Jak za pomoci bylin detoxikovat a odvápnit šišinku mozkovou

25.1.2023 v Léčba 14

Ačkoli je v souvislosti s poškozenou šišinkou nejvíce spojován fluorid , o kterém je nejvíce důkazů, ve skutečnosti to není jediné nebezpečí. Dalším významným blokátorem epifýzy jsou veškeré těžké kovy.
Epifýza je malá žláza uprostřed mozku, velká jako zrnko rýže. Zásadně ovlivňuje to, jak vnímáme realitu, jak se rozhodujeme, jak fungujeme a jak spíme. Zdravě fungující epifýza je nezbytná pro psychickou pohodu, dobrou duševní výkonnost, kvalitní spánek a duchovní rozvoj.Na rozdíl od většiny našeho mozku není epifýza od zbytku těla izolována hematoencefalickou bariérou. Naopak je epifýza velmi intenzivně prokrvená, tato krev do ní přichází hned co ji přefiltrují ledviny. Díky tomu je zranitelnější a citlivější na toxické látky.
Epifýza vylučuje melatonin (přeměnou serotoninu), který aktivuje hypofýzu k uvolňování hormonu stimulujícího melanocyty, které produkují melanin.

Britská vědkyně Jennifer Luke v 90. letech minulého století studovala epifýzu a objevila u svých zkoumaných subjektů vysokou koncentraci fluoridu v této žláze.

„Fluoridace je případ největšího vědeckého podvodu tohoto století, možná i všech časů.“ – prohlásil vědec Robert Carton Ph.D.
Snímek ukazuje mozek náctiletého chlapce a jeho kalcifikovanou epifýzu, která se proměnila v kámen.

Fluorid, antibiotika a těžké kovy
Fluorid se spolu s mnoha dalšími pesticidy a chemickými látkami nachází ve většině městské vody na celém světě. V ČR se fluorid do pitné vody naštěstí nepřidává, ale najdete ho v zubních pastách. Přestože odpadní vody procházejí čističkami, ne všechny toxiny je možné z vody efektivně a úplně odstranit, patří sem například syntetické hormony z antikoncepcí. Pokud vaše pitná voda nepochází ze studny nebo vrtu ale je recyklovaná a přiváděna zpět do vodovodu přes čističku, je potřebné pořídit si kvalitní filtr na vodu, nebo si vozit pitnou vodu z lepšího zdroje. To samé udělejte i v případě, že je vaše pitná voda hodně tvrdá.

Pesticidy a těžké kovy z vypité vody se hromadí v epifýze více, než v kterékoli jiné části těla. Nahromadění fluoridů (př. ze zubních past) vytváří fosfátové krystaly, které kolem šišinky vytvářejí tvrdý obal. Tomuto procesu se říká kalcifikace.

Studie ukazují, že kalcifikace epifýzy:

– Snižuje produkci melatoninu

– Zhoršuje cyklus spánku a bdění

– Narušuje regulaci cirkadiánního rytmu

Fluoridovaná voda je považována za jednu z hlavních příčin kalcifikace epifýzy. Důkazy naznačují, že v důsledku fluoridované vody děti i dříve dospívají. Ve studiích na zvířatech bylo zjištěno, že expozice fluoridům významně snižuje hladinu melatoninu.
Podle této vědecké studie o vlivu fluoridu na epifýzu má průměrný člověk v době, kdy je mu kolem třiceti let, epifýzu jako malý tvrdý kamínek, pokud žije v místě, kde se do pitné vody dává fluor.

Když je epifýza zvápenatělá, naše základní biologické funkce jsou narušeny. Epifýza navíc hraje klíčovou roli, pokud chceme používat svoji intuici a duchovně se rozvíjet. Ve stále toxičtějším světě si musíme být vědomi toho, že ji musíme cíleně a vědomě udržovat aktivní a zdravou.

Americké Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) a Americká asociace zubních lékařů nedoporučují, aby fluoridované výrobky používaly (nebo pily a jedly) malé děti. Fluorid totiž zvyšuje vstřebávání olova v těle, může zapříčinit demenci, genetické poškození a odumírání buněk, narušuje syntézu kolagenu, způsobuje zlomeniny kostí, zvyšuje výskyt nádorů a rakoviny, způsobuje hyperaktivitu a/nebo letargii, poškozuje spermie, může způsobit neplodnost, poškozuje mozek a snižuje IQ jedince. Dále zhoršuje spánek tím, že narušuje produkci melatoninu epifýzou, a mnoho dalšího.

Přírodní detoxikace šišinky
Podpořte detoxikaci svého těla těmito bylinami a potravinami. Existuje mnoho doplňků stravy, které rovněž pomáhají při odstraňování fluoridu.

Ostropestřec mariánský: Obsahuje silné antioxidanty, které jsou prokazatelně vysoce účinné při detoxikaci jater, odstraňování těžkých kovů, toxinů z léků, chemoterapie, radiace, nebo znečištění z životního prostředí.

Moringa: Používá se jako přírodní vodní filtr v mnoha zemích, kde přirozeně roste a kde je znečištěná nebo toxická voda. Prášek ze semen a čerstvých listů moringy odstraňuje toxiny tím, že se spojí s částicemi a klesne ke dnu.

Čaga: Poskytuje vysoké dávky melatoninu a melaninu, které mohou hrát zásadní roli při uzdravení epifýzy. Je také dobře známá pro své protinádorové účinky spolu s výbornou schopností pomáhat v boji proti bakteriálním infekcím.

Zelené potraviny: Chlorella a Spirulina jsou známé tím, že silně detoxikují organismus a vážou na sebe těžké kovy. Tyto superpotraviny s vysokým obsahem chlorofylu odstraňují toxiny z kovů, které se hromadí v orgánech, zlepšují okysličení těla, obnovují poškozené tkáně a posilují imunitní systém.

Aktivní uhlí: Je známé svou schopností vázat na sebe některé jedy, těžké kovy i jiné toxiny a vyplavovat je z těla, což z něj činí skvělou látku pro akutní i celkovou detoxikaci.

Jablečný ocet: Přírodní detoxikační prostředek, pomáhá díky obsahu kyseliny jablečné odvápňovat epifýzu. Pokud se užívá jako doplněk stravy, podporuje trávicí systém a napomáhá celkové detoxikaci organismu.

Tamarind: Bezpečně odstraňuje fluoridy z těla. Ve studii z roku 2002 publikované v časopise European Journal of Clinical Nutrition vědci zjistili, že 10gr plodu tamarindu podávaných zdravým chlapcům po dobu 18 dnů zvýšila vylučování fluoridu močí – to je množství, které vědci označili za „významné“.

Éterické oleje pro aktivaci šišinky: Vybereme si santalové dřevo, cedrové dřevo nebo kadidlo a olej zlehka inhalujeme. Nebo dáme jednu kapku mezi obočí, nebo dáme jednu kapku na temeno a jednu kapku na týl.

Co je potřeba změnit
Pokud jste schopni nainstalovat kvalitní filtraci pro celou domácnost včetně sprch, je to jedna z nejlepších investic, kterou můžete udělat pro své zdraví. Investujte do kvalitního filtru.
Jezte co nejvíce základní organicky pěstované potraviny, abyste se vyhnuli těžkým kovům a pesticidům.
Používejte přírodní drogérii a kosmetiku, hlavně se zaměřte na zubní pasty bez fluoridu.

© aluska.org 2022

 Komentáře

Ikona diskutujiciho zuzi 2023-01-25 10:01:30 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuju za rady! 🙂 Zkusím ten kadidlový olej a uvidím.

Ikona diskutujiciho Dasa 2023-03-01 11:06:36
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobry den, prosim si uvadtat aj zdroj-LINK na CDC clanok, k tomuto – co bolo vo vasom clanku:
„Americké Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) a Americká asociace zubních lékařů nedoporučují, aby fluoridované výrobky používaly (nebo pily a jedly) malé děti.“

Dakujem pekne,
Dasa

Ikona diskutujiciho nagualista 2023-01-25 11:25:35 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Bylinky uzdravují tělo a některé vzácnější pročišťují i kanál s duchem. ( sdílení, komunikace, empatie)

Ostropestřec mariánský – vynikající očista odpadového hospodářství v těle. Používám méně známou zelenou kristovu korunu. První rok vyroste sazenice a druhý rok za pouhé 3 měsíce vás výškou přeroste. Semena rozemeleme na mlýnku na mák a nasypeme do 50% alkoholu. Každý den promícháme a po cca 10-14 dnech scedíme a užíváme po kapkách. Vaše játra omládnou.

Na posílení šišinky je vynikající světelný kořen, který obsahuje krom stopových prvků pátý element É T E R .

Na růst svalové hmoty je dobrá pískavice, neboli řecké seno. Ideální je konzumovat zelený hrášek z lusků, kde je nejvíce testosteronu.

Na močové cesty je dobrý benedikt lékařský.

Na dnu, cukrovku a posílení imunitního systému je účinná houba, co žere cukr – kombucha.

Na omlazování buněk je výborná kalisie vonná.

A jestlipak znáte přírodní viagru bez vedlejších účinků ?

Takto by se dalo ještě dlouho pokračovat, leč lidé se nechtějí uzdravovat.
Papají všemožné chemické sajrajty, dokud tělo neotráví a neleknou na doporučení lékaře.

Krásný den všem bylinkářům přeji a zdravím ve zlatém věku.

Ikona diskutujiciho Kamil 2023-01-25 18:54:37
Ikona diskutujiciho
sipka

O akristovej korune som nepočul…veľmi zaujímavé

Ikona diskutujiciho michaela 2023-01-26 07:35:34
Ikona diskutujiciho
sipka

dobrý deň,

chcem sa opýtať, aká bylinka je účinná na tlak? cca 80 ročná pani, ktorá roky berie jednu tabletku denne, v nedeľu sme jej volali sanitku a lekárka je zdvojila dávku…ďakujem a prajem pekný deň

Ikona diskutujiciho Karel 2023-01-26 09:31:22
Ikona diskutujiciho
sipka

Česnek je bylina pěstovaná po celém světě.
Podle studií může česnek pomáhat lidem se srdečními chorobami, snižovat krevní tlak i hladinu cholesterolu a u cukrovkářů snižovat hladinu cukru v krvi, udržovat tepny pružné a bránit tak vzniku krevních sraženin i hromadění plaku, možná snižuje i riziko mrtvice.

Hlavně je potřeba začít u své životosprávy.

https://www.mastichashop.cz/vysoky-tlak-co-to-je-hypertenze-priznaky-a-lecba/

Pokud se špatně stravuje, má nadváhu a náběh na cukrovku tak to byliny nespasí. Spíš bych zašel za výživovým poradcem a za detoxikačním praktikem a řešil bych to systematicky. Nejdřív bych se snažil zhubnout.

Ikona diskutujiciho octomaník 2023-01-26 10:13:30
Ikona diskutujiciho
sipka

michaela 2023-01-26 07:35:34
regulace tlaku – jmelí
nízký tlak: jmelí, kokoška pastuší tobolka, čajová směs 2 – viz marie treben knihy
vysoký tlak: bolševník, česnek, česnek medvědí, hloh, jmelí, kokoška pastuší tobolka, plavuň

Ikona diskutujiciho Karel 2023-01-25 18:15:39 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak v USA musí mít všichni po fluoridu z mozku kostku.

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2023-01-26 14:17:53
Ikona diskutujiciho
sipka

Ale zase musia mať zdravé zuby – asi preto toľko žerú.

Ikona diskutujiciho zub 2023-01-25 21:01:55 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pitná voda se doplňovala fluorem kolem roku 1962 v Brně Žabovřeskách. U dětí se pak ověřovala kazivost.

Ikona diskutujiciho Marcel 2023-01-26 07:22:41
Ikona diskutujiciho
sipka

A ako to dopadlo s tou kazivosťou? Lebo ja som používal pasty bez fluóru a prešiel som na pasty s fluórom, kvôli kazivosti. Ale je to spôsobené aj stravou, čiže teraz neviem, či s kľudným svedomím môžem preisť na pasty bez fluóru (snažím sa stravovať zdravo, cukor vôbec nejem napríklad).

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-01-26 09:20:20
Ikona diskutujiciho
sipka

Kazivost zubů ovlivňuje zejména hygiena a je důležitá strava. Nejíst cukr, po sladkém hned vyčistit zuby, jíst zdravá výživná jídla. Zub si natahuje minerály ze slin a z potravy, do určité míry je schopen regenerovat se sám. Dostavět se na odvápněných místech. Vhodné je popíjení zeleného čaje gunpowder. Nebýt překyselený.

Téma fluorid a kazivost, do jaké míry je to pravda co dělá se zuby, je článek zde: https://aluska.org/vliv-nadmerneho-prijmu-fluoridu-na-lidsky-mozek/

Ikona diskutujiciho Saoirsé 2023-01-26 09:26:17 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji 🙂

Ikona diskutujiciho nagualista 2023-01-26 22:02:33 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

michaela…

vynikající bylina na snížení tlaku a nejen snížení , ale i proti dalším 600 nemocem je kalisie vonná. Tři velké listy vařte 15-16 minut ve 1,5 litrů vody a zkuste vypít cca 0,5 l ještě teplého čaje a po hodině se změřte. Budete okolo normálu 120/70. Zbytek užívejte po 200 ml. 2 x denně chlazený z lednice. A dejte sem vědět.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek