak jako může lhát. To už je opravdu na tobě, aby ses zamyslela nad tím co říká a poznala, jak to opravdu je.
Že ji ostatní lidé uctívají tebe nijak nepoškozuje, možná že žárlíš, nebo závidíš, ale ať už je ta situace jakákoliv, pamatuj, že každý z nás má odpovědnost pouze sám za sebe a pro tebe jsou jiní lidé vždy pouze vedlejší postavy ve tvém příběhu. – Hlavní postava, na které doopravdy záleží, jsi ty, takže se nemusíš jinými lidmi trápit, ani řešit, jestli jsou ovce, jestli mají pravdu, nebo jestli někoho uctívají. – To je zkrátka jejich problém a jejich věc, nikdy nevíš, koho takové uctívání kam posune a jaké z toho vyplynou zkušenosti.
Můžu ti poradit jenom jedno, pokud ti nějaká situace nevyhovuje, tak se na ni vykašli a opusť ji. Nemusíš se přece s nikým stýkat proti své vůli a když ti vadí, že se vytvořil jakýsi uctívačský hlouček, ty tam přece být nemusíš, můžeš svoji pozornost směřovat na něco, co tobě vyhovuje a je v klidu nech svému osudu, stejně na tom nic nezměníš.

A organizovat nějakou rebelii, nebo ji pomlouvat, to jsou všechno nástroje ubožáků, skutečně moudrý člověk nechává ostatním lidem svobodnou volbu rozhodnutí.

Hodně štěstí 🙂
Alue

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Poradna: Nezařazeno“ – ZDE

Další malby umělce Mario Duguay – ZDE

Není vám něco jasné? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

Komentáře

Ikona diskutujiciho cajovnaprozeny 2012-03-11 08:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ano ano, poslední větu do kamene tesat. Ať se mi na společnosti, okolí, cokoliv nelíbí, je moudré jim nechat možnost volby…

Ikona diskutujiciho Katrin 2012-03-11 08:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

to je dobrá odpověď :-)

Ikona diskutujiciho pavel 2012-03-11 09:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mnozí "duchovní" lidé kteří se snaží "léčit" jiné lidi by sami potřebovali léčení.

Ikona diskutujiciho Míša 2012-03-11 09:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Docela slečnu chápu. Taky mi připadá, že žárlí. Ale u tohohle to nevidím zle.

Ikona diskutujiciho Dee-Dee* 2012-03-11 09:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moje máma je kartářka, já taky vykládám karty, máte moc hezký blog :).

Ikona diskutujiciho Farah 2012-03-11 09:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

V pravde, tez se citim nesva, kdyz se s timto v okoli setkam, ne proto, ze bych zavidela, ale citim tam nejake tlaky. Kdyby se nekdo ke mne zacal chovat uctivacne, tak se asi schovam, abych nebyla videna- pocit bezpeci a klidu by totiz zajiste zmizel z meho zivota. Ono byt tzv. "neco vic"  nebo nekdo jiny nez prumer je chvilema velka zatez. Je to potom individualni, jak s tim kdo nalozi. Preji proto te slecne(19) pevne nervy a presvedceni, aby ustala pozornosti a tazatelce klid v dusi a at se ji vede- nejlepe po jejim zpusobu 🙂

Ikona diskutujiciho Sach 2012-03-11 11:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pěkně vyjádřená odpověď. I mě to pomohlo 🙂

Ikona diskutujiciho Lady Hestia 2012-03-11 11:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

zajímavý článek, musí být zajímavé se s někým takovým setkat, mě osobně by nesmírně bavilo zjišťovat, jestli mluví pravdu, či ne. Muhehe, to by byl parádní výslech :D (nějaký zubatý smajlík náhodou neexistuje? :P)

Ikona diskutujiciho Lily Infinity 2012-03-11 11:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To mě dost překvapuje, většinou když někdo o sobě něco takového prohlašuje, tak mu lidi nevěří. 🙂 Což nic nemění na tom, že takové, v podstatě přirozené vlastnosti, nejsou předmět pro chlubení…

Ikona diskutujiciho Tammy 2012-03-11 13:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mě jen nesmírně udivuje, že té dívce lidé opravdu věří. Ne, že by to bylo zcestné, to ne… ale normálně mám s lidmi ty zkušenosti, že stačí, abych řekla cokoli, co nemůžu dokázat a koukají na mě jako na "blbečka". Když jsem se bavila s holkou, která tak trochu začínala chápat, že není všechno jak nám říkají a že "něco" víc existuje na téma 2012 a já říkala, že příjde změna, ale nemusí se bát, tak se mě zeptala, jestli jsem v nějaké sektě :D Takže tyhle věci s lidma, kterým nevěřím prostě neřeším… ale asi taky záleží na tom, co za společnost to je 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2012-03-11 13:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]:[10]: Já osobně to vidím tak, že pokud se někdo tímto způsobem vychloubá a dokáže to, že tomu všichni ostatní věří, pravděpodobně má kouzlo osobnosti a řečnický dar. – S tím se dají dělat divy, vaše okolí na vás kouká podle toho, jak se umíte prezentovat. Takže schopnost zaujmout, dívce o které mluvíme, rozhodně nemůže nikdo upřít, bez ohledu na to, jestli to je či není správné. To už musí posoudit někdo, kdo do toho vidí.

Ikona diskutujiciho Lady Rovena 2012-03-11 13:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: Také mě to baví zjišťovat jak to je, či ano nebo ne. Každopádně si stejně vždycky říkám, tak pokud jsi z jiné planety a myslíš si o sobě co si myslíš, tak si to mysli. Já jsem zase ta a ta a každý máme něco :o) a dál to prostě neřeším :o)

Ikona diskutujiciho Jezzy 2012-03-11 13:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: Přesně. Ale nedávno mě překvapila kamarádka, o které jsem si myslela, že jí celkem dobře znám a zjistila jsem, že věří  na duchy a pod. Někdy se stává, že lidé věří ale nechtějí to dát najevo, aby nevypadali, jak jsi řekla, jako "blbečkové". 🙂

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2012-03-11 18:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: *zbystří* kartářka? Jaké karty používáš? 🙂

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek