Jsou meditace osamotě nebezpečné?

18.6.2010 v Poradna 15

(Otázka)

Milá Alue,
máte super stránky, které mi daly jak se říká “přes pusu”. Všechno konečně uspořádané myšlení je v prachu.

Víla

K energiím jsem se dostala přes léčitelku, která se nás snažila léčit – věřím, že nám tehdy pomohla. Jsem naprostý začátečník a v informacích docela plavu. Četla jsem několik Vašich článků a v poslední době jsem u Vás nalezla spoustu odpovědí na svoje otázky. Celkem se zlobíte na nás všechny, jak si necháváme od “duchovních” nabulíkovat spoustu věcí, kterým věříme,(myslím tím zasvěcení a pod. ) a nejsme schopni si nic ověřit. Ano chováme se jako děti, kterým to ani po desáté nestačí vysvětlit a pořád dělají stejné chyby. Ale kde máme zjistit kvalitní informace, když je celý net zaplavený Shamballou a Merkabou a jinými zasvěceními a rady do života, co je v dnešním světě skutečně důležité jsou nalezeny skoro náhodou, nebo všichni mluví jen v hádankách a nic konkrétního neřeknou – díky za Vaše stránky, které jsem našla a u nich i spoustu odkazů na skutečně zajímavé čtení.

Proč ale píšu? Občas zajdeme s manželem na meditaci a než jsem našla Vaše stránky, byla jsem jak se říká poslušná ovečka. Nyní mám stále více otázek – proč nás straší tím, že nemáme provádět meditace sami, a pokud je provádíme musíme si dávat pozor na uzemnění a neulítávat? Co se skutečně může stát? Můžeme skutečně zemřít, nebo nás semelou ( energie , démoni a nevím co ještě ) k nepoznání? Nebo je to jen tah k tomu aby nepřišli o peníze? Máme se osvobodit od svých strachů a házejí nám tam jiné. Vlastně mě to celkem odrazuje. Proč jsou tedy všude k dostání meditační CD s vedenou meditací, popisy v knihách a pod. , když je to tak nebezpečné. (Nechce se mi platit za meditace přemrštěné peníze. Máme 3 děti a jsem na MD).
Bohužel nemám schopnost vědět – a musím věřit co je psáno – tedy spíše vybrat si informace, kterým budu věřit. Prosím, alespoň o stručnou informaci nebo o odkaz, kde se dozvím více.
Děkuji.

Moc a moc děkuji za informace, které získávám na Vašich stránkách, a přeji krásné dny plné hřejivého slunce.

Ať se Vám stále daří.

___________________________________________________

(Odpověď)
Dobrý den,

S tím zlobením se máte trošku pravdu. Spíš než zloba je to ale smutek a pocit bezmoci z toho, že nemůžu být všude a nemůžu všechny klepnout přes prsty a říct ,,Opovaž se to udělat, nebooo…” Vždy je nutné nechat všem svobodnou volbu, nikomu nic nepřikazovat, nikoho nenutit a všechny nechat, aby sami popřemýšleli a přišli k výsledku sami. Občas když sleduji co mi lidé píší, tak se sama sobě vůbec nedivím. Naštěstí je ale rozumných lidí stále víc a více. Nevím, kde se pořád berete, ale mám velmi dobrý pocit z toho, jak se to mé snažení a také snažení ostatních skvěle vyvíjí a postupuje vpřed.
Koneckonců kdo si něco zaslouží, ten uslyší a pochopí. Kdo ne, ten není připravený, nebo to nemá mít.

Meditace jsou bezpečné asi jako spánek. – Pochopte, meditace je relax. Uklidnění, popřemýšlení, nebo vyprázdnění hlavy, ale to je asi tak všechno. Už jen tím že si někde sednete na zahrádku a přemýšlíte nad sebou, nebo zavřete oči a posloucháte zvuky přírody je meditace. A máte snad pocit, že by jste někam lítala?
Tyto řeči znám a není to nic jiného, než strašení lidí za účelem namastit si kapsu a neztratit stálé návštěvníky meditací. Holt když se někdo bojí, že bude mít málo peněz, udělá ledacos. Podvodem, strašením a lhaním (vědomím nebo nevědomým) se to ale nikdy nevyplatí.

U meditace se neumírá. Je to pouze stav mysli a nic jiného. Meditací se člověk zklidní, meditací může promyslet spoustu věcí a leccos ho také napadne, ale meditace sama o sobě je tak trochu nic neděláním. Vy tu máte něco najít a také se máte v tomto životě něco naučit. Ani jedno ani to druhé nezvládneme tím, že budete sedět a mít zavřené oči. Člověk se učí PROŽÍVÁNÍM. Meditace je zastavení se. Někdy je dobré se zastavit, ale nikdy se nesmí na místě zůstat.

Pokud vám dělá meditování dobře a cítíte se u toho příjemně, dělejte je. Znamená to totiž, že je potřebujete. Není ale nutné dávat peníze za to, že si sednete a zavřete oči. To je k smíchu. Pamatujte, pokud nebudete myslet na špatné věci a nebudete k sobě přivolávat žádné temné bytosti, tak k vám žádné nepříjdou.
Popřípadě pokud se bojíte, můžete použít tento ochranný rituál u každé meditace:
JAK SE OCHRÁNIT PŘED DESTRUKTIVNÍMI ENERGIEMI / DŮLEŽITÉ
Nebo si nakreslete okolo sebe bílou křídou kruh. To je to nejlepší, co můžete udělat, plus ještě je dobré požádat světlé síly o ochranu. Hlavní je se nebát.

Také když už jsme u těch odkazů, možná by vám mohl pomoci tento článek:
Podle čeho a jak se rozhodovat?
Možná vám dodá jistotu v rozhodování se a analyzování.

Hodně štěstí
Alue

Víla

Další Víly – ZDE

Komentáře

Ikona diskutujiciho aminaa 2010-06-18 07:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Paní, která se ptá na meditace, můžete přeposlat i tyto stránky http://www.spojenisbohem.cz/meditace.phpmeditace nejvyšší metody je zcela zdarma, může si meditovat doma. Bude-li chtít, může si přečíst i knihu: http://www.spojenisbohem.cz/pdf/k_prisla_jsem.pdf

Ikona diskutujiciho M 2010-06-18 09:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hezky hezky to Aluska napsala. Nej meditace je Zivot sam ;-)

Ikona diskutujiciho !&D 2010-06-18 10:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ja by som sa skor opytal na skupinove meditacie, pocul som, ze prave tie su nebezpecne.

Ikona diskutujiciho Smejko 2010-06-18 10:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

aj tato (z mojho pohladu) uplne obycajna odpoved ma v sebe neskutocnu krasu… som NAOZAJ zvedavy na Tvoju knihu 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2010-06-18 11:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: Ano, je to tak jak říkáš, já bych na něco takového v životě nešla a jsem ráda, že je tu někdo, komu to taky došlo.

Ikona diskutujiciho Domácí čajovna 2010-06-18 13:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krásný dotaz a odpověď,jež do mě vlezla.. jak to říct, milá Alue? Jako ruka do rukavice, jako srdíčko do tělíčka? No prostě jsem to taky tak cítila, ale neuměla to definovat.

Ikona diskutujiciho symbicalka 2010-06-18 13:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: Dáš nám vědět až ta knížka vyjde?

Ikona diskutujiciho symbolicalka 2010-06-18 13:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jé omlouvám se,asi jsem napsala symbilicalka,mám momentálně tuhou klávesnici :-D

Ikona diskutujiciho Alue 2010-06-18 15:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: To je snad samozřejmost.

Ikona diskutujiciho Rajka 2010-06-18 21:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mila Alue.

Ikona diskutujiciho Radka 2010-06-19 11:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ještě jednou děkuji za krásnou odpověď. Chtěla jsem ještě napsat tyto zážitky, které vyplouvají po přečtení článků o principech vesmíru.

Ikona diskutujiciho Alue 2010-06-19 15:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: Z nějakého důvodu různí ,,mistři" nechtějí, aby lidé ulítávali. Pravděpodobně z obavy, aby se na člověka něco nenalepilo. Nevím, já vědomě nikde astrálně necestuji a přitom jsem myslí stále někde jinde, takže podobné problémy nezažívám. – Bude to asi individuální.

Ikona diskutujiciho Radka 2010-06-21 21:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Milá Alue, protože dost lidí zaujal pojem "ulítnutí", dovol abych popsala svůj zážitek a budu ráda  za Váš komentář.

Ikona diskutujiciho Bajka 2011-06-28 19:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já meditovala,chtěla sem si vyřešit své problémy,tím že sklidním mysl.Měla sem potřebu se duchovně vzdělávat atd.Ale…chodila sem na skupinové meditace a vzhledem k mé citlivosti se na mě nalepilo nejspíš něco špatného,nikdo mi neřekl,že se mám před tím chránit a uzemňovat,prootže při meditaci se otevřete,ale bohužel všemu…takže..se na mě přilepilo spoustu diskarnátu(duší),měla sem velké deprese ..musela sem za léčitelem a ten ěm z toho dostal..ale meditovat sem začala znovu,ale chraním se anděly:-)))

Ikona diskutujiciho Hanez 2016-06-29 23:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

problem u meditace jakozto u jakekoliv discpliny ,ktera pochazi z vychodu (qigong,yoga,meditace,zen atd…) je ,ze zasahuji do energetickeho tela. v tele existuje urcita rovnovaha a tyto techniky vedou ke zvyseni energie v obehu a v extremnich pripadech k uviznuti energie v hlave. Aby se to nestavalo ,tak je treba pouzivat techniky ,ktere tomuhle zabrani.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek