Jak zastavit migrénu

8.3.2018 v Zdravověda 15

Dostávám od čtenářů dotazy, jak na bolesti hlavy, jak na migrénu. A tak sem vkládám jeden méně známý recept, který by vám mohl pomoci. Osobně na bolest hlavy doporučuji prevenci: Dobře a dost spát, pít dostatek kvalitní čisté vody, naučit se pracovat se stresem, detoxikovat střeva, nejíst/nepít jedy, nepřepínat se a pravidelně relaxovat.

Když správná životospráva nepomůže, zjistila jsem, že mi záhadně pomáhá kousnout do čokolády. Může být hořká i mléčná. Přišla jsem na to úplnou náhodou, bolela mě celý den od rána hlava, nevěděla jsem vůbec proč, dala jsem si odpoledne jeden čtvereček a bolest asi za minutu úplně ustoupila. Stalo se mi to opakovaně, tak mám v šuplíku schovanou tabulku pro případ že mě bude bolet hlava a já to nijak jinak nevyřeším. Zkusím vzít čtvereček a většinou to přestane. Stačí pouze jeden a bolest už se nevrátí. Nechápu proč nebo jak mi to funguje, ale klidně to zkuste a napište mi, jestli je vaše zkušenost stejná, nebo jsem prostě mutant.

Taky bych ráda upozornila, že pokud trpíte opravdu silnými migrénami pravidelně, může to být od zablokované, křivé, nebo zatuhlé páteře, většinou krční a v tom případě si sami nepomůžete a nepomůže nic pít ani jíst, ani hodně spát. Najděte si šikovného chiropraktika, nebo jiného týpka co zná grify, nebo někoho kdo dělá dornovu metodu. Cvičte a posilujte zádové svaly, dobře osvalená a procvičená páteř se neblokuje a pak vác nic nebolí. Silné migrény u žen může způsobovat i nevyhovující antikoncepce… zkrátka žádný návod není úplně samospasitelný, příčin může být mnoho a je potřeba zahrát si na Sherlocka, pokud to máte hodně a často.

Budu ráda, když do diskuze napíšete své zkušenosti, co pomáhá na bolesti vám, pokud máte nějaký osvědčený postup.


Jak na migrénu

Ľudia trpiaci migrénou majú často problém nájsť spôsoby, ktorými by silným bolestiam hlavy uľavili. Takéto bolesti nie sú žiadny žart, neraz dokážu zruinovať celý deň počas ktorého sa človek cíti úplne na nič.

Ich najhoršou vlastnosťou je, že na niektoré typy migrén bežne analgetiká nezaberajú.

Máme však pre vás dobrú správu: Existuje niečo, čo poskytuje pri migréne výraznú pomoc a zároveň je to aj veľmi lacné.

Využitie soli pre expresnú úľavu od bolesti

Ako človek, čo trpí migrénami, som vyskúšala každý spôsob, o ktorom som vedela, čítala alebo počula, aby som zastavila bolesť, prípadne ju aspoň zmiernila.

Bolesť, ktorú spôsobuje migréna dokáže zmeniť váš deň na úplnú pohromu.

Po mnohých neúspešných pokusoch som našťastie narazila na jeden recept, ktorý u mňa veľmi spoľahlivo funguje. A najlepšie na tom celom je, že nemusím už ani užívať bežné lieky proti bolesti.

Ak sa aj vy rozhodnete pre tento recept so soľou, je tu pár veci, ktoré by ste mali vedieť.

Keďže budete užívať soľ, nech je to tá najkvalitnejšia soľ na svete. Volá sa Himalájska kryštalická soľ. Je vedecky dokázané, že je najlepšia kvôli svojmu bohatému obsahu minerálov, stopových prvkov a elektrolytov.

Veda dnes pozná 118 chemických prvkov. Táto soľ ich v sebe obsahuje až 84, takže teraz už viete prečo je najlepšia.

Čo tento druh soli robí je, že znižuje intenzitu bolesti a zároveň posilňuje váš imunitný systém vyrovnávaním produkcie hormónu serotonínu. To tiež zlepšuje vašu energetickú úroveň.

Okrem toho, ďalším prínosom tejto soli je, že zvyšuje koncentráciu elektrolytov v tele.

Himalájska soľ je zvyčajne ružovej farby a dostať ju kúpiť v mnohých obchodoch so zdravou výživou.

(Pozn. Alue: Je zvláštní, že normální solný roztok by měl vyvolat průjem, alespoň se to obvykle doporučuje jako první domácí pomoc, když má někdo zácpu, ale s himálajskou se to neděje. Dělávám si roztok himálajské soli hlavně do konvičky rhino horn při ucpaných dutinách, kdy se tím vyplachuje nos. Bez obav si toho můžu loknout. Koncentrace je jasně předepsaná aby výsledek byl stejně slaný jako jsou slané ostatní tělesné tekutiny. A ten roztok vůbec není nepříjemný, ani nechutný, nevyvolává žádné nepříjemné pocity, a když ho vypiju, kompletně ho strávím a není mi ani těžko. Jednou jsem toho vypila asi dvě deci, v očekávání že se něco stane, a nestalo se nic.)

Recept

Celý postup prípravy je veľmi jednoduchý.

Jednoducho vezmite približne 2 až 3 dcl pohár s čistou vodou a nasypte doň približne 1/2 až 1 čajovú lyžičku himalájskej soli.

Do toho vytlačte šťavu z polovice až jedného celého citrónu.

Dobre premiešajte, aby sa všetka soľ vo vode rozpustila a následne to vypite. Bolesť hlavy by mala za okamih (zvyčajne do pár minút) ustúpiť.

zdroj: http://www.dailynutritionnews.com/stopping-migraine-with-salt-second/

přeložil: https://www.badatel.net/v-jednoduchosti-je-sila-ako-zastavit-migrenu-doslova-za-okamih/

Komentáře

Ikona diskutujiciho octomaník 2018-03-08 08:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Migrény a bolesti hlavy podle Marie Treben http://vool.cz/hHvWI

Ikona diskutujiciho Ayeri 2018-03-08 08:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímavé. Možná někdy vyzkouším, až mě bude zase bolet hlava. Jinak mně se to děje klasicky z větru nebo z vlastní blbosti, protože se několik dní po sobě nevyspím :D pokud si nechci vzít prášek, nepomůže většinou nic, dokonce ani čokoláda, akorát někdy zabere teplé pití :D jinak prostě musím počkat do večera a v noci se z toho vyspat 🙂

Ikona diskutujiciho M. 2018-03-08 10:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mně jednou pomohl i hrnek obyčejného kafe s cukrem. ;-)

Ikona diskutujiciho Elfí 2018-03-08 12:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Bolest hlavy se léčí kofeinem, proto zabere čokoláda i hrnek kávy 🙂 s kofeinem jsou i některé léky na migrénu, není to jen babská rada.

Ikona diskutujiciho Verča 2018-03-08 12:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

mě pomáhá, když si namočím hlavu – hlavně nahoře a na čele.

Ikona diskutujiciho Gabriela 2018-03-08 13:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Velice účinná na migrény a bolesti hlavy je Kopretina řimbaba v roztoku, při počátečních příznacích 10 – 15 kapek, pak za hodinu dalších 10 kapek, bolest odeznívá velice rychle

Ikona diskutujiciho hanka 2018-03-08 13:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ano potvrzuji, kafe zabírá, silné kafe s cukrem. Nebo coca cola.

Ikona diskutujiciho Andykeramika 2018-03-08 13:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, pomáhá převařená voda – káva, čaj, ale i džusy. Lymfatický systém to lépe přijme.

Ikona diskutujiciho Helene 2018-03-08 20:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Přidávám se ke kávě, pokaždé a zaručeně. Někdy mi to jen bolest utlumí a někdy úplně zmizí. Lepší si dát dva šálky silné kávy denně než nějaký prášek plný chemie.

Ikona diskutujiciho Veronika 2018-03-08 21:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na migrény bohužel trpím již od puberty. Ale neplést si migrénu s bolestí hlavy. Mívám třídenní migrény, urputné tepání hlavy v jednom ze spánků, malátnost, někdy i zažívací potíže. Bývají ještě horší příznaky. Den před tím bývám podrážděná, nervózní. Mám to vesměs hormonální, před nebo během menstruace, antikoncepci neberu. Jinak prevence: dostatek kvalitního spánku (pozor na přespání), hodně vody, pravidelně doplňovat hořčík (ideálně v podobě minerálních solí), vyvarovat se spouštěčům (sladkosti, červené víno,citrusy)-to si každý musí vychytat sám. Když to přijde,zabere klid na lůžku ve větrané zatemnělé, tiché místnosti,klid a samota. To není vždy možné (zvláště jste-li v práci nebo máte děti),pak hořká káva (pro otrlé s vymačkaným citronem), mokrý hadr na hlavu, horká sprcha, masírovat a stlačovat bolestivé místo, čokoláda. Ale pokud je to migréna jako taková, většinou to ani nezabere. Hledám řešení migrény už nejméně deset let, dostala jsem se az k 'esoterice' v mnoha podobách,urinoterapii,raw stravě, vegetariánství,ale nic nezabralo. Ani porod, který dle některých očišťuje. Má-li někdo recept,budu za něj vděčná. Snad moje rady alespoň někomu pomohou. Já v nejhorších případech saham po ibalginu,ale musím hned, páč v rozjetych stavech nezabírá ani ten.

Ikona diskutujiciho :) 2018-03-09 10:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nekdy byva migrena i z prilisneho premysleni a dumani nad necim…

Ikona diskutujiciho dexter 2018-03-09 14:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na mirénu mi krásně pomáhá tráva. Zakouřím si a je po migréně.

Ikona diskutujiciho Hanka 2018-03-12 21:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

…rozběhnu se a bosou nohou kopnu do radiatoru..zabere to okamžitě.

Ikona diskutujiciho David 2018-04-03 08:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Říkâ ti  něco kotram, je to strom/keř příbuzný kávě, bratr to vyzkoušel a nemůže si to vynachválit. Tak jsem si o tom něco načetl. Je to bylina s psychoaktivními alkaloidy v listech v Thajsku oblíbená a známá jako životabudič, také se sní léčí, různé druhy mají sedativní účinky. Ale důvod, proč se tě ptám je, že je pokládaný za opiát. Co si o tom myslíš, hlavně když se sním lidé v Thajsku normálně léčí…

Ikona diskutujiciho Alue 2018-04-03 08:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[14]:  Nevím, tuto rostlinu neznám

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek