Jak Terčin zvířecí svět na Déčku vidí chov morčat | Reakce s Alue (video)

18.4.2021 v Poselství 17

Věřili byste, že je ještě v dnešní době možné, aby televize zpackala reportáž o morčeti, když je internet plný kvalitních webů a filmů? Ano, skutečně je to možné. A uteklo by mi to, protože nemám televizi (a jsem za to ráda), nebýt aktivního diváka, který mi poslal námět na dnešní video.

Jak Terčin zvířecí svět na Déčku vidí chov morčat | Reakce s Alue

Milá Česká Televize: Morčata žerou seno. Morče bez sena umře. Morčata jsou společenská zvířata a musí žít alespoň v páru. Klec musí být velká min. 120cm a více, aby morčata netrpěla malým prostorem. Na dvě morčata potřebujeme 3 domky. Stresovanému zvířeti nikdy nebereme skrýš. Morčata nekrmíme obilím, ani chlebem. V Německu a ve Švýcarsku už je zákonem zakázáno chovat společenská zvířata po jednom – králíky i morčata. Díl s morčetem Chlupínem z 8.července se vám ani trochu nepovedl, vracíte diváky zpět do středověku, akorát že i za středověku se morčata krmila senem… příště si pozvěte zkušeného chovatele, který na vás dohlédne.

Citace ukázané ve videu pocházejí ze seriálu Terčin zvířecí svět, epizoda z 8.7.2020
Zdroj: https://decko.ceskatelevize.cz/tercin-zvireci-svetKomentáře

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2021-04-18 07:06:53 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ani by som sa nedivil keby si tú cukrovku morčaťa vymysleli aby to bolo vôbec zaujímavé, i keď vlastne je to možné ak ho kŕmili chlebom a suchými rožkami, niekto dá kúsok horalky z desiaty ale hádam decká niesu až tak hlúpe aby dávali zvieratám rovno sladkosti ale nevidel som to len preklikal tak neviem. Je to len program pre deti na ČT, tieto priblblé programy sa predsa nedajú brať vážne a už vôbec nie hľadať v tom niečo poučné, je to naozaj len pre zábavu (a niekedy mám pocit že i pre ohlúpnutie detí).

Ikona diskutujiciho Kája 2021-04-18 08:56:03 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Neboj, dnešní děti jsou víc u Youtubu než u televize, takže to znají od tebe. Jen doufám, že si správné chovatelské metody obhájí před rodiči…

Ikona diskutujiciho Rava 2021-04-18 15:06:19 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

O morčatech nic moc nevím, ale nedávno jsem se setkala s něčím podobným. Na jedné internetové TV pro děti byla zveřejněna videa plná blbin o chovu potkanů (které sama chovám a miluju). Napsala jsem jim v dlouhatánském mailu, co všechno je na těch videích špatně, a oni je velmi rychle stáhli. Pokud se ozve dostatek lidí, nemůžou to úplně ignorovat.
Šíření špatných informací o chovu zvířat není v pořádku a musí se řešit. Máme za svoje drobečky zodpovědnost.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-04-18 15:36:59
Ikona diskutujiciho
sipka

jestli myslíš bambuletv, tak těm jsem psala minulej měsíc a stáhli 3 závadná videa o potkanech… už jak vidím někde stížnost někoho na závadný obsah, rovnou najedu mail a pošlu jim to… stěžovat si někde na facebooku a nekontaktovat přímo ty lidi je zbytečné.

Ikona diskutujiciho Rava 2021-04-18 17:03:08
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo, přesně ty myslím. Psalo nás víc, takže byli naštěstí donuceni reagovat. S těmihle morčecími videi to doufejme dopadne stejně.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-04-18 19:22:17
Ikona diskutujiciho
sipka

trochu jsem jim pohrozila a do večera byly videa smazaný 😀 navíc na to vznikla video reakce na yt už jinde – takovej tlak je potřeba spoluvytvářet na tyhle rabiáty

Ikona diskutujiciho pavel-)) 2021-04-18 18:11:28 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

to by mě zajímalo proč tolik lidí rádo pěstuje potkany co na nich lidí vidí přenáší to hromadu nemoci naše bejvalá kočka chytala ráda potkany pak chytla nákou nemoc a zemřela a navíc jsou hrozně přemnožení v kanálech protože tam lidi splachují kde co

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-04-18 19:21:53
Ikona diskutujiciho
sipka

Laboratorní potkan žádné nemoci nepřenáší. To je čisté a citlivé zvíře, choulostivé na čistotu a čerstvý vzduch. Lidi ho chovají, protože je chytrý, tudíž učenlivý, přátelský dá se vycvičit. Mě by vadilo, že žije jenom 3 roky a údajně dost smrdí.

Ikona diskutujiciho Rava 2021-04-18 22:25:27
Ikona diskutujiciho
sipka

My ale samozřejmě nechytáme potkany po kanálech, chováme laboratorní potkany z dobré chovatelské stanice. Na různé nemoci (nachlazení, nádory) jsou sice velmi náchylní, ale na lidi je nepřenášejí. Jsou to aktivní, přítulní a velmi vděční mazlíčci, když se o ně člověk dobře stará. A protože jsou dost inteligentní, působí prakticky jako miniaturní psíci, až na to, že je na rozdíl od psů můžeme bez výčitek svědomí chovat u nás v bytě.
Zápach je myslím větší problém u samců, to dělá testosteron 😀 Naše holky jsou v pohodě, když jim pravidelně vysypáváme záchod a čistíme klec.

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2021-04-19 11:20:32
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluevtak chovaj osmáka degu, je to niečo ako potkan a žije dlho ako morča. Tak trochu veverka alebo činčila tak možno bude trochu zdrhať a potrebovať klietku. Nemal by smrdieť. Neviem o nikom kto by to choval tak by to bolo niečko nové.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-04-19 11:27:23
Ikona diskutujiciho
sipka

Měli jsme kdysi osmáky.. nejhorší zvíře, co si můžeš pořídit, pokud ho nedáš do vhodného kotce a pokud si myslíš, že ho budeš hladit. Naprosto šílený. Všechno zničí, pořád utíká, agresivně kouše a když ho chytíš za ocas, tak ho pustí a má místo ocasu odhalenou kost, takže ho nesmíš hladit a chytat, jenom se dívat.

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2021-04-19 12:43:05
Ikona diskutujiciho
sipka

Aha, on osmák má v prírode dosť nepriateľov tak asi preto má takú divokosť v génoch. Ten odpadávajúci chvost aby mohol zdrhnúť keby ho niekto zaň chytil a tiež nesmrdí aby ho niečo nevystopovalo.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-04-19 12:51:44
Ikona diskutujiciho
sipka

…. nikdy si nepořizuj osmáka. je to peklo 🙂 to prostě není zvíře na zavření do krabice, to patří ven do přírody

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2021-04-19 13:16:44
Ikona diskutujiciho
sipka

U nás sa v 90 rokoch predávali pieskomily, nikto to moc nechcel. Muselo to byť zvrchu dobre uzavreté inak by to vyskočilo. Zrejme to bude niečo podobné ako osmák.

Ikona diskutujiciho Hana 2021-04-20 07:24:53
Ikona diskutujiciho
sipka

Potkani jsou strašně roztomilí, když jsem byla malá měli jsme dvě holčičky. Byly teda staršího bráchy a on je pouštěl na volno po pokoji. Takže jsem se v noci kolikrát vzbudila a jedna z nich spinkala přitulená u mě pod peřinou. Akorát bylo dost na houby že všechno okusovaly, na to jsme museli dávat velký pozor a jelikož mají citlivý močový měchýř, tak i často učůrávaly a to je takový nic moc no, pokoj dostával docela zabrat 😁 ale byly úžasný a měly hezký život, vše co potřebovaly 🙂 adélka se dožila 4 let myslím, ke konci už pořádně ani neviděla a ochrnuly jí zadní nožičky, takže ježdění za veterinářkou a nakonec na doporučení injekce na uspání…

Ikona diskutujiciho ginze 2021-04-18 18:28:32 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je hrozný, takhle špatně jsme nechovali doma morčata ani před 20 lety 😮 Hlavně ta absence sena…jako když si někdo pořídí morče a neví, že musí mít seno neustále k dispozici, tak je vidět, že takový člověk si o tom nepřečetl vůbec nic a pořídil si první zvíře, které ho napadlo.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-04-18 19:11:19
Ikona diskutujiciho
sipka

lidi píšou že to je nahraný… i tak je to hroznej průs… lidi budou opět následovat špatný příklad

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek