Jak zjistit kdo jsem a rozvíjet své duchovní dary?

4.6.2022 v Poradna 15

Do mailové poradny dorazila jednoho dne zpráva obsahující otázky, které si asi jednou položil (nebo položí) každý z nás. Kdo jsem, co je můj úkol, jak najít a rozvíjet své vlohy. Tato otázka je poměrně zásadní pro život člověka a způsob, jak se s ní vypořádá, většinou velmi silně ovlivní jeho budoucí život.
Pokud se vydá správnou cestou, dostane se mu hluboké poznání a duchovního rozvoje. Ale pokud se nechá zlákat do černé magie, nebo praktik které se tváří nablýskaně a přitom smrdí černotou, může si na křehkém počátku své duchovní cesty pořádně zadělat na průšvihy, ze kterých je pak těžké se vymotat.Nejtěžší případy duchovně hledajících lidí, kteří mi píšou do poradny, jsou proto paradoxně lidé, kteří mají za sebou nejpestřejší sbírku všelijakých seancí, zasvěcování a mají obejito největší spektrum všelijakých praktiků. Buďte opatrní komu svěřujete svoji důvěru, každou novou metodu si důrazně proklepněte a pamatujte na to, že duchovní tématika není zcela bezpečný prostor, kde je všechno dobré a kde se všechno rozdává zadarmo, i když by si to mnoho lidí přálo. Ve skutečnosti je to cesta obtížná, trnitá a je potřeba být na ní velmi obezřetný, protože na duchovno se dávají různí lidé s velmi rozdílnými záměry. Je důležité mít na paměti, že vstup do tématiky duchovna neznamená v žádném případě výstup z Matrixu a odpojení se od reality. Není to portál do alternativního světa, kde je všechno dokonalé a krásné.
I když by vám mnoho praktiků chtělo namluvit, že si stačí koupit zasvěcení, nebo vypít nějaký driják a budete už všechno umět, ve skutečnost vás od chvíle, kdy si položíte zásadní otázky Kdo jsem a co tu dělám, čeká mnoho praxe, vzdělávání, práce na sobě a také životních zkoušek. A čím vědomější a silnější budete, tím těžším zkouškám budete v Matrixu čelit. Tohle je pravda, kterou je potřebné přijmout už na začátku, protože vás udrží nohama na zemi a nedovolí, abyste spadli do lákavých osidel.

Dopis
Dobrý den,
obracím se na Vás tak trošku s prosbou. Vaše články čtu každý den s
radostí a nadějí.
Věřím ve vše co čtu, protože některé vaše články odhalují i kus mé
duše, kterou bych potřebovala dál rozvíjet a posouvat. Cítím jisté
poselství, už snad od mala. Za posledních pár let se mi stalo pár
věcí, které nejdou racionálně vysvětlit, ale přivedly mne k vám.
Od dětství cítím, že jsem jiná, než všichni ostatní. V pubertě jsem
začala mít poprvé vize, které se plnily. Když chci, umím se napojit,
řekněme na svou mysl a dokáži sdělit lidem, díky vizi třeba jestli
budou mít děti či jaké pohlaví to bude. Zajímá mě velmi numerologie a
taroty avšak nic z toho sama nedělám.
Nedávno, po přečtení vašeho článku o křišťálových a indigo dětech,
jsem se obrátila na jednu paní a pouze se zeptala, zda by mi dokázala
říci, jestli jsem jedna z těchto bytostí.
Napsala, že ano, napsala kterou (respektive potvrdila, co jsem jí
,,podsunula,, a vzala si za to tři stovky). To mě odradilo. Domnívám
se totiž, že signály,které získávám a poslední dobou mne spojují s
lidmi co mají podobné schopnosti, proto, abychom se spojily, protože
to bude mít v dohlednu svůj účel. A ten kdo by měl společně šířit to
,,dobro,, by si za to neměl brát peníze.
Jenže….spoustu věcí, které dokážu neumím popsat a nevím jak se v
nich dále rozvíjet.
Prosím, neznáte nebo nevíte o někom kdo by měl nějáké schopnosti, jež
umí odhadnout co nebo kdo jsem? Věřím vašemu rozhledu.
Děkuji, s pozdravem
V.

Odpověď:
Dobrý den,
Kdo jste, to vám žádný jiný člověk neřekne. Jednoduše to neví. Na to musíte přijít vy sama, protože vy v tom těle jste a vy víte, co jak prožíváte a na co reagujete. Vydala jsem mnoho článků, které popisují empaty, hypersenzitivitu, hvězdné duše, indigové děti atd., tam někde byste se mohla najít. Ale nakonec je to celkem jedno, protože pokud u sebe vidíte nějaké předpoklady a chcete je rozvíjet, tak zbývá jenom otázka jak to dělat a pak to přenést do praxe. Na to nemusíte zjišťovat minulý život, nebo vědět původ své duše. V praxi vám to k ničemu nepomůže, neudělá to rozdíl.

Tak jako tak vás čekají roky praxe, zjišťování svých schopností. Často se člověku něco děje a on neví co to znamená a co s tím má dělat. Dá se to urychlit a zjednodušit tím, že se právě spojí se sobě podobnými a bude sdílet vzájemně zkušenosti – proto ten web taky píšu, aby se mně podobní mohli něčeho chytit a nebyli úplně izolovaně odkázaní jenom sami na sebe, protože to je cesta velice těžká a vím moc dobře jaké to je – ale protože je každý člověk originál, tak se to stejně různě liší a úplně přesně si to člověk musí odpozorovat. Co funguje jednomu, může a nemusí fungovat u druhého. Praxe a životní zkušenost, ty jsou prostě k nezaplacení a nedá se to nijak ošidit.

Ale nechoďte zbytečně po léčitelích, lepší je hodně číst, hodně se nimrat v tom co se vám děje, hodně zkoumat vjemy které chytáte, zajímavé věci si psát a nalézat souvislosti a vzorce. Časem zjistíte, že v konkrétní situaci a na konkrétním místě něco konkrétního prožíváte a časem to přeroste do dalšího smyslu, do prodlouženého tykadla. Pokud tomu budete věnovat pozornost a z každé zkušenosti, dobré i zlé, se poučíte. Najednou vás něco potká a vy si řeknete AHA, tohle už jsem zažila, tohle vím kam povede – a změníte cestu, nebo rozhodnutí. A o tom to je. Duchovní cesta by měla ideálně vést k vaší životní spokojenosti, vyrovnanosti, míru, hojnosti a harmoniii se sebou i s okolím.

Jakmile začnete vyhledávat všelijaké kartáře, léčitele a jim podobné, zaděláte si na problémy, protože je tu mnoho podvodníků, hodně jich jede v černé magii a snadno by vás do něčeho navezli. To vám říkám narovinu jak to je, většina dopisů, co mi chodí do poradny, jsou bývalí poškození klienti všelijakých samozvaných léčitelů a spektrum pofidérních služeb, které nabízí, je opravdu pestré. Tudy cesta rozhodně nevede.

Varuji vás před tím důrazně, hlavně žádné zájezdy, žádné seance, žádné pití lijány, žádné zasvěcování a žádná tantra. Nakupte knížky, studujte, čtěte, učte se praxí, ale svobodně a samostatně. Když vám něco bude podezřele smrdět, tak se tomu vyhněte a nenechte si nic nabulíkovat, vaše vlastní intuice ví všechno nejlíp, líp než ostatní lidé. To je jediná bezpečná metoda. Už to dělám od roku 2006 a slušných lidí v oblasti duchovna, jsem poznala jen velice málo. Pozor na to. Zato ale kvalitní literatury máme dost. To je fajn.

Ovšem, že si kartářka vzala tři stovky. Je to služba. Když jdete na manikúru, na masáž, na konzultaci, nebo si udělat vlasy, také za službu platíte. Tito lidé to mají jednoduše na obživu, není na tom nic špatného, že nepracují zadarmo. Zadarmo nepracuje nikdo. Ani farář v kostele. Všichni něco jedí, někde bydlí a platí elektriku. Navíc naučit se dobře vykládat karty, vyžaduje nejenom určité vlohy, ale také roky praxe a zkušeností. Duchovno ano, ale hlavně zůstat s nohama pevně na zemi. Nečekat od lidí nemožné.

Pokud hledáte něco, kde by se dalo začít s rozvojem, můžu vám doporučit knihu Anděl strážný. Je v ní všechno potřebné o energiích, jak je kultivovat, navyšovat, chránit, jak se spojit se svým duchovním vedením, se svými anděly, o znameních, o tom jak se zorientovat v duchovním světě a nenaletět na podvody, jak si pomoci v různých situacích, jak řešit různé potíže v oblasti spirituality a problémů s energiemi. Kniha je praktická s postupy a je tam vše vysvětleno polopatě.

s pozdravem
Alue

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2022

 Komentáře

Ikona diskutujiciho mike 2022-06-04 09:41:35 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj alue, Dakujem za prispevok. Musim vypichnut tuto vetu ^Najednou vás něco potká a vy si řeknete AHA, tohle už jsem zažila, tohle vím kam povede – a změníte cestu, nebo rozhodnutí.^ Toto sa mi za poslednych 10 rokov stalo velmi vela krat, presne do slova a do pismena. Uvedomil som si tie situacie, ze som ich uz zazil a vedel som, ze sa neskoncia dobre, tak som si povedal, ze tentokrat zmenim vysledok a dopadlo to inak a dobre. Tento proces vzdy trval niekolko sekund, ale ten pocit na konci bol vzdy ovela lepsi, a ta ulava ani nehovorim, usmev. Prajem pekny vikend.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-06-04 09:48:03
Ikona diskutujiciho
sipka

Užitečná jsou i setkání se špatnými nepoctivými lidmi. Jednou uděláš zlou zkušenost, ale za pár let potkáš někoho, kdo tipově odpovídá tomu předešlému a dělá stejné věci. Pokud se umíš poučit z předešlých chyb, vyhneš se kulce. Speciálně bych vypíchla neurčitý pocit přítomnosti zla, který se vyskytuje v situacích, které nejdou vyhodnotit logicky, protože na povrchní pohled se neděje nic zvláštního. Ale náš prodloužneý radar vidí daleko dopředu.

Ikona diskutujiciho mike 2022-06-06 08:46:01
Ikona diskutujiciho
sipka

Suhlasim, kazda zla skusenost je krok vpred vo vyvoji, bez toho by sme sa nikam nedostali, usmev. Samozrejme ako hovoris najdolezitejsie je sa z nej poucit. Vela ludi to akoby nedokaze, resp. na tu skusenost zabudne, a nevie si to po case spojit s dalsou podobnou situaciou (nevie to vyuzit), a tak sa v tom machaju stale dokola, az mi je tazko sa na to pozerat (a to bola zase lekcia pre mna, kedy aj napriek tomu, ze som sa snazil pomoct stale dokola, to bolo odignorovane a este som bol samozrejme ten najhorsi a vypocul som si a zazil hodne zleho, a dotycni sa stale tocia v kruhu a ja som sa naucil povzniest sa nad to. Povedal som si, ze to je ich skusenost a musia si tym prejst, aj ked je tazke sa na to pozerat). A tie intervaly vobec nemusia byt dlhe, aj to som uz videl.
Ja som len rad, ze ten spominany pocit v pritomnosti zla viem vyhodnotit okamzite. Nie je nic lepsie ako intuicia (a aj nieco viac na co nemam ziadne slovo, ktore by to vystihovalo), ktora ma upozorni okamzite a ja si to hned uvedomim a vyhnem sa tomu.

Ikona diskutujiciho Samuel 2022-06-04 11:19:39 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Prošel jsem slušnou řádkou různých kurzů, seancí a zasvěcování i v podobě magie a musím dát zase Alue za pravdu je to v drtivé většině jeden velký cílený podvod. Magie funguje dokonce na tom principu, že skupina nejvyšších z vás odčerpává energii, aby ji mohli použít k práci s démony. Většinou to mají velmi dobře promyšlené a používají prastaré nauky, ale s tím rozdílem, že už obrovsky poškozené a způsobují víc škody než užitku. Taky jsem prošel hromadou závislostí, ale já jsem horká hlava a prostě jsem si tím musel projít sám. Ani jsem nepomyslel, že bych si nechal od někoho někdy radit. A pak jsem díky tomu musel bojovat se spoustou démonů a zřejmě ještě ten boj ani neskončil. Když poslechnete rady Alue, ušetří vám to hodně problémů. A když už v tom lítáte, je dobrý co nejvíc času trávit v přírodě, nejlépe lesích. Lesy z nás hodně těch věcí sejmou a pročistí. Dneska po těch zkušenostech mě nikdo na žádnou seanci už nenaláká!!!

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-06-04 11:50:13
Ikona diskutujiciho
sipka

Uvažoval jsi nad tím, některé své zkušenosti sepsat? Zážitky z různých seancí jsou čtenářsky oblíbené a pro společnost užitečné, ale málokdo je ochotný jít s kůží na trh, dokonce i anonymně. A díky tomu že se o tom nemluví a zametá se hodně pod koberec, má temná strana esoteriky větší pole působnosti.

Ikona diskutujiciho Samuel 2022-06-04 15:24:09 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Možná bych zkusil o prázdninách, teď nám škola nabrala šílené tempo, budu potřebovat se trochu uklidnit a zregenerovat. Pak se spojit s průvodci a něco případně vytvořit, uvidíme.

Ikona diskutujiciho Zlatka 2022-06-04 15:40:15 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Právě problémy které jsem dostala z obcházení léčitelů a kartářek mě paradoxně přivedly na tento web a jsem za to moc vděčná. Ano byla to tvrdá zkušenost. Ale mohla jsem díky tomu na vlastní kůži zažít skutečnou pravdu o tom jak je česká esoterika špinavá a nebezpečná a mohla jsem se vydat správnou cestou. Nelituju svých chyb a zároveň jsem vděčná za to že mám po ruce tyto skvělé stránky kde jsou odpovědi na věci co mě trápily. Četla jsem i knihy a taky mi moc pomohly. Už roky se řídím praktickými radami které v tomto článku zazněly a můj život se opravdu hodně odlehčil a zjednodušil.

Ikona diskutujiciho petr 2022-06-04 15:43:49 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ego by člověku rádo namluvilo že nikoho nepotřebuje na to aby byl úspěšný schopný a měl perfektní přehled. Ale je to iluze. Tak jako nemůžeme být inženýr bez příslušné školy nemůžeme být ani mimořádní badatelé nebo léčitelé pokud se neučíme od ostatních. Každý výjimečný duchovní učitel nebo léčitel měl výborného mistra nebo mistry. Na alternativu není sice oficiální škola ale pořád je to ucelená disciplína co má svoje pravidla a mechanismy které je potřeba se naučit a pochopit. Když si člověk nedá práci jim porozumět, skončí jako čarodějka s reiki zasvěcením co má akorát deprese a strašnou energii.

Ikona diskutujiciho Květa 2022-06-04 15:52:57 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc vám děkuji že děláte tak skvělé osvětové články. Selský rozum a střízlivá pravda to jsou věci které se vesměs na duchovních webech nenosí. Zato pozvánek na pochybné kurzy až hrůza. Dokud budou lidé naivně věřit tomu že se duchovní rozvoj dá urychlit koupením něčeho, budou podvodníci prosperovat. Také mě hodně mrzí že nemáme skoro nikoho kdo by psal své zkušenosti, že 990% veškeré alternativy jen opisuje a nakupuje kurzy bez toho že by tito autoři skutečně tématu rozuměli. A pak aby v tom nebyl chaos. Jste jako maják se svými organickými články a popisem přímé zkušenosti.

Ikona diskutujiciho Akolita 2022-06-04 15:59:03 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Paní udělala určitě dobře když se na počátku cesty raději zeptala. Škoda že já jsem neměla možnost někomu napsat mail a nechat si poradit když jsem začínala. Tehdy nic nebylo na znalé lidi jsem neměla kontakty a musela jsem si se vším poradit sama. Taky jsem nasekala chyby které se nemusely stát kdybych měla někoho solidního na koho se obrátit. Přeju paní aby se jí ve všem dařilo a naplnila svůj osud ♥️ ♥️ ♥️

Ikona diskutujiciho Jo 2022-06-04 19:43:36 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krásný článek. A absolutně souhlasím s odpovědí. Taky jsem se cítila od dětství úplně jiná. Za života jsem se dozvěděla o tom, že jsem jedna z Indigových a zároveň semínko z Andromedy, navíc Dvojplamen a to celé ještě v balíčku společném s Aspíkama (jo, Aspergerův syndrom). Takže mimozemšťan na entou. 😄

Ale v posledních letech jsem lehce poodstoupila od všech těch informací. V podstatě občas zavítám jen sem k Alušce. Cítím tu čistou energii, nejen cítím, ale vím to. 💚
A nějaké schopnosti? Ano, jasnozření, jasnovidění a telepatie se ve mě probouzí velmi rychle a velmi prudce. Jsem přístupná něco jako kvantovému skoku v duchovním posunu a probouzení. Ale pozor, to nedoporučuji každému. Za prvé, všichni nejsme indigáči, křišťálové, dvojplamen, hvězdná semínka nebo staré duše. Asi 2/3 lidstva jsou nové typy duší. Nové duše jsou neprobuzené duše, plně ponořené do hmoty. To znamená, že nechápou pojem duše a duchovního světa. Mladé duše nemají příliš reinkarnačních zkušeností. Prožili si zatím málo. A nemají mnoho vzpomínek nejen z utrpení, ale i z karmického zatížení. Jsou to nezralé duše. To jsou všichni ti co jsou velmi zaměření na hmotný život. Duchovní podstata člověka jim nic neříká. Stará duše může být i malé dítě a nová duše může být klidně jeho babička. Dá se to určit pouze a jedině tím jak dotyčná osoba žije od dětství. Pokud je od dětství více pozorující, empatická, spíše introvertní, připadá si jako z jiného světa, má velký smysl pro spravedlnost atd. je to jistě stará duše. Mladá dušička se dokáže velmi rychle přizpůsobit světu a životu. Život tuto duši pohltí. A tato duše plně prožívá život s jeho karmickým zatížením. Vyzkouší si na sobě různé styly života, viz život tvrdých podnikatelů, čistě rozumově založených lidí, ale začne i s karmickými zatíženími viz vrazi, násilníci, sebepodestrukce a mnoho dalšího. Všichni ti co preferují jen to čistě pozemské. Ti budou opakovat životy tak dlouho, dokud to nepročistěj a pozvednou se o stupeň výš. Ze základky na střední školu. To je jen přirovnání. Starší duše už jsou na středním stupni vývoje duše. Staré a velmi staré duše jsou na vysokém stupni inkarnace, těsně před konečnou fází vzestupu, finále vývojové fáze duše. Do vysokého stupně se rodí duše staré a další jako hvězdná semínka. Ti všichni jsou tu za účelem vlastního vzestupu. Všichni míří do stejného centrálního cíle. Pokud chce stará duše pomoci mladé duši, nemá většinou úspěch. Mladé duše starou duši nepochopí, jsou na nižším vývojovém stupni. Snaha marná, ale v některých případech to pomoct může.

Paní z článku může být stará duše, zatím je zmatená, neví kam zapadnout, co dělat atd. Výborná rada zněla, že to má nechat na intuici. Student vždy postoupí dál jen když je zralý a připravený. Tudíž se může připravovat. Rozvíjet v sobě vše co jí pomůže vnímat víc a víc svou duchovní podstatu. Určité schopnosti, které jsem jmenovala, se začnou probouzet samy. To se nedá vyvolat nátlakem nebo rituály, to potom hraničí s černou magií a je to destruktivní a sebedestruktivní. Schopnosti se začnou rozvíjet pouze tehdy, když je duše připravená a zralá. Takže žít a prožívat na vlastní kůži. Kdo je přitahován k duchovnu, to je znamení, že jeho mysl přestává být tolik upnutá a pohlcená hmotou a je otevřená k duchovní podstatě a vývoji směrem k vyššímu a vyššímu stupni. Pozemské utrpení se týká pouze mladých duší. Čím je duše starší a zkušenější, méně pozemsky trpí, přestává se stále ptát a už ví, že vše potřebné pro další vývoj najde uvnitř sebe. Všechen studijní materiál dostane z vnitřku. Následuje probuzení všech schopností, kterým se říká superschopnosti, včetně plné obnovy těla, sebeuzdravení a omlazení. Konečná fáze, osvícení, blaženost a povznesení těla, znovuzrození v duchu. Následuje život v jiné úrovni, vyšší, ale to už není pozemská úroveň.

Ikona diskutujiciho adria 2022-06-05 09:44:07
Ikona diskutujiciho
sipka

ještě si zapomněla napsat, že si vtělený anděl a znovuzrozená johanka z arku …

stáří duší se hodnotí jinak … navíc, něco jako čas neexistuje. Tak tu prosím nechytrač, kdo je kdo a co je co 🙂
ale vše zde napsané je míněno dobře jó, ne že se tu zase někdo urazí …

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-06-05 22:14:37
Ikona diskutujiciho
sipka

.. třeba bys mohla lidem nepsat píchací komenty, to by docela pomohlo 😀

Ikona diskutujiciho Nirvana 2022-06-06 06:05:35
Ikona diskutujiciho
sipka

neřekla bych, že tu někdo chytračil. šlo o spis myšlenek dané osoby a její názory a vyjádření k článku. nevidím v tom nic špatného a už vůbec ne soudu hodného

Ikona diskutujiciho Baru 2022-06-06 13:29:43
Ikona diskutujiciho
sipka

Článek je moc hezký. Děkuji.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek