Jak si vzpomenout na minulý život

14.3.2024 v Návody 14

Když přemýšlíme o amnézii, která doprovází naši reinkarnaci, jsme většinou spíše frustrovaní. Říkáme si, jaká je to škoda, že naše znalosti a zkušenosti zůstaly uložené mimo dosah vědomé mysli a my se nyní musíme se vším znovu babrat, na všechno si znovu složitě přicházet a řešit otázku, co a jestli má vliv na současnost.Naše zapomnění je ale možná i tak trochu kosmické milosrdenství.
Naše křehká mysl by možná nedokázala současně zpracovávat všechny vzpomínky. Radosti, bolesti, ponížení, triumfy, zmatek, pochybnosti, informace, zranění a do toho stíhat přítomný okamžik.
A možná, že kdybychom si všechno perfektně pamatovali, naše účast na místní hře by úplně postrádala smysl. Byli bychom možná nonstop přetížení, nebo tak hustí, že by nás už nic nemohlo překvapit, ani přiučit.

Nehledě na to, že někteří lidé i rádi mučí sebe a ostatní lidi tím, že pravidelně vytahují staré kostlivce ze skříně, aby mohli druhým lidem dělat zle a aby se mohli litovat. Představte si ten nevyčerpatelný materiál, který by bez inkarnační amnézie měli. Vzpomínky na minulé životy jsou tedy všechny pod zámkem spíše pro naši vlastní ochranu. Čerpáme z nich však podvědomě.

Minulé životy nás rozhodně ovlivňují, aniž bychom si je vědomě snažili vybavit. Máte například iracionální strach z pavouků? Téměř okamžitě cítíte nechuť k novému kolegovi v práci? Milujete všechno, co je trochu indiánské? Dnes jste součtem všeho, čím jste vždy byli, i když si to nepamatujete.

Máte-li zájem poznat záhadu svých dřívějších životů. Navrhuji vám, abyste to dělali přiměřeně. Ne jako když v Byl jednou jeden král dělali lívance pro celé království, ale opravdu s mírou. Udržujte si nadhled a perspektivu, abyste neztráceli ze zřetele přítomnost, kvůli které tady jste. Zde je několik věcí, které můžete vyzkoušet.

Založte si deník
Proberte si všechny střípky, které o reinkarnaci a svých minulých životech začnete odhalovat a zkuste si je psát do deníku. Zde je příklad takového reinkarnačního zápisu:
„Před večeří jsem pomohl synovi s projektem o Vesuvu a tu samou noc jsem viděl televizní dokument o zničení Pompejí. Jaká to náhoda… zvláště ve světle skutečnosti, že nemám v lásce sopky. Vzpomněl jsem si, jak jsem jako dítě viděl v muzeu mumifikovanou mrtvolu z Pompejí. Fuj!“
Přemýšlejte o tom trochu a sledujte další znamení. Zkuste se nad tím zamyslet více. Jak vás ten hypotetický život v Pompejích asi mohl ovlivnit v tomto životě a napište si to. Uvidíte, jaké odpovědi se začnou objevovat ve vaší hlavě.

Dělejte si seznamy a spojujte souvislosti
Nachystejte si papír a začněte psát. Udělejte si seznam všech věcí, které máte rádi (milujete) a co nesnášíte. Mohou to být lidé, místa, historická období, jídla, smyslové vzpomínky (např. nesnáším zimu), styly oblečení, cokoli, na co si vzpomenete. Podívejte se na seznam a zjistěte, zda dokážete spojit nějaké věci k sobě.
Třeba: Nemáte rádi ruskou architekturu, nenávidíte chlad, film o Nicholasovi II. byl podle vás děs. Chápete kontext? Možná, že vás s tou dobou nebo místem něco spojuje.

O čem se vám v noci zdá?
To je jedna z nejjednodušších věcí, které můžete udělat. Než půjdete večer spát, požádejte své vyšší Já, abys vám poslalo do snů záblesky z vašich minulých životů. Mějte svůj zápisník na nočním stolku, abyste si zapsali vše, co jste viděli ve snu. Splnění vašeho přání může trvat několik nocí, tak buďte trpěliví a nevzdávejte to po dvou nocích snového mišmaše, ve kterém nic zajímavého nebylo vidět. Určitě se vám to podaří.

Dejte si také pozor na syndrom slavné osobnosti. Ego začne chrochtat blahem, když odhalíte svůj minulý život plný slávy a bohatství. Řekněme, že se ráno probudíte po snu o Napoleonovi Bonaparte s pocitem sebeuspokojení. Představ si to Pepíku — Byls samotnej Napoleon!
Mějte na paměti, že sny jsou často hodně abstraktní a symbolické. Nějaká vyšší přítomnost, nebo vaše vyšší já, možná použilo Napoleona pouze jako archetypální obraz nebo symbol. Jako způsob, jak vám sdělit, abyste odbourali své napoleonské chování v práci, či k rodině… Nebo jste ho možná fakt viděli. Když jste zrovna na kraji vesnice tlačili na latríně. 🙂

Zkoumání minulých životů by mělo probíhat jako nějaká výsadková mise. Neměli byste tím žít a zakládat na tom svou dnešní identitu. Vejdete dovnitř, shromáždíte užitečné informace a pak se vrátíte zpátky. Nejde o to, zda jste byli král nebo otrok. Jde o to, co jste se naučili a jak to možná ovlivnilo váš současný život.

Sledujte, čemu věnujete pozornost
Příklad: Otěhotníte, nebo otěhotní vaše žena, a najednou vidíte těhotné ženy úplně všude, kam se podíváte. Dostanete katalog z luxusního obchodu… nikdy dřív jste si neuvědomili, že vlastně prodávají i dětské oblečení. Vidíte ženu v pekárně s plačícím dítětem v náručí. Divíte se, proč je najednou všude tolik těhotných žen a malých dětí.
Vždy byly těhotné ženy a vždy byly děti, jen se na ně teď, když vy sami jedno čekáte, mnohem více soustředíte.

Teď si do stejného principu dejte koncept reinkarnace… Co celý váš život provází? To, kým jste byli, k tomu pravděpodobně směřujete i dnes a máte pro to vlohy. Na povrch začnou vyplouvat nejrůznější informace, postřehy a vzpomínky. Pak už stačí jen spojit souvislosti. Silná láska, silné nadání i silná antipatie, to vše jsou náznaky o vaší minulosti a o vašich dřívějších zkušenostech. Platí to i o lidech okolo vás.

© aluska.org 2024

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Petr 2024-03-14 10:02:16 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

pecka

Ikona diskutujiciho stenly919 2024-03-14 13:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já na to šel trochu od lesa, ještě kdysi před lety, když tady aluška jaksi doporučovala jednu paní L. , co dělala automatické psaní jsem jí napsal s dotazem, do jakého oboru se pustit, když chci něco pěkného vytvářet a její odpověď mě docela dostala, psala, že mám velký talent k práci se dřevem, kovem i kamenem, ale zvláště jako kovář mohu vyniknout, protože jsem to už několikrát dělal. A taky mi napsala, jakým způsobem se na to naladit. No tak jsem si řekl, že si to zkusím ověřit a přihlásil se na kurz kování nože . No kupodivu mi to od samého začátku šlo aniž bych o tom nějak víc přemýšlel. Před začátkem práce jsme jaksi byli vyzváni, aby jsme si nejdříve nakreslili návrh, jak to má vypadat. Takže to všichni udělali, a po skončení kurzu se to porovnávalo, a zajímavé bylo, že jsem byl jediný, komu ten tvar přesně vyšel podle návrhu. Ale ještě zajímavější bylo to, že skoro všichni během toho procesu furt nějak řešili různé věci ohledně práce, zatím co já jsem u toho celkem ani nic neřešil, a byl v klidu . Už když jsme si všichni řezali materiál a já si uříznul trochu víc, než bylo potřeba, ani jsem nevěděl proč. Ale věřil jsem si. No při samotném kování jsem o tom ani moc nemusel přemýšlet, ruce mi vcelku jeli tak nějak sami, jakoby ruce věděli co je třeba. A zajímavé bylo, že při té práci mi nepřišlo, že dělám něco nového, spíš jako rutina. Dokonce mě i napadlo, jak ten kovaný nůž ozdobit jednoduchým vzorem pomocí sekáče a a rydla, ale neudělal jsem to, protože jsem je neměl po ruce. No závěrem bych chtěl dodat, pokud máte. někdo pocit že něco umíte anebo vás nějaká činnost přitahuje, zkuste se do toho aspoň zkušebně pustit a uvidíte jestli si něco vzpomenete.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2024-03-15 19:11:23
Ikona diskutujiciho
sipka

Jestli jsi býval kovářem, tak to jsi taky občas místním trhal zuby 🙂

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2024-03-15 21:54:39 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

,,Nemáte rádi ruskou architekturu“ Akože tie farebné vežičky? Tie sa mi nikdy nejak extra nepáčili pretože je to gýč jak Vianoce u Geissenovcov (ale ani proti tomu nič nemám).

,,nesnáším zimu“ Drvivá väčšina ludí neznáša zimu, to nič neznamená. Ja som tiež kedysi mal radšej leto a slnko, ale pred niekolkými rokmi sa to otočilo pretože som si zhodnotil že leto mi už nič neponúka a zrazu mám radšej zimu a ten zimný relatívny klud. Takže niektoré veci sa môžu otočiť i počas života o 180 stupňov a je teda tažké odhadnúť ako sme to mali v minulom živote.

Ikona diskutujiciho Reny 2024-03-17 08:06:28
Ikona diskutujiciho
sipka

Jsem s Vámi zajedno, také se mi to otočilo. Podzimní mlhy, zvláštní ticho a klid, vůně spadaného listí, probleskující paprsky slunce, které jemně hřeje, v zimě se mi lépe dýchá. V létě už je to horší, žhnoucí slunce, sucho, prašno, řvoucí lidé, kteří se téměř do jednoho vyvalí všude ven, do ulic, to nemusím.

Ikona diskutujiciho Will 2024-03-16 15:06:19 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc zajímavý článek, děkuji za nápovědu 🙂

Ikona diskutujiciho Petros 2024-03-16 15:07:22 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ten Napolen 😀

Ikona diskutujiciho Ilíriel 2024-03-16 15:08:01 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ano, někdy máme odpověď přímo před nosem.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2024-03-16 15:30:07 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A prečo by každý musel byť v minulom živote Kleopatra alebo Napoleon či vojak Napoleonovej armády alebo aspoň vidieť Napoleona z kadibudky. Skôr je pravdepodobné že väčšina mala ,,nudné“ minulé životy, trebárs pracovali na poli a chovali 10 deciek a pár kraviek a ,,zo sveta“ nič nevideli.

Ikona diskutujiciho loc 2024-03-16 20:58:16
Ikona diskutujiciho
sipka

Než nastane vtělení, tak si osoba může vybírat, kterou postavou z historie se chce inspirovat. Potom v životě toho člověka se nachází příhody, kdy to poukazuje na onu vzorovou postavu z dějin. Vtělená osoba pak se domnívá, že byla oním vzorem. Což obvykle nebyla. Např. u léčitele ledacos napovídalo, že byl JK ze starověku, a sem tam tomu někteří uvěřili. Což nebyl, mám za to.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2024-03-17 11:04:49
Ikona diskutujiciho
sipka

Sláva a tzn významnost je zajímavá jenom pro matrix a pro ego. Z pohledu duše není slavný život o nic hodnotnější, ani poučnější, než nuzný.

Ikona diskutujiciho loc 2024-03-17 13:59:42
Ikona diskutujiciho
sipka

Pro Alue K. Loskotová 2024-03-17 11:04:49 … Něco k tomu
Vyspělá (stěží každá) duše posuzuje to, co činila na Zemi, přitom dbá shody nebo neshody s prospěchem Vesmíru, matrixu. Pokud například by rozbila svou planetu, pak by svůj život nebrala jako hodnotný. Pokud paní celý život hleděla ze svého okna do ulice (pak stařena do televizoru), ale nečinila by skoro nic, pak by mohla chápat, že to nebyl poučný život.

Ikona diskutujiciho Josef 2024-03-17 00:13:24 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Praví se v indických textech, že kdo se pokouší otevřít tajemství Všehomíra násilím, není moudrý. Stává se pyšným a bývá sveden na falešné stezky. Člověk by měl užívat a radovat se z toho, co bohové poskytují. A není toho málo. Kdo se pak nespokojí se svojí osamělostí a chce své poznání šířit mezi lid, míří zpravidla ku propasti. Po počáteční jasnozřivosti se mu mysl začíná zakalovat, stává se obětí sil s nimiž se nemůže rovnat, a může být rád, jestli s ním kdosi jen zlomyslně žertuje. Kdysi bylo takových lidí málo a vědělo se o nich, dnes jsou jich zástupy a mají ničivý potenciál. Učebnicový příklad je A.Hitler.
Obecně se má za to, že po minulých životech by se pátrat nemělo. Co se má člověk dovědět, přijde mu to ve slabších nebo silnějších záblescích samo. Ostatně minulé životy jednotlivce, to je pěkný propletenec, pokud můžeme věřit třeba Sethovi. Nebo paní Pekové. I v tom současném existujeme prý v různých prostotech a časech, nic není pevné, naše mysl mění skutečnost, prostě nic pro střízlivě uvažujícího prostého člověka.
Bývalo a snad ještě je nápadné, že vysoce nadprůměrné procento zkoumaných bylo kdysi Caesarem, Napoleonem, prostě reinkarnacemi lidí s velkou duševní silou. Vysvětlovalo se to tím, že si je ta síla přitáhla, aniž ovšem kdy měli s těmi osobnostmi něco společného. S tím souvisí zkušenost, že na něčí minulost se můžeme napojit, ale není jistota, na čí vlastně.
V životě každého vnímavějšího člověka jsou asi věci, kterých lituje a které už nemůže napravit. Je milosrdné, že může začít jakoby od nuly a nemusí ta traumata vláčet s sebou.

Ikona diskutujiciho Ellie 2024-03-31 20:32:17 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ono někdy stačí si analyzovat co se mi děje v tomto životě, jestli náhodou nežiju paralelně to, co v minulem životě

Taky je fajn práce s pocity, co mi nedělá dobře a nevím proč to tak je? Duvodem mohou být minule životy. Tím jsem si take prošla

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek