Když jako duše splynu s jednotou, ztratím tak sebe samu?

17.1.2014 v Poradna 11

Dotaz:

Dobrý den Alue!

Chtěla jsem se vás zeptat..pokud MY, jako duše, nebo-li rozdělená jednota boha, vzestupujeme a žijeme i mnoho životů a byla nám dána ta možnost BÝT. Žít, sbírat, jako duše zkušenosti a vzestupovat.

Napadá mě otázka..když nikdy nemohu přestat existovat, přestanu existovat v tom směru, že splynu zase v boha? Protože mé vyšší já, něco nade mnou mi neustále našeptává:

“Ale ty přece nemůžeš splynout zpátky a přestat být sám za sebe, vždyť ty jsi on, vše je on, tak proč by ti ta možnost měla být brána, když ti jednou byla dána.“

Možná mi to jako většinou našeptávají andělé, ale ráda bych se na toho zeptala někoho, kdo by sám odpověděl, jestli mi posílají správnou odpověď vzhledem k tomu že ano, opravdu jsme vše a proč tedy splynout a přestat být..

Proč bychom neměli již sbírat dál zkušenosti když jsme všichni jen hrající si děti, které jsou věčné.

Každopádně, tvůj názor, odpověď mne velmi zajímá.

Děkuji mnohokrát, Eliška.


Odpověď:

Ahoj,
Myslím, že otázka není úplně ideálně formulovaná, zkus to pojmout z jiného úhlu pohledu, tam už ti to bude dávat smysl víc:
Ty nejsi oddělená a nikdy jsi nebyla. Jsi buňkou v obrovském organismu, jsi uvnitř celku. To že se cítíš být ,,jedinečná buňka sama za sebe“, je tím, že jsi právě v tom STAVU MYSLI, kdy to považuješ jako pravdu.

Když umřeš a třeba se rozhodneš znova do hmoty nevstoupit, nacházíš se v JINÉM STAVU MYSLI, kdy už si uvědomuješ, že jsi buňka v celku. – Někdo tomu říká ,,splynutí s jednotou (nebo bohem)“, ale není to úplně přesný pojem, protože sebe samu neztratíš. Jen pochopíš, jak to doopravdy je. Uvidíš celou pravdu. A pravda je jednota.
To, že nejsi oddělená a nikdy jsi nebyla, jen sis to za doby svého fyzického života o sobě myslela, protože to tak vypadalo. Iluze tohoto světa se nám takovou představu snaží namluvit.
Protože když té představě uvěříš, tak už se s tebou dá manipulovat a už můžeš vnímat rozpolcení vnitřní nebo vnější a můžeš dělat i ,,špatné“ věci. Když jsi ale v absolutní jednotě, tak to není možné. – Vše je jedním a už se s tebou nedá houpat. – Ale neříkám že to je ,,špatně“, protože ty sis sem přišla zakusit pocit oddělenosti a to je právě ona zkušenost, jeden z důvodů, proč vůbec jsi tady.

Takže ten pocit ,,oddělení“ je tvoje zkušenost. Jdeš si to sem zkusit, abys viděla jaké to je a že je z toho hromada neštěstí, válek a konfliktů. Pak se vrátíš domů a uděláš ,,wow, tohle je skutečné, tady je jednota a láska, to na zemi byla jen iluze.“ – Poznáš jak to je doopravdy, a tím rosteš. Takto Vesmír poznává sám sebe prostřednictvím nás malinkých střípečků.

Takže když se zrovnu přirovnáš k buňce uvnitř těla, tak věř tomu, že tvoje místo a tvoje bytí je pořád o tom samém a to jestli zrovna je část tvého bytí uvnitř fyzického těla nebo není, na to nemá vliv.
Ty jsi jen část tvé duše, která sestoupila do hmoty, zbytek tebe je pořád v jednotě ( Ten tě vede a také ,,vyživuje“. Nejsi živá jenom z vody a jídla, ale také musíš mít své napojení nahoru, které ti dává energii a které ti radí co dělat. ).
A ten malý střípek tebe se teď ptá, jestli ztratí sám sebe, když se opět sjednotí? – Neztratí.

Budeš cítit obrovskou lásku, mír a jednotu, ale budeš stále sama sebou.

s pozdravem
Alue

linka

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Poradna: Životní směr“ pro další otázky a odpovědi

Máte otázku, se kterou vám mohu pomoci? Ptejte se do ►mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2014-01-17 06:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nádhera 🙂 Alue, ty dokážeš odpověď podat tím správným způsobem 🙂

Ikona diskutujiciho VeronikaK 2014-01-17 06:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A proč to všechno takhle je a existuje ? Jaký je důvod ?

Ikona diskutujiciho Luz 2014-01-17 10:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krásně napsaná odpověď!

Ikona diskutujiciho B. 2014-01-17 10:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc hezky zformulovaná odpověď 🙂

Ikona diskutujiciho Petra 2014-01-17 16:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Doporucuji knihu Urantia, kde je vse vysvetleno. Je dostupna zdarma online, ale bohuzel jen v anglictine. Je to dost dlouha a slozita cetba, ale stoji to za to!!! Uz jsem skoro u konce, ufff :-)

Ikona diskutujiciho Jirka 2014-01-17 19:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Ten zákon by mohl být k ničemu, kdyby se žádná matka k tomu neodhodlala, a ta co se odhodlá, není úplně normální, jinak co k tomu říct víc, je to pěkný svinstvo jen nad tím přemýšlet.

Ikona diskutujiciho Jirka 2014-01-17 19:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: To je právě asi zřejmě jedna z otázek na kterou nesmíme znát odpoveď, taky by mě to ale zajímalo… proč?? Proč radši nebýt kámen u cesty že.

Ikona diskutujiciho Míša 2014-01-17 20:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: Všech 2200 stran? Jak dlouho Ti to trvalo? Já bych to nedočetla, i kdybych anglicky uměla O.o

Ikona diskutujiciho Lívaneček 2014-01-17 21:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: Spousta věcí prostě nemá důvod, to je na nich krásné :))

Ikona diskutujiciho Petra 2014-01-18 22:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]:S prestavkama 2 roky ;-)Je tam spousta veci, kterym doted nerozumim. Ale protoze jsem soubezne cetla clanky od Alue, ktera mluvi o stejnych nebo podobnych tematech, bylo to srozumitelnejsi. Skoda, ze to neni v cestine.

Ikona diskutujiciho Míša 2014-01-19 13:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: O.o Tak snad třeba někdy, máš můj obdiv!

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek