Kdo jsou Mileniálové a co umí

27.10.2018 v Zprávy 1

Hezká přednáška pro váš lepší den a inspiraci

Je vám okolo 25ti let a štvou vás stereotypy, které panují o této generaci? O tom že nejsme schopní snést kritiku, máme přebujelé sebevědomí, máme pocit že jsme střed vesmíru a pak jsme zklamaní realitou tohoto světa a máme z toho deprese? Chceme od života všechno, ale nejsme ochotní tolik pracovat, chceme pohodlný život a zábavu, máme pokroucenou představu o sobě i o světě, že jsme závislí na sociálních sítích a na svém digitálním idealizovaném obrazu?

Možná tyto stereotypy na někoho sedí, na někoho ne. Zde je zajímavá přednáška, která vysvětluje generaci mileniálů v úplně jiném světle. Opravdu je ta generace tak blbá a neschopná, jak nám média ráda předkládají, nebo je všechno úplně jinak?

Možná jsou mileniálové spíše kreativní průkopníci v přelomovém období, kteří mají sílu změnit tento svět do úplně jiné podoby. Přednáška se dotýká také specifické generace dětí narozených od roku 2000, které dnes chodí na základní školy, nebo je jim ,,náct“.

Kdo jsou mileniálové a co umí | Yemi Akinyemi Dele

https://www.youtube.com/watch?v=_Ein6t-KF5s


Jako producent a choreograf světového formátu se Yemi neobejde bez spolehlivého, dynamického týmu. Mnohým z jeho spolupracovníků je pod třicet a na jednu stranu to vypadá, že to s nikým není těžší. Na druhou stranu jde o první generaci lidí, od kterých se mohou učit i jejich rodiče. Kdo jsou ti, kterým se začalo přezdívat „millenials“?

Syn české matky a nigerijského otce se v 16 letech osamostatnil a přestěhoval do Prahy, aby si splnil svůj sen a mohl tančit. Už v 18 odletěl na vlastní pěst studovat tanec do LA a po svém návratu do Prahy založil taneční skupinu JAD Dance Company, se kterou obletěl svět. Během své kariéry se z libereckého tanečníka vypracoval v choreografa, režiséra a producenta a na svém kontě má řadu ocenění jako cenu MTV za nejlepší videoklip, cenu za nejúspěšnější evropskou konferenci a MF Dnes ho v roce 2010 zařadila na seznam nejúspěšnějších Čechů.

Dnes patří k nejvyhledávanějším kreativním tvůrcům shows na světě, i díky jeho několikaletému působení v týmu americké superstar Kanye Westa, se kterým spolupracoval na desítkách koncertů a tour.

Yemi Akinyemi Dele

,,Z libereckého sídliště, kde vyrůstal se stigmatem jiné barvy pleti, neúplné rodiny, domácího násilí, špatného prospěchu a později i odlišné sexuální orientace, ušel Yemi dlouhou cestu: poté, co prorazil ve světovém showbyznysu jako tanečník a choreograf, vybudoval firmu zaměstnávající desítky lidí, s ročním obratem přes sedmdesát miliónů korun a klienty od Los Angeles přes Sydney po Singapur.“ (zajímavý rozhovor s Yemim najdete zde)

Komentáře

Ikona diskutujiciho :) 2018-10-27 21:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

???naprosto bozi souhlasiim ?

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek