Kelly Brogan: ,,Proč chci, aby mé pacientky přestaly s hormonální antikoncepcí“

12.2.2014 v Žena 71

Velice zajímavé video, které stručně a střízlivě shrnuje možná zdravotní rizika při užívání antikoncepce a její dopad na psychiku žen. Možná pro vás budou zcela nové poznatky o tom, jak mohou syntetické hormony nabourat vaše hospodaření s minerály a vitamíny v těle. Protože – přiznejme barvu – zrovna tohle se všeobecně moc neví.

Doktorka Brogan mluví samozřejmě i o známějších problémech, jako jsou nežádoucí změny v psychice žen a podpora psychiatrických poruch u žen, které k nim mají dispozice. Jmenuje i další problémy: Nespavost, apatie, podrážděnost, deprese, úzkosti, nebo ztrácení libida.

PŘESTAŇTE S TOU PILULKOU – proč chci, aby mé pacientky skončily s hormonální antikoncepcí

http://www.youtube.com/watch?v=5Kt2H-TPJ9k


Mimochodem: Poslední dobou mám takový pocit, že pokud dnes žena nebere antikoncepci, tak je tak trochu ,,poslední mohikán“ a když to náhodou řekne nahlas, jak muži tak i ženy ji považují za takovou velice zajímavou výjimku. Jakoby to už v dnešní době nebylo přirozené, přitom je to ve skutečnosti naopak.

Stala se vám podobná situace, nebo to zase tak horké není?

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Radost být Ženou“

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

• Používáte VIMEO.COM? Účet Alue na Vimeo najdete ZDE

Přispějte na stránky Aluška.org

Komentáře

Ikona diskutujiciho Ventrue 2014-02-12 09:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Z vlastní zkušenosti můžu říct, že horm. antikoncepce je největší zlo. Vysadila jsem si po víc jak čtyřech letech a v životě už bych se k tomu nevrátila. Sice můj obličej vypadá, jako kdyby na mě šla znovu puberta a menstruace je nesnesitelná, neměnila bych. Ten pocit klidu, že nemusíte každý den myslet na pilulku, ze které jste stejně akorát nervní a vydeptaná, je k nezaplacení. Navíc se se čím dál víc mých vrstevnic (21) antikoncepce zbavuje, z čehož mám taky radost, náš řeznický gynekolog přichází o kšefty =)

Ikona diskutujiciho Alue 2014-02-12 09:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Osobně vidím největší problém v tom, jak se to bere na lehkou váhu. Mladé holky to začnou brát například už v 15ti, nedozrají jim vaječníky a pak se v dospělosti diví, že jsou neplodné…. Jak by také mohly být? Obecně se ví, že lidské tělo 100% končí celý svůj vývoj do 25ti let. Potom teprve je  vše hotovo a teprve potom je méně rizikové do něj zasahovat. Dokonce i půsty se doporučují až po 25ti, aby tělu ve vývinu nic nechybělo.

Ikona diskutujiciho Mína 2014-02-12 09:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Brala jsem hormon.antikoncepci spousty let a když nastaly fyzické potíže v podobě křečí v nohách a jiné,tak jsem s tím ze dne na den skončila…Víte co je na tom všem šílené?Že i přesto,že jsem spadala do ohrožené skupiny kvůli genet.zatížení,tak mi má lékařka jinou antikoncepci nedoporučila!Samozřejmě po vysazení problémy skončily:-).I má kamarádka horm.ant.neužívá a tak si myslím,že to zas tak zlé nebude.Mám dokonce takový pocit,že konečně prozíráme a uvědomujeme si co nám skutečně škodí…..

Ikona diskutujiciho vanilková 2014-02-12 09:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jó, znám přesně tu situaci…: "A ty jako vážně nebereš antikoncepci? a co jako používáš?" nebo taky… "a ty si jako ten paralen na bolest hlavy nedáš jo? jsi fakt nějak divná, extremistka."

Ikona diskutujiciho Lilien 2014-02-12 10:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zrovna nedávno jsem se tím zabývala. Začala jsem brát HA v 18 kvůli nepravidelné menstruaci a doktor mi ani neudělala jaterní testy, nic od té doby. Takže mě to trochu nalomilo, že bych s tím skončila a zkusila přijít na to, co tu nerovnováhu způsobilo. Jenže momentálně se hlavně bojím, že bych měla hysterák po každým sexu. Ale jsem na cestě, kdy už o tom aspoň přemýšlím a zvažuju.

Ikona diskutujiciho Alue 2014-02-12 10:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Mě když bolí hlava, dám si vodu, jdu na procházku, nebo si jdu zdřímnout. Buď je to málo vody, nebo únava, nebo starosti. Na to prášek fakt potřeba není :D

Ikona diskutujiciho Jarka 2014-02-12 12:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já sem měla HA 2 roky a to před 15ti lety. Z prvních pilulek mě šíleně bolela hlava z druhých pilulek sem měla problémy se žílama na nohách a třetí to jsem měla v injekcích a nemela jsem menzes, myslím že se to jmenuje Depo-provera. A po té Depo-provera se ve mě začala držet voda a hlavne na zádech nevím jak to popsat. Ale dr říkal, že to není z toho, že to je z jidla. Jenže ty umělý hormony udělají šílený bordel v těle, jenže to jsem nevěděla. Až časem jsem na to došla. A vím, že náhody neexistují jednou sem seděla v čekárně u dr. a sedela tam i jiná paní. Daly jsem se do řeči a ta paní říkala, že má peoblémy s otehotnením a že kdysi taky měla Depo-proveru a ty problémy s tím hromaděním vody v těle a hlavně v zádech má taky. Nevím jak to popsat aby jste to  pochopili jak to myslím. Zkrátka já si případala někdy jak medvěd. Ale nebylo to tím, že se nehýbu apod. Já cvičila zrovna v té době třetím rokem aerobik a kalanetiku,pohyb miluju.

Ikona diskutujiciho Verča 2014-02-12 12:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ha jsem brala dva roky a i přesto, že mi nezpůsobovala žádné potíže, skončila jsem s ní. Jsou to hormony přidávané do těla navíc a to mi stačí…

Ikona diskutujiciho Elda Trnimir 2014-02-12 13:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: Půsty? Jako na maso?

Ikona diskutujiciho Moonscream 2014-02-12 13:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jojo, taky jsem to brala, ale naštěstí jsem měla "jenom" bolesti hlavy a furt jsem brečela. Teď mám nehormonální tělísko a nemusím na nic myslet 🙂

Ikona diskutujiciho Amálka 2014-02-12 13:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Antikoncepci mi paní doktorka předepsala asi v 16-ti, protože jsem měla nepravidelnou menstruaci. Tím byl problém "dočasně" vyřešen…Jak jsem se pak divila, když jsem jí po 10 letech vysadila a problém se vrátil. Úplně zbytečně jsem tedy do sebe rvala hormony a platila každý měsíc nemalou částku. Já jsem jim ale zkrátka věřila, navíc mi to přišlo cool před kamarádkami a zmizelo mi částečně akné. Když jsem se pak paní doktorky ptala co je hlavní příčinou neprav.menstruace,prostě pokrčila rameny a chtěla mi navíc dát injekci na umělé vyvolání. To už jsem naštěstí nedopustila… A přitom stačilo jen počkat, až se to v pubertě ustálí. K doktorce už jsem pak nešla a během roku se to prostě srovnalo samo. Škoda, že jsem nebyla lépe informovaná už dříve. Jinak dobrý příspěvek, ale s nitroděložními tělísky také moc nesouhlasím…

Ikona diskutujiciho Fox 2014-02-12 14:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je mi 17 a HA jsem nebrala a ani se nechystám.. stačí mi co čtu třeba někde na fórech jaký to je svinstvo.. akorát furt nevím co budu mít jako alternativu

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2014-02-12 14:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]:  No ale keď bolí zub tak pohár vody nepomôže, si človek musí dať prášky, a musí sa nimi predávkovať lebo inak moc nezaberajú. Každopádne antikoncepcia je svinstvo, nechápem prečo to ženy užívajú, teda viem  že je to proti menstruaci a proti otehotneniu, ale berú to aj ženy ktoré nemajú sex, prečo si takto zbytočne ničia zdravie?

Ikona diskutujiciho Ameline 2014-02-12 14:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

HA už nikdy. Brala jsem ji od 18 do 23. Trvalo půl roku, než se mi menstruace obnovila, a dalšího půl roku, než začala být aspoň rámcově pravidelná a ne tak bolestivá. Z toho vidím, jakej bordel napáchala. Jen mám problém, že jsem nepřišla na jinou použitelnou metodu. Na plodný dny bych musela být pravidelnější, na latex mám zřejmně mírnou alergii a především šíleně vysušuje. Pro něhormonální tělísko jsem nerodila a něco mi říká, že se do roka možná o dítě budu snažit. Tak nevím…

Ikona diskutujiciho Mína 2014-02-12 16:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahojky,reaguji na tvůj dotaz:-)).A ano hormon.antik.NEBERU,jsou přeci i jiné možnosti,které nejsou na chemické bázi.A proč bych měla být divná,že myslím na své zdraví…….?????

Ikona diskutujiciho Arriane 2014-02-12 16:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To by mě právě zajímalo, čím HA nahradíte? Jako myšlenka pěkná, necpat do sebe umělé hormony apod., ale co je teda řešení? Které by mělo stejně nízkou šanci na otěhotnění?

Ikona diskutujiciho Alue 2014-02-12 17:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[16]: Možná to uvidíš později. Však následky se můžou ukázat až za pár let, nebo ve chvíli, kdy chce člověk mít děti.

Ikona diskutujiciho Eliss 2014-02-12 17:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

HA je svinstvo, to vím už dlouho, ale co teda potom místo toho? Když člověk nechce kondomy a spermicidní gely nejsou příliš sázka na jistotu? Přemýšlela jsem o FemCupu (bariérová antikoncepce), ale tam hrozí poměrně velké riziko špatného zavedení… Tak co tedy?

Ikona diskutujiciho Skitty2 2014-02-12 18:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Myslím, že neexistuje nikdo, kdo by nevěděl, že HA opravdu není nic zdravého. Na druhou stranu – neskutečně to ulehčuje život. Kdyby měl dlouholetej pár používat jen kondomy, tak se nedoplatěj a navíc je to vážně nepříjemné..

Ikona diskutujiciho Amálka 2014-02-12 18:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Podle mého – nejlepší řešení bez zdravotních rizik je buď najít si šikovného partnera, popř. používat kondom. Když hoří nejvíc, existuje pilulka po. Naše babičky a dědové používali v nejhorších časech střívka a my máme dnes takový luxus a spousta lidí říká fuj, já to nechápu…

Ikona diskutujiciho Firzen 2014-02-12 19:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jak už tu někdo zmínil, vysazení této antikoncepce může přinést to, že se ženě na obličeji vytvoří nějaké ty pupínky, ale hlavně, že pak má menstruaci hodně nepravidelnou, a že je třeba dlouhá víc, jak měsíc… Jsou toto následky té antikoncepce nebo jak to s tím je?

Ikona diskutujiciho blaf 2014-02-12 19:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho B. 2014-02-12 20:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Poslední mohikán – tak to je dost přesné.

Ikona diskutujiciho Aprilka 2014-02-12 20:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já vysadila nedávno po 10 letech. Používám Pearly (konečně vím, jak mé tělo funguje a rozumím mu, je to úžasné) a pro jistotu pesar Femcap a jsem spokojená.

Ikona diskutujiciho Dara 2014-02-12 21:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[18]: Já používám pharmatex nebo contragel společně s Femcapem, pak máš stejné procento neotěhotnění jako s hormonální antikoncepcí, možná i větší, s ohledem na to, když si prášek občas zapomeneš vzít, nebereš ho pořád ve stejnou dobu, průjmy apod 😉 Nebo jde používat i kondom + femcap, než se naučíš správně zavádět 😉

Ikona diskutujiciho Bofinka 2014-02-12 23:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moje kamarádka uživala dlouhodobě HA, pak dostala zdravotní potíže – sražlivosti krvi, ihned ukončila užívat doporučení doktorky.

Ikona diskutujiciho Aria Keboke 2014-02-12 23:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Stala se mi několikrát u gynekologů, oba mi ty hormony cpali. Statečně odolávám. :D Vždycky na mě sice koukají stylem: Zabiju tě, jestli ty pilule popř. tělísko odmítneš. Čemuž už se jen směju. I kdyby ten humus brala celá planeta, tak já nebudu. Ne a ne. Ať jsem třeba za exota ale jak s oblibou říkám, kdykoli se mě někdo zeptá: Proč nekouříš, proč se nepiješ, proč si s náma nedáš jointa, atd, atd. Proč? Protože se mám na to příliš ráda. Basta fidli. :-)

Ikona diskutujiciho Lilien 2014-02-13 00:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak ne všichni spí se všema, že. Mám stálého partnera už několik let, přesto nechci mít žádnou ,,nehodu", nejsem připravená mít dítě. U kondomu stačí jedna chybka.

Ikona diskutujiciho Léňa 2014-02-13 00:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já brala hormonální antikoncepci od svých necelých 19 let, kdy jsem si našla chlapce a asi po půl roce bylo zapotřebí to řešit, jelikož jsme oba byli studenti VŠ. Je to cca 20 let zpátky, tehdy byly ty prášky s mnohem vyšším obsahem hormonů. Tělesně jsem s tím žádné potíže neměla, mé mladé tělo bylo tehdy zdravé a silné, akorát se mi po prvním půlroce zvětšila prsa (jedno prasklo v podkoží a dodnes mě to bolí – má jiný tvar a je posunuté "níže"), pak mi výrazně porostl hrtan a změnilo mi to zabarvení hlasu. Po cca 3/4 roce jsem si všimla, že ty tablety ze mě dělají povahově "mírnou ovci", že jsem přizpůsobivější a ovladatelnější – no zkrátka jsem začala mít silný pocit jakobych já nebyla já. A to byl důvod proč jsem ty tabletky zahodila. Bylo to podvědomé rozhodnutí, nedokážu to přesně vysvětlit, ale šlo o to, že si chci o sobě rozhodovat sama. Zodpovědnost musí být na mě, cítím to tak. Ty tablety mi to rušily (stejnětak na sobě nesnesu různé prstýnky, hodinky, řetízky, náušnice – vydržím to několik hodin a pak to musím ze sebe servat, protože mě to ruší a přivádí až k zoufalství. Mě to spoutává, to je jako když štěněti nasadíte náhubek a ono se to snaží ze sebe servat.. udělá cokoli aby se osvobodilo.) V té době zároveň došlo i k rozchodu s tím chlapcem, a tak zmizel i důvod to nadále brát. Pochopila jsem až dodatečně, že  jsem to nebyla já kdo ty tablety chtěl, ale že jsem spíše  podlehla tlaku ze strany toho chlapce a jeho rodičů. Nedlouho poté jsem se osudově zamilovala a to co jsem nově cítila trvale změnilo mnoho věcí v mém životě. Vůbec pohled na svět. Tuhle antikoncepci už brát nebudu, nemám důvod. Po tom osudovém setkání už si totiž naprosto jasně uvědomuji, že se chci sexuálně stýkat výhradně s člověkem, s nímž pokud bych měla mít dítě, tak budu leda nejšťastnější člověk na světě. S kterým chci absolutně splynout. A to fakt nejde jen tak s někým. Nepravidelná menstruace mi nevadí, bolestivá nijak zvlášť není (po porodu se upravila, je slabší a bezbolestná, necítím se při ní nesvá, žádná nervozita).

Ikona diskutujiciho Julijana 2014-02-13 01:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: Mýlíš se. Alue přechyluje. Doktorka je totiž přechýlený doktor. A co ti na přechylování v češtině vlastně vadí? Stydíš se za náš krásný nadstandardně vybavený jazyk?

Ikona diskutujiciho Daniela 2014-02-13 05:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám kamarádku, která byla 3 roky s přítelem. Nebrala prášky. Prostě si "dával pozor" a neotěhotněla. To samé druhá kamarádka, která už taky bude 3 roky s klukem a dělají to úplně stejně.

Ikona diskutujiciho Arriane 2014-02-13 07:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[17]: Kondomy znám, ale nemám s tím absolutně zkušenost, přítel taky ne a slyšela jsem spoustu příběhů o protržení apod.

Ikona diskutujiciho mioni 2014-02-13 10:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Musim maximalne suhlasit. Brala som antikoncepciu len pol roka a psychicky to bolo pre mna najhorsie obdobie. Je to chemicky hnus, kt. vam udiera na hlavu. Pozorujem to aj na inych zenach, kt. ju beru. Najhorsi je ten pocit, ze ak tabletky berete a mate z nich psychicke problemy, v danu chvilu si to ani neuvedomujete.

Ikona diskutujiciho Jana 2014-02-13 12:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[16]: Generace našich rodičů HA sice znala, ale vše bylo v začátku a ještě nebyly ty následky tolik vidět.

Ikona diskutujiciho Katka 2014-02-13 13:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám dvě děti a v období těhotenství,mezi těhotenstvím a než jsem znova nastoupila do práce, jsem HA 6 let nebrala. Cítila jsem se skvěle, jako by mě s tou HA někdo držel pod pokličkou, moje emoce, prožívání. Po dětech jsem se sice HA bránila, jenže ty nervy když se mi zpozdila menstruace…Tak do sebe raději rvu HA a huntuju svoje tělo a ničím svoji psychiku, ale mám jistotu, že nebudu muset přemýšlet o potratu. Ano, existuje kondom, ale to je poněkud nespolehlivé. A nehormonální tělísko?…nenašla jsem – cpou ty hormony všude :-(

Ikona diskutujiciho Alue 2014-02-13 14:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[31]: Potvrzuji. Pokud je partner dlouhodobý a umí to dobře, není potřeba se bát. V preejakulátu, pokud je zdravá prostata a vše funguje dobře, spermie nejsou.

Ikona diskutujiciho Luz 2014-02-13 14:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[19]: Kondomy nejsou moc drahé, nemyslím si, že by to vyšlo dráž než používat HA (aspoň pro mě teda určitě ne – nemáme s mužem tak velkou frekvenci).

Ikona diskutujiciho Alue 2014-02-13 18:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[37]: Ano Luz, jen se nesmíš splést. Já osobně jsem výsledek chybně vypočítaných neplodných dnů. Dělali to na Vánoce a hele co z toho vylezlo.

Ikona diskutujiciho Lilien 2014-02-13 19:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[37]: To právě není pravda. Už kolikrát se nám stalo, když jsme se museli dodatečně chránit kondomem, že sklouznul nebo dokonce zůstal ve mě. Tohle se stát bez HA, tak jsem teď máma.

Ikona diskutujiciho Luz 2014-02-13 20:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[38]: 🙂 Jo, proto bych spoléhala ne jenom na tohle ale radši i na ty kondomy; kombinace obojího věřím, že je dost spolehlivá.

Ikona diskutujiciho Luz 2014-02-13 20:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jinak já jsem hlavně ráda, že jsem nezačala se sexem někdy v mladším věku za situace, kdy by pro mě těhotenství bylo opravdu nepředstavitelné. Teď mám věk i situaci takovou, že mě to nestresuje – i kdyby se nám dítě "povedlo" neplánovaně, tak bychom to přijali, protože věk na to už máme a situace není taková, aby se to nedalo zvládnout.

Ikona diskutujiciho Chmm 2014-02-13 21:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[31]: Já to tak s mým klukem nějakou dobu už taky dělám (HA brát nebudu ani náhodou a s kondomem mi to časem začalo vadit), umí si dát pozor a taky zatím nic..Třeba je to s tím vypouštěním ještě před vyvrcholením jen reklama na kondomy a antikoncepci :D

Ikona diskutujiciho Alue 2014-02-14 10:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[42]: A funguje líp, než všechny lubrikanty světa.

Ikona diskutujiciho Domča 2014-02-14 16:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[42]:No, tak tohle ti radím moc dobře fakt nedělej…Já si taky myslela, že se to nemůže stát když si dává pozor a hle, stalo se…A dokonce můj bracha se sestrou jsou také zplození z přerušované soulože…Sice to trvá déle, víc jak pár let než k tomu dojde, ale prostě jednou na to dojde.

Ikona diskutujiciho Domča 2014-02-14 16:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[22]: Jsou i kondomy s přírodní látky, ne jen ty latexové…

Ikona diskutujiciho Domča 2014-02-14 16:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[16]: Nemyslím si, že přemlouvání ze strany partnera je pěkné. Je to tvoje tělo, je to tvůj život, nikdo ti do toho kecat nesmí a jestliže tě má opravdu rád, pochopí to, přijme to a ještě bude rád, že si nehuntuješ své zdraví. Jestliže chce sex, měl by se umět přizpůsobit…

Ikona diskutujiciho Domča 2014-02-14 16:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[31]: Není to nesmysl, stalo se, ale stává se to po delší době, než jsou jen 3 roky sexuálního života…Většinou po 6ti. Proto jsme taky všichni s 6ti ročním odstupem:D My to tak měli celá rodina…

Ikona diskutujiciho Domča 2014-02-14 17:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[21]:Všechno tohle jsem si myslela taky. Že budu vypadat jako jeden obrovský hnusný červený pupínek po jejím vysazení. Že budu mít nepravidelnou, bolestivou menstruaci a že mi bude trvat hrozně dlouho. Opak je pravdou, všechno se srovnalo a je to ještě lepší než s ní. Jsem úplně bez pupínku a to i před menstruací. Mám jí spožděnou max. tak o 10 dní, a trvá mi přesně 6 dní s tím, že ani nevím o tom, že jí mám…Možná je to taky pupalkovým olejem, který beru týden před menzes, ale pleť si myslím se mi zlepšila hlavně potom co jsem ze svého jídelníčku vyhodila bílý rafinovaný cukr;)

Ikona diskutujiciho Domča 2014-02-14 17:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[17]: Jé a dáš sem někdy nějaké ty e-maily?myslím, že by to bylo pro některé ženy dost inspirující;)

Ikona diskutujiciho Luz 2014-02-14 17:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[42]: [43]: A to jde dohromady s kondomem?? Olejové přípravky se s ním používat nemají, protože ho to může porušit. Jinak jen na přerušovaný styk bych přece jen radši nespoléhala.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek