Jak se projevuje vrozená duchovnost, bez potřeby o ni cíleně usilovat

20.4.2022 v Spiritualita 16

Všimli jste si, že existují lidé, kteří kolem sebe šíří jakousi duchovní atmosféru hned od prvního pohledu? Nedělají zrovna nic speciálního, co by se týkalo duchovnosti, ale prostě rezonují jinak, než ostatní lidé.
O takových lidech se věří, že buď prožili mnoho životů, nebo jsou zkrátka odjinud. Takže jejich nový život začíná od jiného bodu, než u ostatních lidí. Tito lidé jsou vnitřně vyspělejší a je to na nich opravdu vidět. Hodně o člověku poznáte, když si všímáte toho, jak přemýšlí, jak se chová a čím se nechá rozrušit.V současné době se sice o spiritualitu aktivně zajímá stále více lidí, ale tito lidé jsou jiní. Nevyhledávají duchovní zážitky stejným způsobem.
Je to, jako by někteří lidé začínali narozením na první úrovni, zatímco tito začínají na úrovni čtvrté. Všechno, co říkají nebo čemu věří, má v sobě moudrost a duchovní podkres, když to správně analyzujete.

Přemýšlíte, jestli mezi ně patříte? Zkuste se zamyslet nad následujícím.

Dáváte nezištně
Nejste z těch, kteří za to něco očekávají. Děláte hezké věci pro ty, kteří to potřebují, a stačí vám dobrý pocit. Ještě raději děláte věci pro lidi, kteří vaši laskavost opravdu ocení.

Ke každému cítíte nějaký vztah
Máte v sobě trvalý pocit jednoty, který většina lidí kolikrát mnoho let neúspěšně hledá. Cítíte se propojeni se všemi a vším živým. Cítíte to i u lidí, které nemáte rádi a kteří vám ublížili.

Jste upřímní
Co na srdci, to na jazyku. Jste upřímní a opravdoví ve všech aspektech. Upřímnost je něco, co tomuto světu velmi chybí.

Trávíte hodně času v přírodě
Častěji se přistihnete, že trávíte čas venku o samotě. Rádi jste tam, kde můžete nasávat klid a pozorovat zvířata. Zvířata naprosto milujete.

Každý den potřebujete ticho
Potřebujete klid a ticho, abyste načerpali nové síly. Věci v životě vás mohou trochu zahltit, a takhle je dokážete dostat z hlavy. I když to pro většinu lidí není mnoho, pro vás je to všechno.

Nebojíte se neznámého
Přijímáte změny a jste připraveni na vše, co vám tento svět přichystá. Jistě, možná jste někdy trochu nesví, ale nebojíte se. Víte, že tento život je něco, co jste měli prožít.

Nesoudíte ostatní
Určitě vás občas napadne odsuzující myšlenka typu ,,to je ale debil“, ale za chvilku ji utnete. Nebabráte se v ní a nepěstujete v sobě nenávist. To je něco, co většina lidí nedokáže. Jste ochotni zahodit předsudky a přijmout lidi takové, jací jsou.

Jste bezvýhradně sami sebou a neměníte se kvůli ostatním
Nebudete se měnit kvůli druhým lidem. Jste takoví, jací jste, a nikdo z vás neudělá někoho, kým nejste. Znáte svou pravdu a žijete ji, jak nejlépe umíte. Když se to někomu nelíbí, odsunete ho bokem a jdete dál.

Jste ochotni se stále učit
Víte, že v životě se nikdy nepřestaneme učit, protože každý nový den něco nového přináší. Pořád se snažíte, abyste se něco naučili, a nikdy nevynecháte žádnou lekci. Občas samozřejmě děláte chyby a špatná rozhodnutí, ale vždy z nich vzejde nějaké poučení, něco dobrého.

Všímáte si maličkostí
Všímáte si detailů. Hezké drobnosti v životě vám přinášejí radost. Jste někdo, kdo se neváhá na cestě zastavit a přivonět si k růžím.

Nemusíte se snažit
To je nejsilnější ukazatel. Pozorujete, jak lidé ve vašem okolí skáčou od jednoho kurzu ke druhému a těžce se snaží být více duchovní a být lepšími lidmi. Řeší si těžce svou „temnou stránku“, vy přitom ani pořádně nevíte, co to je, protože v sobě temnotu nemáte. Mnozí si pak stěžují, že je to drahé, moc náročné, že je to moc práce. Ale vám to nedává žádnou práci, vy jste prostě a jednoduše sami sebou. Je to pro vás  naprosto přirozené.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2022

 Komentáře

Ikona diskutujiciho adria 2022-04-20 01:22:54 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

děkujeme za článek .. hezké

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-04-20 09:29:52
Ikona diskutujiciho
sipka

dík za dík 🙂

Ikona diskutujiciho mike 2022-04-20 08:36:40 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

alue Dakujem za pekny clanok, usmev.

Ikona diskutujiciho Iva 2022-05-15 08:06:59
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško je to perfektní,konečně vím že jdu správnou cestou 💖🍀

Ikona diskutujiciho Míša 2022-04-20 12:07:48 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zdravím Aluško a děkuji za krásný dar🌺 Rozpomněla jsem se a také mě moc těší, že se mohu ztotožnit s několika body v článku.
Přeji Ti krásné dny 💙

Ikona diskutujiciho Samuel 2022-04-20 12:41:21 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Když pozoruješ obraz, je z něj cítit energie a pocity, které v době tvoření obrazu malíř prožíval. Co já vnímám u článků Alue je pohodička, humor, štěstí avšak i spojené s otázkami, na které často nepřichází odpovědi. Taková je teď doba, s rozšiřujícím se vědomím roste i zvědavost, ale kde hledat všechny ty odpovědi. Já to vidím tak, že všechny odpovědi máme uvnitř sebe a teď se učíme hledat k nim přístup. Prožili jsme tu hromady životů a naučili se hromady věcí. Ale kdyby jsme to teď odhalili všechno najednou, tak nám z toho nejspíš hrábne. Takže to rozkličkováváme pomalinku a to je velká zkouška trpělivosti, protože my víme, že je toho mnohem víc, co je nám a bude ještě nějaký čas skryto.

Ikona diskutujiciho 2022-04-20 13:42:37 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

TECHNICKÁ SE TOMU ŘÍKÁ? PÍŠU NEZIŠTNĚ, ŽÁDNÝ ZISK, PROSTĚ 1 PÍSMENO BY MOHLO ZE SLOVA ZMIZET.
„Dáváte nezjištně“

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-04-20 14:49:37
Ikona diskutujiciho
sipka

díky, spravím 😀

Ikona diskutujiciho Jo 2022-04-20 20:21:33 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo, spiritualita se musí prožít, nejde to naučit. Přečetla jsem hodně ezoterických, spirituálních i různých náboženských knih. Ony mají jedno společné. K cíli vede pouze úzká cesta, nikoliv široká. Úzká cesta znamená, že sena ní vejdete pouze vy jako jedinec. Každý sám za sebe jdete, pozorujete, vnímáte a hlavně prožíváte a žijete. Duchovní podstatu na začátku hledáte na široké cestě. Na té cestě s vámi jde dav dalších hledačů. Patří tam všichni ti co čtou všechny ty knihy, procházejí kurzy, vyhledávají různé lidi, kteří je léčí a učí. Jsou to všechny ty ovečky v kostelech, stále závislé na pastýři mimo ně a závislé tím pádem na široké cestě, která nevede do cíle.
Úzká cesta je cesta osamělá ve společnosti, ale o větší a silnější spojení máte s vlastní duší, Vyšším Já, duchovními průvodci, s přírodními bytostmi, se zvířaty atd. Ale s nastoupením na úzkou cestu se vše postupně proměňuje. Protože otvíráte své vědomí všem informacím, vedením, moudrostem a léčebným kódům uvnitř sebe. Tomu se říká skutečné duchovní probouzení. Všechny vaše prožitky budou založené na duchovním prožitku.
To je cesta k cíli. Úzká cesta = pochopení a přijetí, že vše co potřebuješ je uvnitř tebe.

Skutečně probuzení už vědí, že nemohou léčit, učit nebo vést ostatní lidi na široké cestě. To by je pouze udržovali ve stavu duchovního spánku.
Člověk musí prožít to poznání. Prožít na vlastní kůži. Každý z nás to jednoho dne prožije. Musí k tomu sám dozrát. A potom se to stane… jednoho dne to přijde jako blesk z čistého nebe.
Někdo to prožije už v dětství, někdo v dospělosti, někdo mnohem později. Srovnávat se v duchovní oblasti je pouze soutěživost. A soutěživost je hra ega. Nic víc.

Ikona diskutujiciho Jo 2022-04-20 20:33:04 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ty body v článku jsou ukázkou vyústěním toho co se stane, když se aktivuje duchovní podstata v člověku. Vše je o energii a vibracích. Když si ve své duchovní nevědomosti budu přát pomáhat lidem. Vesmír pro mě vyrobí mnoho lidí, kteří budou vyžadovat mou pomoc. To znamená, že si takový člověk přeje nemocné, bezmocné, trpící, duchovně neprobuzené lidi. To přání je velmi destruktivní a sobecké. Probuzený člověk může naznačit potřebnému člověku, jak si pomoci. Začít věřit sám sobě a té nekonečné síle uvnitř sebe. Pokud se duchovní jedinec setká s přímou prosbou o pomoc, tak pomůže. Bez pocitu přivázat si potřebného k sobě. Duchovní jedinec nemá ani potřebu vděku za svou pomoc. Ví hluboko uvnitř sebe, že je vše o energii a soustředění se na zvyšování vibrací. Duchovní člověk také ví, že lidé okolo si potřebují projít svou temnotou, protože je v tom očistný proces. Je to hluboké téma. A ne vše lze pochopit do detailu a hned teď. To by nám z toho poznání všeho najednou explodoval mozek. Ego se vždy brání, protože dobrovolně přenechává vládu nad sebou svému Vyššímu Já. 🙂

Ikona diskutujiciho Michal 2022-05-15 22:18:29 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Strašně moc děkuji za článek úplně jsem se tam našel a děkuji za to že jste mi ujasnila to co si myslím delší dobu že pocházím od jinud tak jste mi to potvrdil moc děkuji s pozdravem michal

Ikona diskutujiciho Miroslava Kotulánová 2022-05-17 18:16:39 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobrý den všem, do diskuse se připojuji poprvé a to proto, že výše uvedený text do posledního písmene rezonuje se mnou a mým životem i přístupem k němu. Jsem opravdu překvapená, jak přesně je to zde vystiženo. Přeji všem vše dobré do dalších dnů a též víru, že všechno dobře dopadne. Všechno.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-05-17 18:25:09
Ikona diskutujiciho
sipka

děkuji 🙂 jsem ráda že se vám článek líbí 🙂

Ikona diskutujiciho jarcaa 2022-05-18 01:34:57 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

moc děkuju za pěkný a zajímavý článek, aluško.

Ikona diskutujiciho Martin 2022-05-18 13:54:39 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji za článek, moc v mě to chytlo za srdce, jen mám pocit, že snad jsem namyšlený nebo snad si o sobě myslím moc a neměl bych si o sobě toto myslet, i když, já takový jak píšete jsem. Pochyby o tom, zda nejsem příliš pyšný. Blbě se to vysvětluje.

Ikona diskutujiciho Šárka 2022-05-24 16:38:17 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

.. moc hezký článek

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek