Japonská metoda pro zbavení se stresu do pěti minut

8.5.2022 v Doporučení 9

Jin Shin Jyutsu je starobylá metoda, která by se dala popsat jako velmi jednoduchá forma akupresury. Pracuje se souborem 26 bodů podél našich energetických drah a při správném provádění může být velmi nápomocná. Dříve se předávala ústně z generace na generaci, ale před 20. stoletím téměř vymizela. Japonská Američanka Mary Burmeisterová se stala žačkou učitele Muraie a přinesla výuku Jin Shin Jyutsu do USA.S každým prstem jsou spojeny různé emoce. V Jin Shin Jyutsu se jim říká postoje:

Palec – starost
Ukazováček – strach
prostředníček – hněv
Prsteníček – smutek
Malíček – Stres (a snaha skrýt stres)

Pokud chceme použít Jin Shin Jyutsu k nápravě těchto postojů a nastolení rovnováhy, stačí držet prst, který je spojený s daným problémem, nebo podržet všechny prsty postupně jeden po druhém. Záleží na vás, zda použijete jen jeden, nebo všechny, ale určitě je lepší si udělat čas a projít všechny prsty.

V tomto videu je metoda předvedena, jednoduše opakujte ukazované pohyby. Začínáme palcem. Obejmeme prsty pravé ruky palec levé ruky. U toho klidně dýcháme a při výdechu si počítáme. Tři nádechy a výdechy na obejmutý prst. Pak si ruce vyměníme a to samé uděláme i s druhým palcem, zase na tři výdechy.

Pak přejdeme na ukazováček levé ruky, který obejmeme prsty pravé ruky. Napočítáme na tři výdechy, vyměníme si ruce a stejně podržíme i druhý ukazováček. Takto stejně projdeme všechny prsty na obou rukách, pokud chceme.

Cvičení by nemělo trvat déle než 5 minut a měli byste se po něm cítit fantasticky. Toto jednoduché cvičení stimuluje proudění životní energie v meridiánech a uvolní z vás veškeré duševní napětí.

Můžete klidně skončit už u ukazováčků, to je na vás. Cvičení zakončíte na dlaních, kdy se prsty pravé ruky dotýkáte dlaně levé ruky a pak to samé uděláte i na druhé dlani. Zase si napočítáte do tří výdechů.
Nakonec spojíte dlaně k sobě do pozice modlitby a ještě si napočítáte do třetího klidného výdechu.

Pak poděkujete sami sobě za to, že jste si na sebe udělali čas a udělali pro sebe něco dobrého. Říká se, že jedno toto cvičení je efektivní podobně, jako kdybyste hodinu meditovali.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2022

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Luki 2022-05-08 11:05:16 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Právě jsem to zkusil a fakt to na mě zabralo. Až mě to překvapilo.

Ikona diskutujiciho standa 2022-05-08 14:18:39 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, čtu tvé příspěvky několik let a už dlouho vím, že nejsou jen o pouhé sledovanosti.
Tvá webová stránka si totiž na nic nehraje – má lidský rozměr a dobrou vůli poskytnout prospěšné informace.
Jen tak dál. Přeji hodně lásky a zdraví.

Ikona diskutujiciho Vlna 2022-05-08 20:43:03
Ikona diskutujiciho
sipka

Souhlasím. Alue je top. Máme štěstí že působí zrovna u nás.

Ikona diskutujiciho Samuel 2022-05-08 18:49:10 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Všechno, co tady Alue nabízí, včetně produktů a informací je 100% funkční, stačí se tomu akorát otevřít. Na zabedněné záporňáky nebude fungovat nic, protože to budou záměrně zapírat. Kdo neztratil víru v MedBeds mrkněte na tadesco. Tomáš k tomu něco sepsal a nejen k tomu. Energie jeho článků je krystalická stejně jako Alue a basta. Tak to prostě je a nic s tím matrixový vězňové nezmůžou, tak se ani nesnažte chudáčkové.

Ikona diskutujiciho Silvie 2022-05-08 20:03:06 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuju za skvělý návod 🙂

Ikona diskutujiciho Petr 2022-05-08 20:41:06 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky jsem hned zkusil… příjemná masáž kterou zvládne každý a překvapivě funkční.

Ikona diskutujiciho zuzi 2022-05-08 20:42:04 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já jsem se fakt hodně uklidnila co jsem začala užívat třikrát za den ten CBD olej. Koupila jsem ho tady na shopu a úplně super.

Ikona diskutujiciho sm 2022-05-09 22:01:41 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Proč ne? Osobně tedy používám 2x až 3x týdně už dlouhou dobu akupresuru co doporučuje Stanley Bradley – zápěstí proti sobě na 20 minut. Stres, hněv, špatná nálada, zoufalství. To všechno je takřka celé po této akupresuře pryč. Neuvěřitelně jednoduché, neuvěřitelně účinné. Podobně jako regulace ph v těle jedlou sodou nebo jablečným octem – stejně jednoduché, ale ten s rakovinou určitě řekne: Ne, to tim neni že jsi zdravej. To je jenom štěstí 🙂

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-05-09 22:48:23
Ikona diskutujiciho
sipka

Jablečný ocet, to je taky zázrak. A stačí jedna lžička ráno do vody. Ale musí být přírodní se zákalem, ne ty kyselé fujtajbly ze supermarketu.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek