Když silná žena řekne sbohem, už se nikdy nevrátí

7.9.2022 v Žena 3

Všichni jsme se s ní už někdy setkali. Se ženou, která stojí vzpřímeně a je silná tváří v tvář i těm největším životním výzvám. Je odvážná, sebevědomá a schopná velkých věcí. Pokud máte to velké štěstí, že jste si zasloužili její lásku, považujte se za požehnaného jedince, ale pokud ji dotlačíte až k rozloučení, vězte, že pak jste ji navždy ztratili.Na rozdíl od ostatních, se silná žena nesnaží jen získat vaši pozornost. Nehraje si na nic a nikdy nevyhrožuje planě. K tomuto rozhodnutí nedospěla urychleně, ani nereaguje příliš emocionálně. Ve chvíli, kdy říká, že odchází, už to má pečlivě promyšlené a učinila pevné rozhodnutí založené na tom, co je pro ni a její další život nejlepší.

Nedělá to proto, aby vám ublížila. Neztrácí čas ukazováním prstem, nebo svalováním viny. Uznává, že na tango jsou potřeba dva, a nebojí se přiznat, že i ona má podíl na tom, že věci nefungují. Uznává, že i ona má slabiny a dělá chyby, koneckonců nikdo není dokonalý. Přebírá odpovědnost za svá špatná rozhodnutí na společné cestě. Nemůže se sice vrátit zpět a změnit chyby ze své minulosti, ale může udělat vše pro to, aby se ze svých chyb poučila a v budoucnu se jich vyvarovala.

I když si uvědomuje, že toto rozhodnutí nebude snadné, nepochybuje o své schopnosti zvládnout toto těžké období. Je to člověk, který přežil. Může jí pukat srdce, může ronit slzy. Přijímá tuto bolest a jde dál s vědomím, že nejlepší chvíle v životě přicházejí po našich nejtěžších zkouškách. Až se prach usadí, ví, že vstane silnější než předtím.

V následujících dnech nebude ztrácet čas starostmi o to, co si myslí ostatní. Místo toho využije tento čas k tomu, aby se zaměřila sama na sebe. Tohle je její chvíle, aby posbírala kousky svého života, určila kam chce směřovat, a začala ho znovu skládat dohromady. V její budoucnosti ji čeká něco velkého. Bude úspěšná.

Tohle pro ni není konec, je to jen začátek další kapitoly jejího života. V následujících týdnech, měsících a letech se postaví na vlastní nohy. Bude se mít ráda víc, než jste ji kdy mohli mít rádi vy. Jednoho dne potká někoho, kdo si jí bude vážit, ocení ji a uzná ji za neuvěřitelnou, nezávislou ženu, jakou je. Nespokojí se s ničím menším.

Až konečně poznáte, jak úžasná je, bude už pozdě. Nesnažte se ji přesvědčit, aby se vrátila. Neproste ji o pozornost. Nečekejte, až si znovu vybudujete svůj život v naději, že si to pak rozmyslí. To se nestane. Toto je vaše nová realita a vy ji musíte přijmout… Měl jsi svou šanci a prohrál jsi. Ztratil jsi ji.

© aluska.org 2022

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Pavlina 2022-09-07 10:04:31 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško,
Mockrát děkuji za článek,který mne vystihuje úplně do detailu.Přesně takhle to mam nastavené a řídím se svým rozumem i svou intuici především.Jsem silná a vše co se odehrává v mém živote mne posiluje.
Za svym rozhodnutím si vždy stojím a vím,ze cesta zpátky mnohdy není.
Děkuji ještě jednou, je moc pěkné si 7.záři přečíst jaka jsi ,jsem na sebe velice pyšná a velice hrdá. Jsem velká šikovná holka🙏🍀

Ikona diskutujiciho kiana 2022-09-09 16:04:09 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

děkuji za tento článek, snad to dvěma klukům bydlícím v tomto městě dojde, že když mi došla trpělivost tak už teď nemám zájem (kdysi měl každý z nich šanci, takže jí měl využít a nepokazit to, protože moje nároky nebyly moc vysoké, takže k pokažení se museli vyloženě celkem dost ve zlém „snažit“)

Ikona diskutujiciho Samuel 2022-09-23 19:31:23 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To stejné do puntíku platí zrcadlově i o muži dámy. Přesně tak, jak píšeš – na tango jsou potřeba dva. A když to vyjde, je to fakt tanec.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek