,,Jsme nejdále od Stvořitele“ vs. ,,Jsme přesně a hranici dobra a zla“ – Jak to tedy je?

29.11.2012 v Poradna 20

Dotaz:

Ahoj Alue
Dočetl jsem se, že planeta Země je ve sféře, která je nejdále od stvořitele (boha, vyššího vědomí).

Jinde jsem se zase dočetl, že planeta Země je zase přesně uprostřed na hranicích mezi dobrem a zlem, tak jak to tedy je???

Děkuji mnohokrát
S pozdravem J. K.


Odpověď:

Ahoj,
Oba výroky jsou správné, ale je potřeba pochytit souvislosti, protože každý mluví trochu o něčem jiném.
Když někdo řekne, že naše planeta je daleko od Stvořitele, má na mysli, že jsme mu vzdáleni v našich myslích a srdcích. Že jsme zapomněli své původní vědomosti a schopnosti. Místo toho dost bloumáme, celý život pořád něco hledáme, nenacházíme to, pak nás to trápí a do hrobu jdeme nemocní a zhuntovaní, často také opuštění.
Kdybychom ,,žili blízko Stvořitele“, máme správné vědomosti, umíme materializovat, nemusíme zabíjet zvířata, ani používat elektroniku. Žili bychom v přírodě, pravděpodobně ve srubech, ekologicky. Politika, státní zřízení, věznice, policie, nic takového by neexistovalo, protože by to nebylo potřeba. Vychovávali bysme děti jinak, jinak bysme s nimi zacházeli… Zkrátka život by vypadal úplně jinak… neříkám, že by byl bezstarostný, ale rozhodně by nebyl tak moc útrpný a těžký.
Když si lidé vzájemně závidí i nos mezi očima, jsou daleko od svého Stvořitele. – ,,Stvořitel“ je božské jádro v každém z nás. Když ho rozvineme, jsme mu blízko. Když ho zatratíme, jsme od něj daleko.

Že jsme přesně na hranici mezi dobrem a zlem znamená, že žijeme v duální realitě. – Dvě půlky mozku, jedna logická, druhá intuitivní. Podle toho které polovině dáváme v životě větší přednost, volíme mezi dvěma polaritami. Celý svůj život uskutečňujeme mnoho rozhodnutí, která mají duální charakter: Ano, ne. Odpustit, nenávidět. Jít tam, zůstat doma. Vařit, jít do mekáče….
Vybíráme si, jestli budeme žít v utrpení, nebo radosti. Jestli budeme dobří lidé, kteří mají všechno rádi a snaží se být prospěšní, nebo jestli budeme hamouni, kteří se s nikým nesnesou, když máme milion, chceme dva, když máme dva, chceme deset….
Tento svět není ani dobrý, ani zlý. Je přesně takový, jaký je člověk, který v něm žije. Pouze se nám zrcadlí. Tak člověk neustále chodí po hraně tenkého nože a neustále se rozhoduje. Tato svoboda volby je to, co dělá člověka člověkem. Žádný jiný tvor tuto schopnost ani možnost nemá.
Doposud jsme volili utrpení a zlo. – Násilí, krádeže, likvidaci planety, zabíjení. – Po roce 2012 bysme se měli konečně probrat a zvolit si dobro.

Hodně štěstí 🙂

Alue

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Poradna: Životní směr“ pro další otázky a odpovědi

Máte otázku, se kterou vám mohu pomoci? Ptejte se do ►mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Na Aluška.org najdete také interaktivní chat Vstoupit do Chatu – ZDE

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

Komentáře

Ikona diskutujiciho malé srdce 2012-11-29 06:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Výborná odpověď! Úplně zarezonovala v mé duši a Duchu.

Ikona diskutujiciho Lela 2012-11-29 08:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj..já už vůbec tady ničemu nerozumím.Čím jsem mohla zvolit války ničení a tu zášť mezi lidma…protože pokud ukážeš jak (moc si hodný) a chceš někomu pomoct v rámci mých možností, tak tě spíš ti lidi ušlapou a urvou ti ruce..není to o vděku, spíš toho zneužijí, přijde mi, že člověk, který není bezohledný je pro ostatní slaboch a hlupák.Nejsem zlý člověk a přesto věčně na hraně nože a po střepinách viny..nechápu to.Jestli je příspěvěk nevhodný tak se omlouvám.

Ikona diskutujiciho Luz 2012-11-29 09:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc krásně napsaná odpověď!

Ikona diskutujiciho Alue 2012-11-29 09:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: Lelo, problém je v tom, že když chceš pomáhat, musíš být první ty sama silná. Když nejsi silná, podáš prst, s ním ti stáhnou ruku a pak tě stáhnou dolů s sebou.

Ikona diskutujiciho František 2012-11-29 10:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]:hezky napsaný jak v článku tak odpověď pro Lelu,byl jsem taky v takový vnitřní nerovnováze,proč se tohle děje apod.Pak jsem se naučil říkat ne a uvědomovat si svoje já a rozšiřovat své vědomí až mě to dostalo tam kde jsem byl vždy se svým srdcem,ale o poznání zkušenější.Teď už vím a cítím kdo jsem.Tam je moudrost a vánek vděčnosti.

Ikona diskutujiciho A 2012-11-29 11:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Doufám, že po 2012 se budeme rozhodovat víc dobře, ale zlo úplně nezmizí. Bez zla nejde poznat dobro a přeci jen.. kdyby bylo JEN dobré, život by byl trochu nudnej.

Ikona diskutujiciho alias nikdo nikde 2012-11-29 11:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc pěkná odpověď. Vrací mysl do středu a hladí po duši.

Ikona diskutujiciho zjeveni 2012-11-29 16:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Neni zadne dobro, neni ani zadne zlo, vsechno je jenom vyplod naseho ega, ktere je nacpane konceptama, kteryma analyzuje realitu. Hranice mezi zlem a dobrem je velmi tenka, protoze kazdy jedinec ji vnima jinak. Je velmi snadne jednat v dobrem umyslu a pritom vyvolavat zle reakce u jinych a naopak. Kazdy si mysli, ze kona dobro. Dualita mizi v okamziku, kdy pochopime, ze jak zlo tak dobro jsou rovnocenne volby, protoze zkratka neni mozne se objektivne shodnout co je co. Proto selhava etika, moralka, politika i nabozenstvi… Ikdyz to tak nevypada, kazdy zijeme ve svem vlastnim paralelnim vesmiru a utvarime ho skrze vlastni presvedceni. Cim vice bude nase presvedceni zahrnovat pokoru a absolutni toleranci jinych vesmiru, tim rychlejsi a harmonictejsi vyvoj budeme zazivat. Expanze vedomi neni o vylucovani cehokoli z naseho zivota, naopak je to o ztotozneni se s celou realitou bez jakychkoli vyjimek. My neexistujeme v realite, my jsme realita. Budha rikal: miluj sveho nepritele. A to jednoduse proto, ze to co nenavidime, to co neschvalujeme a odsuzujeme – to jsme taky my. Zni to mozna krute, ale takova uz je pravda… Dulezitejsi nez resit svetlo a tmu je hledat neutralni bod, kolem ktereho se vsechno toci, pak mame moznost volby. Kdo vsude hleda jenom svetlo, nikdy se z temnoty nedostane. Sila je jen jedna, ikdyz ma 2 strany mince… Ja to chapu tak, ze po roce 2012 se energie kolektivniho vedomi prehoupne na do pozitivniho, integrujiciho smeru, zatimco do ted prevladala negativni energie, ktera rozdeluje a uprednostnuje nejake moznosti na ukor jinych. Pokud nechame "zle lidi" jit svou vlastni cestou, aniz bychom se nimi nechali ovlivnit, pak uz je nebudeme potrebovat pro nasi zkusenost a postupne vymizi nebo vymrou. Chaos a zmatek tu proto jeste nejakou dobu bude, ale nemusime ho vnimat negativne – je to prilezitost k rustu a expanzi… kazde omezeni jde vyuzit kreativnim zpusobem a o tom prave tenhle svet je.

Ikona diskutujiciho Pavel 2012-11-29 16:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Skvělé, Alue, výstižný jak článek tak konrétně tento komentář, děkuju moc.

Ikona diskutujiciho jjj 2012-11-29 17:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

V podstate mas pravdu-jenze kdyz byl v cz.komunismus tak se nic nesmelo,nic nebylo,pak padla zed a nastala zmena,mohlo se podnikat a najednou se mohlo delat vsechno,co clovek drive nemohl a lidi byli jako pusteni z retezu,kazdy jen trhal pro sebe co se jen kde trhnout dalo a tim se stali lidi tak neohleduplni,jako dnes jsou.V nemecku nebo v Rakousku to bylo jine,protoze tam je to uz davno a lidi jsou na to zvykli.Takze kdo vlastne za to vsechno muze system nebo lidi?Myslim,ze lidi byli od pocatku spatne vedeni komunismus nebyl to spravne i kdyz idea socialistickeho ziti je dobra,jenze vzdycky tu byl nekdo,kdo to posral.A demokracie?-pekny clanek na webu o demonu kraciovi(demon kracius).

Ikona diskutujiciho Anon 2012-11-29 18:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

krásne vystihnutá skutočnosť

Ikona diskutujiciho Raja Luthriela 2012-11-29 18:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: Systém nebo lidi? Spíš systém stvořený lidmi. Ne, za to co je nyní, nemůže jen komunismus, ale i dnešní vláda, která prostě nedokáže napravit jisté chyby. Jenže tohle není jen u nás, ale i všude jinde ve světě. Jen se to umí dobře utajit.

Ikona diskutujiciho Ryshoun 2012-11-29 18:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc pěkný článek a doufám že se vše konečně v dobré obrátí.

Ikona diskutujiciho Lara 2012-11-29 20:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Naša Zem nemôže byť ďaleko od stvoriteľa, lebo je jeho súčasťou. A Zem sa nenachádza ani na hranici medzi dobrom a zlom, pretože dobro a zlo v skutočnosti vo Vesmíre neexistuje, je to len naša ilúzia, ilúzia duality… Stvoriteľ nesúdi, nepozná dobro a zlo.

Ikona diskutujiciho Tesinga 2012-11-29 22:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[14]:Presne tak, aj ja som našla tú svoju pravdu. No nechcem o nej nikoho presviedčať. Nech si hľadá sám. No, ja už som unavená z tohto rozdeľovania, unavená z duality. Prečo máme potrebu furt niečo triediť? Muž – žena, intuícia – logika, dobro – zlo. Ja nikdy nebudem súhlasiť s tým, že logika je zlá a intuícia dobrá. Nepáči sa mi dualita, a už vôbec nie to, že by dobro nemohlo existovať bez zla. Veď na počiatku bola len láska. Len LÁSKA. Aj v raji bolo len dobro. Podľa mňa teda dobro rozhodne môže existovať aj bez zla. [6]:A ja už nemám potrebu zažívať v živote zlo, len kvôli tomu, aby som sa nenudila. Inak pochybujem, že keď sa raz dostanem do raja, budem sa nudiť :D. Pre mňa by to teda bola totálna hlúposť.  Z fyzikálneho hľadiska tma neexistuje. Existuje len svetlo. A tma je len nedostatok svetla. Toto je moja pravda. A ja už viac nemám potrebu riešiť túto pre mňa nezmyselnú dualitu.

Ikona diskutujiciho ela 2012-11-29 22:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

pekne jsi to napsala Laro,tak to je.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2012-12-01 01:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jasné, za všetko môžu komunisti 🙂 Nie, komunisti za to nemôžu, treba ísť troška viacej do histórie, až na samý počiatok ľudstva. Adam a Eva žili spolu s Bohom. Avšak Adam s Evou sa dopustili prvotného hriechu a porušili Boží príkaz. Ich previnenie spočívalo v tom, že jedli z plodov stromov poznania dobra a zla, z ktorého ako jediného im bolo zakázané jesť. Bol to však had, (ktorý symbolizuje diabla), ktorý nahovoril Evu, aby jedla, a Eva nahovorila Adama. Za trest boli z rajskej záhrady vyhnaní a museli z námahou žiť z plodov zeme. Život by vyzeral úplne inak, nebyť hriechu Evy a Adama, žili by sme v raji

Ikona diskutujiciho All 2012-12-03 16:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

17)- zili, ale to ze to je raj by sme si neuvedomovali, pretoze by sme nic ine nepoznali…takto mame slobodnu volu a kazdy clovek si moze vybrat ci chce zit v raji alebo v pekle

Ikona diskutujiciho Thomas Marius 2012-12-03 21:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Neexistuje ani dobro, ani zlo, neexistuje ani Bůh, Stvořitel, Zdroj, ani vesmírná inteligence, vše co existuje je založeno na energiích, vše je tedy energie, dobro je energie, zlo je energie, bůh je energie, stvořitel je energie, zdroj je energie, vesmírná inteligence je energie, akorát s rozdílnou šířkou a délkou svých vibrací. Všechno je energie, když se v meditaci položíte do ticha do stavu kdy zdánlivě nevibrujete, i to je energie, s pomalými kmity vibrací. Vše co kmitá i zdánlivě mrtvé je energie.  Dokonce i pohřbená mrtvola v zemi má energii. Záleží pak jak se člověk na tu energii naladí, podle toho zažívá a dekoduje svůj svět a život.

Ikona diskutujiciho Mára 2014-07-05 00:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Často si připádám jak Harry Potter. Mám různé schopnosti a vlastnosti, dobré a zlé ale záleží pouze na mě jestli je použiju k dobrým nebo zlým věcem. A tak to máme vlastně my všichni 🙂 Kdo viděl Harryho Pottera a Fenixuv řád jistě pochopí.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek