Konstruktivní a ochranné symboly v praxi 2.díl: Flóra / Doporučuji

6.4.2018 v Symbolika 13

2.díl

Téma nebes bych ještě doplnila hvězdičkou. Stálí čtenáři už to znají, už to viděli alespoň třikrát, ale v rámci seriálu stručně zopakuji.

Další ochranný a konstruktivní symbol ve vztahu k čověku, je pentagram a hvězdička. Musí však splňovat několik kritérií. Hvězdička musí mít pět cípů a musí stát na dvou špičkách, tehdy symbolikuje stojícícho člověka a člověka i chrání. Je-li pěticípá hvězdička ochráněná kruhem, je její účinek o to silnější. Kruh zesiluje a ochraňuje vše, co se do něj vloží.


Avšak pozor, v hvězdičce nesmí být zakomponována jiná destruktivní symbolika a hvězdička nesmí stát nakřivo. Co znamená pentagram stojící na špici všichni víme a platí to i tehdy, je-li hvězdička částečně pootočená, je-li křivá a není jednoznačně ani to, ani to. Proto se vyhýbejte:

Slunce, měsíc a hvězdy zdobí oblohu nad zemí, tak můžeme pokračovat zemí a jejím životem. Rostliny na Zemi jsou živy ze světla a vody. Pro člověka jsou léčivé a velmi konstruktivní, za předpokladu že ví, jak je má správně použít. Vzpomeňte si například na libovolný domorodý kmen lidí, kteří ještě nebyli zničeni moderní civilizací. Tito lidé používají i jedovaté rostliny ke konstruktivním účelům, protože i jed v nízké dávce může být lék, zatímco ve vysoké škodí. Květiny a rostliny jsou život. Samotný pohled na ně uklidňuje mysl a těší duši.

Sledujte přírodu. Kdo pochopí přírodu, pochopí celý Vesmír. A kdo sleduje přírodu, nemusí se ptát, jak vypadají konstruktivní symboly. Jsou všude okolo nás v živé přírodě!

Lidé přirozeně chápou symboliku květin a postupně jim přiřadili řadu dodatečných vlastností, podle toho kde se které druhy květin nejčastěji vyskytují a při jakých příležitostech.

A tak jarní květinky jsou symbol jara, růži vnímáme jako symbol lásky. Ovšem pozor, růže je zejména květina ochranná, speciálně pokud je jasně červená. Příroda je plná symbolů a přiběh jejich života, je zároveň i příběh jejich specifického významu.

Velmi konstruktivní je symbol slunečnice, která své jméno dostala podle toho že se otáčí za sluncem, sama vypadá jako sluníčko a její semínka jsou v květu uspořádána dokonale podle přírodních matematických principů.

Snad jediný typ rostliny, který se tomuto pravidlu lehce vymyká, je kaktus, který má ve vztahu k člověku obrácený energetický vliv – stahuje místo aby dával. Kaktus je rostlina specializovaná na přežití v podmínkách, které jsou pro život nepříznivé a krávě kaktusy jsou často zdroj potravy a života pro další specializované živočichy. Málokdo ví, že pouště nejsou přirozená součást přírody, ale vznikají pouze zde, jako důsledek mnoha destruktivních zásahů do ní. Dalo by se i říci, že pouště byly vytvořeny uměle. Život se však nikdy snadno nevzdá, a tak se přizpůsobil i pro toto zcela nepřirozené prostředí. Kaktus je houževnatá rostlina, která přežije skoro všechno a zpravidla má ostny, aby se nedal tak snadno sežrat. Platí pro něj tedy jiný význam, než pro rostliny z přirozených oblastí.

Klasické rostliny vyzařují konstruktivní energii a jsou pro člověka léčivé. Kaktus dělá přesný opak, vtahuje do sebe konstruktivní a vyzařuje destruktivní. Není vhodné mít ho v ložnici, nebo v jiné místnosti, kde býváte hodně dlouho. A než se mě zeptáte, tak ne, nejsem proti tomu aby je někdo pěstoval, pokud se mu líbí.

Chcete-li tedy využít rostlinu jako symbol, vyberte tu, která vypráví příběh, který rezonuje v kontextu toho, na co ji chcete aplikovat. K tomu je samozřejně zapotřebí trochu rozumět přírodě. Při využití takového symbolu, pokud je kreslený, je dále vhodné zkontrolovat si symboliku. Například květinka by měla mít 5 okvětních lístků, nebo zkrátka lichý počet. Určitě by jich neměla mít 6, protože to snižuje její hodnotu jakožto symbolu života.

Pozor také na všelijaké dodatečné okrasné ,,krucánky“ ve tvaru hada nebo šestky, opět by se bily se symbolikou květiny. Symbol, který nemá jednoznačnou rezonanci, nefunguje.

Tohle ne.

Tohle taky ne.

Květiny jsou život. Kdo miluje a chrání život, obvykle miluje i květiny. Proto poznáte dost o charakteru lidí podle toho, kolik mají doma květin, nebo jestli mají květinové vázy na stole. Jednoduše na tom rezonují a v interiéru bez života se ani necítí dobře.

K symbolice květin mám jeden relativně čerstvý zážitek. Do mé mailové schránky přišla následující zpráva (cituji jen kousek):

,,Ahoj Alue,

jak se máte? Doufám, že je u vás vše v pohodě a že i morčátka jsou zdravá. Děti na ně často vzpomínají a „teta Aluška“ jim velmi utkvěla v paměti. My teď řešíme pár věcí a mám pocit, že bych se s tebou měla poradit. Pokud bych tě tedy mohla poprosit, budu ráda za jakoukoli radu.

Jedna z věcí, se kterou si nevím rady je dcerka (3,5 roku). Poslední cca měsíc má velké obavy z toho, že bude někde u nás doma v místnosti sama. Když někam chce v bytě jít, do jiné místnosti než zrovna jsme, vždy poprosí o to, zda bychom jí tam mohli hlídat. Když jsem to s ní rozebírala, říkala, že někoho potkala. Nyní už jsme v té fázi, že chce na krk něco jako mám já, má na mysli přívěsek, (já mám více jak 7 let na krku přívěsek ve tvaru sluníčka ze žlutého zlata). Dcerka chce něco jako mám já, ale v modré barvě ve tvaru kytičky, aby dle jejích slov „když někoho potkám mohla jsem s ním mluvit a nemusela se ho bát.“ Na to, že naše děti hodně často říkají zajímavé, „logicky nepochopitelné“ věci jsem si už zvykla. Jsou čistí, nezkažení a kolikrát člověku až mrazí, nicméně u tohohle mám pocit, že je to velmi silné a jde to úplně mimo moje vnímání a měla bych tomu dát velkou pozornost. Trochu jsem projížděla net a při zadání modrý přívěsek ve tvaru kytky na mě vyběhli tyto stránky, posílám odkaz a prosím o názor zda něco takového by bylo vhodné…“

Připadalo mi velmi zajímavé, že dítě intuitivně volí modrou květinu, aby ho chránila před bubákem. A tak jsem začala googlit a našla jsem celou řadu použitelných přívěsků. Zajímavé je, že malá si vybrala ten co jsem poslala jako první, což byl i můj favorit a říkala jsem si, že když ne tento, tak už nic.

,,Ahoj Alue,

děkuji moc, jsi úžasná. Měla jsi pravdu, že má úplně jasno, v tom, co potřebuje a že bychom ji do toho neměli zasahovat. Otevřela jsem úplně všechny odkazy od tebe a postupně jsem je zavírala jak dcerka říkala rozhodné a 1000% NE. Zůstal nám tam poslední a je zajímavé, že to byl shodou okolností úplně ten první, co jsi poslala. A ten dostal jasné ANO. Je to až neuvěřitelné, s jakou rychlostí se dokázala rozhodnout. Já jsem kolikrát ani nezaostřila na obrázek a ona už říkala NE.“

Tohle video už musíte znát pomalu zpaměti, protože vám ho sem strkám snad potřetí nebo počtvrté v průběhu několika málo týdnů, ale opakování je matka moudrosti… Každopádně konstruktivita přírodních a obecně i rostlinných symbolů je dána právě využitím přírodní geometrie a jejích principů. Symbol květ života je na této geometrii založen a proto je také konstruktivní.

Proč?? Celá věc má strašně jednoduchou logiku. Co je založeno na Zákonech Vesmíru, to rezonuje na univerzální tvořivé energii Vesmíru, tato energie nám dala život, tato energie udržuje život a tato energie jsme my, lidé. Naše těla stvořila i tato posvátná geometrie.

Nature by Numbers

https://www.youtube.com/watch?v=kkGeOWYOFoA&t=16s

Naše tělo je kvězda stojící na dvou špičkách, naše tělo je také postaveno podle principu zlatého řezu, dokonce naše vnitřní orgány mají fraktální strukturu! A to vše je univerzální jazyk tvořivého vesmíru.

Člověk a princip Zlatého řezu

FRAKTÁL:

Stále se opakující systém skrz makrokosmos i mikrokosmos, od orgánů po buňky, nacházíme v přírodě, v rostlinách i v lidském těle.

fraktál

Lidská ledvina je také fraktální

Lidská kůže – i zde je ukryt univerzální jazyk vesmíru a geometrie přírody

Geoda ametystu – čistá přírodní geometrie. Proto mají krystaly tak léčivou energii.

(pokračování příště)

Komentáře

Ikona diskutujiciho leeth 2018-04-06 09:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji za skvělé články. Nevěděl by někdo, jestli strom života (ten je většinou vyobrazen s všelijakými keltskými uzly okolo) – a obecně také jen ty různé keltské vzory – jsou taky  konstruktivní?

Ikona diskutujiciho :) 2018-04-06 11:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nadhera, jak ty tomu skvele rozumis, to je az ohromujici ??

Ikona diskutujiciho Lily 2018-04-06 14:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ano, na tu kvetinku som aj ja zvedava 🙂

Ikona diskutujiciho Gray 2018-04-06 15:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak mne napadá, Venuše má krásně symetrickou orbitální dráhu (dráhy jiných planet tak symetrické nejsou) jejíž diagram připomíná květinu ( https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Venus_geocentric_orbit_curve_simplified_(pentagram).svg ) – někteří to konkrétně přirovnávají právě k růži, která svým významem odpovídá sféře působnosti Venuše.

Ikona diskutujiciho misa 2018-04-06 15:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ha, ha, tak jsem otevřela internet a nechtíc se mi otevřela stránka s domácím fotbalem. Víte, kdo má červenou pěticípou hvězdu obrácenou cípem dolu na triku ?  Celá SK Slavia Praha. U fotek byl text: Podrazy v Edenu. Kdo škodí Slavii……….

Ikona diskutujiciho Anitta 2018-04-06 16:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc děkuji za článek 8-)

Ikona diskutujiciho Alue 2018-04-06 18:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]:  My jsme ten květ života pro jistotu měřili kineziologickým testem, taky mě to mátlo.

Ikona diskutujiciho Verča 2018-04-06 19:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

vynikající článek – opět! díky moc!!

Ikona diskutujiciho Ayeri 2018-04-06 22:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Opět děkuju za článek. S těmi kytkami by mě to nenapadlo, vždycky jsem je považovala jen za hezkou dekoraci 🙂 Ale tím lépe 🙂 Pentagram mám vlastně teď spolu s andělem (toho taky považuju za ochranný symbol podle zkušeností, možná bude v článku taky? :D) místo toho odřeného slunce. S květem života jsem si nebyla jistá, protože šestky, ale jsem ráda, že moje pocity se nakonec nespletly, i když to bylo částečně proti logice 🙂

Ikona diskutujiciho Ježovka 2018-04-07 21:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je pěkné, Coldplay měli květ života na přebalu alba(A head full of dreams), obecně je to takový "jejich" symbol, to mě těší :-) Sice trochu pozměněný, ale nic špatného v něm nevidím ani tak. Každopádně slunečnice jsem vždy milovala :D Kaktusy jsem měla vždy ráda taky(ač když jsem byla malá, tak mě štvala jejich pichlavost :-D), ale poslední roky se vyhýbám intuitivně vyhýbám tomu je pěstovat, tak to třeba má své důvody.

Ikona diskutujiciho Helene 2018-04-09 11:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tohle je prostě úžasné. Už nějakou dobu studuji portréty a nejvíc mě na tom fascinuje DOKONALÁ symetrie obličeje. Ale to už víme i ze tvých článků o fyziognomice například :-). Asi proto mě tahle činnost tolik nabíjí energií ;-).

Ikona diskutujiciho kalia 2018-04-15 20:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

zrovna si chci pořídit prstýnky (přerušené) s různými symboly, které mě zaujaly: hvězdička-pentagram, kytička, srdíčko, nekonečno, dva delfíni. Květ života a strom v kruhu mám také ráda. Překvapilo mě, že se mi většina vybraných symbolů shoduje s těmi konstruktivními (vybírala jsem si totiž podle toho, co se mi prostě a jednoduše líbí). Dva prstýnky už mám: prsten atlanťanů – ten jsem vybírala ne protože by se mi líbil, ale kvůli tomu, že to má být konstruktivní zářič – a pak mám ještě prsten s ankh (ten se mi líbí a ten symbol si mě spíš vybral, nebyla jsem si jistá, jestli je konstruktivní – byl používán egypťany, ale podle mě měl význam už dřív-mezihvězdný, než mu ho dali v historii Země, a pak jsem přišla na to, že s největší pravděpodobností znamená "pátý element" ve smyslu žena, jako to bylo v tom filmu Pátý element. Mezihvězdný význam ankh jsem si ale domyslela (stáhla), nevím, jestli to je fakt pravda – co ten symbol původně znamenal by mohli vědět jistě nějací konstruktivní mimozemšťané.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek