Kámen z měsíce, který přivezl Neil Armstrong a Buzz Aldrin, je podvrh

9.4.2022 v Zajímavosti 21

Měsíční kámen, který v roce 1969 darovali astronauti Apolla 11 nizozemskému premiérovi, se ukázal být padělkem. Nizozemské národní muzeum Rijksmuseum v roce 2009 s rozpaky oznámilo, že jeden z jeho nejoblíbenějších exponátů, měsíční kámen, který měl odhadovanou hodnotu £308.000, je padělek. Ve skutečnosti je to jenom starý kus zkamenělého dřeva, který nikdy nebyl ani poblíž Měsíce.Rijksmuseum je proslulé svými sbírkami výtvarného umění, zejména obrazy Rembrandta a dalších mistrů. Jeden z jeho exponátů, „měsíční kámen“, byl poprvé představen v říjnu 2006 jako ústřední exponát výstavy „Leť se mnou na Měsíc“. Muzeum tehdy uvedlo, že kámen symbolizuje „objevování neznámého, kolonizaci vzdálených míst a přivážení pokladů…“. Představení a přednáška o „měsíčním kameni“ se dokonce naplánovala na 7. října, aby byl akorát úplněk.

Kámen byl předán jako soukromý dar bývalému premiérovi Willemu Dreesovi mladšímu v roce 1969 velvyslancem USA v Nizozemsku J. Williamem Middendorfem II. během návštěvy astronautů Apolla 11 Armstronga, Collinse a Aldrina krátce po prvním přistání na Měsíci. Drees byl již 11 let mimo svůj úřad, ale byl považován za váženého státníka.

Když Drees v roce 1988 zemřel, byl kámen darován Rijksmuseu, kde je dodnes. Podle mluvčí muzea paní Van Gelderové nikdo nepochyboval o pravosti kamene, protože se nacházel v premiérově vlastní sbírce a jeho získání si ověřili telefonátem do NASA.

Podle článku, který Rijksmuseum zveřejnilo, byl kámen svého času pojištěn přibližně na půl milionu dolarů, ale jeho skutečná hodnota pravděpodobně nepřesahuje 70 dolarů.

Bývalý velvyslanec USA, pan Middendorf, si nebyl schopen vzpomenout na přesné detaily toho, jak se kámen dostal do vlastnictví amerického ministerstva zahraničí. Je známo, že NASA v 70. letech 20. století darovala měsíční horniny více než 100 zemím, ale když byl kámen v roce 2006 vystaven, jeden z odborníků řekl muzeu, že pochybuje o tom, že by byl nějaký materiál rozdán tak brzy po přistání člověka na Měsíci.

Vědci ze Svobodné univerzity v Amsterdamu okamžitě zpochybnili, že hornina pochází z Měsíce a zahájili její rozsáhlé testování. Testy dospěly k závěru, že kámen je zkamenělé dřevo. Představitelé amerického velvyslanectví nedokázali nálezy vysvětlit a nic nevyšetřili. I když testy prokázaly, že kámen není z měsíce, kurátoři Rijksmusea tvrdí, že si ho přesto ponechali jako kuriozitu.

překlad © Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2022 / podle Zdroje

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Samuel 2022-04-09 13:15:56 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pokud na měsíci byli, i když o tom silně pochybuji, tak rozhodně by jim nebylo dovoleno cokoliv natáčet nebo si odvážet pryč. Civilizace, která měsíc využívá k určitým svým účelům by je bleskurychle odsud vyštípala. Tak jim nezbylo než natočit falešné záběry asi někde v nevadské poušti, nebo dokonce v hangáru pod taktovkou Kubricka. Ten za to musel zaplatit životem, protože to chtěl nakonec zveřejnit. Nasa moc dobře ví, že na Měsíci nejsou vítáni. A ty fotky, kterými se chlubí jsou už pěkně probraný, než se dostanou ven, aby tam náhodou nebylo vidět něco, co není určeno pohledu široké veřejnosti.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-04-09 13:40:51
Ikona diskutujiciho
sipka

Někdy předloni jsem se zajímala o údajné živé přenosy z vesmírných družic, které mají natáčet povrch naší planety online… Lidé tam našli mnohé „chyby“. Například v jednom záběru běžela po okraji ,,družice“ myš (asi vesmírná myš) a jindy šlo vidět na zrcadlící se ploše jak do toho studia někdo zezadu došel a něco na ,,družici“ urovnával… Asi vesmírná uklízečka.

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2022-04-09 14:41:08 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Podľa mňa získať kamene z Mesiaca neni až taký problém, netreba tam ani posielať ľudskú posádku, stačí poslať robota aby to priniesol. Ak sa ukáže že tie americké mesačné kamene sú podvrh (buď na tom mesiaci nikdy ani neboli alebo toho doniesli málo a nechali si to pre seba) tak to obnoví snahu a niekto tam ešte niečo určite pošle pre tie mesačné šutre.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-04-09 16:08:35
Ikona diskutujiciho
sipka

vždyť se to už ukázalo

Ikona diskutujiciho otto 2022-04-10 10:50:24
Ikona diskutujiciho
sipka

A kam by je posílali,když ten měsíc je úplně trochu jiný ,než se nám tady představuje!!! On i s tou zemi jako koule to je jinak ,ale to je na delší debatu!! Na netu je už důkazů o zemi coby polokoule s kupolí více než dost ,a všichni co to propagovali a dokazovali jsou buď mrtví anebo obratili se na správnou víru!!!

Ikona diskutujiciho Samuel 2022-04-09 14:59:21 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo, myška ve výšce 300 km, asi nový vyšlechtěný druh. Ale je mi divný, že by byli takový břídilové a přehlédli to. Anebo se nám snaží sdělit, že něco je jinak. Ať tak nebo tak, každopádně ty zkažené záběry slouží k dobrému účelu – k probouzení nevěřících tomášů.

Ikona diskutujiciho Jo 2022-04-09 15:13:38 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Z těch „vesmírných“ záběrů jsem někde viděla i mouchu, která jim přistála na okně raketoplánu z venkovní strany. Asi vesmírná moucha. 😄

Při těch různých chybičkách jsem si kolikrát říkala, o co tu vlastně jde? Že by byli tak hloupí a ty chyby by tam nechali nebo si jich sami nevšimli? Tomu fakt nevěřím. Naopak, test na ovce, jestli ty jejich přinechané chybičky odhalíme. Tohle dělají odjakživa a ve všem, i v aktuální době a ve všech oblastech. Hodně lidí vidí jak si s námi hrají. Ale ještě víc oveček to nechce vidět a zlostně bečí na ostatní, aby zalezly zpět do ohrady a držely hubičku. Protože v té ohradě je přeci tak známo a bezpečno, hotová komfortní zóna.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-04-09 16:07:16
Ikona diskutujiciho
sipka

Myslím si, že se prostě neobtěžují, protože většina je tak naučená, že neuvidí pravdu i když ji má přímo před sebou. Však se podívej, jak jsou lidi zblblí teď a to přitom mají pravdu na dosah kliknutí prstu, stačí se jenom zajímat a myslet.

Ikona diskutujiciho dodo 2022-04-09 17:42:24
Ikona diskutujiciho
sipka

Je ťažké vidieť pravdu, keď veda a školstvo je zmanipulované tak, aby pravdu nikto ani vidieť nemohol. Aj uhlíková metóda C14 podľa ktorej sa určuje vek hornín bola zmanipulovaná. Ale nie preto, aby sa vek hornín nedal určiť aspoň približne, ale preto aby nikto nemohol objaviť presný 12 tisíc ročný cyklus ktorý zapríčiňuje reset na všetkých hviezdach v celom vesmíre naraz. Ezoterické učenie nám hovorí, že všetko je informácia, celý vesmír a všetko v ňom je produktom informácií. Určite ste sa stretli s niečím takým, že hviezdy a planéty sú informačné knižnice. Z toho môže vyplývať to, že žijeme v pamäti počítača. Je to docela kompatibilný názor niektorých teoretických fyzikov. Ak by to tak bolo, tak ľudia veľmi dobre oboznámení s tým ako funguje pamäť takého počítača vedia, že informácia je uchovávaná v RAM pomocou hodinového občerstvovacieho cyklu. To isté sa môže diať aj s celým vesmírom. Je celkom možné, že niekto nechce aby sme vedeli kedy nastane koniec cyklu, pretože to asi nebude nič príjemné pre život.

Ikona diskutujiciho Samuel 2022-04-09 16:22:09 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ale nezajímat se nemyslet je pohodlnější. Pěkně v teplíčku čumět na televizičku a nechat si vymývat mozkovničku.

Ikona diskutujiciho bsíc 2022-04-09 21:02:54 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Až nyní mne napadlo, že vlastně to dřívko může skutečně být z Měsíce. To by věda zcela odmítla. Ne že by tam vyrostlo, ale nějací lidé, různí ET, zajisté Měsíc znají víc než my…

Ikona diskutujiciho asdf 2022-04-10 04:00:59 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ta věc s Měsícem je jen součást mnohem větší mozaiky. Pěkně se o tom píše např. zde:
https://tinyurl.com/yckrcves
včetně zde uvedené zmínky o zkamenělém dřevě (str. 69)

Ikona diskutujiciho otto 2022-04-10 10:46:16 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No jistě,že nemůže být z měsíce ,když tam nikdy nikdo nebyl !!! Těch důkazů už je tolik ,že jen hlupák může věřit tomu ,že tam s těma kocabkama mohl vůbec kdy někdo doletět. To je asi jak 21.zari!!! Podvod a lež kde se podíváš,ale ovce jdoucí na porážku veselé bekaji!!!

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2022-04-10 11:11:50 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Raz som videl video ako nejaký reportér robil rozhovor s jedným z tých astronautov. Reportér mal Bibliu a požiadal ho, aby prisahal na Bilbliu že naozaj boli na Mesiaci a astronaut odmietol a ešte sa vyhrážal že ak to video zverejní tak uvidí. Tak kto vie či na tom Mesiaci naozaj boli, ale takéto nepochopiteľné správanie astronautov na to teda moc nevyzerá.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-04-10 12:03:19
Ikona diskutujiciho
sipka

jojo, dokonce nakonec i zdrhnul, jestli si dobře pamatuju

Ikona diskutujiciho dodo 2022-04-13 18:02:52 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Rusi klamú tak isto ako všetci ostatní. Čo sa nehodí prekrútia, prikrášlia, alebo inak zamaskujú. Rusi hovoria, že američania na mesiaci nikdy neboli práve z dôvodu aby náhodou nevyšlo na javo, že amerických astronautov, ktorí operovali na tej údajne neexistujúcej základni upálili za živa neutrónovou zbraňou niekedy v r.1977 zo satelitu. Myslím, že všetky ovečky, ktoré veria, že na mesiaci sú základne nielen americké, ale aj ruské, čínske a možno aj iné, tudíž by ich to nemalo nejako rozhodiť, že všetci klamú.

Ikona diskutujiciho juraj 2022-04-22 11:24:39 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

kameň dávno vymenili a ukradli, teraz je v súkromnej zbierke
nestávajú sa také veci?

Ikona diskutujiciho Katarinka 2022-04-22 12:10:53 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Drevo ale nemoze zkameniet. Aspon nie to na baze uhlika. Alebo sa mylim?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-04-22 15:48:24
Ikona diskutujiciho
sipka

To psal ten borec ze kterého byl překlad o obřích stromech. Ale zřejmě tohle není pravda. Jsou k dispozici zkameněliny stromů i běžných rozměrů. Tedy z naší éry.

Ikona diskutujiciho juraj 2022-04-23 18:00:45 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Katarinka
skamenele drevo je velmi cenné
Ide o výsledok permineralizace stromov, ktoré proces premenil v kamene. Všetky organické minerály v strome boli premenené kremičitany , ako napr. Kremeň , ale bola mu ponechaná pôvodná drevená štruktúra.

Na rozdiel od ostatných fosílií, ktoré sú často len odtlačky, sa jedná o trojdimenzionálnu reprezentáciu pôvodného organického materiálu. Proces skamenenia prebieha pod zemou, kde je drevo pochované pod sedimentmi, Ktoré ho chránia nedostatkom kyslíka, ktorý by inak drevo rozložil. Minerálne vody prúdiace cez sedimenty uskladňujú v bunkách rastliny minerály a ako lignín a celulóza v rastline slabnú, vytvára sa na nej kameň.

Všeobecne drevu trvá sto rokov, než skamenie, čo sa musí stať pred jeho rozkladom. Lesy, ktoré sú známe výskytom skameneného dreva, sa nazývajú skamenené lesy. Dobrým príkladom jenárodný park Petrified Forest .
zdroj: http://www.topmineral.sk/http-/www-topmineral-sk/kategoria/brusene-mineraly/skamenele-drevo/
alebo google

Ikona diskutujiciho Katarinka 2022-04-24 23:05:38 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tie Petrified Forest by mali byt konare velkych kremicitych stromov (tazko povedat, ktora teoria je spravna).
Povedzme, ze bol ten konar pochovany pod sedimentmi. To, ten konar niekto pekne napilil na podobne diely, potom bol zahrabany pod zem a neskor samovolne vplyvom pocasia vyhrabany, alebo ich niekto rucne vyhrabal a pripadne poskladal k sebe? Pripadne, ze by zmizol kyslik z prostredia na povrchu zeme?

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek