Křišťál a jeho účinky – Ochraňuje, léčí a pomáhá / Doporučuji

12.11.2018 v E-shop Alue.cz 9
Křišťál si podvědomě spojujeme s čistotou a až ledovou dokonalostí. Lidé ve starověkém Řecku věřili, že je stvořen z ušlechtilého ledu, který nikdy neroztaje. Pojmenovali ho proto krustallos, což znamená v řečtině led. Křišťál má nejuniverzálnější vlastnosti ze všech kamenů a neměl by rozhodně chybět ve sbírce nikoho, kdo věří v léčivou moc drahých kamenů. Pokud s drahými kameny a jejich účinky teprve začínáme pracovat, je vhodné začít právě u křišťálu.
Je důležité neplést si ho s křišťálovým sklem. V tomto případě jde o bezbarvý, průsvitný krystal oxidu křemičitého, tedy křemene. Lidé ho používali už v neolitu, jeho ostré úlomky jim posloužily jako ostré hroty šípů a kopí. Antické legendy pro změnu vyprávějí o tom, že bohové si dopřávali víno zásadně z křišťálových pohárů. To byl důvod, proč byly nádoby z tohoto materiálu považovány v antickém Římě za předměty symbolizující luxus a mohly si je dopřát jen nejvyšší a nejbohatší vrstvy a samozřejmě císař.

Křišťál je od pradávna považován za symbol rovnováhy a čistoty a je používán jako talisman, který kromě jiného přináší štěstí. Legenda vypráví, že císař Nero poté, co v záchvatu zuřivosti rozbil svou sbírku křišťálových pohárů, začal záhy ztrácet svůj vliv i moc. Australští šamani jej používají k přivolání deště, Tibeťané užívají křišťál a jeho účinky k léčbě otevřených ran, v Japonsku je symbolem trpělivosti a moudrosti. Pro Indiány je pomocníkem při spojení a komunikaci s duchovním světem. Lidé různých kultur jej uctívali napříč tisíciletími a i dnes se tento kámen těší úctě a oblibě.
Máte zájem o přírodní křišťál s jistotou silného energetického účinku? Prohlédněte si aktuální nabídku v e-shopu Alue.cz zde
Křišťál dokáže vytvářet nádherné a velmi podivuhodné tvary. Za jeden s nejkrásnějších se považuje tehdy, pokud obsahuje zlatavé vrostlice rutilu. Někteří esoterikové tvrdí, že posilují jeho schopnost přenosu energie.
Vliv na duši
Křišťál se považuje za nejúčinnější léčivý kámen, nejmocnější zesilovač energií na naší planetě. Dokáže je pohlcovat, ukládat, uvolnit i regulovat a také skvěle odblokovat. Zasvěcenci tvrdí, že pokud držíte v ruce tento minerál, vaše biomagnetické pole se může až zdvojnásobit. Kromě toho, že uvede energii do nejdokonalejší rovnováhy, zároveň hluboce pročišťuje také lidskou duši a dovede vnést harmonii i do mezilidských a partnerských vztahů. Křišťál se dá považovat za určitý druh jakéhosi přírodního počítače, který do sebe absorbuje a ukládá informace. Nejúčinněji ze všech kamenů také přijímá různá naprogramování. To však zdaleka nejsou všechny účinky křišťálu. Je schopen zvýšit duševní schopnosti i vibrace a naladit člověka k takovému duchovnímu účelu, ke kterému byl předurčen a vybrán. Při meditaci je filtrem vůči všem rušivým vlivům, podporuje soustředění a uvolní paměť, která byla doposud blokována či uzamčena. Neutralizuje také veškerý elektromagnetický smog, jehož zdrojem jsou mobilní telefony, počítače, televizory a další technika. Eliminuje i škodlivé účinky chemického smogu a odbourává geopatogenní zóny. Křišťál a jeho účinky se podepisují také na zvýšení kreativity a inspirace, posiluje paměť i další mentální funkce. Chrání také člověka před temnými silami během bdění i ve spánku a během meditace podporuje jasnovidné schopnosti.
Vliv na tělo
Křišťál se považuje za kámen s univerzálními léčivými účinky. Dá se využít u prakticky každého onemocnění. Konstruktivně ovlivňuje, posiluje a čistí každý tělesný orgán. Významný je také tím, že chrání auru a tím předchází tvorbě bloků, které brání volnému toku energií v těle. Vzniklé bloky také účinně odstraňuje. Představuje účinnou pomoc při všech druzích onemocnění, nejsilněji však působí na nervový systém. Křišťál a jeho účinky se skvěle uplatní při léčbě chronické únavy nebo deprese. Kromě psychických potíží tiší neuralgické bolesti, migrény i tělesné problémy psychosomatického původu. Ovlivňuje také funkci štítné žlázy, srdce i oběhového systému, trávicího ústrojí a pomáhá dokonce i při horečkách. Příznivě působí na nehty, vlasy, pokožku i sliznice.
Líbí se vám tento článek? Zde najdete návody k použití, nebo čištění křišťálů. Více postupů pro práci s křišťály najdete také v knize Anděl strážný.

Přírodní křišťály se zaručenou sílou

jsou aktuálně k dispozici v e-shopu Alue.cz – ZDE

Komentáře

Ikona diskutujiciho ⚜️ aston 405 2018-11-12 08:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No podívejme, zrovna jsem se rozhoduji, jaký si u tebe koupit a ejhle….. krásné znamení, díky ?

Ikona diskutujiciho hanka 2018-11-12 09:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Co znamená, když se mi uvnitř křišťálu, i na povrchu objevují červenohnědé žilky? (podobně jako na předposledním obrázku, ale víc). Dřív tam nebyly. Čistím ho pravidelně, ale může to přesto být tím že je hodně vyčerpaný? Mám ho trvale u postele.

Ikona diskutujiciho JOJO 2018-11-12 10:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hezký článek, děkuji……a červený křišťál ve šperku má stejné vlastnosti?

Ikona diskutujiciho Alue 2018-11-12 11:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]:  Hani, jestli to tam předtím fakt nebylo a dělá se to i uvnitř, pak křišťál pravděpodobně odsává nebo odsál něco velice destruktivního. Pokud by ti zčernal a rozpraskal, tak bys ho musela vyměnit za jiný… to by mě fakt zajímalo, co může být tak silné. Já mám jeden křišťál už jedenáct let a je pořád jako nový, i když jsem s ním každou noc spala a přežil se mnou i různé problémy. Vůbec nezměnil barvu.

Ikona diskutujiciho hanka 2018-11-12 13:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Tak se na něj dívám pozorně a ty červenohnědé žilky se dělají ve spárech co má křišťál od přírody, vypadá to jako usazeniny železa. Uvnitř nevznikají, jen maximálně trochu prostupují skrz ty vnější póry, ale vyloženě vevnitř popraskaný ani zabarvený není. Srovnala jsem ho s tím jak vypadal na fotce (pořizovala jsem ho před rokem) a teďka má těch skvrnek opravdu víc a už tolik nezáří. Možná chce víc čistit? Zkusím ho nechat pár hodin pod proudem vody venku, až budu moct, nebo klidně přes noc. Používám ho cíleně při migrénách, to je asi největší zátěž. Potom je vždycky horký a čistím ho. Jinak když ho beru jenom na spaní, tak nečistím ráno pokaždé.

Ikona diskutujiciho armag 2018-11-14 08:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]:Křišťál je v podstatě odrůda křemene. Křemen může mít různé barvy – růženín, záhněda a další.

Ikona diskutujiciho Alue 2018-11-14 11:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]:  jiná barva křemene znamená jiný název a jinou rezonanci takže nejde o křišťál a už se bavíme o něčem jiném.

Ikona diskutujiciho Elis 2022-05-21 13:16:51 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, jak je to s méně kvalitními křišťály?
Pořídila jsem si křišťál který má v sobě od koupě jiný nerost ale za to je málo ,,otřískaný,, druhý je více omlácený ale čistý (špičku mají mírně omlácenou, ale není utržený ten vršek). Jsou to takové slabší odvary pětky na tvojí stupnici. Jenom mě zajímá jestli mají stejné účinky jako ty neomlácené a vyloženě čisté, jenom slabší, nebo jak to je. Na křišťály z tvého eshopu bohužel nemám úplně peníze, takže jsem zkusila vzít zbytkáče z obchodu co máme ve městě. Šestřím, ale ještě ro bude chvilku tr

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-05-21 20:57:56
Ikona diskutujiciho
sipka

Nedokážu na to odpovědět, každý křišťál je originál a určuje se osobně, doslova ručně. Skutečně silné křišťály se nikdy do prodeje civilistům nedostanou, ty se zabavují hned po vytěžení na speciální účely. – To jsou ty co jsou v e-shopu. Je to přes kontakty. Proto tolik stojí a proto mají garantovanou sílu. Nejsou z normálního velkoobchodu.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek