Kokosový olej může pomoci při Alzheimerově chorobě

6.5.2013 v Výživa 2

Alzheimerova choroba je neurodegenerativní stav mozku. Na prevenci této choroby je ve světě vydáváno na miliardy dolarů, ale v praxi se nijak nezdá, že by se podařilo nástup této choroby nějakým způsobem zpomalit. Odhaduje se, že jen v roce 2013 bude Alzheimerova choroba stát Američany více jak dvě miliardy dolarů. V důsledku stávající situace se zdá logické, že svět hledá nějaké lepší alternativy než ty, které je v současné době schopna poskytnout klasická medicína. V této souvislosti je třeba zmínit velmi zajímavý objev, který by mohl být směrem do budoucnosti jistou pozitivní předzvěstí, minimálně co se této choroby týče. Pojďme si tedy o této zajímavé věci povědět něco více.

Účinky kokosového oleje na mozek

Kokosový olej je samozřejmě úžasný prostředek, který je pro mnohé nedílnou součástí stravy. V poslední době však věda ukázala, že tato látka může patřit do kategorie těch nejvíce účinných přírodních látek s léčebnými účinky. Pro pacienty trpící Alzheimerovou chorobou jsou nejdůležitější ketolátky této potraviny. Kokosový olej poskytuje specifické mastné kyseliny, které prochází v orgánu jater specifickou metabolizací (přeměnou). Následně se pak tyto látky mohou stát ideálním zdrojem paliva pro lidský mozek.


Jeden ze základních povahových rysů Alzheimerovy choroby s dopadem na orgán mozku spočívá v neschopnosti efektivně využít glukózu jako palivo. Za normálních okolností je tento proces přitom zcela běžným. Zjistilo se, že tzv. „ketony“ mohou tento problém poměrně elegantním způsobem vyřešit, a to tím, že poskytnou mozkovým buňkám jiný zdroj paliva. V podstatě je to něco podobného jako u hybridního vozidla, kdy můžeme volit například mezi plynovým a elektrickým pohonem.

Sacharidy jsou plynem a „ketolátky“ jsou v našem případě mnohem čistší a efektivnější elektřinou. Ukazuje se, že dosavadní výzkum týkající se využití „ketolátek“ v procesu duševního zdraví je velmi slibný. Současná věda skutečně prokázala, že kokosový olej může významným způsobem posílit metabolické funkce těla, a tím udržet v požadované relaci i fungování mozku, což by měli nejvíce ocenit právě pacienti trpící Alzheimerovou chorobou.

Chemie kokosového oleje

Kokosový olej je složen především z nasycených tuků. Nyní vidím, jak zvedáte svá obočí, ale tak zlé, jak to asi zní, to zase není. Lidský organismus je v mnoha ohledech schopen poměrně dokonalým způsobem využívat potenciálu nasycených tuků, a to z toho důvodu, že je tato látka potřebná pro mnoho vnitřních funkcí lidského těla. Ve hře je například produkce hormonů, mozkové funkce, vitalita kostního systému a dokonce i imunita – seznam je poměrně rozsáhlý. Jak vidíte, nic není ve skutečnosti pouze černé, nebo bílé.

V tomto ohledu je především frustrující ta skutečnost, že v uplynulých šedesáti letech byla veřejnost v mnoha ohledech, co se týče nasycených tuků, velmi významným způsobem špatně informována. Stále zřetelně vyplývá na povrch, že vyhýbání se nasyceným tukům v sobě nedrží nijak zásadní klíč k lepšímu zdraví. V mnoha ohledech je to právě naopak. Kokosový olej v sobě také obsahuje středně nenasycené mastné kyseliny typu „MCFA“. V podstatě se jedná o typ kyselin, které jsou distribuovány přímo do jater, kde prakticky okamžitě metabolizují v energii.

Jakmile jsou tyto „MCFA“ kyseliny metabolizovány, vznikají jejich vedlejší produkty (ketony), které jsou odesílány do mozku, kde mohou být využity jako palivo, a tak skutečně velmi jednoduchá přírodní potravina může pomoci všem, kteří trpí Alzheimerovou chorobou. Dosavadní klinické testy skutečně potvrdily, že mozkové funkce se u výše uvedené skupiny pacientů během několika měsíců zlepšily až o 50%.

Poznámka redakce: Tyto informace mohou být skutečně optimistickou zprávou pro mnohé pacienty trpící některou z forem neuro-degenerativních chorob, kam patří například i skleróza multiplex. Navíc, pokud si uvědomíme, jak naši legislativci doslova zprznili zákon ohledně legalizace užívání konopí právě pro tuto skupinu pacientů takovým způsobem, že náklady na léčení s využitím konopné látky jsou tak (ale naprosto zbytečně) nákladné, že si tuto, byť oficiálně schválenou léčbu, nemůže prakticky nikdo z nich dovolit. Na závěr ještě dvě otázky. Odpovídat můžete v rámci diskuze pod článkem:

Máte ve své rodině někoho, kdo trpí nějakým typem neuro-degenerativní choroby, a máte zkušenosti s nějakou formou alternativní léčby?

Je kokosový olej součástí vašeho jídelníčku a jaké s ním máte osobní zkušenosti?

Vaše odpovědi mohou být inspirací i jistým druhem poučení pro ostatní čtenáře.

Zdroj článku: Matrix-2001.cz

Kam dál:

Otevřít rubriku ZDRAVÍ: ZDE

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org

• Na Aluška.org najdete také interaktivní chat Vstoupit do Chatu – ZDE

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

.

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Veronika M. 2013-05-06 06:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

1) Z mé rodiny nemá problém s neuro-generativní chorobou zhola nikdo, jsem za to ráda, ale naopak nemám žádné zkušenosti, což se mi může vymstít. Ne, že bych to někomu přála, ale někdy není nad praxi.

Ikona diskutujiciho Katyniky 2013-05-10 08:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, našla jsem recept jak si doma udělat

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek