Kakao odemyká plnou sílu medicinálních hub

10.12.2022 v Prevence 7

Kakao je výborný prekurzor pro houby, protože podporuje dokonalejší trávení látek obsažených v houbách. Nepražené raw kakao může také pomoci ulevit od stresu, nebo při vyrovnávání hormonů, stejně jako medicinální houby. Adaptogeny pomáhají tělu přizpůsobit se stresu a každodenním stresorům tím, že mají na tělo harmonizační účinek a zabraňují jeho poškození z případného nahromadění kortizolu.Tajemství Aztéků: Kakao a houby
Psychoaktivní účinky kakaa se dokonale snoubí s účinky medicinálních hub. Jedná se o kombinaci, která je pro své synergické účinky využívána již tisíce let aztéckými kmeny ve Střední Americe. Kakao vnáší do organismu mírnou MAO-inhibici, která zesiluje intenzivní léčivé účinky hub.

Aztéčtí kněží považují kakao samo o sobě za rostlinného učitele a používají ho jako prostředek k přestupu do vyšších stavů vědomí. Při konzumaci v dostatečném množství kakao navozuje povznesený stav mysli. Tato úroveň vědomí je spojována s principem univerzální vesmírné lásky, kde máme přístup k neomezené duchovní moudrosti prostřednictvím otevření naší telepatické a intuitivní brány. Je známo, že kakao v kombinaci s houbami otevírá srdeční čakru a srdeční meridián, což umožňuje splynutí srdce i mysli člověka s vyšší úrovní bytí.

Na obrázku výše je zakreslená dráha meridiánu srdce.

Na léčebné úrovni je kakao aktivační složkou pro rozklad biochemie medicinálních hub. Například Reishi, která je známá jako houba nesmrtelnosti, je díky svým polysacharidům hojně studována. Předpokládá se, že polysacharidy z reishi stimulují bílé krvinky a imunitní systém a pravděpodobně se podílejí na prevenci růstu nových cév, což má protirakovinný účinek, protože rychle rostoucí rakovinné buňky potřebují dobré zásobování krví a podporují růst cév, které je vyživují.
Reishi, stejně jako kakao a další léčivé houby, se obvykle dlouho vaří, aby se aktivovaly a plně se využily jejich vlastnosti. Přesto mnozí lidé věří, že kombinace syrového kakaa s čerstvými houbami má silný účinek na mysl a tělo. Vysoce kvalitní kakao dokáže odemknout biochemii hub a poskytnout člověku zcela jiný terapeutický účinek. Vyzkoušejte to a uvidíte.

Zde je jednoduchý recept z medicinálních hub a raw kakaa, se kterým si můžete pohrát. Doplňte svými oblíbenými surovinami.

Na obrázku výše je vyfocená medicinální houba Reishi, která je velmi silným přírodním adaptogenem.


Adaptogenní kuličky z kakaa a reishi

Suroviny:
1 hrnek nesolených kešu ořechů
1 a půl hrnku kokosových plátků, ale můžou se tam dát i jiné nadrcené ořechy, třeba mandle
1 hrnek vypeckovaných datlí
jedna třetina hrnku kvalitního raw kakaového prášku (v žádném případě tam nedávejte holandské)
3 polévkové lžíce kokosového oleje rozpuštěného při pokojové teplotě
2 polévkové lžíce medicinálních hub v prášku. Ideálně aby byla první lžíce čistá Reishi. Můžete to zkombinovat s další medicinální houbou nebo rostlinným adaptogenem dle vlastního výběru, třeba s maca práškem, ašvagandou, kordycepsem nebo hlívou.
špetka himálajské soli

Nepovinné fíčury (na obalení kuliček)
Matcha prášek, kakao, kokos, maca, okvětní lístky růží, včelí pyl, okvětní lístky měsíčku lékařského, modrá chrpa.

Postup:
Mandle šupněte do kuchyňského robotu nebo do mixéru. Mixujte asi 20 vteřin, aby byly jemně nasekané, ale ne úplně rozemleté.
Přidejte do mixéru i zbytek vypsaných ingrediencí a několikrát zmixněte.  Nechte asi 30 vteřin odpočinout nebo déle, dokud neuvidíte, že se ingredience hezky spojily.
Výsledné těsto dejte do lednice, aby se zchladilo a trochu ztuhlo.
Po zhruba 30ti minutách chlazení z těsta vyválejte kuličky.

Na závěr je obalte v tom co vám chutná – viz. oddělení nepovinné fíčury.

Pravděpodobně je sníte poměrně rychle. Pokud ne, uchovávejte je v lednici a snězte během několika dnů. Tyto kuličky můžou pomoci i zahnat chuť na sladké, aniž byste se cpali něčím nezdravým.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2022

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Will 2022-12-10 16:12:38 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Super nápad! Děkuju. Udělám si to místo vánočního cukroví které mi stejně moc nechutná. Myslím že reishi s kakaem mi udělá mnohem líp než spousta mouky a cukru.

Ikona diskutujiciho Fialka 2022-12-10 16:53:53
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám to úplně stejně. Zkusím si je taky ukoulet. Ráda investuju do svého zdraví.

Ikona diskutujiciho petr 2022-12-10 16:26:46 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Opět velice kvalitní článek na který docela zírám. Začal jsem brát léčivé houby, tak je zkusím zajídat nakapslovaným raw kakaem. Není to levná záležitost takže bych z toho rád vstřebal maximum.

Ikona diskutujiciho zuzi 2022-12-10 16:33:28 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

děkuji za krásný a užitečný článek ❤

Ikona diskutujiciho Kristýnka F. 2022-12-10 16:52:45 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Článek mě opravdu zaujal svou originalitou. Doufám že vyjdou v blízké době další podobné.

Ikona diskutujiciho Naďa 2022-12-12 17:39:27 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc pěkný článek 🙂 ta kombinace kakaa a medicinálních hub je fakt skvělá, mám to vyzkoušeno 😉 kakao totiž samo o sobě je moc zdravé, a mezi novými kakaovými superpotravinami PRAWTEINY jsou i dva s medicinálními houbami – PRAWTEIN REISHI a PRAWTEIN CORDYCEPS, najdete je zde:
https://bewit.love/prawtein-superpotravina/?i=o5e460o3
A každý týden je jeden z prawteinů v akci 1+1, teď je to PRAWTEIN LOVE, který svým geniálním složením navozuje radost, klid, harmonii… a ještě k tomu je teď v 50% slevě esenciální olej LOVE a také MERRY CHRISTMAS – nejen nádherné vůně, ale jsou i terapeutické, sklidňují a vytvářejí vánoční pohodu 😉

Ikona diskutujiciho Naďa 2022-12-12 17:41:10 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ty recepty jsou super, vyzkouším, mňam 😉 a dám vám dobrý tip na kvalitní kakaový prášek, a také kakaové boby, nibsy, slupky, a naleznete zde i kokosový olej, macu, ašvagandu…
https://bewit.love?i=prawtein
A tenhle týden je doprava zdarma nad 1500 Kč (60 €)

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek