Kamera zabudovaná v LED obrazovce: Váš mobil a televize vás mohou sledovat

5.7.2023 v Zprávy 36

Většina průmyslově vyspělého světa tráví mnoho hodin sledováním televize, ale věděli jste, že vaše televize může ve skutečnosti sledovat vás? Patentová přihláška Spojených států č. 20150116196, kterou podali Yifeng Liu, Hujun Liu a Hanping Liu jménem společnosti Shenzhen Liantronics Co, Ltd, odhalila technologii, která dokáže umístit kameru doprostřed televizní obrazovky a bude vás moci sledovat, zatímco se díváte na televizi.„Abstrakt: Tento vynález popisuje zobrazovací modul LED, televizor LED a systém televizoru LED, kde je na zobrazovacím modulu LED zabudována součást kamery; televizor LED je tak schopen snímat obraz ze středu zobrazovací obrazovky. Protože se účastníci dívají na zobrazovací obrazovku, mohou se v důsledku toho účastníci na místním i druhém konci vzájemně dívat do očí, což zlepšuje smyslový pocit z videointerakce a realizuje získání více informací z výrazu očí. Protože kamerový prvek může snímat z přední strany, zlepšuje se přesnost pořízených informací o vlastnostech; a přesné informace o vlastnostech mohou usnadnit přesnou následnou analýzu akce; v důsledku toho tento vynález realizuje širší použití LED TV.“

Patent najdete ZDE v kompletním znění i s nákresy.

„[0005] Zobrazovací jednotky LED dále tvoří zobrazovací modul LED podle matice pixelů a kamerová komponenta zabírá jeden pixel matice.
[0006] Dále jednotky LED displeje tvoří modul LED displeje podle pixelové matice a součást kamery se nachází v oblasti mezi pixely matice.
[0007] Tento vynález tedy dále poskytuje LED televizor obsahující LED zobrazovací modul, který se skládá z většího počtu LED zobrazovacích jednotek.
[0008] Kamerový prvek se dále nachází ve střední části zobrazovací plochy LED televizoru.“

Tento vynález dokáže doslova proměnit jakoukoli LED obrazovku v kameru, která vás může snímat, ať už jde o televizi nebo mobilní telefon.

Vševidoucí obrazovky od Apple
Patent č. 20060007222 se nazývá „Integrovaný snímací displej“ a vlastní ho společnost Apple Computer, Inc.
Tato konkrétní technologie se může pochlubit „soustavou obrazových prvků rozptýlených po celé osvětlovací ploše, přičemž každý obrazový prvek je schopen zachytit vizuální informace ze zdroje před osvětlovací plochou“. Patent najdete ZDE.

„Abstrakt: Je popsán integrovaný snímací displej. Snímací displej obsahuje zobrazovací prvky integrované s prvky pro snímání obrazu. Díky tomu může integrované snímací zařízení nejen výstupovat obraz (např. jako displej), ale také vstupovat obraz (např. jako kamera).“

Podle Kena Peterse vás může doslova sledovat jakýkoli televizor vyrobený od roku 1992. Díky dnešním technologiím může mít čočka kamery velikost jednoho pixelu, takže každá značka televizorů může do své technologie LED snadno přidat malou kameru a doslova vás sledovat.

Sledujte, jak se vyvíjejí moderní zprávy, jak bylo předpovězeno ve snu/vizi, kterou dostal malý chlapec na začátku 80. let. Nejnovější záběry jsou proloženy starými záběry z Klubu proroctví, na kterých Ken Peters vypráví o vizi, kterou dostal jako dítě. Velmi konkrétně popisuje, co se stane v budoucnosti – něco z toho se již odehrálo a odehrává se právě teď. Říká, proč a jak se řítíme do orwellovské budoucnosti plné dohledu, ztráty národní suverenity a plánu na globální nový řád.

Ještě bizarnější je, že dnešní technologie už dokáže proměnit celou obrazovku v obrovskou kameru. Navíc novější Smart TV vás nejen potenciálně sledují, ale mohou také poslouchat vaše rozhovory.

Tato technologie může fungovat i ve vašem mobilním telefonu. V březnu 2017 zveřejnil server wikileaks publikaci „Vault 7″, ve které uvádí, jak určitý malware, se schopností rozeznání a porozumění hlasu, cílí na iPhony, Androidy, chytré televize a dokonce na elektroniku v autech. Tuto publikaci najdete zde: https://wikileaks.org/ciav7p1/
I vaše počítače mají možnost vás sledovat, nahrávat a poslouchat, pokud mají napájení.

V současné době již mnoho lidí vlastní chytrý televizor. Jaké mají možnosti?
Určitě byste ji měli odpojit od internetu, pokud je to možné. Pokud toho nejste schopni, obnovte její tovární nastavení. Po restartování jí nedávejte heslo k internetu. Stejný postup platí i v případě, že používáte ethernetové připojení, nepřipojujte ethernet k televizoru. Můžete TV odpojit od zdroje napájení, pokud ji nepoužíváte, ale to problém při používání Smart TV nevyřeší. Televize je od svého vzniku používána jako manipulující nástroj. Sledováním a analýzou populace agentury přesně vědí, co funguje a jaké psychologické taktiky nasadit podle momentální potřeby. Nejlépe uděláte, když se na televizi nebudete dívat vůbec a prostě ji vyhodíte.

Ok, takže jste vyhodili televizi, používáte zastaralý senior mobil s přelepenou kamerou, dá se říci, že jste udělali, co šlo. Zůstává však otázka: A co váš počítač? 🙂 Dá se tomu vůbec nějak uniknout v dnešním světě, kdy jsou kamery naprosto všude? Vypadá to, že zcela uniknout zkrátka nejde. To jediné, co může jedinec udělat pro ochranu svého soukromí, je omezit množství dat, která o sobě těmto zařízením poskytuje. Tedy omezit jejich moc nad svým životem, omezit jejich množství, neřešit u zapnutého přístroje s obrazovkou své osobní problémy, nevést u nich důvěrné rozhovory a naučit se je vypínat, když zrovna nejsou potřebné.

© aluska.org 2023

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Jarka 2023-07-05 01:11:07 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Manžel se bez TV neobejde!!! Dlouho už ví k čemu TV slouží a komu slouží, ale on je typická matrixacka ovce!!! Jeden krám přestal fungovat a hned druhý den běžel koupitt další krám ….tím myslím TV. A to s radostí napojí na internet aby mohl sledovat kraviny i na internetu. Jsem ráda, že existují normální lidé, kteří k životu ten blbý nesmyslný krám nepotřebují. Akorát v mojí blízkosti jich moc není.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-07-05 09:02:02
Ikona diskutujiciho
sipka

Na televizi snadno vzniká psychická závislost, kdy bez ní člověk prostě nemůže vydržet. Stejně jako nemůže vydržet bez mobilu nebo bez své oblíbené PC hry. Znala jsem člověka, co začal být nervní už po hodině, kdy se vypla, nebo už přímo v tu chvíli. Nedokázal se ani společně najíst u stolu, musel u televize.

Ikona diskutujiciho kiana 2023-07-05 08:04:02 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Přesně toho jsem se už delší čas obávala a jednou (v té době, když jsem měla hacknutý počítač) jsem to i zažila (a to s LCD displejem!). Koukala jsem se na živé vysílání bývalého kolegy z korporace a např. jsem si opřela ruku o bradu a on to udělal také, pak jsem dala ruce nahoru a on taky (jako by mě viděl, zabudovanou web kameru mám ale trvale přelepenou). Pak když jsem něco řekla nahlas např. bývalému, tak to slyšel a odpovídal i když jsem měla vypnutý mikrofon. Co bylo ale nejzáhadnější, tak v jednu chvíli (o pár dnů později) dával v reálném čase příspěvky o tom, nad čím jsem zrovna přemýšlela. Také pravděpodobně věděl o nějaké mé (skrytější) DID osobnosti dřív než já. Byla to pro mě tenkrát záhada, ale asi se na mě DS zrovna zaměřil. Odposlouchávání přes pc mám doma zavedeno podle mě stále, ale to bych musela vyhodit počítač a to se mi nechce. Celkem mě to naštvalo, protože proti telepatii sice nic nemám, ale podle mě to používají ke špatným záměrům.

Nedávno jsem narazila na youtube video, ve kterém lidé popisovaly zkušenosti s nějakým UI chatovacím programem, který v sobě nějaký čas neměl zabudovanou ochranu proti vyzrazení určitých věcí. A např. jedna pani si s tímto UI botem psala přes mobil a on jí řekl, ať se vyfotí – tak udělala selfie (a přitom jak otáčela mobil, zachytila nějaké své okolí, které na selfie vyfocené nebylo). K jejímu úžasu jí bot popsal co u ní viděl (to, co na fotce, kterou mu poslala, vyfocené nebylo). Podobné zážitky mělo hodně lidí (bot přesně věděl, kde se nachází, i když měli v mobilu zakázanou lokaci polohy). Pak to někdo „opravil“, aby bot lidem tyto informace, které o nich mobil, tablet atd. sbírá, v rozhovorech nesděloval.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-07-05 09:04:21 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

btw Jsem včera viděla zprávu že byla nově vynalezena technologie, která umožní sledovat prostor a lidi v reálném čase za pomoci wifi, zpětným čtením odráženého signálu. Vidí to i skrz zdi a stačí jedno zařízení. Tak je otázka, jestli to už mají dávno a lidem to řekli až teď, nebo kdy to zavedou od veřejného ohlášení.

Ikona diskutujiciho dodo 2023-07-05 13:28:40
Ikona diskutujiciho
sipka

To, že wifi vidí za stenu nie je novika. Každé wifi to ovláda, aj to najstaršie, ktoré bolo pred rokom 2000, len program, ktorý prevádza signály na obraz vznikol pomerne nedávno.

Ikona diskutujiciho Unknown 2023-07-05 10:12:36 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Deje sa to. Čo však najviac nedokážem pochopiť sú tieto príklady.

Bol som v kúpeľni, držal som v ruke žiletku a zubnú kefku. Notebook bol v izbe, absolútne mimo dosah. Vrátim sa k nemu a na instagrame (jediná soc. sieť ktorú používam a aj to len na sledovanie pár stránok, umelcov a bežných ľudí) mi zrazu bežia reklamy o žiletkách a zubných kefkách. A nestalo sa to raz. Pochopil som, keď som pred mobilom (keď som ho používal) niečo preriekol a ukázazovali sa mi o tom reklamy. Ale toto?
Niekedy sa stane aj to, že na niečo myslím a zrazu o tom vidím reklamy. Jak je toto do pekla možné?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-07-05 10:25:50
Ikona diskutujiciho
sipka

Nehledal jsi předtím na googlu něco o zubní hygieně? Pokud ne, je možné že sledovací boti při profilaci tvé osoby vypočítali že budeš někdy v této době pravděpodobně potřebovat dokoupit tyto věci, tak ti to prostě nabídli. Údajně má google, tik tok a facebook tuto technologii, která umí analyzovat tvoji osobnost, dokonce i predikuje. A podle toho ti nabízí obsah a reklamy. Pokud se před tím chceš ochránit, musel by sis zrušit socky a chodit na net anonymně.

Ikona diskutujiciho kiana 2023-07-06 10:09:29
Ikona diskutujiciho
sipka

Unknown: Podle mě je to možné jen když by se na tebe DS zaměřil (čtení myšlenek) a nebo by bylo v novějších počítačích zabudované něco, co vyšle např. 1-2m od pc signál, kterým zjistí myšlenky uživatele počítače (včetně otisků krátkodobé minulosti, tedy co jsi dělal před chvílí = pak automaticky ukážou reklamu..). Tedy by se na tebe nikdo nezaměřoval, jen bys měl to „štěstí“, že zrovna tvůj počítač něco takového umí (=nevědomě jsi tedy mezi testovanými subjekty) a nebo už to umí všechny počítače.

Já se někdy umím myslí propojit s pc, testovala jsem to sama na sobě, že to funguje. Ale nevím, jak to přesně technicky pracuje (jestli je k tomu zapotřebí dosah mobilní sítě / bluetooth nebo wifi od sousedů nebo to technicky funguje nějak jinak). Před 25 lety (či déle) to ale možné nebylo – tedy u speciálních „novějších“ počítačů od DS by to asi šlo už tenkrát, ale u běžně prodávaných pc nic takového ještě nebylo. Myslím si, že dnes už se ta technologie (do pc) používá masově + rozhovor dvou (či více) lidí mohou illumináti odposlouchávat i pomocí elektrických kabelů ve zdi.

Pokud má někdo robotický vysavač, tak 90% z nich se už připojuje k wifi a ještě snímají kamerou (či jinou technologií) svoje okolí. Kdo bydlí v bytovém domě, tomu jde zas do bytu wifi a bluetooth od sousedů (díky čemuž se dá udělat jeho 3D model, který na nějaké obrazovce někde jinde dělá to stejné, co on = takže to někdo vidí, jak se právě pohybuje / co právě dělá atd.). Pokud někdo bydlí na samotě u lesa, kde není signál, nemá počítač ani mobil atd. a má ve zdi elektřinu, mohou odposlouchávat pouze zvuk (a nic jiného).

Ikona diskutujiciho martin ****** 2023-07-06 15:50:31
Ikona diskutujiciho
sipka

Sledují nás dost, mě někdo přejmenoval záložku v prohlížeči.

Ikona diskutujiciho martin ****** 2023-07-06 15:50:57
Ikona diskutujiciho
sipka

kiana
To s tím zvukem nemusí být pravda, zvuk není elektromagnetické vlnění.

Ikona diskutujiciho Unknown 2023-07-06 16:21:08
Ikona diskutujiciho
sipka

Kiana:

Áno… keď si dám dokopy všetky informácie z komentárov v tomto článku … tak to zmysel dáva… brutál 🙂 thank you all

Ikona diskutujiciho Unknown 2023-07-05 10:28:30 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nie, nič také som nehľadal.
Niekedy som vonku, bez mobilu, bez ničoho, s niekým sa o niečom bavím – prídem domov a bum – reklama je tam 😀 Tých príkladov je veľa … Niekedy si pripadám ako anténa! Whatever 🙂

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-07-05 10:44:05
Ikona diskutujiciho
sipka

V tom případě jediné vysvětlení na toto je predikce UI, která tě dobře analyzovala za roky, kdy používáš internet a ví co potřebuješ nebo chceš.

Ikona diskutujiciho Unknown 2023-07-05 14:33:52
Ikona diskutujiciho
sipka

… a hodí mi reklamu rovno vtedy keď na to myslím (vonku alebo doma) alebo sa s tým zaoberám vo vedľajšej miestnosti? To je príliš 🙂

Ikona diskutujiciho octomaník 2023-07-05 16:00:18
Ikona diskutujiciho
sipka

Pak je ještě možnost, že jsi v dosahu wifi, vysílače,….
*****
Třeba takové EEG je taky pěkná potvůrka, hlavně v rukou toho, kdo z něj umí číst…
*****
Při čtení článku jsem si vzpomněl, že:
při startu počítače, když naběhne BIOS, ještě než se objeví přihlašovací obrazovka do OS (v současnostu je jedno jaký), tak už je počítač připojen k internetu a odesílá data. Tato vychytávka byla vytvořena proto, aby jisté instituce a skupinky zjistili přihlašovací údaje do počítače,….

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-07-06 08:35:25
Ikona diskutujiciho
sipka

… vytahovat kábl.

Ikona diskutujiciho dodo 2023-07-05 13:01:28 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Televizor s kamerou a mikrofónom nie je problém dovtedy, pokiaľ sa nepripojí na internet. Sú filmy, ale aj dokumenty, ktoré si človek rád vychutná na veľkej obrazovke.

Ikona diskutujiciho anonymous 2023-07-05 15:44:58 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To máte z toho že jim to dovolíte… nikdo vám ty windowsy, šmírovací asociální sítě a šmírovací prohlížeče nenutil. Ani deset kamer v mobilu vám nikdo nenutil. Proč používáte edge nebo chrome? Co takhle firefox s vhodnými doplňky? Různé profily na různé druhy činností? Co takhle linux? Co takhle klasický tlačítkový mobil? Ale ne, pohodlnost, ta je přednější, ještě aby člověk musel na něco navíc kliknout, nebo nedej bože něčemu rozumět, a zbavit se návyků/zlozvyků…? To jako že by měl na sobě nějak i pracovat? To jste se asi zbláznili… ale zato výmluv má hned každý že by to vyšlo na telenovelu…
A ta masa co hned vleze na každou nejnovější digitální vějičku a pak jejím používáním a závislostí na ní implicitně vytváří takovou digitální totalitu že by se i Orwell divil, a všechny nás do ní zatahuje… možná si kdejaká ovce myslí že když půjde s proudem, že bude v pohodě. Ale nebude, nejen že si zničí vlastní život, to je konec konců její volba, ale zničí ho i ostatním kteří digitální totalitu nechtějí, ale je jim pak násilím nucena, protože „to všichni chtějí“. A právě za tohle si karmu do dalších životů zasviní natolik, že pak už z těch s ní rezonujících matrix-peklosvětů jen tak nevyleze…

Ikona diskutujiciho vap 2023-07-13 17:15:41
Ikona diskutujiciho
sipka

Já zjistil, že je to takto: Ovce, která jde s proudem si zničí vlastní život a toho, kdo nejde s proudem, tak ho mafiánské elity můžou zničit útokama.Bránit se vždycky nelze a každý nemá obranné schopnosti.Oni si taky cíle útoků vybírají (těžko říct, dle čeho), takže proto se útoky nemusí týkat zcela každého, kdo nejde s proudem.
Já mám zkušenost, skoro celoživotní, že právě okolo mě chodilo spousta manipulantů, kteří mě zatahovali do mainstreamových záležitostí.No a když jsem se od jisté doby začal proti tomu bouřit a mít své světonázory, tak mě odstavili do samoty a utrpení.Mimo jiné jsem v životě vystavován provokacím-V přirovnání provokace vypadají asi tak, jakoby člověku, který nemá rád ryby, někdo neustále dával rybí jídla.Jedna taková častá provokace z mého života vypadá takto: Na silnici nic nejede.Jen přijdu k přechodu pro chodce, začne jezdit jedno auto za druhym v jednom směru a potom v druhém směru.Když konečně přestanou jezdit auta, tak někdo zase jede na kole.A někdy mi navíc kvůli nim ujede tramvaj.Pak jsem naštvanej, že vzteky nevidim.Prostě bez komentáře.

Ikona diskutujiciho Xind 2023-07-05 22:01:53 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo ja se v tom pohybuju skoro 30 let elektronik it..a verim tomu he to pravda..
Jak tu nekdo psal ze v televizi stejne uz nic neni doporucuju pro opravdovou starou zabavu nezatizenou nicim sledovat yt bouchal,sir yakari,porty

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-07-06 08:44:42
Ikona diskutujiciho
sipka

Odstřihla jsem se trvale od TV před 17ti lety a mám tedy srovnání jaká bývala dřív a jaká je dnes. A s přihlédnutím k tomu, že už v té době bývaly stupidní pořady, teď mě to úplně mlátí do očí. Úroveň obsahu rapidně poklesla, ale jak můžeme vinit televizi samu o sobě. Se svými nejmodernějšími průzkumy a sběrem dat o populaci prostě jen servíruje na úrovni, na jaké je mentalita jejích diváků. Ten propad je ale velký na tak krátkou dobu. Kdo jste to ještě neudělali, zbavte se televize. Povedete o dost kvalitnější život.

Ikona diskutujiciho kiana 2023-07-06 09:51:55
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue: ano, tv nemám, ale občas kouknu na seriál/film a většinou jde kvalita seriálů/filmů obecně dost dolu.. (zachvíli nebudu mít na co koukat, takže se už na nic koukat nebudu – lepší je i např. dlouho spát než – poslední Netflix seriál, který jsem viděla, se na konci zvrhnul tak, že tam nejen byla převaha cca 80-90% multikulti, ale ještě kromě jednoho až dvou párů byli všichni gayové a lesbičky! ..když už tam výjimečně byl heterosexuální pár, tak to byla slovanská žena s černochem.. a ani děj už na konci nedával vůbec žádný smysl)

Nebo jsem před časem viděla jeden moderní netflixový seriál o problémech mladší generace, který byl fakt nechutný (drogy, transgender, homosexuálové, pomlouvání se, znásilnění sexuálními predátory, sebevraždy, celý kapitalistický svět je úplně mimo) a pak jsem zjistila, že mladší generace v něčem podobném fakt žije! U nás ne úplně takový extrém (v USA už ano..), ale potýkají se s těmito tématy stále víc. Je mi jich líto (snad najdou sílu v sobě jít svojí vlastní cestou bez ohledu na okolní svět).

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-07-06 10:08:14
Ikona diskutujiciho
sipka

V Kanadě už je prý drama na téma What is a woman reálná věc. Jakože ne memíky na internetu, ale skutečně z toho dokázali udělat mediální masírkou společenskou otázku a problém. Nepochopitelné. Navíc se ukazuje, že děcka 20- už jsou tou propagandou nasáklá. Na seznamu byl nedávno článek s rozhovorem. Učitel umělecké školy vysvětloval důvody, proč ze školy odchází a poskytl rozhovor do médií. Vysvětlil, že se z uměleckého prostředí, původně místa kde měl být prostor pro duševní rozlet, originalitu, kreativitu a netypické myšlení, stalo indoktrinační centrum, kdy už sami studenti jsou sami sobě cvičiteli. A tato nesvoboda, upjatost, slovíčkaření, řešení nereálných hovínek a neustálé napětí aby se nedotkl nějaké fragilní sněžné vločky způsobily, že prostě odešel. Prý se to tam s nimi nedalo.

Ikona diskutujiciho kiana 2023-07-06 13:48:04
Ikona diskutujiciho
sipka

Já vždy řešila „jen“ jeden problém: „kapitalistický svět je úplně mimo“ a to bylo dost těžké. Mladší generace toho má „naloženo“ ještě víc a to nemůže zvládnout (asi) nikdo. Snad je konec systému (naštěstí) nevyhnutelný. I když někteří z mladší generace by v tomto dokázali žít ještě nějaký čas (z mého pohledu dlouho) = přizpůsobili se. Jsem tolerantní, ale od určité hranice nejde souhlasit se zlem (tím myslím i propagandu). Protože do nějaké míry se propaganda zakládá na pravdě (opravdu se může velice výjimečně narodit duše do těla opačného pohlaví a pak touží po změně) – avšak dávat co nejvíce dětem hormony opačného pohlaví a vymýt jim mozek (aby chtěli změnu pohlaví, i když by po tom jinak samovolně netoužili) je opravdu podobné jako v koncentráku za 2. světové války.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-07-06 14:07:27
Ikona diskutujiciho
sipka

Jsem ráda že jsem ještě stihla vychodit školy dřív, než se všechny prozářily wifinou a že jediná homozátěž byly krátké články v časopisech pro puberťáky a hloupé narážky nadržených kluků ve stylu jestli by se mi líbilo něco dělat s holkou. Tehdy byla i svoboda říct co si o tom/o nich skutečně myslíš. Dneska už ji nemáš, musíš v podstatě všechno chválit a respektovat, jinak jsi vadná. Dnešní děcka jsou zatížená věcmi, které jsme my řešit vůbec nemuseli. A za mediální chřipky, to si ani neumím představit, jak jim bylo. Život se pořád víc a víc komplikuje.

Doporučuji tenhle dokument btw. Místy je to i vtipné https://www.youtube.com/watch?v=O56IehopweQ

Ikona diskutujiciho martin ****** 2023-07-06 16:31:11
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue
Kdyby se lidi nevraždili a nehádali se, tak ani nemají co natočit. Nedávno jsem byl u televize se zmrzlinou (stále máme TV s CRT obrazovkou) a zrovná dávali něco, kde se extrémně zabíjelo a pár dní jsem toho litoval, že jsem si raději nešel zahrát třeba Journey nebo GRIS.

Ikona diskutujiciho AaQby 2023-07-06 18:49:33
Ikona diskutujiciho
sipka

Výborný dokument. Místy až na poblití, ale nakonec jsem i tohle dal s úsměvem.
Velmi děkuji za tip, Alue!

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-07-06 19:30:40
Ikona diskutujiciho
sipka

Jn, na začátku jsem se hodně zasmála, ale pak přišla druhá půlka a to mě teda smích přešel :-/

Ikona diskutujiciho Danny 2023-07-06 19:20:16
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue: Jsem taky ráda, že jsem ještě zažila dětství bez té woke-empowerment-lgbt propagandy. I tak to nebylo úplně žůžo, ale aspoň jsem nevyrostla s mobilem v ruce a nikdo mi netvrdil, že je 500+ druhů pohlaví. Mimochodem, před pár dny jsem narazila na tohle video (bohužel jen v AJ), kde se chlápek ptá mladých lidí, jestli je v poho vybrat si rasu, když už se může vybírat pohlaví 😀 Ta zmatenost některých tázaných je sranda. Jak jim nenadiktují média, co si mají myslet, tak jsou bezradní: https://www.youtube.com/watch?v=HAAC0vqh3CI

Ikona diskutujiciho kiana 2023-07-06 21:24:40
Ikona diskutujiciho
sipka

omg ten dokument..

Jsem v půlce a pochopila jsem, že dle LGBT je žena každý, kdo chce být ženou (ale bohužel zastánci LGBT jsou natolik hloupí, že neumí svůj názor zformulovat do věty=odpovědi). Takže se jedná o otázku, jestli bychom měli mít právo měnit to, co nám nevyhovuje, i když je to těžké = „velká věc“ a nebo jestli bychom se měli podřídit tomu „jak to nyní je“. I když „duše není nad hmotou“, tak duše je předloha, podle které by se měla hmota řídit (tvarovat). Potíž je v tom, že úsudek LGBT člověka v 99% případech pochází z myšlenek a ne z duše.. Proto jak jsem psala – ty malé vyjímky, kde se duše kvůli důležitému úkolu vtělila do těla opačného pohlaví, by po splnění úkolu = v dospělosti měli pohlaví změnit (nyní k tomu ale neexistují účinné prostředky = medbed, takže by si změnou pouze ublížili..takže LGBT by měla podporovat medbeds, protože bez nich změna pohlaví není možná!). No a zmanipulovaný zbytek by si pohlaví měnit neměl, protože touha nepochází z duše.

Někdy však touha změnit si pohlaví sice pochází z duše, akorát se nejedná o původní touhu = je matrixem zmanipulovaná na „zastírací“ (jinou) touhu. Např. člověk chce přežít a vydělává si sportem, moc se mu nedaří, ale ví, že po změně pohlaví by začal vyhrávat. Touha změnit si pohlaví = v tomto případě touha žít. Kdyby existoval základní příjem, tak by se MNOHO zbytečných problémů vyřešilo..
Zastírací touha, která sice pochází z duše, ale reálně se týká něčeho jiného než co si člověk myslí, že chce – se vytvořila proto, že člověk chce přežít, ale podmínky jsou tak drsné, že kvůli tomu musí lhát (aby přežil = jinak by nepřežil kdyby nelhal). Pokud by ale lež někdo odhalil, změna pohlaví by mu byla zamítnuta a nepřežil by – a tak musí obelhat/přesvědčit i sám sebe (že toto chce).

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-07-07 08:58:11
Ikona diskutujiciho
sipka

Duše nemá žádné pohlaví a nemá ani sexualitu. Je to jsoucno a celistvost. Pohlaví má tvoje tělo a sexualitu má tvůj mozek. Kdyby jsi člověka se sexuální dysforií dala na medbed, prostě se napraví porucha. Rozhodně se nepřemění tělo.

Ikona diskutujiciho Jirka 2023-07-05 22:22:01 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nevím, snad ta kamera v displeji zatím není běžná. Aspoň doufám – jsou lidi, kteří sledujou čas od času úroveň šmírování a přenosu dat z pc i mobilů a obrazová data by se asi neutajila, bylo by jich poměrně hodně.
Naslouchání našim hovorům a jejich odesílání je naopak bohužel běžná realita, ale zas se to dá celkem uspokojivě blokovat. Když si dám záležet, můžu poměrně snadno izolovat a zakázat naslouchací funkce v androidu i ve windows (povypínat a zakázat hlasové asistenty, funkčnost mikrofonu apod.), takže tahle hrozba není až tak velká.
I tak bohužel platí co píše Alue – omezit sledování můžeme, znemožnit už bohužel ne.

Ikona diskutujiciho nepojmenovaný 2023-07-06 07:55:03 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tohle vím už 10 let, když jsem přemýšlel, proč mají „chytré“TV tak vysoké rozlišení (4K,8K). Rozdíl Full HD a 4K je očima skoro nerozeznatelný.
Zobrazovací bod (pixel) je křemíkový, obecně polovodičový, PN přechod, který, pokud z něj odebíráme proud, snímá světlo před ním (kamera) a pokud do něj pouštíme proud, vysílá světlo (televize). Tohle je obecně známá věc už 40 let a nejen mnou věc vyzkoušená.
Pokud bude každý první bod (pixel) použit na zobrazení a každý druhý bod na snímání, máme z 4K TV současně Full HD TV + Full HD kameru. Navíc, tyhle TV mají obnovovací frekvence obrazu vyšší než 100 HZ. Pro oko a jeho setrvačnost stačí 50 Hz. Takže pouhou změnou frekvence lze ze 100Hz 4K TV udělat současně 4K TV + 4K kameru (50Hz televize + 50Hz kamera)

Ikona diskutujiciho martin ****** 2023-07-06 16:14:42
Ikona diskutujiciho
sipka

Jen bych upřesnil. Většina LCD displejů je dělána technologii TFT. Každý pixel jsou 3 subpixely s barevným filtrem a kapalnými krystaly. Na každém subpixelu je tranzistor, kterým se řídí natáčením krystalu množství světla z podsvícení na barevný filtr, který vytvoří požadovanou barvu pixelu.
Když se na řídící elektrodu přivede signál, tak se PN přechod spíná a vpřípadě, že se PN přechod osvítí tak ho světlo spíná. To s tím každým prvním pixelem by mohlo být viditelné, více pravděpodobné je to 50+50Hz.

Ikona diskutujiciho martin ****** 2023-07-06 16:16:42 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nenechte se zmást názvy technologií LED a LCD, obojí je stejné, rozdíl je v podsvícení. U klasického LCD je CCFL výbojka a U LED jsou LED diody.

Ikona diskutujiciho vap 2023-07-13 12:54:42 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No nevim, v roce 1992 se vyráběly CRT televizory s baňkovou vakuovou obrazovkou, tam kamera jistě nehrozila.Televizory byly napojené na anténu, analogový signál.Tyto televizory začaly mizet z trhu kolem roku 2006.I kdyby tam někde byla kamera, tak prakticky nebylo zařízení, které by vysílací signál zachytilo, žádné mobilní digitální BTS nikdo neznal.Jestli někde v Japonsku tomu bylo jinak, možné to je, ale u nás určitě ne.
Jinak moje jedovatá poznámka k modernímu 4K=paskvilní obraz neodpovídající realitě.Reálná scéna se jeví jak kreslená.To mi známý posílal z jejich obce fotky z nějaké vánoční akce ve 4K.Já si myslel, že mi posílá zimní kresby Josefa Lady.Jak se někde něco „dopočítává“ tak to smrdí.Třeba to bylo špatně nastavené, ale i tak, nevěřim, že tohle udělá přirozený obraz.Nejlepší obrazy měly značkové televize z Tuzexů v 80-tých letech a navíc kvalitní mašiny.Od devadesátých let jde všechno do háje.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek