Jan Werich: O svobodě a lásce k lidem

18.1.2013 v Nezařazené 5

Kdo tu setrvává už delší dobu, tomu jistě neuniklo, že mě mnozí moudří pánové minulosti (zesnulí i žijící) často velmi chytají za srdce a někdy se mi chce až brečet při myšlence, jak ráda bych si s nimi alespoň na chvíli chtěla popovídat. Tiše, soukromě, uzmout si sobecky nějaký ten čas skutečně moudrého člověka jen sama pro sebe a v tomto krátkém čase se ,,slunit”.

Sluním se rozhodně vždy, když zazní slova Jana Wericha, nebo když se jen mihne v nějakém filmu na obrazovce.

Ráda bych vám nabídla tento krátký film, kde cituje z knihy, kterou mu někdo neznámý daroval dopisem. – Já si z celé řeči pamatuji hlavně jen tu myšlenku, o které jsem si myslela, že je moje originální a to je, že pokud člověk miluje lidi a dělá pro lidi, potom objevil recept na skutečné životní štěstí.

Ukázal mi to můj život: Že kdo dělá s láskou, poctivě, tvořivě a kdo naslouchá lidem, pro které je dílo určeno, ten bude vždy šťastný… A najednou ta myšlenka zazněla z úst mého milovaného Wericha, tak vám to zkrátka musím ukázat, protože mě s tím opět dojal… Nejde sice o jeho slova, ale kdyby ho tato myšlenka nezaujala a kdyby se s ní neztotožnil, jistě by ji nečetl v televizním studiu. – A teď se pro změnu ztotožňuji zase já.

Pro mne je to velký člověk, snad se někdy někde spolu setkáme…


Jan Werich – Lekce svobody

http://www.youtube.com/watch?v=NMSfR5uWal0

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Oblíbená videa” – Zde

Máte dotaz? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Na Aluška.org najdete také interaktivní chat Vstoupit do Chatu – ZDE

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí” níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Štěpánka 2013-01-18 07:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, to by bylo MOC smutné, kdyby tuhle myšlenku ještě nikdo před tebou neobjevil :-)

Ikona diskutujiciho Alue 2013-01-18 11:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Tohle se mi děje celý život. Už když jsem byla malá, tak mě napadala super přísloví a když jsem s nimi přišla, tak se mi vysmáli, že to přísloví je přece známé, nebo že ho už někdo někde řekl… Třeba když mi bylo 8, řekla jsem ,,Nikdy není tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř." – A byla jsem pak strašně zklamaná, že mi tu myšlenku před hromadou let už někdo vyfoukl :D

Ikona diskutujiciho Lana Lasthovicka 2013-01-18 18:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já jsem vždycky měla Wericha moc ráda a když jsem četla texty jeho písniček, tak mne vždycky pobavily, ale zároveň v nich bylo vždycky něco moudrého a zajímavého. Ale muselo to být bez hudby :D. Z té se mi dělá šoufl ale to je tím, že nesnáším jazz a swing… :D.

Ikona diskutujiciho Peter 2013-01-18 22:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: Mě se to stalo a stává taky, a řekl bych že asi drtivé většině lidí..

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2013-01-19 13:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: No jo, tyhle stavy taky znám :D Konečně mám nějakou geniální myšlenku, potom zapátrám po podrobnostech a nakonec zjistím, že už na to někdo přišel :))

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek