,,Čtyři dohody“ od ,,Don Miguel Ruiz“

12.8.2009 v Doporučení 0

Na internetu se o knize dočtete:

Ve Čtyřech dohodách odhaluje don Miguel Ruiz zdroj omezujících názorů, které nás připravují o radost a vedou ke zbytečnému utrpení. Čtyři dohody, založené na staré toltécké moudrosti, nabízejí silný kód chování, který dokáže rychle proměnit náš život v nový prožitek svobody, opravdového štěstí a lásky. Ruiz shrnuje v duchu Castanedy základní toltéckou moudrost a vyjadřuje jasně a čistě, co pro muže a ženy znamená žít jako mírumilovní válečníci v moderním světě. V toltécké tradici vede naguál člověka k osobní svobodě. Don Miguel Ruiz je naguál z rodu Rytířů orla a věnuje se předávání svých znalostí učení starých Toltéků.

________________________________________________________________

Kniha čtyř dohod je úžasná, kouzelná. Člověk čte se zatajeným dechem, někomu by snad z ní mohlo být smutno, protože tohle je nutné číst s velkou dávkou sebekritiky. Nad každou částí knihy se upřímně zamyslet a říct si, jestli se to týká vás, nebo ne.

Upřímně řečeno, neznám jediného člověka na planetě zemi, který by nepotřeboval číst tuto kihu a něco podle ní změnit.

Najdete způsob, jak se zbavit osobních pout. Jak si nebrat nic osobně, nezajímat se o to, co si o vás druzí myslí, jak žít takový život, abyste si za něj v budoucnu nenadávali, jak vyřešit své problémy z minulosti…tuto knihu vřele doporučuji každému.

Já také patřím mezi lidi, pro které byla kniha napsána. Pomohla mi pořešit svoji minulost a naučila mě smát se vašim nadávkám.

Je psaná srozumitelně v rámci možností. Proto se často zastavíte u jedné věty a budete ji číst dvacetkrát, abyste zcela úplně pochopili její význam. Holt rozplétat složité řetězce v lidské hlavě je složité, smekám před autorem, že dokázal vše popsat tak výstižně a s pochopením.

Vy máte tu výhodu, že celé znění této knihy jsem kdysi dávno ulovila a máte ji k dispozici v rubrice pod názvem ,,Z knihy: Čtyři dohody“.

Tenkrát jsem nerozuměla obsahu slov, člověk musí nejprve k této knize dozrát. Jestli je vám 13, tak pár let radši počkejte, já počkala taky.

Přestože máte možnost přečíst si celou knihu zdarma, přesto bych doporučila koupit si originál. Máte z toho lepší zážitek a můžete si pěkně vázanou knížku brát na výlety a v přírodě se nad ní zamýšlet. Samozřejmě by bylo dobré, když máte tu možnost, si první přečíst část knihy v mojí rubrice, abyste posoudili, zda nekupujete ,,zajíce v pytli“.

Přes internet je možné ji objednat na tomto odkazu, i různě jinde, cena 144kč.

Tato kniha je poměrně známá mezi lidmi, kteří se zajímají o věci mezi nebem a zemí, mnoho z vás ji jistě zná. Právě díky její vyhlášenosti bývá téměř vždy dostupná v knihkupectvích, já ji mám pořízenou za 160kč.

Vzhled vazby:

Komentáře

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek