Je v pořádku, když nyní nosím nejraději černou barvu?

22.3.2013 v Poradna 23

Dotaz:

Dobrý den Alue,
Omlouvám se, že Tě vyrušuji, ale mám takový problém o kterém nemám s kým mluvit a lámu si s ním hlavu. Netýká se ani tak esoteriky, avšak jde o lidskou duši a o to, jak nás vnímají ostatní.
Ego změnilo dnešní lidi opravdu znatelně a jiní jsou zaslepeni tak moc materialitou, že jejich názor mne ani tak nezajímá, ale jde o někoho blízkého. Když jsem byla mladší, ještě před pár lety, móda byla pro mě to nejdůležitější, jako pro většinu dnešních, mladých holek. Ale s časem, když jsem otevřela oči a přišla na spousty věcí, tak jako každý, jsem se i já změnila vnitřně i povrchově. Nebojím se ukázat to kdo jsem, ani jak se cítím. Jsem upřímná, protože podporuju pravdu v tomto světě, který je tak škaredě zaneřáděný ilumináty a jejich vládou, že mi zbyla už asi jen ta pravda a víra.

Andílky vidím, tiší mě a jsou pro mě vším. Vidím je sice třetím okem, ale slyším jejich myšlenky, které mi vysílají a toto tajemství si také už pár let nesu v sobě, aby se mi ostatní nesmáli. Jsem indigové dítě s jasně modrou aurou a vnímám energie kamkoliv příjdu a možná i proto působím na lidi tajemně. Mnozí o mě říkají, že jsem tajemnost sama, někteří se mě dokonce bojí a každý se ve mě nedokáže pořádně vyznat.


Jedna strana této mince jsou životní zkušenosti a smrt rodiny, ztráta přátel a nelehké dětství i puberta, což mne naučilo být uzavřenější před okolím. Druhá strana je ta, že jsem se raději dobrovolně vzdala nejlepších přátel, protože mi nerozumí a nepotkala jsem ještě nikoho kdo by mě dokázal opravdu podržet za každé situace. Někdy to trvá celý život, než člověk někoho takového najde, ale já nejsem zrovna ten typ co by dokázal s někým mluvit jen o módě, klucích a podobně. Mám ráda samotu, klid a mám ráda jistý odstup od společnosti. Je mi dobře, když nemám nejlepší přátele, ale pouze kamarády. Když někomu svěřím své starosti, jedna z variant je, že je to nezajímá, protože to nepochopí, dokud to nezažijí a druhá- z mé bolesti se budou radovat. Ano, sdílená radost je vždy poloviční, ale mě je tak opravdu dobře. Lidem moc nevěřím a s jistým odstupem od nich se cítím alespoň neobklíčená tou negativní energií kterou na mne vysílají svou kritikou. A to je onen problém..

Lidé mě soudí podle vzhledu a přesněji jeden člověk je na mě od jisté doby jiný jen protože jsem se změnila vnějškem. Mám dlouhé černé vlasy a chodím nejčastěji v černé barvě a mám vyhrazený styl. Nosím to co se mi líbí a raději si obuju tenisky a budu se cítit dobře, než úzké mini šaty jen proto, abych zapůsobila na okolí a to mě pak považovalo za někoho, kým vlastně ani nejsem. Vymykám se okolí tím jak působím i tím jak se oblékám a to se oné osobě nelíbí. Co mě však zaráží je, že ta osoba je duchovně otevřená a ví více než já. Je to má dlouholetá známá, mohla by být mou matkou podle let, ale byla tady když mi bylo nejhůř a osud nás svedl dohromady. Máme vztah asi jako vnučka a babička a přitom kamarádky. Já jí pomáhala s komunikací s andílky ona mi zase v jiných oblastech esoteriky, které jsem potřebovala dopilovat. Přeci už jenom chodí v této vodě o pár let déle..

Zná mě, zná mé vnitro i to jak beru svět. To že je sice šedý, ale já se ho snažím vidět barevněji a dodat mu ještě pár barev. Neznamená, že pokud já osobně nerada nosím na sobě příliš barev, tak je nemám ráda. Jiné dobíjí slunce, mě černá barva. Prostě to ke mě patří. Ale ona osoba mi už dlouhou dobu tvrdí, že má změna podle ní nejsem JÁ. A nevysvětlím jí to. Pokaždé se začneme pouze hádat a přesto vím co cítím a jak musím vyzařovat. Dělám to co mě baví a můj styl oblékání i chování není jen odrazem mého života, ale také toho jak se cítím. A já cítím, že toto jsem JÁ. Moje duše to tak cítí. A přesto mi neustále bude tvrdit, ať se nad sebou zamyslím. Říkám si, kdo má pravdu. Kdo mou duši může znát lépe? A co mám dělat..

Omlouvám se, pokud Tě otravuji. Cením si, že takto lidem odpovídáš a tvůj blog pravidelně navštěvuji. Takových lidí s dobrým srdíčkem, jaké máš Ty dnes není příliš. Děkuji alespoň za to, že jsem tohle mohla napsat a vydat ze sebe tak pocity, které mne tíží. A pokud mi příjde odezva, budu velice ráda.
Děkuji a přeji krásné dny plné lásky, M.

Odpověď:

Ahoj,
Černá barva je vyjádření smutku, samoty a pohlcuje energii. Je to jediná barva, která nic nevyzařuje, ale pohlcuje. Je to také barva pasivní. Pokud máš černé vlasy a chodíš v podstatě jen v černé, vypadáš jako ,,černá vdova” a svému okolí dáváš najevo: Mám svůj svět, nepouštím do něj jiné lidi, jsem uzavřená do sebe.
Někdo by si to mohl vykládat jako že smutníš, nebo máš deprese, ale tak to vůbec být nemusí.

Černá barva, podle toho co popisuješ, symbolizuje tvoji opatrnost v otevírání se vůči jiným lidem a tvoji samotu. Myslím si, že je to pro tebe určité období. Teď vidíš svět takto, vnímáš ho tímto způsobem a není člověk, před kterým by ses mohla plně otevřít, takže se radši uzavíráš.
Chápu tvé období, měla jsem stejné problémy jako ty, když jsem ještě chodila do školy. Sice jsem nechodila v černé, ale měla jsem skoro stejný pohled na svět i na lidi. Když bylo k dispozici černé tričko, vzala jsem si ho 🙂 – Byla jsem strašně sama a jiní lidé mi hodně ubližovali.
Dneska mám hromady přátel a mám se skvěle, protože jsem zestárla, život jsem si uspořádala podle svých představ a cíleně jsem si lidi k sobě našla. – Jak říkám, všechno jsou jen období.

Vsadím se s tebou o co chceš, že až si uspořádáš život podle svých představ a až najdeš své spřízněné duše se kterými budeš šťastná, tak tu černou barvu sama postupně odložíš, protože ti začne jiné období a tvůj vnitřní stav budou symbolizovat jiné barvy. Já jsem posledních pár let jen na modrou…

Tvoje přítelkyně nemá pravdu. Nosíš barvy takové, jak se cítíš a jak to teď vidíš. Měla by tě umět přijmout v tomto období tak jak jsi a chápat tě. Naopak když ti říká že to nejsi ty, tak tě od sebe oddaluje, tím spíš budeš uzavřená, o to víc se budeš cítit sama a tím spíš si budeš v černé barvě libovat.
Patrně tě nechápe, protože si tím neprošla, takže se na ni nezlob a už s ní o tom nediskutuj. Na tvém místě bych jí řekla, že jestli mě má ráda, tak by mě měla brát takovou taká jsem, oblečení neoblečení, černá nečerná. A co to tedy je za přátelství, když jí taková maličkost stačí ke konfliktu?

Pokud tvůj zevnějšek dráždí ostatní lidi a ráda bys měla pokoj, doporučuji ti sehnat si něco v tmavě modré… Mikinu a pár triček. Určitě se v ní budeš cítit dobře a nikdo už nemůže nic říkat. Třeba ti tmavě modrá bude ještě příjemnější… Je to takový kompromis.

Hodně štěstí 🙂

Alue

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Poradna – Energie”

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

Otevřít seriál Zákony Vesmíru

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Na Aluška.org najdete také interaktivní chat Vstoupit do Chatu – ZDE

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí” níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE


Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Verča 2013-03-22 06:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dlouho jsem měla podobný problém, nosila jsem pořád černou barvu. Teď jsem ale nějak přešla na tu tmavě modrou :D U mě to souvisí s tím, že jsem teď nějak přijala sama sebe tak, jak jsem. Uvidíme jaká barvička příjde za pár let 🙂

Ikona diskutujiciho ............... 2013-03-22 10:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No jo a nedávno jsi tu tvrdila, jak ten kdo má odbarvené vlasy na černo není normální a kdo nosí jen černou tak ten taky…..docela často si protiřečíš..

Ikona diskutujiciho Alue 2013-03-22 10:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: Fakt? A kde to píšu? Hoď mi odkaz, protože o tom fakt nevím.

Ikona diskutujiciho Luz 2013-03-22 11:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: [3]: Vybavuje se mi trochu, že se tu něco v tom smyslu objevilo (nevím jestli v nějakém článku nebo komentáři), ale bylo to už dost dávno, tak před 3 nebo 4 lety. Ale asi to bylo jen o tom, že se to Alue nelíbí, spíš než že to je něco vyloženě zlého.

Ikona diskutujiciho Soňka 2013-03-22 12:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tohle období mám už od svých 10 let. Nosím jenom buď černou nebo tmavé barvy, ale poslední 2 roky se už koukám i po jiných barvách.

Ikona diskutujiciho Slavos 2013-03-22 12:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Světe div se :), ale taky jsem měl podobné životní období a teď mám nejoblíbenější tmavě modrou a odstíny modré barvy nebo kombinace modrá + bílá + černá – ne samotnou černou, mimochodem Alue je možné, že určitá barva tě doprovází po celý život? Co vím určitě je to, že auru mám tmavě modrou v kombinaci s tyrkysovou a nádechem zlaté a stříbrné barvy, ale když si tak uvědomím souvislosti.Základní škola – světle modrá barva, střední škola – světle modrá barva, logo školy v modré barvě, logo bývalého a současného zaměstnavatele v modré barvě, auto mám v tmavě modré barvě a logo auta je také v modré barvě.Babičky plot měl tmavě modrou barvu a nejoblíbenější zimní svetr říkám mu "huňáč" má modro bílou barvu a černou podšívku, zvláštní to náhody 🙂 p.s: I notebook a pracovní deník mám v tmavě modré barvě 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2013-03-22 13:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Tyhle tečky jsou jenom provokace. Dojde, napíše něco pichlavého, pak zase zaleze a nic. – Asi jenom další hater, co se snaží to tu podkopávat. Nic nového. Většinou si lidé něco blbě přečtou, nebo nepochopí a pak mi říkají, že si protiřečím, i když to tak není.

Ikona diskutujiciho Eileen 2013-03-22 14:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

'Období černé barvy' jsem si taky prožila. Začalo to v pubertě a úzce to souviselo i s tím, že jsem se dostala k metalové hudbě. V černé a v žádné jiné barvě jsem chodila asi tři čtyři roky. Když nad tím teď tak zpětně přemýšlím, vyjadřovalo to muůj postoj ke světu a okolí, který v té době moc pozitivní nebyl, byla jsem spíš vůči všemu taková uzavřenější. Pak najednou přišla změna, kdy jsem se dala do kupy a začala na sobě pracovat a černou barvu jsem nemohla ani cítit. Pořád ji mám svým způsobem ráda, ale teď se už oblékám do barev. Nejvíce miluju zelenou, takovou krémovou a modrou barvu, navíc jsem přišla na to, že mi ty barvy fakt sluší :D

Ikona diskutujiciho Kačka H. 2013-03-22 15:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ten popis se na mě hodí :D Až na to, že nejsem indigová a nemám dlouhé černé vlasy. Ale ta charakteristika… to je mi podobné :D

Ikona diskutujiciho Alue 2013-03-22 16:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: A to je zajímavý fakt: Metalisti co jsou vůči okolí uzavřneí, nosí hlavně čenoru. A metalisti co to mají přesně naopak, černou nosí jenom částečně, někdy vůbec. Symbolika barev je i tady hodně vypovídající. [Smazaný komentář] Ne tak docela. Barvy si vybíráš podle svého vnitřního rozpoložení, dáváš jimi spoustu věcí najevo a také tě zpětně ovlivňují. Nic se nemá podceňovat.

Ikona diskutujiciho Firzen 2013-03-22 17:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Souhlasím s odpovědí Alue. Dřív jsem nosil převážně černou (samozřejmě až v době, kdy mi záleželo na tom, co mám na sobě), ale jakmile jsem se chtěl změnit a být otevřenější, a jakmile jsem našel svoje opravdové kamarády (což byl důsledek mé snahy), tak jsem černou barvu přestal nosit. Nyní mám nejraději bílou, a má to i další vývoj – stále méně upřednostňuju své oblíbené barvy, a mám rád všechny celkem podobně.

Ikona diskutujiciho Dajw 2013-03-22 20:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jak tak čtu komentáře, tak lidi si spojují nošení černého oblečení s nějakým nepříjemným obdobím co prožili/prožívají. Co se týče mě, černá je jedna z mých nejoblíbenějších barev. Zrovna jsem si koupil černé oblečení (košili a kalhoty), moc se mi líbí a cítím se v nich dobře, optimismu mám na rozdávání a momentálně se mi čím dál více daří :). Takže i když většina vnímá černou jako "negativní", tak to tak nemusí vždy být – já mám s černou dobré zkušenosti. 🙂

Ikona diskutujiciho Jindra 2013-03-22 22:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Není to jen typické EMO období? Depky z puberty a pocitu nezapadnutí do kolektivu, moc bych se nedivil.

Ikona diskutujiciho night.shine 2013-03-22 23:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já chodím alespoň s jedním kouskem černé barvy už od gymplu… Skoro 10 let… Cítím se tak nejlépe, mám svůj prostor, do kterého jen tak někoho nepustím a v té černé barvě se cítím prostě svá 🙂

Ikona diskutujiciho Raja Luthriela 2013-03-22 23:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

S těmi barvami je to zajímavé.

Ikona diskutujiciho myší královna 2013-03-23 11:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Přesně tak, slečna má prostě negativní myšlenky, sama to přiznává, např. že nevěří lidem – to je něčím způsobeno, jestli barva způsobila náladu nebo nálada přivolala barvu, to si jistá nejsem. Já tak nějak pořád věřím, že černá působí negativně na čakry, tak se jí snažím vyhýbat.

Ikona diskutujiciho Alue 2013-03-23 13:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]: Tak jestli ti černá sluší… Někteří chlapi v ní vypadají velmi elegantně, třeba černé košile jsou podle mě sexy.

Ikona diskutujiciho vlaja 2013-03-23 22:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ked sa zmiesaju vsetky farby vznikne cierna obsahuje vsetky farby je najfarebnejsia

Ikona diskutujiciho malé srdce 2013-03-24 07:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Také jsem určitý čas chodil pouze v černé barvě. A mé černé období tehdy do značné míry věrně korespondovalo s mým psychicko-duševním rozpoložením. Postupně se však můj šatník obměňoval a nyní nosím jen velmi světlé barvy. Nejvíce asi modrou a bílou. Velmi se mi na lidech líbí netradiční střihy například u mužů tyto kurtové variace:

Ikona diskutujiciho Domčuline 2013-03-24 15:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mojí mamce se od puberty hodně líbí světle růžová barva, kterou taktéž doteď  normálně nosí a nevidím v tom žádný problém…Ani v jejím věku, ani v jejím duševním rozpoložení. Já mám skříň plnou barev kromě béžové, krémové, khaki, tělové, červené, meruňkové či zlaté, jen zřídka se u mě vyskytuje hnědá, protože mi tyto barvy fyzicky nesluší, tak s nimi mnoho neladím ani vnitřně, ale na druhých lidech, kterým sluší je mám moc ráda. Jinak je má skříň jako chameleon, všechny barvy tudíž i černá, protože i černá je barva a to dost elegantní. Problém nemá ten kdo nosí převážně nějakou určitou barvu,ani černou, jelikož ten tu barvu k sobě v tu dobu potřebuje, je jeho vlastním odrazem, ale ten kdo nějakou barvu vysloveně odsuzuje a nepřijímá jí.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2013-03-24 18:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[18]: nemám rovnakú skúsenosť, keď zmiešam všetky farby plastelíny vznikne vždy hnedá, keď zjem jedlá všetkých farieb vždy vykakám hnedú.

Ikona diskutujiciho Ilíriel 2013-03-25 14:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Černá není negativní, černá je štít. Blokuje. Nepropouští. Chrání. Umožňuje člověku být určitým způsobem neviditelný.

Ikona diskutujiciho Rondir 2013-03-27 21:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já se přiznám, že od malička, co poslouchám metal, nenosím moc černého oblečení. Popravdě na mně nikdo nepozdá, že poslouchám něco takového :-). Černou nosím, ale spíše jen ve formě gatí a kožených bot. Jinak nejlépe se cítím ve světlé – béžové. Připadám si hrozně fajn a čistě :D A taky v zelené a červené '-'

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek