Jaké vitamíny potřebuje vaše tělo? / Test

11.4.2018 v Zajímavosti 17

Dostala jsem prostřednictvím diskuze perfektní tip na užitečný a praktický test, který je ZDARMA. V několika málo krocích jednoduše poklikáte symptomy, se kterými se aktuálně potýkáte a test vám na konci vyhodnotí, čeho máte pravděpodobně v organismu málo a bylo by dobré to doplnit.

Samozřejmě je potřeba myslet na to, že test je pouze orientační a úplně všechny tělesné potíže nemůžeme svalit na nedostatek vitamínů, ale naopak řada nemocí má právě takto jednoduchý důvod. Naše strava je náš lék. Pokud vás něco trápí a přemýšlíte jestli je to stravou, test se vám určitě bude hodit 🙂


SPUSTIT TEST na vitamíny ZDARMA

Udělejte si tento jednoduchý a bezplatný test nedostatku vitaminů a zjistěte, které vitaminy potřebujete! Stačí jen několik kliknutí.

Vaše tělo vám signalizuje, jestli je váš životní styl a způsob stravování v nerovnováze a jestli dostává dostatečné živiny potřebné pro optimální funkci.

Projevily se u vás někdy následující symptomy: únava, chronická únava, vyčerpání, nervozita, podrážděnost, bolesti kloubů, ospalost, bolesti hlavy, oslabený imunitní systém, nárůst tělesné hmotnosti, vypadávání vlasů, slabost anebo zrychlený tep?

Jestli váš metabolizmus nedostává dostatečné množství kvalitních vitaminů, minerálů a jiných mikroživin, projeví se to! Na pokožce, na vlasech, v náladě a chování, na svalech a ještě mnohými jinými způsoby. Například: křeče v nohách, suchá pokožka, nespavost, deprese, závratě, apatie, bolest svalů, snížené výkony v práci a ve škole, zácpa, ztráta libida, chronická zimomřivost, štěpení nehtů a mnoho jiných.

Věnujete dostatečnou pozornost těmto příznakům nedostatku vitaminů? Uvědomujete si signály, které vám vaše tělo vysílá?
Mnoho lidí si je neuvědomuje. Svoje tělo a zdraví berou jako samozřejmost až do doby, než onemocní. To je však už pozdě. Nebuďte jako oni. Jestli si chcete užívat života naplno, mít více energie, být zdravější a atraktivnější, poslechněte své tělo a zjistěte, co potřebuje.

Následující bezplatný test nedostatku vitaminů vám pomůže identifikovat signály, které vám vaše tělo vysílá o tom, které vitaminy, minerály a mikroživiny nedostává v dostatečném množství. Tento bezplatný test nedostatku vitaminů se zaměřuje na přibližně 300 symptomů nedostatku, které se týkají přibližně 50 vitaminů a minerálů.

Udělejte si bezplatný test nedostatku vitaminů již teď!

SPUSTIT TEST na vitamíny ZDARMA

Komentáře

Ikona diskutujiciho vanilková 2018-04-11 07:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, máte prosím někdo nějaký tip jak doplnit jód? Nějaký kvalitní preparát a pod.? Děkuji

Ikona diskutujiciho leeth 2018-04-11 08:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: lugolův roztok

Ikona diskutujiciho hanka 2018-04-11 08:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: To zrovna řeším taky. Užívám dlouhodobě tinkturu z aronie, ale nezabírá – lepší je aronie zavařená pokud máš možnost. Další zdroj jodu jsou podle knih Michaila Tombaka jadérka z jablek, ale nevím kolik je jich třeba denně sníst. To by bylo potřeba prozkoumat, doma vyrobit prášek z jadérek na užívání. Potom jsem zkoušela i 14 dní jíst kelp, ale taky nezabral, asi proto že mořské řasy pokud jsou komerčně prodávané tak jsou ozářené a jod v nich se tím zničí (někde jsem to četla). Takže řasy taky nic. Momentálně užívám  -od včerejška- macu (maca peruánská – kořen, rozemletý na prášek, najdeš ve zdravých výživách). Opět jsem někde četla že obsahuje jod, každopádně vyrovnává hormony. Takže zkusím macu, sázím na ni, jinak fakt nevím. Sehnat přírodní jod je oříšek. Před dvěma lety mi hodně pomohla ta aronie, ale celé plody zavařené (jsou sehnat i sušené ale s tím nemám zkušenost). Podle mých pozorování se štítná žláza zhoršuje na jaře, cítím na sobě že je oslabená a pokud je zdroj jodu kvalitní, poznám účinek do 5 dnů. Ta maca mě včera pěkně nakopla 🙂 lepší než kafe.

Ikona diskutujiciho hanka 2018-04-11 08:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Díky za tenhle test, ten mi přišel vhod – kupuju železo.

Ikona diskutujiciho hanka 2018-04-11 08:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: … a vyhýbat se chemickému jódu samozřejmě. Já mám téměř denně domácí stravu, tu si solím himalájsou solí, ale problém je pečivo, i ve zdravých výživách není jistota že to není solené jodidovanou solí. Takže jsem si vymyslela recept na domácí chlebovou placku, nebo chlebovou buchtu chcete-li.:) Je to v podstatě recept na buchtu akorát bez cukru.  Velký hrnek špaldové mouky, půl hrnku žitné, půl hrnku ovesných vloček, lněná a slunečnicová semínka, kmín, sůl, trocha sody, půl hrnku oleje a asi půl až jeden hrnek vody. Konzistence má být jako na buchtu. Hodíš to na vymazaný plech (spíš menší, podle velikosti hrnků) a je to. Je to super, bez vajec, bez mléka, mouku si dáte jakou chcete. Dobře to saje olivový olej kdo máte rád chleba s olejem.

Ikona diskutujiciho Alue 2018-04-11 09:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]:  Pozor, ten ne! Lugolův roztok je syntetický jód. Vytlačuje přirozený a po letech ničí štítnou žlázu. Pouze potírat je ok.

Ikona diskutujiciho Julka 2018-04-11 09:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

50 ml Vincentky denně?

Ikona diskutujiciho kalia 2018-04-11 14:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: mně připadá nejlepší maca (ještě jsem nezkoušela, ale brzy jí začnu užívat):

Ikona diskutujiciho vanilková 2018-04-11 18:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Mirka 2018-04-11 21:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Alue 2018-04-11 21:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

maca je dobrá, nemá žádnou pachuť, dá se… já ji plnila do želatinových kapslí a v pohodě.

Ikona diskutujiciho Erik 2018-04-12 09:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ak chcete kvalitný jod,kúpte si KELP od firmy viridian .Je to morská riasa ,ktora obsahuje vela jodu. :-)

Ikona diskutujiciho Verča 2018-04-12 13:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: ahoj! už jsem to tu před časem psala – pozor na všechny chemky – i chemicky vyráběný jód..nefunguje, poškozuje. I kelp je dost diskutabilní, někdy způsobí na štítce šok, takže jí ještě víc rozhodí. Beru olej Fortunavitae (pozor prodávají se i imitace!), je velmi drahý, ale samovolně jsem zhubla během 14ti dnů, což je při štítce přímo zázrak a mám nádhernou pleť po několika letech potíží..kdo má sníženou funkci tak ví, že i při nejlepší životosprávě a cvičení se kila(obvykle voda)nehýbají – vznikne tzv mixedém, to je vážně síla s tím bojovat..

Ikona diskutujiciho Věra 2018-04-13 18:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]:Morské riasy (napr. vločky Nori), kelp v tabletkách (výborný je od Swanson) a Vincentka – tá obsahuje veľmi vysoký podiel jódu a je cenovo veľmi dostupná :-).

Ikona diskutujiciho Věra 2018-04-13 18:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]:… s Lugolovým roztokom veľmi opatrne …

Ikona diskutujiciho Eviku 2020-10-20 11:01:51 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já osobně dolňuju jod tím, že piju každý den decku Vincentky. Je to zajímavá minerálka, je totiž mírně slané chuti, velmi užitečná. Přijdu večer vysosaná z práce, hodím do sebe Vincentku a kozlíkové kapky na spaní 🙂 a ráno jako rybička 🙂 opravdu doporučuju

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek