Jak se přátelit se stromy

6.7.2020 v Spiritualita 7

Abyste si začali povídat a přátelit se se stromy, začněte s něčím malým. V duchu je zdravte a děkujte jim. Když se člověk naučí skutečně pociťovat ke svým zeleným učitelům a pomocníkům vděčnost, ve svém nitru si hluboce uvědomí, kdo vlastně stromy jsou.Když přijdete do lesa, pozdravte ho a poděkujte mu za všechno, co pro vás dělá. Pošlete ze svého srdce paprsek do celého posvátného prostoru lesa. Přišli jste ke stromům na návštěvu, to oni jsou tu pány, oni jsou mudrci. Oni jsou ochránci této země. Jsou to Mistři s velkým „M“. V pravém slova smyslu.

Projděte se po lesních cestičkách, dýchejte nádherný, svěží a provoněný vzduch a snažte se každou svou buňkou procítit jednotu se zemí, se vzduchem, s nebem, sluncem a se stromy. Když se vám bude chtít přistoupit k některému ze stromů blíž, udělejte to.

Pozdravte ho: „Ahoj. Pojď, seznámíme se.“
Přitiskněte ruku k drsnému povrchu kmene a pociťte jeho vibrace. Sami vycítíte, zda si strom bude chtít s vámi popovídat, podle klidné energie odpovědi, která z něj vychází. Postůjte se stromem tak dlouho, jak dlouho vám to bude příjemné.

Můžete se zády ke stromu přitisknout a na nic nemyslet, jenom vnímat, jak vás prostupuje jeho energie. Bude stoupat vzhůru, pomalu se bude posunovat podél páteře až na vršek hlavy. Budete tak spolu něco vytvářet, strom vám předá kyslík, svoji čistou energii a zbaví vás únavy a kysličníku uhličitého. A vy se s ním za to podělíte o svoji vděčnost, o svoji radost z této vaší komunikace.
Pro začátek postačí, když stromu upřímně poděkujete za to, že vás přijal, že s vámi sdílel svůj čas, svoji energii a sílu.

Někdy se vám bude chtít prostě si jen tak pod stromem posedět opřeni o jeho kmen, naslouchat tichu ve svém nitru. V tom vám strom bude velmi dobrým pomocníkem tichým a rozvážným, který svou pomoc poskytuje bez zbytečných rad a žádostí. Pomůže vám uvést do rovnováhy svoji vnitřní energii. V zacházení s energií a rovnováhou jsou stromy mistry. A navíc skvěle rozumějí tichu.

Můžete také strom obejmout, přitisknout k němu tvář a postát tak s pocitem pevné vzájemnosti mezi vámi. Na určitou dobu se stanete jediným celkem, jen vy a strom, s jeho mohutnou korunou, hustými větvemi a pevnými kořeny. Stanete se součástí stromu, součástí přírody. Postůjte tak a vychutnávejte si ten pocit. Pocit klidu, hlubokého bezpečí, starostlivé péče. Strom vás doslova zachumlá do svojí nepodmíněné lásky. Umožní vám pochopit, jak je všechno na světě vzájemně propojeno v jeden celek. Kde ve městě, kde vůbec jinde, než právě v dotyku se stromem, byste mohli něco podobného pocítit?

Až si popovídáte se stromy, až si užijete jejich blízkosti, pocítíte lehkost, klid, mír a jasnou mysl. Obklopí vás pocit laskavé a něžné péče. Poděkujte svému novému příteli a před odchodem se s ním rozlučte.

Časem se může stát, že objevíte svůj oblíbený strom, svého PŘÍTELE, který na vás bude vždycky čekat a radovat se z každého vašeho příchodu, z každé vaší nové blízkosti. Stromy se s radostí dělí o svoji kosmickou moudrost a poznání, pokud v odpověď vycítí lásku, srdečnost a čistotu srdce.

Se stromy si můžete povídat na jakékoli téma, můžete jim klást jakékoli otázky. Stromy jsou soustředěním moudrosti a poznání, svými korunami jsou spojeny s informační bankou univerza. Můžete vycítit proud energie a informací, který z nich vychází. Lidský organismus dokáže rozšifrovat poznatky předané stromy. Po nějaké době tak můžete náhle porozumět otázce, kterou jste si přáli pochopit.

Stálým stykem se stromy si vypěstujete svůj cit pro ně, budete je citlivěji vnímat, budete je lépe slyšet a budete jim stále lépe rozumět. Porozumíte, co vám chtějí říci. Buďte stromům vděčni, děkujte jim, milujte je. Sázejte nové stromy. Jsou nádherné, moudré a umějí být přáteli.

Strom je ten nejmoudřejší Mistr. Vždyť si to jen uvědomte – je mu dvěstě, pět set, šest set let, dávno už je osvícený, jeho semena rostou všude kolem, kořeny pevně tkví v zemi, kmen vede vzhůru k nebi, má větve a květy a plody… strom je zkrátka osvícený Mistr a lidským bytostem nabízí dokonalou rovnováhu, protože ony potřebují kyslík a on zase kysličník uhličitý – to je přece ideální přátelství, ideální soužití.

Spřátelte se se stromem. Přistupte k němu, promluvte na něj, dotkněte se ho, obejměte ho, uvědomte si jeho přátelský dotyk, poseďte pod ním jenom tak, v zamyšlení, ať strom vycítí, že jste dobrý člověk a že nemáte v úmyslu mu jakkoli ublížit.
Tak pomalinku mezi vámi vznikne přátelství a vy si začnete uvědomovat, že když k němu přicházíte, strom se ihned proměňuje. Cosi pocítíte, z jeho kůry budete vnímat pohyb podivuhodné energie. Když se stromu dotknete, bude šťastný jako dítě, jakoby zamilovaný.

Když u stromu posedíte, budete vnímat spoustu věcí. Brzy zpozorujete, že když je vám smutno a sedíte u svého stromu, smutek se vytrácí pod vlivem pouhé jeho blízkosti. Teprve tehdy vám naplno dojde, jak těsně jste vzájemně propojeni. Můžete strom udělat šťastným a strom dokáže šťastným udělat vás.


převzato ze zdroje: https://astroplus.cz/jak-se-bavit-se-stromy/
s úpravamiKomentáře

Ikona diskutujiciho izairi 2020-07-06 02:45:26 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krásný článek,některé stromy třeba sekvoje můžou mít 2-4 tisíce roků.Vzpomněla jsem si na to nádherné video,jak jsi kdysi natočila,
Komunikace s dévy stromů.Onehdy jsem brzy ráno šla na procházku a sotva jsem vešla mezi stromy,tak jsem cítila takovou radost,jakobych přišla domů,a to se stromy mluvit neumím.Ale děkovala jsem,že jsem k nim mohla přijít a bylo mi moc dobře.

Ikona diskutujiciho octomaník 2020-07-06 06:33:54 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Má to jedno riziko, že se může stát, že lesní dělníci ho skácí……

Ikona diskutujiciho aťa 2020-07-06 09:24:58 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jeden z najúžasnejších mojich zážitkov je,že som ihneď vedela,čo mi „vravia“ stromy,tak automaticky.Lenže,neuverila som, lebo rozum. 3x mi to zopakovali. Rovnako. Mali so mnou trpezlivosť. Reagovali na strach mojej mami,hľadala ma. Už im verím. Zdravím ich a niekedy cez ne posielam odkazy. Sú úžasné.Samozrejme stromy.

Ikona diskutujiciho klara 2020-07-06 10:12:16 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Včera sa nám stala skvelá príhoda, súvisí s prírodou síce iba okrajovo, ale ktovie. Stratili sme vonku samostatný kľúč od bytu . Plochu tvoril trávnik, stromy a kríčky, asi 50m2. Manžel aj so susedmi hľadali polhodinu, potom som prišla na pomoc aj ja. Po 15-tich minútach som si povedala, že takto nič nenájdeme a spomenula som si na J. Dušeka, ako nachádzať veci. Zobrala som do ruky svoj kľúč, postavila sa do stredu plochy a nič lepšie ma nenapadlo, ako povedať kľúču v mojich rukách, aby ukázal, kde je jeho „brat“ s dodatkom, že to vie aj s tým, že to predsa viem aj ja. Hneď mi prišla odpoveď, že kľúč je na kríku, tam visí medzi vetvičkami. Prišla som k jednému z kríkov, ale nenašla som, takto som prešla aj ostatné a manželovi hovorím, že kľúč je na kríku medzi vetvičkami. Manžel reagoval, že je to nepravdepodobné a hľadal ďalej v tráve, tak som sa pridala k nemu. O 10 minút som zopakovala znova žiadosť a znova tá istá odpoveď, že je na kríku. Prišla som znova k tomu kríku, ktorý som prezerala ako prvý a našla som ho zakliesnený medzi vetvičkami presne tak, ako „bolo povedané“. Neviem, presne, koho „hlások“ mi to našepkal, možno moje vyššie ja , možno nejaká prírodná bytosť. Bolo to milé. Mala som takú radosť, že som zabudla aj poďakovať. Tak touto cestou ďakujem nášmu pomocníkovi. Manžel pri hľadaní kľúča pohrabal zapožičanými hrabľami verejný trávnik a vyčistil od odpadkov a zoschnutých častí.

Ikona diskutujiciho Pěkný 2020-07-06 20:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dalo by se říct, že normálně tak jako s člověkem. 😉

Ikona diskutujiciho Robin 2020-07-16 22:07:05 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Když sem někdy viděl videa, kde se někde v jižní Americe kácí (takovými speciálními dlouhými pilami) stromy, které mají průměr kmenu i několik metrů, tak toto je fakt hnus a mělo by se kácení u takto starých stromů zakazovat zákonem (a černá těžba přísně trestat).

Ikona diskutujiciho Markéta Nikol 2020-07-18 15:42:32 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Máme u nás v parku dva významný a starší stromy. Jeden se jmenuje Kalenická Lípa a druhý, který je asi tři sta metrů od Lípy je kolowratský dub. Ta kalenická lípa je kolem 400 let stará, ale opravdu je to můj nejoblíbenější strom. Obdivuji její vzhled, šíře kmenu a prostě mě svou energii přitahuje k sobě.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek