Koloidní stříbro – nejgeniálnější antibiotikum

2.9.2008 v Zdravověda 15

1. Co je to Koloidní stříbro

Koloidní stříbro je ryzí metalické stříbro suspenzované (rozložené a rozptýlené) v destilované vodě. Velikost částic je od 0,015 do 0,005 nm (nanometrů, mikronů) Velikost virů je od 15 nm do 150 nm, velikost bakterií je od 350 do 1000 nm. Koloidní stříbro může proto pronikat do k jádru patogenů a ničit je. Stoupenci stříbra vyzdvihují jeho antibiotickou schopnost efektivně čelit prakticky všem bakteriím, houbám a virům. V lékařství se masti a zábaly založené na tomto kovu používají jako standardní léčba na popáleniny.
„Je to jedna z alternativ k antibiotikům, protože těžké kovy mají své vlastní mechanismy, jimiž působí na mikroorganismy,“ říká doktor Ian Alan Holder, profesor mikrobiologie a chirurgie na univerzitě v americkém Cincinnati.

„Je výrazně účinnější v boji proti bakteriím než většina antibiotik, která jsou v lékárnách dostupná,“ říká o stříbru Stephen Quinto, výkonný ředitel floridské farmaceutické společnosti Natural-Immunogenics Corp.

Dle mnoha výzkumů je koloidní stříbro přírodní antibiotikum neškodné lidem, zvířatům ani rostlinám. V buňkách a bakteriím je koloidní stříbro neškodné, ale je smrtelné pro viry, kterým blokuje přístup k pro viry životně důležitému kyslíku.

2. Od historie po současnost

Stáři Řekové jedli a pili ze stříbra, zrovna tak jako i mnohé jiné kultury celého světa. Pionýři divokého západu dávali stříbrný dolar do nádoby s mlékem, když chtěli, aby zůstalo čerstvé. Zvláště důležitá je možnost využití koloidního stříbra jako neškodného konzervačního prostředku pro zásoby vody – tyto nádoby ale musí být zároveň chráněny před světlem a nesmí být z kovu. Americká NASA používá stříbro pro udrženi jakosti vody pro kosmonauty. Japonsko používá pro čištění vzduchu stříbrné rozprašovače. Většina leteckých společnosti, např. Britisch Airways, Lufthansa a Air France používá stříbrné filtry. Hit poslední doby je nové nepáchnoucí tričko s vlákny ze stříbra. Nová textilie, ve které nepáchne ani silně se potící člověk je protkaná přidáním mikrovláken ryzího stříbra.

Zdravotnictví by mohlo využít v boji proti nebezpečným choroboplodným zárodkům prastarý lidový prostředek, který ostatně lidem pomáhal proti infekcím již před příchodem antibiotik. Jde o stříbro, které po několik tisíciletí provázela pověst přírodního léčiva. Řekové, Peršané i Římané v minulosti dokumentovali, jakou hodnotu má stříbro v léčení. Panovníci dávali přednost stříbrným nástrojům i nádobí před keramikou, aby zabránili znehodnocování potravin a současně posílili své zdraví konzumací stopového množství tohoto kovu.

Roztok ze stříbra tvořený molekulami kovu ve vodní lázni zažívá návrat – koncem 19. století a na začátku 20. století byl ovšem velmi často předepisován na mnoho nemocí.

Po dlouholetých výzkumech a s použitím nových technologií se veřejnost na celém světě opět vrací k přírodním léčebným účinkům stříbra.

3. Jak působí koloidní stříbro

Koloidní stříbro se v těle dostává krví do buněk, během několika dní se tak dostává do všech tkání a začíná působit. Následně je po několika dnech vylučováno z těla přirozenou cestou ven. Při nemoci či detoxikaci se nesnažte vyléčit najednou vysokými dávkami koloidního stříbra. Můžete tím extrémně zatěžovat vyměšovací orgány (játra, ledviny, kůži, plíce a střeva) a navodit si tak pocit lehčí chřipky, bolesti hlavy, závratě, nevolnost, bolesti svalů a únavu organismu. Při léčbě koloidním stříbrem je taky důležité pít dostatek tekutin pro podporu vylučování, redukovat tuky a cukry, nenásilné procvičování těla.

Působení stopového množství stříbra má ochrannou povahu a posiluje imunitní systém. Koloidní roztoky minerálů mají 98% vstřebatelnost oproti 40-60% vstřebatelnosti u tablet.

Koloidní stříbro je Bezpečné, netoxické, působí jako antibiotikum, zabíjí více než 650 patogenů,ničí houby a plísně, zabíjí parazity, pomáhá rozvoji buněk, neshromažďuje se, nedráždí sliznici, nevytváří závislost, neobsahuje volné radikály.

· Čistí vodu · Působí protizánětlivě · Dezinfikuje · Je bioasimilační – proniká přímo do tkání · Nedráždí oči · Nereaguje s jinými léky · Posiluje imunitu organismu · Bezbarvé · Bez zápachu

4. Věda a výzkum

Zdravotnictví by mohlo využít v boji proti nebezpečným choroboplodným zárodkům prastarý lidový prostředek, který ostatně lidem pomáhal proti infekcím již před příchodem antibiotik. Jde o stříbro, které po několik tisíciletí provázela pověst přírodního léčiva.
Teď vědci, podnikatelé i někteří lékaři, kteří znají chemické schopnosti tohoto kovu, nabízejí stříbro jako dostupný, bezpečný a účinný prostředek proti takovým metlám, jako jsou infekční onemocnění způsobená salmonelou či stafylokokem.
Stoupenci stříbra vynášejí jeho antibiotickou schopnost efektivně čelit prakticky všem bakteriím, houbám a virům. V lékařství se masti a zábaly založené na tomto kovu používají jako standardní léčba na popáleniny.

„Je výrazně účinnější v boji proti bakteriím než většina antibiotik, která jsou v lékárnách dostupná, stříbrný roztok je užitečná zbraň proti téměř všem patogenům způsobujícím otravu potravinami “ říká o stříbru ředitel floridské farmaceutické společnosti Natural-Immunogenics Corp., která na trh léčiv dodává stříbrný roztok pod názvem Sovereign Silver.

Podle některých pojednání zveřejněných na internetu roztok stříbra rychle vyřazuje specifický enzym, který umožňuje jednobuněčným patogenům metabolizování kyslíku, čímž vlastně nositele nemoci udusí.

Látky, rozpuštěné koloidálním způsobem, jsou tak jemných částic, že se ve tkáních ani neusazují, ani neshromažďují, nýbrž neustále kmitají a jsou tudíž všem buňkám rychle a účinně k dispozici. „Poison Control Center“ z „Environmental Protection Agency“ klasifikoval koloidní stříbro jako netoxické.

Po nasazení koloidního stříbra jsou usmrceny všechny patogenní mikroorganismy, a to i ty, které už se proti antibiotikům staly imunní. Farmakolog Ron Barnes. R Ph z Los Angeles vysvětluje: kontaktem s koloidním stříbrem se usmrtí mnoho druhů mikrobů, virů a plísní. Jejich další mutace už pak není možná. A přitom koloidní stříbro nepoškozuje ani enzymy kožních buněk, ani zdravé, lidskému tělu potřebné bakterie.

5. Léčebné účinky koloidního stříbra

Při nachlazení, chřipce, kašli
Nachlazení, chřipka, kašel a rýma se objevují často a v každé roční době. Většina lidí, která užívala koloidní stříbro, se velmi rychle zbavila těchto nepříjemných neduhů. A to díky tomu, že stříbro ve své koloidní formě ničí nebezpečné viry a choroboplodné bakterie. Díky tomu získáváme větší imunitu proti infekcím. Lidé, kteří užívají koloidní stříbro jsou méně nemocní.

Při nadměrné tvorbě hlenu v organismu
Nepravidelný způsob stravování a častá nemocnost způsobují skoro u každého z nás nadměrnou tvorbu hlenu v organismu. Ukládá se v nosní dutině, na průduškách, v plících a dokonce i v žaludku. A přávě hlen je ideálním místem pro rozvoj rozličných bacilů. Představuje velké ohrožení pro zdraví. Faktem zůstává, že odstranit tento hlen z organismu je velmi těžké. Proto je dobré vědět, že koloidní stříbro je výborně očišťuje organismus od hlenu.

Při zažívacích problémech
Mnozí z nás trpí nepříjemnými zažívacími potížemi, např.: průjmy, problémy s trávením, nepříjemným zápachem z úst. Koloidní stříbro napomáhá trávení, neboť aktivuje trávící enzymy. Je také účinné při průjmech, protože ničí bakterie, které ho vyvolávají. Tím, že upravuje žaludeční činnost a odstraňuje zánětlivé stavy, způsobuje, že mizí nepříjemný zápach z úst.

Proti plísním
Plísně jsou v dnešní době velkým problémem. Choroboplodné houby, kvasinky a plísně nabourávají celý organismus. Zapříčiňují infekce vnitřních orgánů a vyvolávají kvasinkovou infekci (kandidózu), dále kožní plísně, plísně na dlaních, nohách, nehtech a u žen také poševní plísně. Často způsobují zvětšení a bolestivost mízních uzlin. Vědci již před mnoha lety prokázali neobvyklou účinnost koloidního stříbra při problémech s choroboplodnými houbami. Není snadné je léčit, ale při užívání stříbra jsou hubeny velmi rychle.

Na rány
Koloidní stříbro usnadňuje rychlé hojení ran na těle. Můžeme ho aplikovat na popáleniny, omrzliny, proleženiny a jiná poškození kůže. Stříbro zabíjí bakterie, které způsobují mokvání ran. Rovněž povzbuzuje organismus a urychluje regeneraci poškozené tkáně.

Na nemoci zvířat
Pejskům se koloidní stříbro přidává do vody na pití, štěňatům, morčatům a králíčkům vstřikujeme opatrně koloidní stříbro do tlamičky injekční stříkačkou (samozřejmě bez jehly). Kočkám se přidá do mléka, nebo do stravy, můžete jim poprášit kožíšek, ony se pak olížou. Oběma se preventivním používáním koloidního stříbra zlepší zdravotní stav a poznáte to i na zdravější, hezčí srsti. Papouškům a jiným opeřencům dáváme koloidní stříbro taktéž do vody na pití, zbaví se tak i parazitů při čištění peří, navíc koloidní stříbro se může příznivě projevit i jako prevence proti ptačí chřipce u všech zvířat. Přidáním koloidního stříbra do akvárií se zlepší nejen kvalita vody, ale časem se projeví i na lepším zbarvení rybiček. Likvidací patogenů zabraňuje koloidní stříbro i nežádoucím pachům.

Rostliny
Koloidní stříbro lze úspěšně použít u rostlin, které jsou napadány parazity (napadané listy postříkat rozředěným koloidním stříbrem a též tyto rostliny rozředěným koloidním stříbrem zalévat). Přidáním do vody s řezanými květy prodlouží jejich svěžest.

Přípravek budoucnosti
Současná medicína stojí před velkou výzvou. Objevují se nové nemoci, nové typy chřipky (ptačí chřipka), plísní, nádorů, a nedávno také smrtící zápaly plic. Viry a bakterie samy mutují a stávají se odolnými proti lékům. Vůči těmto nebezpečím je naše dosavadní zbraň – antibiotika – čím dál tím častěji bezradná. Objevila se nutnost užívat přípravky nové generace, takové jako např. koloidní stříbro. Viry rozhodně nemohou mutovat do sříbru odolné formy… Částice a ionty metalického stříbra rozpuštěné v čistě vodě působí jinak než antibiotika. Jako „stříbrné střely“ rychle vyhledávají bacily v organismu a ničí je. Současně se zvyšuje imunita organismu, dochází k přílivu energie a nových životních sil. Koloidní stříbro zlepšuje soustředění a zostřuje smysly. Proto je zvláště vhodné pro ty, kteří těžce pracují, jsou ohroženi infekcemi a současně jsou oslabeni všudypřítomným stresem.

Vylučování rtuti z těla

Amalganové plomby obsahují rtuť, která je toxická. Kdo jídal z kovových nádob či jedl ryby, jež byly zamořeny rtutí, zkrátka všichni jsme nyní ohrožování nebezpečnou rtutí. Pakliže užíváme koloidní stříbro, rtuť se na něj váže. Koloidní stříbro má schopnost rtuť neutralizovat a z těla vylučovat. Naše tělo má rádo stříbro, ale ne rtuťové stříbro (rtuť). Na štěstí se tato obě stříbra snáší velmi dobře, spojují se dohromady a rtuť je pak z těla vyloučena.

6. Aplikace, použití a užívání koloidního stříbra

Maximální dávka, kterou je možno bezpečně přijímat.
Agentura Ochrany životního prostředí USA (EPA) zjistila, že denní dávka 325 mikrogramů koloidního stříbra je pro lidský organismus při hmotnosti 72 kg bezpečná. Pokud je v jedné lžičce (5 ml) koloidního stříbra (koncentrace 10 PPM) obsaženo 50 mikrogramů stříbra, můžeme bezpečně používat 6 lžiček denně, jestliže je naše hmotnost alespoň 72 kg. Jestliže dítě váží o polovinu méně, přiměřená dávka bude asi 3 lžičky denně. K pročištění organismu je doporučeno projít 21ti denní kúru koloidním stříbrem.

Prvních 5 dnů je doporučeno pít 5 ml denně (1 lžička denně) dalších 5 dnů 10 ml denně (2 lžičky) následujících 5 dnů 15 ml (3 lžičky) Kúru zakončíme užíváním 20 ml po 6 dnů. Při silné infekci je možno brát vyšší dávky koloidního stříbra. (Poraďte se s lékařem)

Koloidní stříbro se taky může aplikovat vstřikováním do nosu, kapáním do očí při zánětech a alergiích a potíráním, ev. stříkáním postižené kůže pořezáním, popálením, léčení bradavic, ekzémů, svědění, akné a pod. Koloidní stříbro zabraňuje infekci a urychluje hojení. Aplikace koloidního stříbra je bezbolestné.

Koloidní stříbro lze krom jiného např. používat jako deodorant v podpaží.

Nastříkáním koloidního stříbra na vyprané ponožky se miliardy nanočástic stříbra usušením „vklíží“ do tkaniny a působí tak proti pachům. Ponožky tak nepáchnou ani po delším nošení.

Koloidní stříbro se používá taky pro úpravu a uchovávání pitné vody. Doporučuje se jedna čajová lžička na dva litry vody. (Používá se i v NASA pro úpravu pitné vody kosmonautům)

Koloidní stříbro je přírodní prvek, není toxické a nemá žádné vedlejší účinky při užívání jiných léčiv.

KONTRAINDIKACE! POZOR!!!! Nikdy neužívat při přecitlivělosti na metalické stříbro. Je pravda, že velké dávky koloidního stříbra, dlouhou dobu užívané, mohou ve střevu poničit i zdravé bakterie. Pakliže užíváte po dlouhou dobu velké dávky koloidního stříbra (více jak 200 ml denně), měli byste do své stravy zařadit jogurt, laktobakterie, anebo byste měli úbytek těchto zdravých bakterií kompenzovat jiným způsobem. Toto ale není žádným vážným problémem, vždyť na rozdíl od antibiotik, které imunitní systém oslabují, koloidní stříbro imunitní systém neobyčejně posiluje.

7. Jak se vyrábí koloidní stříbro

Koloidní stříbro se vyrábí pomocí speciální elektrolýzy z destilované vody, kterou si můžete koupit v každé lékárně.

Koloidní stříbro se skladuje ve skleněné, nebo PET nádobě chráněné před světlem při pokojové teplotě (ne v lednici), v dostatečné vzdálenosti od zdrojů magnetického pole (televize, mikrovlnná trouba, počítač…). Uchovávat mimo dosahu dětí.

Kvalitu a sytost koloidního stříbra si můžete ověřit pomocí laserového ukazovátka – laserový paprsek je nasvícením ve sklenici vidět jako červená čára. Čím silnější je tato čára, tím je i silnější koncentrace koloidního stříbra. Milióny stříbrných koloidních částic tak odrážejí laserový paprsek a ten je takto – na rozdíl od čisté vody viditelný.

Koloidní stříbro je čirá tekutina, anebo mírně čire zbarvená do zlatova, chuť koloidního stříbra je „kovová“.

8. Co je to Argyrie

V minulosti, kdy ještě stříbro nebylo ve farmacii používáno v koloidní formě, kdy medikamenty na bázi ryzího stříbra byly míchány ze stříbrného prášku a tudíž částice stříbra byly moc velké, byly navíc podávány ve velkém množství a byly tudíž i účinné, ovšem na úkor občasného zdravotního rizika Argýrie. Argýrie se projevuje zešednutím kůže. Není znám jediný případ Argýrie použitím i velkého množství koloidního stříbra. Argýrie je tudíž velmi vzácné onemocnění známé jen vzácně ze stříbrných dolů, užívání stříbrných solí, vdechování stříbrného prachu a to po velmi dlouhou dobu.

Podle studie v USA užívá koloidní stříbro 8 miliónů lidí, každý měsíc přibývá 10000 nových uživatelů

Komentáře

Ikona diskutujiciho ok 2008-09-02 16:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Super, dík. mě to taky zajímá a už tu mám stříbro i vodu (aqua purificata) na které je mimo jiné napsáno "Nepochází z přežvýkavců", což mě teda potěšilo (a výrobcovi asi hrabe:)) a chystám se to sesmolit dohromady.

Ikona diskutujiciho Alue 2008-09-02 18:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

jak může koloidní stříbro být ze zvířat? co je to za píkovinu?

Ikona diskutujiciho Peace 2008-09-05 15:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ja sem koupil v lekarně lahvicku alkoholu na nakladani bylinek a tam bylo napsano to samy,nechapu to ale potěšilo mě to bo jsem vegetarián

Ikona diskutujiciho Laigo 2008-09-05 20:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Peace -  vítej v klubu vegetariánů :)) jsem taky vegetariánka 😉

Ikona diskutujiciho ok 2008-09-06 09:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To chápu jako vtip výrobce, nic jinýho:)) Kolem roku 90 se ve Zbrojovce Brno vyráběly tiskárny k PC. Na plošným spoju byla vyletovaná figurka Krtečka… Představ si to dneska:)

Ikona diskutujiciho navstevnice 2008-09-20 22:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško prosím o vysvětlení této věty, nějak tomu nerozumím:   V buňkách a bakteriím je koloidní stříbro neškodné, ale je smrtelné pro viry, kterým blokuje přístup k pro viry životně důležitému kyslíku.

Ikona diskutujiciho Alue 2008-09-22 17:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Viry a bakterie dýchají pomoci enzymů. Tvoří si enzymy, pomocí kterých dýchají. Jakmile jim stříbro vezme náboj, přestanou si tvořit enzymy a během několika minut pojdou.

Ikona diskutujiciho navstevnice 2008-10-02 11:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, děkuji za vysvětlení funkce KS,ale spíše jsem nechápala význam té věty. Možná jsem trošku nechápavá, tak se prosím na mě nezlob.

A kdyžtak se ještě zeptám, jakým způsobem zabíjí parazity? Děkuji M.

Ikona diskutujiciho Alue 2008-10-02 18:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Měňavky ano, ale parazity kteří jsou mnohokráte větší než bakterie a viry to nezabíjí. Na to je dobré použít různé silice různých plodů, nebo se s nimi domluvit. Tasemnici jako parazita vyženeš když se najíš hodně česneku a oleje, ale koloidní stříbro ji nezabije

Ikona diskutujiciho navstevnice 2008-10-06 11:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, díky. Ale na ty parazity jsem se ptala proto, že v článku máš uvedení, že KS je zabíjí. Tak se na to ptám.

Měňavka pokud vím,ale není parazit,ale prvok. A ještě k té tasemnici-opravdu se dá tasemnice vypudit z těla jen česnekem a olejem. Kolik toho musím sníst a vypít? A co když jsou parazité v orgánech-tam přece česnek nepomůže.

Ikona diskutujiciho saila 2009-05-24 22:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

a jak a kde se to da sehnat?

Ikona diskutujiciho Petra 2011-01-18 22:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Petra 2014-04-28 00:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Máte s tím nekdo zkusenosti? Moc by me to zajímalo. Dekuji

Ikona diskutujiciho Eurien 2014-11-11 22:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ráda bych se zeptala….omlouvám se, nepochopila jsem…koloidní stříbro lze zakoupit v lékárně v tekuté formě, je to tak? Oni už budou vědět, co bych ráda? Děkuji za jakoukoliv odpověd´.

Ikona diskutujiciho El 2016-02-08 20:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Aluško, zajímalo by mě, zdali je toto právě to správné koloidní stříbro? http://www.essential.cz/www-essential-cz/eshop/42-1-Koloidni-stribro/0/5/163-Koloidni-stribro-10ml i když je psaná dvojnásobná koncentrace než v tomto článku a i cena je nízka, ale zas se jedná o malé množství.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek