Jakou podobu by měla mít správná modlitba?

18.8.2010 v Spiritualita 40

alue.cz

Mnoho lidí neví, jak se má modlit. Díky oficiálním otčenášům, které se omílají pořád dokola lidmi, považujícími se za duchovní a blízko ,,Bohu“, dnešní člověk už neví, jaká je ta správná modlitba od srdce, kterou používat při kontaktu s bytostmi.

Článek nabízí odpověď na tuto zásadní otázku.

1. Začátek modlitby:

První je nutné si uvědomit a utřídit v hlavě, co je naším cílem. Ke komu se modlíte? Co požadujete?

Modlitba k andělovi strážnému by měla obsahovat oslovení buďto jeho jména, nebo pokud ho neznáte, vhodné jsou pojmy jako:

,,Můj drahý ochránče / Andílku můj / Prosím svého duchovního průvodce (nebo pomocníka) aby…“

Pokud se chcete pomodlit k univerzální síle tohoto stvoření, neříkejte slovo ,,BŮH“. – Problém je v jeho vrtkavosti a zmanipulovanosti. Slovo Bůh je záludné a pokud ho použijete v modlitbě, můžete se modlit k někomu jinému, než jste původně chtěli. Skutečnosti je taková, že samy temné síly sebe označují za ,,Boha tohoto světa“. Kdo viděl film ,,Čtvrtý druh“, ten ví, že na konci se mimozemšťané, kteří posedli člověka, označovali také za Boha. A je to bohužel skutečně tak. Systému, ve kterém žijeme v tuto chvíli, vládnou temné síly. Sice dočasně, ale vládnou. Proto nepoužívejte slovo ,,Bůh“, ale jakýkoliv jiný pojem, který se nedá zaměnit. A veřte, že oslovení je mnoho.

Pro modlitbu, která směřuje ke světlým silám světa, jsou vhodná například tato oslovení:

,,Drahé síly Vesmírné / Prosím konstruktivní (ne pozitivní!) síly Vesmíru…“

Stejně tak se dají tyto pojmy použít pro bytosti, které nejsou strážní andělé, ale jsou součástí světlé síly:

,,Drahé konstruktivní (klidně i elementární) bytosti / Prosím všechny dobré (světlé) bytosti aby…“

2. Stať

Obecně platí, že správná modlitba má jít od srdce. Nepřemýšlejte nad tím, jestli to co žádáte, není sobecké, nebo jestli to říkáte správně. Pokud se modlíte za něco nereálného, tak se to prostě nestane, nic horšího se stát nemůže. Světlé síly Vesmíru vás nikdy nebudou trestat, ani se nebudou zlobit za to, že jste se špatně vyjádřili, nebo že jste chtěli něco nevhodného.

Hlavní je, mluvit od srdce. Volte slova jaká vás napadnou, ale je důležité mít čistý úmysl. Neplechu světlé síly nepodpoří.

Je vhodné do obsahu modlitby připojit poděkování. Za cokoliv. – Za štěstí, za zdraví, za domácího mazlíčka, za to že vás světlé síly milují a chrání, děkujte klidně i za nové tričko, co jste si koupili. – Není na tom nic špatného, i hmota je energie a pokud z toho máte radost, můžete jej klidně do modlitby zakomponovat.

Nebojte se v modlitbě prosit, nebojte se děkovat, nebojte se mluvit o svých problémech, snech a tajemstvích. Vesmír nás slyší a poslouchá vždy.

3. Ukončení modlitby

Vyvarujte se základní chybě a říkání ,,AMEN“. AMEN – AMON – MAMON. A je to tak, zakončení ,,ámen“ nechte těm lidem v kostele, kteří se modlí k jejich ,,Bohu“, aniž by vědeli, komu církev slouží a ke komu se vlastně modlí.

Pro zakončení modlitby použijte staré dobré ČESKÉ a střízlivé poděkování. Může mít několik forem:


,,Děkuji / Děkuji za Váš čas / Mockrát Vám děkuji za pomoc, ještě se ozvu…“

Nebojte se být ve svých modlitbách přirození a přátelští. Ke světlým silám se můžete chovat jako k někomu, koho milujete, obdivujete, nebo s kým kamarádíte. Nemusíte být strojení, nemusíte se omlouvat po každé větě, nemusíte klečet. – Modlitba má být přirozená, nenucená a měla by sloužit hlavně pro vás.

Anděl

Další Andělé – ZDE

Komentáře

Ikona diskutujiciho Dana 2010-08-18 08:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jako malou mě mamka naučila krátkou modlitbičku: "Andělíčku, můj strážníčku, opatruj mi mou dušičku. Až má duše z těla vyjde, ať k Tobě do nebíčka přijde."

Ikona diskutujiciho Alue 2010-08-18 08:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Tu modlitbu znám, ale jinak:

Ikona diskutujiciho Primo 2010-08-18 10:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mila Alue, já bych ty lidi co chodi do kostela a modlí se k Bohu s velkým B čili k Otci nepodceňoval. Právě za vesmírnými silami či konstruktivními, se může skrývat ten zlý. A amen je amen čili staň se, to o co prosime.

Ikona diskutujiciho Jana 2010-08-18 11:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

"Ďakujem vám, Vesmírne sily, za najdokonalejšie riešenie môjho problému …"

Ikona diskutujiciho Dzejna 2010-08-18 11:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já oslovuji svého "andílka strážného" jménem (mám jich více, ale ten jeden mi je přecejen nejbližší), nebo se obracím přímo ke Stvořiteli (vždy přidám 11. vesmíru). Když chci oslovit více bytostí najednou – nebo "univerzum jako celek", používám: Vesmírné síly/bytosti Lásky a Světla. Někdy také hovořím k vlastnímu Vyššímu já (duchovní svět ale raději slyší používání termínu "vyšší láska XY"). Občas na začátek motlitby použiju "vyčištění" a naladění se metodou Hoponopono (MILUJI TĚ, OMLOUVÁM SE, PROSÍM ODPUST MI, DĚKUJI TI). Občas "si střihnu":) Otčenáš (jediná naučená motliba, kterou umím), ale s tím, že se opravdu soustředím a procítím každé slovo. U Otčenáše pan Staněk, kterého si velmi vážím, upozorňuje na jednu nepřesnost, která když se nad tím člověk zamyslí, opravdu nesedí: je to spojení: …"neuveď nás v pokušení" (Stvořitel nikoho neuvádí v pokušení, to si děláme sami), takže spíš prosím "chraň mě od pokušení".

Ikona diskutujiciho Domácí čajovna 2010-08-18 11:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: s tím souhlasím, aby dítě žilo s vědomím, že dušička vyjde z tělíčka… to je pro něj zbytečně stresující, tohoto vědomí si ještě v životě užije dost…. :-(

Ikona diskutujiciho Lhastor 2010-08-18 11:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na jendu stranu máš v něčem pravdu,ale mylsím si,že to moc přeháníš,protože i tkaový otčenáš je velmi procítěná modlitba,když se použije správně a od srdce,mám s ní vlemi dobré zkušenosti,je v ní vleký a hluboký obsah pravdy.Co s etýče oslovení Boha,je správné,když mylsíš na dobré síly ve vesmíru,tkaže jenom taková má poznámka:)

Ikona diskutujiciho Dana 2010-08-18 16:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, děkuji. Tvá verze je úchvatná. Tu neznám. Moc se mi líbí. Budu trénovat, abych si jí zažila.:-)

Ikona diskutujiciho ok 2010-08-18 17:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

"Nebojte se být ve svých modlitbách přirození a přátelští. Ke světlým silám se můžete chovat jako k někomu, koho milujete, obdivujete, nebo s kým kamarádíte." -tak tak 🙂

Ikona diskutujiciho Gabriela 2010-08-18 21:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jednou mi řekl jasnozřivec, že mám 3x poděkovat a 3x požehnat po každé modlitbě. Cítím, že je to v pořádku, že jen neberu, ale taky dávám, když někomu požehnám. Např. když vidím krásný strom, od srdce cítím lásku a děkuji a žehnám stvoření. Když se modlím, tak končím tímto. Také Vám všem děkuji, děkuji, děkuji, žehnám Vám, žehnám Vám, žehnám Vám.

Ikona diskutujiciho Gabriela 2010-08-18 21:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

K tomu otčenáši. Mám naučeno "proveď nás pokušením a zbav nás od zlého". Myslím, že jsou to ty zkušenosti a správný pohled. Nyní čtu knihy Lazareva a myslím, že jsou o tomto kousku otčenáše.

Ikona diskutujiciho jm 2010-08-18 23:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alu dobrý, ale důležitá věc je ta, že modlitba není v hlavě, ale v srdci. A aby se srdce dokázalo spojit s vyššími hierarchiemi, je třeba ho otevřít. 99% lidí neví, jak toho dosáhnout.  Já to s nimi například dělám tak, že 90% času děkujeme a 10% se modlíme. Děkováním (komukoliv za cokoliv, v ducuhu i nahlas) se po několika (zpravidla 10 minutách) navodí ten správný kontakt.. a pak je možné se (s radostí  v srci) pomodlit. 🙂

Ikona diskutujiciho ~Brilliant.princess○ 2010-08-19 19:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

aha ty máš přímo stránky 🙂 sem myslela, že máš blog.. 🙂 když sem viděla tu adresu tak jsem si říkala víš..

Ikona diskutujiciho Alue 2010-08-19 19:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[13]: Je to blog, ale s placenou doménou, která usnadňuje vstup, protože je kratší a názvem vhodnější.

Ikona diskutujiciho vegel 2010-08-20 02:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: spíš než "chraň mě(nás) od..", tak "PROVEĎ nás pokušením", protože tím právě rosteme, že v doprovodu a ochraně Vesmíru (Boha, Otce, Stvořitele atd.), jak to komu vyhovuje, procházíme překážkami. 😉

Ikona diskutujiciho Alue 2010-08-20 08:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[15]: A víte, jak bych vás rozsoudila? Já bych se otčenáš nemodlila ani náhodou :D Tím pádem bych neměla o čem polemizovat, protože to co výjde z vás a ze srdce bývá to správné, ne to co vám někdo vtlačil.

Ikona diskutujiciho JanaJ 2010-08-20 15:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue prepáč, že dnes som tak kritická… mám Ťa rada a rada sem chodím, nedá mi však nevyjadriť svoj nesúhlas… Verím, že mi to prepáčiš.

Ikona diskutujiciho JanaJ 2010-08-20 15:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A teraz k veci :-D ,,Jakou podobu by měla mít správná modlitba?“ V tomto celkom súhlasím s Lhastorovým komentárom. Jednoducho, preháňaš to (ako so všetkým) a pôsobíš príliš zaujato, čo je zrejme následkom Tvojich zlých skúseností z detstva s cirkvou…

Ikona diskutujiciho JanaJ 2010-08-20 15:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nechcem z Tvojej stránky robiť kostol, iste však viacerých bude zaujímať, čo o modlitbe hovorieval Ježiš. Ak správne zmýšľaš, pustíš to sem …

Ikona diskutujiciho JanaJ 2010-08-20 16:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Prepáč, že tu toľko komentujem, začínam sa už cítiť trochu hlúpo a neisto, či smiem… azda som mala radšej napísať e-mail, ale keď túžim, aby si z toho niečo vzali aj prípadní čitatelia – dúfam, že si z toho vezme niečo aj niekto iný :o( Nehnevaj sa, prosím.

Ikona diskutujiciho ham 2010-08-22 16:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[16]: môj VRELÝ suhlas ;-)

Ikona diskutujiciho Alue 2010-08-22 20:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[21]: Nevím. Názorově mi moc nesedí a tyto sáhodlouhé komentáře jsem ani nečetla, protože jsou dlouhé a navíc jí věřím, že není sprostá. Kdyby chtěla, prostor dostane, ale neprojevila zájem. Jaký si to uděláš, takový to máš 🙂

Ikona diskutujiciho ham 2010-08-22 22:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

..aj som si myslel, že sa viac rešpektujete ako ladíte :-)

Ikona diskutujiciho ham 2010-08-22 23:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

rád by som vedel, čo by kresťania povedali na toto:

Ikona diskutujiciho Dana 2010-08-23 12:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

JanoJ, Tvé příspěvky jsou doopravdy moc dlouhé. Ty citace už nemám sílů číst.:-/ Kdyby mě zajímalo RKC, tak si najdu k tomu určené stránky a studuju tam.

Ikona diskutujiciho JanaJ 2010-08-23 21:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[21]: Hamko, ja s Alue taktiež súhlasím, ale málokedy úplne :o) To by som asi bola bigotná, keby som nemala aj svoj názor. Ja proste hotové ,,pravdy“ zo zásady neprijímam okamžite za svoje, skôr hľadám skúmam a overujem, zato ,,svoje pravdy“ servírujem s potešením :-D Ale nie… Inak, ďakujem Ti za fasa nápad s okienkom… mňa ani nenapadlo takto si trúfnuť :-D

Ikona diskutujiciho JanaJ 2010-08-23 21:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[25]: Dani, myslím, že ohľadom komentárov, ani Ty za mnou nezaostávaš :o) avšak, ďakujem, je to tiež pekne napísané. Na všetky Tvoje otázky, ktoré si mi položila sú odpovede v tých dlhých komentároch… a sú také dlhé preto, lebo vždy mám čo povedať, vždy mám toho veľa na srdiečku a vyjadrujem sa vyčerpávajúco, aby ma všetci pochopili, čo ale nemusí robiť dobrotu, čo ma mrzí. Kto však chce a koho to bude zaujímať, ten to vezme ako článok a pozrie si to.

Ikona diskutujiciho Dana 2010-08-24 11:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

JaniJ, ale Otčenáš patří ke konkrétnímu náboženství. Sama píšeš, že náboženství je zavádějící zlo. Tak nechápu jak můžeš Otčenáš obhajovat v těchto souvislostech. A tím pádem nechápu, proč vůbec diskutovat na téma přetvoření Otčenáše. Když dělám jakékoliv rituály patřící k jakémukoliv náboženství, tak se napojuji na tuto energii. A já nechci sama sebe spojovat s tímto zlem.

Ikona diskutujiciho Petr 2010-08-26 00:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zdravím Vás dámy a pane,

Ikona diskutujiciho Petr 2010-08-26 01:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ještě se vyjádřím k problematice, která se tu diskutuje.

Ikona diskutujiciho Dana 2010-09-10 14:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já se snažím jít k Energii přímo. Jakmile se pracuje s náboženstvím, tak to může vypadat jako tichá pošta. ..ten, kdo je na konci dostane překroucené. Tak proč nebyt na počátku, když na to mám?

Ikona diskutujiciho Zoltan 2010-10-26 15:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tiež si myslím, že Ježiš nedal náhodou ľuďom modlitbu Otčenáš. Na druhej strane je pravdou aj to, že "klasický" Otčenáš je už sprofanovaný. V žiadnom prípade by akákoľvek modlitba nemala byť odriekaná mechanicky. Dôležité je to, aby sme spoluprežívali slová modlitby.

Ikona diskutujiciho Nikol 2014-07-03 22:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobrý den,

Ikona diskutujiciho 2014-08-16 01:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To, co tady píšeš, z mého křesťanského hlediska rozhodně není návod na to, jak má vypadat správná modlitba. Ale je mi jasné, že jiné hledisko = jiný názor.

Ikona diskutujiciho Kája 2015-03-14 17:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mně jako malou učili klasickou modlitbičku Andělíčku můj strážníčku.(Andělíčku,můj strážníčku,opatruj mi mou dušičku.Opatruj ji ve dne v noci,od zlého i od nemoci. Andělíčku strážce můj,dušičku mi opatruj)

Ikona diskutujiciho Mára - jpn prfrmnc 2015-04-27 16:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já prostě a jednoduše řeknu něco ve stylu prosím konstruktivní sílu vesmíru o ……, děkuju. No a u toho si představuju nějakou milou velkou anděskou bytost nademnou která si to zapíše do notýsku a pak se kolem ní objeví hvězdičky a tím se ta prosba vyšle do okolí a začne se zhmotňovat, či se věci dají do toho správného pohybu.

Ikona diskutujiciho Leonard Vladimír 2015-07-25 02:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[22]: ako môžeš vedieť že ti nesedí ? Však píšeš že nečítaš jej komentáre. Ja somnikdy nechodil do kostola ale čisté kresťanstvo v lone pravoslávnej cirkvy je úžasné.Čo sa týka cirkvi Rímskej je to zložité odchýlili sa od učenia. Myslím že tav detsve nivočili nútene chodiť do Kostola ato vyvolalo tvoj hnev. Chápem to ale už si staršia na to aby si to rozoznala.ďakujem ak mi na to odpovieš.

Ikona diskutujiciho myší královna 2017-05-22 19:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já osobně Otčenáš miluji, nemodlím se ho často, protože upřednostňuji vlastní, upřímnou výpověď. Ale je to modlitba plná pokory, člověk v ní vlastně žádá jen o to, co potřebuje, o přežití, odpuštění hříchů, zachování duchovní čistoty a ochranu. Připadá mi, že zhrnuje vše, co potřebuju. :D

Ikona diskutujiciho Nirvana (alias Ježovka) 2019-02-20 04:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Některé komentáře… Radši nechám bez komentáře. Stejně je to staré.

Ikona diskutujiciho StromaKus 2021-01-25 23:13:43 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kéž jsou všechny bytosti šťastné a vědomé

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek