Jídlo ovlivňuje naše nadsmyslové schopnosti

16.7.2019 v Návody 3

Existuje mnoho užitečných rad o tom, co by měl člověk jíst, aby se zlepšily jeho nadsmyslové schopnosti. Někteří lidé například říkají, že nejí maso, protože když jíte maso, nasáknete emocemi mrtvého zvířete a to zasahuje do vašich vlastních emocí a intuice. Někdo se zaměřuje na konzumaci syrových potravin, aby získával energii co nejblíže původnímu zdroji.Strava každého člověka je velmi individuální záležitost a není jedna univerzálně dokonalá pro všechny. Zejména proto, že každý člověk má své originální složení střevní mikroflory, podle toho rozdílně (ne)dokonale tráví potraviny a také schopnost vstřebávat živiny bývá rozdílná. Složení střevní mikroflory zásadně ovlivňuje naši náladu i to, na jaké potraviny máme chuť a co nám chutná. Velký vliv má také styl života, jestli je sedavý, nebo hodně aktivní. Pak také různé potraviny nedělají některým lidem dobře v závislosti na zdraví a vitalitě jejich orgánů, podle míry překyselení, nebo podle toho, jestli se v zažívacím traktu nachází parazit, nebo infekce. Jedna věc je ale jasná, všichni chcete být svým nejzdravějším já a měli bychom se proto stravovat co nejkvalitněji, volit moudře co svému tělu dáváme.

Osvojení si stravy vhodné pro jasnovidce, senzibila, či médium, která nám bude napomáhat, je individuální proces vyžadující pár pokusů a omylů. Avšak existují tři známá doporučení, která vám pomohou na vaší cestě.

Šišinka mozková
Co je to šišinka a proč je důležitá pro nadsmyslových schopností? Je to žláza velikosti hrášku, tvarovaná jako borová šiška, která je umístěna uprostřed mozku. V prostoru těsně nad a mezi obočím, v oblasti našeho „třetího oka“, neboli čakry Ajny. Leží pod mozkovou kůrou, kde se obě hemisféry mozku setkávají v jednom místě, kde mozek reguluje vědomí a interpretuje smysly těla. Chcete-li plně optimalizovat své nadsmyslové schopnosti, musíte udržet zdravou šišinku mozkovou. Člověk s nezdravou šišinkou bude mít velmi omezené schopnosti (nebo žádné), přestože neexistuje zjevný ukazatel, ani zdravotní, podle kterého se to jasně pozná.

Podrobněji o šišince mozkové, o tom jak ji chránit, aktivovat a používat, najdete v knize Anděl strážný – Zde

Šišinka produkuje melatonin, který řídí cirkadiánní rytmy, reguluje kvalitu spánku a řídí nástup puberty. Melatonin také bojuje proti volným radikálům v těle a právě pokles melatoninu spouští proces stárnutí.

Mnozí lidé se domnívají, že v minulosti fungovala šišinka jako druh oka, protože je tvořena buňkami, které mají stejné vlastnosti jako buňky citlivé na světlo nacházející se v sítnici. Navíc šišinka přijímá signály, které cestují zrakovým nervem. Tím se šišinka dostává do středu naší pozornosti. Je to alfa a omega, na které stojí i padají veškeré ,,supersmysly“. Bez ní nefunguje absolutně nic.

U dětí funguje šišinka mnohem silněji a je výrazně větší, než u dospělých. Smrsknutí šišinky u dospělých je často spojeno se ztrátou duchovního vědomí, kterým většina lidí trpí, jak stárnou. Šišinka dospělých lidí je také často kalcifikovaná (zvápenatělá), převážně kvůli požití toxinů, zejména fluoridu. Proto už roky doporučuji používat výhradně přírodní zubní pasty, více o nebezpečných fluoridech najdete zde: Vliv nadměrného příjmu fluoridu na lidský mozek

Zvápenatění šišinky nejenže zablokuje nadsmyslové schopnosti, ale také spouští destruktivní emoční vzorce. Výzkumy prokázaly, že osoby s nekalcifikovanou aktivní šišinkou jsou obecně šťastnější.

Je možné zabránit dalšímu vápenatění šišinky a také částečně zvrátit většinu existujícího poškození správnou dietou. Nesmí se pít žádná voda ošetřená fluorem (to je zejména problém Ameriky) a přejít na bezfluoridové zubní pasty. Chcete-li zvrátit poškození šišinky mozkové, přidejte do své stravy detoxikační potraviny, jako je chlorella, spirulina, zelený ječmen, oreganový olej a jablečný ocet. Užívejte je na střídačku trvale i v rámci prevence.

Voda a hydratace
Pít dost vody, je pravděpodobně jedním z nejjednodušších a nejúčinnějších způsobů, jak posílit své nadsmyslové schopnosti. Je dobře známo, že správná hydratace je dobrá pro vaše fyzické zdraví, ale může také zvýšit vaši schopnost pozvednout duchovní vibrace a proud spirituální energie.

Testy ukázaly, že voda reaguje na energii. Japonský vědec Dr. Masaru Emoto provedl experimenty, ve kterých vystavoval vodu konstruktivní nebo destruktivní energii za pomoci podnětů jako je hudba, modlitba a mluvené slovo. Poté vodu zmrazil a spolupracoval s profesionálním fotografem, aby společně prozkoumali výsledné krystalické struktury. Výsledky byly ohromující. Voda vystavená konstruktivní energii vytvářela struktury s větší symetrií a působila esteticky příjemněji, než voda vystavená destruktivní energii.

Vzhledem k této citlivosti vody na různé druhy energie není divu, že právě voda, která tvoří zhruba 70% našich těl, hraje roli v našich nadsmyslových schopnostech. Vnímá energie, které si nemusíme přímo uvědomovat, ale tato data zachytí náš mozek, který je zpracuje spolu s podněty z našich smyslů.

Z tohoto důvodu je vhodné, aby voda v našich tělech byla kvalitní a volně plynoucí. A nezapomeňte, že jakékoliv destruktivní, sebedestruktivní a nenávistné či agresivní myšlení, kazí vaši tělesnou vodu. Kdykoliv budete v zajetí destruktivních emocí, vzpomeňte si, že ubližujete sami sobě a že vám ten vztek za to nestojí.

Výživa podle Dóši
Ajurvédská medicína je jedním z nejstarších holistických systémů na světě. Vznikla v Indii před více než 3000 lety. Ajurvédská medicína říká, že duchovní výživa závisí na naší konstituci a duchovním typu těla, které nazývá Dóša. Existují tři druhy dóši, a ajurvédská medicína pro každou zvlášť doporučuje dietu, která udržuje danou dóšu v rovnováze. A to jak po stránce zdravotní, tak i pro posílení našeho duchovního vědomí. Pokud si nejste jistí jakou máte dóšu, existuje mnoho testů a popisů, jeden je například zde.

Váta
Váta je impulsivní princip, který řídí nervový systém a je spojen s prvkem vzduchu. Lidé, kteří mají dominantní Vátu, jsou obvykle vysocí a štíhlí, povídaví a s otevřenou myslí. Užívají si života a všech drobností v něm, ale mají problém být v klidu a často trpí na potíže se spánkem.

Když je Váta v rovnováze, bude se člověk cítit čilý, nadšený a pozorný, s výbornými nápady, rychlou myšlenkou a důvtipem.
Když je Váta mimo rovnováhu, člověk je neklidný, rychle dostane strach, má tendenci to přehánět, což vede k vyčerpání.

Pro udržení rovnováhy by měl člověk s dominantní Vátou jíst potraviny se středně těžkou texturou, jako je celozrnná rýže, obilné cereálie, oleje, sůl a věci se sladkou chutí. Je potřeba se vyvarovat červeného masa, žita a kukuřice. Je také dobré omezit (ale ne úplně vynechat) adstringentní (stahující) ovoce, jako jsou hrušky, jablka, brusinky a granátová jablka.

Pitta
Pitta je energetický princip, který stimuluje metabolický systém a je spojen s prvky ohně a vody. Lidé, kteří mají dominantní Pitta dóšu, mají střední postavu. Potí se více než ostatní lidé a milují jíst a pít. Jsou stateční, ambiciózní, ale bývají netrpěliví.

Když je Pitta v rovnováze, je hřejivá, milující, spokojená a užívá si nových výzev s inteligencí a zaměřením na detail.
Když je mimo rovnováhu, zvrhne se cit pro detail do chorobného perfekcionismu, což vede k frustraci a hněvu.

Pro udržení rovnováhy by se Pitta měla zaměřit na hořké, sladké a svíravé chutě, přičemž by měla jíst umírněně tuky, oleje a vyhnout by se měla slaným a nakládaným potravinám.
Zelené čerstvé saláty jsou skvělým zdrojem vyvažující výživy a jablečná šťáva Pittu povzbuzuje.

Kapha
Kapha je princip tělesných tekutin, reguluje vylučování hlenu, stimuluje žlázy s vnitřní sekrecí. Je spojen s prvky vody a země. Lidé, kteří mají dominantní Kapha dóšu, mají obvykle nižší a masivní postavu. Často jsou to osamělé duše, které mají stabilní mysl a jsou extrémně spolehlivé.

Když je Kapha v rovnováze, je laskavá, trpělivá, odpouštějící a emocionálně stálá. Má vytrvalost, aby se udržela u svých projektů.
Když je mimo rovnováhu, člověk s Kapha dóšou se může stát majetnickým a žárlivým, začíná se přejídat a pít alkohol přes míru.

Pro udržení rovnováhy by Kapha měla hledat lehké potraviny vařené s minimálním přidáváním vody. Listové saláty, bylinky pronikavé chuti a svíravé plody by měly být silně zastoupeny s její stravě, zatímco máslo, olej a cukr by měly být udržovány na minimu. Je dobré nahradit cukr za včelí med a dopřejte si pravidelně pálivé kořeněné jídlo.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2019

  

Komentáře

Ikona diskutujiciho Milena Skoumalová 2019-07-16 03:52:47 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Poučný článek. Sedí mi typ Vata, ale můj živel je země, protože jsem se narodila ve znamení kozoroha. Ale to asi není podstatné. Vždycky mám pocit, že živel vody je mi bližší. Děkuji.

Ikona diskutujiciho renata369 2019-07-16 11:34:49
Ikona diskutujiciho
sipka

Milena na nete su aj aj podrobne testy, kde zistite aky ste konstitucny typ, naozaj to sedi, ja som tiez na 90 % Vata, ak sa clovek bude podla toho aj stravovat, moze si pomoct k lepsiemu zdraviu.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-07-16 13:05:55 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vždycky říkám, že bychom měli jíst vědomě. Jídlo, které jíme, přímo ovlivňuje naše tělo, myšlení, náš život a tím pádem i cestu. Já už si s jídlem „užila“ hodně… Mé tělo by mohlo vyprávět. Osobně kdykoliv sním něco špatného, nezdravého, je mi minimálně blbě. Nikdy to není že bych to v pohodě strávila, vždycky je to jak mít v žaludku kámen a tělo jako kdyby nevědělo, co s tím… A když pak jím svoje zdravé jídlo, trávím jedna báseň. Mám to tak odmala, asi je to prostě citlivost. Třeba jako dítěti mě vždycky hrozně bolelo břicho po jídle z mikrovlnky. A nevím proč, ani nemůžu jíst tolik kalorií jako ostatní aniž by mi bylo blbě/brutálně jsem tloustla, to mám taky odmala. Když jím 1900 – 2000 kcal jako průměrný aktivní člověk mojí výšky, je mi fakt zle a nemůžu nic dělat, jak jsem celý den přecpaná 💁 tak nevim, asi nějak j*bnutý metabolismus, holt každý jsme jiný.

Děkuji za článek 🙏 jídlo má v našich životech větší význam, než si někdy sami uvědomujeme. Mně trvalo mnoho let než jsem našla ve stravě rovnováhu a došlo mi, že ne všechno jídlo vyhovuje všem.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek