Je možné, že lze matematickou cestou vyjádřit podobu nehmotných bytostí

7.6.2012 v Čtenáři 23

Milí čtenáři, dopis, který pro vás mám, v sobě skrývá celkem převratnou myšlenku (nechci rovnou říkat objev). Cigydd v podstatě na základě jednoduché matematické rovnice vytvořil ,,omylem” tvary, které se výrazně podobají fotografiím andělů, které mi poslala jedna čtenářka.

V tomto dopise popisuje právě své zkušenosti. Je na tom něco i tak trochu skandálního pro vědeckou obec, protože pokud to skutečně takto funguje, potom se dá matematickým způsobem vyjádřit zachycená podoba některých nehmotných bytostí.

Uveřejněním tohoto dopisu bych ráda znovu upozornila na to, že esoterika a věda, ačkoliv zdánlivě jsou pokládány na opačné strany barikád, ve skutečnosti jdou ruku v ruce. Pouze s tím rozdílem, že esoterika je dál, protože nelpí na starém, ale otevírá se všemu novému, kdežto věda chce mít vše podložené a novému se brání, proto přichází opožděně a jiným jazykem na věci, které znali naši předkové a které znají esoterici již desetiletí, staletí a tisíciletí předem.

Například staré známé: ,,Všechno na světě je energie”, a ,,Všechno na světě je tvořeno atomy, ve kterých kromě jádra a pár nabitých částic není nic.” – Jinými slovy je zde řečeno to samé, akorát že první výrok je milionkrát starší a jednodušší.

Nevěříte? Čtěte…


Milá slečno Alue (ještě se neznáme, proto se vyhýbám oslovení Aluško),
Nesmírně mě překvapily fotky duchů nebo andílků, nějakých bytostí, od Vaší čtenářky. Úplně mi zaběhal mráz po zádech, ale štěstím z objeveného!
Viz tato Vaše stránka:

,,Překvapení od andílků (fotografie čtenářky)”

Představte si to. Dělal jsem si takový počítačový prográmek na výrobu různých abstraktních obrázků, založených na nějakých mathematických či geometrických postupech a methodách. Funkce, fraktály a cosi, co se prý podobá tzv. methodě konečných prvků – znovu jsem vynalezl kolo, a tak této methodě říkám methoda “trpaslíků”: Na každé čtvercové tečce (pixelu) sedí trpajzlík a když je nakažen od souseda kreslicí epidemií, dá své tečce nějakou barvu a předá epidemii (nebo štafetu) dál, dalším sousedům, a ti opět podle nějakého pravidla obarví svou tečku.
Ale to ještě není ono, to si tu jen honím ego. To jsou jen virtuální, počítačoví trpaslíci.
Tomu všemu dohromady říkám algorithmická grafika, protože je založena prostě na algorithmech, nějakých mathematických nebo logických postupech. Mám z určitého období pěknou sbírku takových svých obrázků.
Časem ji chci nějak zveřejnit a popřípadě si na ní i něco málo přivydělat, ale nejvíc mi dává radost z tvoření a ze sdílení té krásy s druhými.


Ale teď: Pokoušel jsem se dělat také fraktály. Našel jsem si pár mathematických funkcí (receptů) na fraktální obrázky a experimentoval jsem s nimi, pokoušel jsem se je různě pozměňovat, co to jako udělá. Fraktály jsou nesmírně krásná záležitost, potvrzuje se na nich, že krása a harmonie pramení ze samé podstaty vesmíru a jeho už jen pouhých mathematických zákonů. Ve fraktálech se opakují tzv. soběpodobné tvary od nekonečně malých až po nekonečně velké a tvoří pořád stejný vzor, který najdete v libovolném měřítku… Třeba to není pro Vás nic nového.
No a při tom experimentování s fraktály na mě jednou vybafly naprosto neuvěřitelné útvary, které se nepodobaly ničemu, co jsem před tím viděl, ani fraktálům. A přitom jsou to jen výsledky nějakých poměrně jednoduchých mathematických rovnic. Říkám jim pracovně quasifraktály, protože vznikají z podobných rovnic, jako fraktály, ale pravé fraktály to nejsou, protože se v nich nic neopakuje. Naopak, chtěl jsem docílit fraktálu, ale udělal jsem ve výpočtu chybu a objevilo se tohle:

Tyhle obrázky mi prostě vnukají představu nějakých orgánů, embryí či bytostí, jaké popisujete a jaké vyfotila na zdi Vaše čtenářka!

Že by byl tvar těl živých bytostí nějak zakódován v samé mathematické podstatě vesmíru?! Nejvíc mě zaujaly ty čajové pytlíčky, čtverečky či trojúhelníčky; jeden z nich je dle mého názoru na tom mém třetím quasifraktálu 🙂 Ono jestli byly ty bytůstky na zdi, může ten obraz na zdi být prostě průřezem jejich světelným nebo energetickým tělem… Ony se nám prostě promítají 🙂

Největší sranda je, že tyhle mé obrázky vznikly jakousi podivnou, ale jednoduchou rovnicí. Co myslíte, je možné, že i my jsme výsledkem nějaké v podstatě krystalicky čisté a velmi prosté Stvořitelovy rovnice?
Počátek Janova evangelia: Na počátku bylo slovo, to slovo bylo u Boha a to slovo byl Bůh. To bylo na počátku u Boha. V něm byl život a ten život byl světlem lidí. To světlo ve tmě svítí a tma je nepohltila.
Ze začátku Bible (První kniha Mojžíšova): I řekl Bůh: »Budiž světlo.« A bylo světlo.
Všechno je slovo. Řečeno moderním jazykem, všechno je informace, myšlenka. Světlo, to je energie, ale energie je také myšlenka a informace. Vše je Boží slovo a myšlenka. Souhlasíte? 🙂

Mějte se krásně, přeji Vám Boží požehnání a blahodárný růst směrem ke světlu.

Cigydd


Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Dopisy čtenářů”: Zde

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/


Komentáře

Ikona diskutujiciho Míša 2012-06-07 11:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Proč by to tak být nemohlo, že?

Ikona diskutujiciho Katrin 2012-06-07 11:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to pěkné, ještě mohl uvést ty rovnice které toto vytvořili. Pokud jsou jednoduché, tak by mě to zajímalo, ptž mě matematika baví a nejvíce v tom použití, jako s ní experimentuje autor dopisu :-)

Ikona diskutujiciho Alue 2012-06-07 13:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: V tom smyslu, že se neučí vůbec přírodní matematika, ale jen ta logická. ,,přírodní" mám na mysli zlatý řez, fibonacciho posloupnost a samozřejmě do toho spadají i fraktální obrazce, o kterých je řeč v tomto článku. Matematika, ta pravá jak ji neznáme, se skrývá právě v tom, co se neučí.

Ikona diskutujiciho Míša 2012-06-07 14:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: Díky za objasnění 🙂

Ikona diskutujiciho Uti 2012-06-07 14:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajimave, prosim autora aby se mi ozval na [email protected] docela me to zajima.

Ikona diskutujiciho Vermel 2012-06-07 16:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: A co by se jako mělo učit, promiň? JEDEN STROM+JEDEN STROM=DVA STROMY 😉

Ikona diskutujiciho Sarkita 2012-06-07 16:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Četli jste knihu Davida Ickeho – Jen Nekonečná Láska je skutečná ( a vše ostatní je jen iluze)? Dalo by se to tím vysvětlit, že vše je naprogramováno…. v podstatě vše jsou čísla běžící v programu – Matrixu, vše je hologram – iluze. Co si o tom myslíte?

Ikona diskutujiciho kattka 2012-06-08 08:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

jeden mladý vědec vytvořil rovnici, kterou potvrdil jiné dimenze, prostě se propočítal do dalších dimenzí, toto mi připadá taky úžasné, vše je tak jednoduché…

Ikona diskutujiciho Alue 2012-06-08 08:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: Prosimtě zjisti si první co to je fibonacciho posloupnost, zlatý řez a pak napiš něco normálního.

Ikona diskutujiciho Eileen 2012-06-08 12:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky mi začal běhat mráz po zádech při čtení tohoto článku, další malý střípek do mozaiky 🙂

Ikona diskutujiciho Arriane 2012-06-08 13:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]:asi tak…

Ikona diskutujiciho Vermel 2012-06-08 14:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: Nepros prosimtě, já o tom vim už od malička, když mi děda četl Šifru mistra Leonarda, tohle ví snad každej.

Ikona diskutujiciho Vepřík 2012-06-08 15:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: Kvik, neuvěřím ti, pokud mě nevyjádříš taky matematicky.

Ikona diskutujiciho onni 2012-06-08 15:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jelikoz muj predesly komentar nebyl uznan jako vhodky k zverejneni (nevim proc teda, ale budiz, doufam ze tento projde), chtela bych jeste jednou poukazat na fakt, ze matematikou se da vyjadrit naprosto vse ve vesmiru, vcetne hudby a vsem bych chtela doporucit knihu Zlate cislo od Mathila C. Ghyka (kniha, ktera vysla davno pred soucasnou dobou, kdy je moderni tato temata pouzivat). Je v ni i spoustu obrazku, coz pomuze takovym jako jsem ja (kterym matika taky nikdy nesla 🙂 danou vec opravdu dobre pochopit. Dokonce je tam cast o goticke architekture a informace o tom, ja se krestanska kultura snazila vychazet z te staroveke atd – opravdu skvela kniha! Skoda, ze se tim moc neridi lide v dnesni dobe a baraky nevydrzi pomalu ani 10 let..

Ikona diskutujiciho Alue 2012-06-08 22:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[14]: Tohle jsou věci jen pro určité lidi a zná je jen ten, kdo je toho hoden. Z toho důvodu žádný článek psát nebudu. Tu snahu jsem měla před dvěma roky a stejnou chybu už neudělám.

Ikona diskutujiciho Ela 2012-06-10 10:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vidis Alue a prave proto bych o tom ten clanek prece jenom napsala,alespon by se uvidelo,kolik lidi by napsalo "super clanek", a vic by nad tim nepremysleli a kolik lidi by nad tim hloubalo dal.Protoze jako na kazdem webu tu je spousta ctenaru povrchnich,ale najdou se i takovi,kteri se radi priuci.

Ikona diskutujiciho Alue 2012-06-10 11:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[16]: Tak ještě jednou opakuji: Zkoušela jsem to před dvěma roky a stačilo. I teď už mám pocit, že hážu hrách na stěnu.

Ikona diskutujiciho Jarda 2012-06-10 14:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[17]: Mohla by jsi prosím napsat, kde bych ten článek co jsi psala mohl najít?

Ikona diskutujiciho Eva 2012-06-10 14:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

O zlatém řezu a Fibbonaciho posloupnosti jsem něco zaslechla, ale úplně tomu nerozumím. Když něčemu nerozumím, tak si o tom něco zjistím. Vygooglila jsem dané téma a o zlatém řezu jsem našla dobře zpracovanou stránku:http://www.volny.cz/zlaty.rez/diplomka.html

Ikona diskutujiciho Alue 2012-06-10 16:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[18]: Jaký článek? Myslíš ten seriál, kde jsem se snažila lidi učit symboliku? – SAMOZŘEJMĚ, že je to už dávno smazané, přece to tady nenechám potom, co se pak dělo a co jsem zjistila, že lidé jsou v tomto ohledu absolutně nezvdělávatelní.

Ikona diskutujiciho Miška 2012-06-10 20:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak na tomhle mě uchvátila jedna věc, můj syn, když byl malý, měl své "kamarády z duchovního světa" a víte, jak jim říkal? Čajové pytlíčky!!!

Ikona diskutujiciho Q 2014-12-21 09:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

"věda chce mít vše podložené"

Ikona diskutujiciho Q 2014-12-21 10:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Veškeré elementární částice mají své matematické vyjádření.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek