Konec úžasné kariéry, aneb jak závistiví psychopati ničí lidské životy

3.10.2016 v Poselství 57

Dnešní článek je na smutné téma, který se dotýká KAŽDÉHO člověka na světě, který v životě něco dokázal a v něčem vynikl.

Opravdu to tak je, že ve chvíli, kdy se nějakým způsobem odlišíte, jste v něčem dobří, úspěšní, přitahujete pozornost a začnete být vidět, zcela automaticky se objeví psychopat (v horším případě je jich vícero, podle toho jak moc jste slavní), který vám začne ničit život.

Podívejte se například na mě. Řekli byste si, že já slavná přece nejsem. Ale i v tom malém co dělám, mě tyto věci potkaly a doprovází od doby, kdy mi bylo cca 16 let.

Zažila jsem snad úplně všechno, co se zažít dá. Pomlouvačné lživé články v bulváru, kdy jsem z autorů nikdy nevytřískala veřejnou omluvu. Špinivé články plné výmyslů z řad bloggerů a dokonce bývalých ctitelů a úchylů, kteří ve chvíli, kdy zjistili, že blondýnka k večeři nebude, otočili o 180 stupňů s tím, že mě zlikvidují.

Musela jsem dokonce ustát situaci, kdy lidé, co mě chtěli zničit, vystalkovali moje rodinné příslušníky, zmanipulovali je a na schůzce se z nich o mně snažili zjistit jakoukoliv špínu z mého dětství nebo minulosti, nebo je poštvat, aby s nimi proti mě spolupracovali. Našla jsem kdysi i svoji adresu zveřejněnou na internetu s výhružkou, že mi přijdou ublížit a k násilí autoři nabádali své čtenáře, aby si pro mě také přišli… Zažila jsem toho opravdu strašně moc, na to jak mi je málo let. A to nejsem slavná.


Mnohokrát mi z řad mých čtenářů, přátel a fanoušků chodila doporučení, abych podala trestní oznámení na takové lidi, abych to řešila. Hodně takových žádostí mi došlo, když o mně vyšel nějaký nejmenovaný seriál na nejmenovaném nevýznamném blogu, který očividně potřeboval nahonit návštěnost, protože ničím jiným lidi zaujmout neuměl. Přiznám se vám na rovinu, že já jsem nečetla ani jediný díl a nečetla jsem ani ty články dřív, když mě pomlouval jeden úchyl s bývalým ctitelem společně. Takže vlastně nevím, co je v nich napsané, vím pouze útržky, když mi někdo z mých čtenářů článek pošle a zeptá se mě na konkrétní věc, která tam je třeba o mně napsaná. Jestli si myslíte, že první co udělám je, že si článek rozkliknu a jdu se hned podívat co se tam píše, jste na velikém omylu. Dotyčnému člověku odepíšu jak to je, uvedu věci na pravou míru, odpovím konkrétně na to, na co se mě ptal a dál to absolutně neřeším…. Proč taky? Co s tím udělám, když vím že to stejně není pravda a jsou to výmysly? Nebudu přece plýtvat svůj čas a energii, ty jsou vzácné a cenné, já si jich umím vážit.

Protože čím víc se člověk v ho*ně rýpe, tím víc smrdí a tím víc agrese se proti němu zase otočí. Naučila jsem se nereagovat, nedělat reakční videa, nečíst takové věci, nepídit se kdo mě kde pomlouvá, protože stačí aby takové věci člověk dělal chvilku a zblázní se z toho. Nebo ho to psychicky zlikviduje… A pak mu to zlikviduje jeho projekt, na kterém roky dřel. A já dřu deset let, já se jen tak nějakým plivancem složit nenechám. Naučit se dokonalé umění ignorace,to je jediný recept, jak může úspěšný člověk ustát ten strašný tlak a to obrovské zlo, které na něj závistivci posílají. Čím slavnější člověk, tím víc zla na něj lidé posílají a tím více musí umět ignorovat.

Postupem času jsem se naučila i poznat předem situace, kdy k šikanování zákonitě dojde a dokážu tomu zabránit. Třeba že něco nezveřejním, nebo na něco neodpovím, protože předem vím, jaká bude reakce, kdo se toho chytí, co napíše a jaký bude výsledek. Vím to dopředu, ale není to žádná jasnozřivost, jsou to ZKUŠENOSTI. Opět věc, kterou člověk, který je na očích, musí umět: Poučit se z minulosti a z minulých chyb a radši něco někam nedat, když předem ví, co z toho bude… Protože lidi jsou zlí. Strašlivě zlí. A spousta jich dychtivě čeká, kdy padnete na hubu a necháte se zničit jejich hnusem a nikdyneutuchajícím kydem.

Proč se slavní nebrání? Ono to moc nejde. Policie má krátké ručičky, normální trestní oznámení je většinou na nic a na soudy musíte mít peníze. A je to zpravidla strašlivě psychicky i finančně vysilující. Takže když máte rozum, raději tu energii investujete do nějakého krásného a zajímavého obsahu, než jít udat na policii, že o vás někdo něco vymyslel a nahání si na té špíně návštěvnost, parazituje na vaší slávě a poškozuje vaše dobré jméno. I když znáte přesně jméno a identitu dotyčné osoby která vás šikanuje, je těžké jí to reálně dokázat… A noviny? Ty zaměstnávají zpravidla kvalitní skvadru právnických hyen, proti kterým nemáte šanci. Třeba v případě jednoho časopisu jsem u právníka byla, protože říct o mně, že podnikám na živnostenský list své mrtvé mámy, mi přišlo fakt už moc. Ten mi doporučil do toho nerýpat, protože ničeho nedocílím, že mají dobrý tým a můžou si tudíž psát co chtějí.

Je člověk bezmocný? Úplně asi ne, když má peníze, štěstí a trpělivost, může něco vysoudit a někoho usvědčit, ale je to chůze na ostří nože. Buď přejdete na druhou stranu a zvítězíte, nebo sjedete po ostří a zničí vás to. Skončíte. Ale i když nad jednou pijavicí zvítězíte, tak dalších deset jich čeká. Je to nekonečný boj o vlastní důstojnost, který nevyhrajete, dokud se jimi budete zabývat a necháte je, aby vám sáli energii a životní štěstí.

Co vy jako publikum můžete s tímto udělat? Je to jednoduché: Nečíst pomluvy. Nesledovat bahno. Nekupovat bulvár. A když si o někom přečtete nějaký extrémní hnus, raději se ho zeptejte jaká je pravda a až poté suďte. Kdo má čisté svědomí, ten vám pravdu soukromě vždycky řekne. A není možné, aby někdo cizí mohl být expert na soukromý/intimní život někoho, koho v životě ani neviděl, nebo koho vidět dvakrát na nějakém veřejném setkání. A jakože veřejně známí lidé chodí na všelijaká setkání, pravděpodobnost, že se nějaká pijavice bude ohánět argumentem ,,já ji znám, já jsem ji potkala a tak vím jaká je a vím na ni tajné osobní a intimní věci!“, je velmi pravděpodobná.

Ale já vím, že moje rada je absolutně naivní, protože hnus, blátíčko, hovínka, pomluvy a skandály lidi táhnou. Lidé chtějí drama, vzrůšo, dobrodrůžo, protože jejich vlastní život bývá nudný, tak to hledají jinde… Nebuďte takoví. Nebuďte jako masa. Protože potom se dějí i věci, jako je tohle:

Petra, alias petralovelyhair. Velice slavná a známá bloggerka, kterou znám i já mnoho let, což je co říct, protože se nezajímám o témata, na která točí. Přesto jsem bývala občasným divákem a ráda jsem se vracela, pamatuji si mnoho jejích videí, která mi byla příjemná, která mi zvedla náladu a i jsem se třeba něco nového dozvěděla. A protože o žádných lidech nehledám špínu, a kategoricky odmítám ji číst nebo sledovat, vůbec jsem netušila, co řeší. Ovšem, logika věci říká jasně, že každý kdo je úspěšný a známý, má nějakého toho psychopata, stalkera a závistivou mrchu za zády, která mu dělá ze života peklo jak může. Ano… Ale i tak je to rána.

Petra 22. září zveřejnila video, kde otevřeně mluví o věcech, které popisuji výše. Jak vidíte, ty samé principy a děje se stále opakují a vůbec nezáleží na tom jak moc jste známí, úspěšní, nebo jaké téma děláte. V minulosti jsem si říkala, že jak dělám věci co nikdo jiný nedělá a píšu věci co nikdo jiný nepíše, tak vzbuzuji kontroverzi, že je to asi tím. Ale není to pravda. Stačí prostě něco umět. Cokoliv.

Říkáte si, co by koho mohlo rozčilovat na ženě, která bloguje, točí videa o kosmetice a postupně si buduje kosmetickou značku s vlastními produkty? Na tom vás nemůže rozčilovat absolutně nic. Petra nikdy nedělala provokativní obsah, který by kohokoliv urážel, napadal, nebo který by nějak zásadně vybočoval z obecných mravů, z toho co je normální. A přesto se dočkala ,,odměny“ od svého publika v podobě psychopata, co si o ní založil stránky (to mimochodem taky znám), kde si o ní vymýšlí nesmysly a rýpe do jejího podnikání kudy může, různě ji udává a napadá (vítej v klubu Petro).

Bohužel Petře asi nikdo neřekl, neporadil, nebo toho nedocílila, že funguje pouze ignorace. No jo, ale když vás sleduje sto tisíc lidí, to je těžší, než když vás sleduje 5 tisíc. A probírat se komentáři je těžké. Toho zla je zkrátka mnohonásobně víc. A tak není divu, že éterickou jemnou duši, jako je Petra, to zlo začalo válcovat. Postupně jí vzalo radost z tvorby, až ji to dohnalo do tohoto stádia:

Je to konec!?

https://www.youtube.com/watch?v=32-WWEPOXOI

Petra na to šla jinak. Najmula právníka. A jak vidíte, nepomohlo jí to, alespoň prozatím. Ruka spravedlnosti bývá u nás v ČR na tyhle zmetky zatraceně hodně krátká a taky je strašně těžké někomu něco přímo dokázat, zato mnohem horší je dokázat, že není pravda něco, co si o vás někdo vymyslel. Přines důkaz, že neděláš něco, co opravdu neděláš. Žádný důkaz mít nemůžeš, když to neexistuje. Takže šmejdi jsou vlastně krytí.

Upřímně doufám v to, že se Petra vrátí, nebo si to nechá ještě uležet v hlavě. Možná jí podpora publika dodá sílu k pokračování, ale na jak dlouho? Pokud sama říká, že obětovat své psychické a fyzické zdraví kvůli slávě kterou si poctivě od nuly vydřela jí za to nestojí, je to hodně velká rána, strašná tíha toto říct… A pravděpodobnost, že si to rozmyslí, je dost nízká. Přece jenom, je to dospělá žena a ví co chce, má spoustu zkušeností a svůj krok musí mít jistě dobře předem rozmyšlený a uvážený.

Je to v krátké době pro mě hned druhá podobná rána, protože další příjemná a slavná autorka s kanálem Mamalifestyle, také oznámila konec. V nedávné době. Spojuje je jedna věc, obě ve svém oznámení říkají, že nemají žaludek na války a nenávist mezi autory na českém youtube a nechtějí plavat ve stejném rybníčku, ve kterém jsou tito kentauři, co místo atraktivní a kreativní tvorby jenom točí bulvární videa o tom, jak někomu unikly nahé fotky, nebo jaký je někdo kretén, nahání na tom sledovanost, youtube money a je to pro ně dostatečná záplata na jejich neexistující svědomí a neexistující charakter.

Protože normální člověk toto nikdy dělat nebude. Normální člověk, když se mu něco nelíbí, prostě odejde a ignoruje to, psychouš ale reaguje tím, že dotyčného začne šikanovat a pomlouvat, co mu síly stačí.

Nebo znáte Youtuberku FullyRawKristina? – Natočila video o hrozném stalkerovi, nebo spíše velmi psychicky nemocném člověku, který ji děsil přímo u ní doma a byla nucená na něj zavolat policii. Kristina je nádherný člověk a neustále se potýká s hejty a lidmi, kteří říkají, že lže, že to co prezentuje sama nežije. Takže musí neustále obhajovat sebe samu a ještě musí snášet šílence, co u ní doma zvoní a obtěžují její rodinu… https://www.youtube.com/watch?v=aDoOFoJ9i6E

… Prosím neříkejte, že je to ,,daň za slávu“. NIkdo by neměl být trestaný, týraný a šikanovaný za to, že je v něčem dobrý a originální. Chcete snad, aby byli všichni průměrní, uťápnutí a stejní?

Ještě něco vám řeknu, snad se na mě nebudou zlobit. Ale vy víte, že lidé od Nadi.cz jsou moji přátelé, že dělají výklady z palmových listů a že jsem u nich dvakrát na to čtení byla. Naposledy když jsme se viděli, mi soukromě řekli, že k nim přišlo opravdu hodně lidí, které zná skoro každý, ale jelikož jsou vázání slibem, že nebudou roznášet soukromí svých klientů, nelze je přímo jmenovat. Což chápu. Sama se tím řídím.

Každopádně mi řekli, že VŠICHNI slavní lidé do jednoho, kteří u nich byli, měli ten jeden stejný problém: ZLÍ LIDÉ, ZÁVISTIVCI A POMLUVY. A v některých případech to jelo opravdu ve velkém a dotyčné to solidně masakruje. Nebyl mezi nimi jediný, který by to neprožíval. I já mám v listu napsáno, že budu celý produktivní život snášet tyto problémy, zkrátka dokud budu dýchat, pořád budu někomu vadit. Tak to prostě je.

Takže příště, až si zase budete číst nějaký hnus o úspěšném a slavném člověku, přemýšlejte. A vzpomeňte si prosím na tento článek. Kvůli kyberšikaně, psychopatům a závisti končí mnoho skvělých autorů likvidací kariéry, nebo hůř, sebevraždou.

Lidé, kteří píší hnusné špinivé články o jiných lidech, jsou hyeny, pijavice, parazité na cizí slávě a hlavně nemají žádný charakter, nemají svědomí, neznají soucit. Jsou to psychicky narušení lidé, nebo palidé. Vidí jen ta vysoká čísla na počítadle a ten dobrý pocit, že i když nic v životě nedokázali a vůbec nic neumí, alespoň na chvilku mohou někomu slavnému šlápnout za krk a tím na chvilku ucítit ten opojný pocit úspěchu. Nebudou vytvářet vlastní projekty a nikdy se nevyvinou, protože na nic jiného, než pijavičí přicucnutí, nemají. Nekonzumujte jejich špínu a nečtěte ji, jinak se tou špínou umažete.

Když ti někdo dá dar, a ty ho nepřijmeš, čí bude dar?

A proto špinivé články nečtu. Ani o jiných, ani o sobě.

Dokud se v tom nerýpete, nic na vás neulpí a váš projekt nic a nikdo nezničí. To až ve chvíli, kdy si to pustíte do života a začnete tomu dávat prostor.

Komentáře

Ikona diskutujiciho BE 2016-10-09 13:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[48]:a ja trošinku krivím pusu, lebo :

Ikona diskutujiciho tm 2016-10-10 22:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jsou to většinou lidé, kteří mají velké komplexy méněcenosti, zjizvené obličeje a znamení v obličeji. Dají se dost dobře poznat. Několik takových jsem poznal, je dobré dát od nich ruce pryč…..

Ikona diskutujiciho Marusinka 2016-10-12 17:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Velmi zajímavý článek, za který moc děkuji. Je to pravda, že mnoho z nás si musí projít v životě lecčíms, ale já osobně věřím, že všechno má nějaký smysl a člověka to tak pozitivně obohatí.

Ikona diskutujiciho hanka 2016-10-16 17:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[46]: já mám taky orlí nos, a jsem na jěho odmalička hrdá, líbí se mi a hodí se k mojí povaze. Dodává mi eleganci a originalitu. Dokonce mě díky tomu obdivoval spolužák, že jsem antická kráska 🙂 Na plastiku být tebou nechodím, nenech se do ničeho tlačit, jak budeš starší, zase to budeš vidět jinak. Naopak díky výraznému nosu můžeš vyniknout, udělej si z toho přednost.

Ikona diskutujiciho Mued 2016-10-25 01:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak když už byl Michael zmíněný i tady, tak se taky ještě dodatečně vyjádřím. On je totiž dokonalý příklad za všechno.

Ikona diskutujiciho Kiki 2016-10-29 00:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Psychopati závistivý nejsou. Oni totiž nemají emoce – je to neurologická porucha (pokud vím). Právě to, že je nemají dělá potíže. Nastuduj si něco o tom co psychopatie je abys nešířila chybné informace…

Ikona diskutujiciho Jirka 2019-01-24 23:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vím že je článek už pomalu 3 roky starý ale i tak sem musím něco napsat. I já jsem prožil něco dost podobného jako ty, přesně před třemi lety jsem byl úspěšný v herních komunitách v PC hrách ale nikoliv v tom že bych sbíral body apod. ale díky mém znalostem o hře Half-Life a o přehledu o herním průmyslu, včetně toho na které se hry zaměřit a vyhnout se mainstreamovým odpadům apod. Uměl jsem tyto názory podávat konstruktivně a psával jsem konstruktivní články o nich, poskytoval hráčům i rady apod. Bohužel mainstream se dostal i do herního průmyslu a ztratil jsem půdu pod nohama i tam kde jsem vynikal když jsem nevynikal v jiných odvětvích na které mi házeli klacky pod nohy. Došlo i do takového extrému že mě mí "přátelé" které jsem doteď naivně měl za opravdové přátele vrazili kudlu do zad a založili o mě na Steamu nenávistnou grupu která mě hanila, hledala na mě každou špínu, veškeré mé dílo jako například i vlastnoručně vyrobený herní avatar na Photoshopu použili proti mě a bylo vidět že sami měli prázdné života 90% věcí co napsali jen přepisovali hlášky z hollywoodských filmů a mainstreamových her a dokonce z toho udělali náboženstvíí kde mě uctívali jako kdybych byl satan a dokonce mi dávali i přezdívky jako Hitler a Diktátor. Nejhorší na tom celé bylo že jsem proti tomu nemohl vůbec nic dělat, jakákoliv reakce je vlastně jenom krmila protože jsem jim vydával energii a podat trestní oznámení taky nemělo smysl a společnost která službu Steam provozuje i přes poskytnuté důkazy taky obrátila ke mě zády, jediný co jsem musel udělat bylo omezit moje herní aktivity na úplné minimum profil zpřístupnit jenom pro lidi které důvěrně znám a světu se uzavřít, skupinu ignorovat a pokračovat nadále v čem mě naplnilo a po 3 letech (měli obrovskou výdrž) se to konečně uklidnilo a vlastně díky ním ač jsem sice prošel depresemi a měl jsem touhu i z tohodle světa odejít jsem se právě dozvěděl o fenoménu pod jménem Astralní cestování které mi odemklo všechny mé vzpomínky z dětství které sice deprese ještě více prohloubili ale překonal jsem je sebepoznáním a až o loňský rok 2018 jsem se více dozvěděl o introverzi, naučil se ji přijimout za svou přirozenost, opět jsem získal důvěru v lidi a má kamarádka ze Steamu kterou jsem znal pár let se najednou stala moje přítelkyně se kterou se vídám osobně a spojovalo nás kromě zájmu o hry právě taky zájem o duševní poznání o tématu astralního cestování a díky ní jsem pak našel i tento váš blog. Říká se že něco zlé je k něčemu dobré a co mě nezabije to mě posílí a tato situace se vyplnila do puntíku a dneska je můj život ještě lepší než byl v loni a před mnoha dalšími lety. Místo toho aby mě zlí lidé zbavili z tohodle systému mi nevědomky vlastně popostrčili až sem k vám. Je až k nevíře že i když jsem svůj život vedl odlišnou cestou skrze počítačové hry došel jsem ke stejnému výsledku jako vy což jasně vypovídá že když skutečně dělám co mě baví co mě naplňuje a snažím se nepodléhat nátlaku mainstreamu tak dříve nebo později najdu odpovědi na co hledám a kolikrát mi padnou i přímo do klína kdy to čekám nejméně. Díky vaším článkům i vaším knihám jsem i hnedka pochopil že  ignorování byl skvělý nápad lidé se tímto vlastně ničej sami sebe protože se na to zafixují (jednomu je i 31 let a chová se jak 15 let) a pak už uvíznou v minulosti a život si časem vychlastají a zničí zatímco já mohu nadále pokračovat v tom co dělám dosud a pěstovat láskyplný vztah za společným životním cílem. Máš ode mě respekt že se i přes tyhle útrapy držíš a že i nadále se staráš o svůj blog. Každý den se tam chodím podívat na nový článek.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek