Lavera: Sprchové gely, tělová mléka, rtěnky

9.5.2014 v Prevence 16

Lavera je asi moje nejoblíbenější značka biologické kosmetiky celkově, takže mám od ní vyzkoušeno mnoho produktů a různé jejich verze. Do jednoho článku se s Laverou určitě nevejdu, takže to vezmu postupně…

Sprchové gely od Lavera

Jsou podle mého názoru naprosto perfektní. Nejenže jsou šetrné k pokožce a nevysušují ji, nedráždí, ale také krásně a přirozeně voní. Proto je každá sprcha doslova požitek vašich smyslů. Když se můžu umýt v něčem, co není chemka, mám z toho vemi dobrý pocit a ten se vždy desetinásobně umocní, pokud daný biologický prostředek i krásně voní.

Lavera je pro mne celkově spojení kvalitní šetrné kosmetiky, která vždy krásně voní, nezklame a má přijatelné ceny.

První sprchový gel, který jsem od Lavery vyzkoušela, byl Růžový (to jsem celá já). Je velmi příjemný, ale pokud by někdo očekával, že to skutečně bude vonět jako růže, musím ho zklamat. Ve skutečnosti je to vůně, která je sice jemná a příjemná, ale růži se přibližuje jen vzdáleně. Jsou jiné biologické výrobky, které opravdu jako růže voní, třeba minule zmiňovaný Roll-on od Saloos. U Lavery tohle nečekejte. Voní hezky, ale růže to prostě není.

Mám vyzkoušeno také bio Limetka a Verbena, ta je skvělá. Krásně provoní i celou koupelnu pěknou osvěžující citrusovou vůní.

Ale mého srdce šampion se stal sprchový gel Pomeranč a Rakytník (na obrázku vlevo). Když se s ním člověk umývá, opravdu cítí přirozenou pomerančovou vůni. Doslova miluji, když něco voní po citrusech, speciálně pokud to voní jako pomeranč. Pomerančová vůně je pro mne terapeutická. Je teplá jako slunce a zároveň osvěžující, jako všechny citrusové plody. U mne jednoznačně volba číslo jedna.


Sprchové gely od Lavery používám trvale už několik let, kůži mám pěknou, zdravou a ať už jsem koupila jakýkoliv typ, nikdy jsem s tím nešlápla vedle. Všechny typy mají stejné vlastnosti i účinky, akorát v každém je trochu jiná vůně a vybere si opravdu úplně každý.

Pokud zkouším i jiné typy sprchových krémů, je to spíše ze zvědavosti, ale pomerančovou Laverou bych se mohla umývat až do smrti. Prodávají se po dostatečně velkých baleních, které vydrží dlouho a na umytí celého těla stačí jenom trošička. Od objevu Lavery a dalších biologických značek jsem už nikdy nesáhla po sprchových výrobcích z klasické drogerie. Nemám z nich požitek, nevoní mi a někdy mě i dráždí.

Tělová mléka od Lavery

První tělové mléko, které jsem od Lavery zkoušela, byla Růžová zahrada a dostala jsem ho darem. (obrázek vlevo)

Byla jsem velmi mile překvapená, protože po předchozí špatné zkušenosti s mastičkami od Saloos jsem měla trochu obavu, aby to nebyla opět nějaká mastná potvora. Jaké však bylo mé milé překvapení!

Tělová mléka od Lavery jsou skvělá i na ruce a když se s nimi člověk namaže, nezůstávají dlouho na kůži, ale opravdu se hezky vstřebají. Takže kůže zvláční, ale není nepříjemně mastná a nenechá vám mastné otisky všude, na co sáhnete.

Na základě této skvělé zkušenosti jsem se právě začala pídit a zkoušela víc věcí nakupovat u Lavery. Celkově mi tato značka dělá velkou radost a když zrovna kupuji přes internet, těším se na každý nový balík, jako na malé Vánoce.

Můj oblíbený rituál je, večer si namazat alespoň ruce tělovým mlékem od Lavery, jdu spát a ráno se probouzím s krásně hydratovanou kůží, která vydrží pěkná minimálně celý další den, i když se ruce pořád máchají v jarové vodě a mydlinkách.

Přestože se Lavera krásně vstřebává, ve chvíli kdy si ruce začnete umývat mýdlem, nebo se vám zpotí, mastnota z kůže vystoupí ven. (Tohle dělá i Indulona) Takže ačkoliv po aplikaci nemáte mastné ruce, je problém když je myjete, protože si z nich krém vymácháte ven. Proto je podle mě ideální aplikace na noc. Člověk nemá suché ruce a přes den se pak může mydlit, jak je mu libo. Zbytek těla mažu samozřejmě kdy si vzpomenu, tady mě to nijak netrápí.

I se mi pak večer po namazání lépe usíná, protože každý výrobek od Lavery příjemně voní a aromaterapie uvolňuje. 🙂

Růžové tělové mléko od Lavery voní stejně, jako Růžový sprchový gel. Je to hezká vůně, ale růže to zkrátka není. Zato vlastnosti má perfektní. Vyhovuje mi i velké balení, které vydrží hodně dlouho.

Když sem ho celé vymazala, koupila jsem si po předchozí úžasné zkušenosti nové, ale verzi Pomerančová nálada, která k mé obrovské radosti voní úplně stejně, jako sprchový gel s pomerančem a rakytníkem. (Ne vždy se to poštěstí) – Heuréka!!

Lavera Přírodní rtěnka

Abych ale nepěla jen samou chválu, měla bych i menší výhrady. Po vyzkoušení hromady a hromady všeho možného jsem se dopídila, že Lavera vyrábí dokonce i rtěnky a na internetu na ně bylo hodně chvály.

Takže jsem se rozhodla jednu risknout a udělat si radost.

První věc co mě zaráží, je hodně vysoká cena. Ačkoliv Lavera podle mě celkově není zase až tak moc drahá jako jiné ,,bio-firmy“, přesto její rtěnka za nějakých 250-300 korun mi přijde dost. Také když vezmu v úvahu, že jsou to rtěnky celkem dost malé. Když je člověk celé vysune, zase až taková nálož to fakt není. Ale dejme tomu, ,,chcete něco lepšího, připlaťte si“. Chápu… Jednou za čas to ujde.

Když rtěnka dorazila z e-shopu, první co mne na ní překvapilo, je její příjemná vůně. Ačkoliv výrobce neuvádí propolis, já ho tam celkem výrazně cítím. To je fajn. Když kosmetika pěkně a přirozeně nevoní, nepoužívám ji. Propolis je podle mě úžasný. A pokud ve složení skutečně není, nechápu jak toho docílili.

Palec nahoru bych mohla dát i za sytost, přestože já příliš výraznému líčení až tak moc neholduji. Mám raději mírné, nebo něco mezi… Pořídila jsem odstín, který se mi zdál krásný a výrazný, ale že jsou rtěnky od Lavery AŽ TAK výrazně barvící, mě původně nenapadlo. U přírodní rtěnky jsem čekala trošku transparentní efekt, ale naopak to úplně dokonale kryje. Na pořádně namalované rty od Laverové rtěnky by mohla žena navigovat i rozzuřeného býka 😀

Nakonec se člověk musí naučit s tím zacházet. Když už to chce používat a nechce to přehnat, musí toho dávat méně, opatrněji a víc roztírat.

Až potud je vše v pořádku. Co mě ale velice zklamalo, je neschopnost rtěnky udržet si vlhkost. Po nějaké době se vysuší a vytváří něco jako žmolky. Původně jsem myslela, že snad mám něco se rty, nějakou nemoc, či infekci, nebo co… ?! Ale když jsem to vícekrát ze sebe setřela ubrouskem, všimla jsem si, že se to udělá jen po použití Lavery. Jiné věci mi tohle nikdy nedělaly a přitom to nebylo žádné bio… Později se člověk na internetu opravdu dočte kromě chvály sem tam i to, že se Lavera vysušuje.

Nevím, jestli to dělá úplně každému, přece jenom všichni máme trošku jiné vlastnosti, jinak mastnou a vlhkou kůži, beru to… Ale s tímto mi nepomohlo ani přetírání balzámem. Lavera se vždy po pár hodinách z pěkné souvislé vrstvy vysuší, srazí a nevypadá to pak vůbec hezky. Možná by jen pomohlo, zvýšit podíl mastnoty při výrobě a to už by se snad pak nestávalo.

Tohle by prostě podle mě takto drahá rtěnka neměla dělat nikdy, takže do rtěnek od Lavery už nepůjdu. Vůně je pěkná, ale musí to přece i prakticky fungovat.

Kam dál:

Otevřít rubriku Recenze bioKosmetiky a ekoDrogerie: ZDE

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihy! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

.

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Veronika 2014-05-09 08:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, díky za tipy 🙂 Ještě by mě zajímalo: Testují na  zvířatech?

Ikona diskutujiciho Veronika 2014-05-09 08:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pardon,už jsem si sehnala. Netestováno na  zvířatech. Úžasné 🙂

Ikona diskutujiciho lenka f 2014-05-09 08:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Když máš ráda vůně s růží, tak by ti mohla vonět i vůně od Lanvina RUMEUR 2 ROSE. Je příjemná.

Ikona diskutujiciho Alue 2014-05-09 09:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: Ani jsem to nekontrolovala, protože na obalu jsou značky natrue a vegan. To tak nějak samo vypovídá.

Ikona diskutujiciho Mona 2014-05-09 17:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: V dnešní době už se na zvířatech nic netestuje. Co je otestovaný, to otestovaný je. Některý firmy se tím jen snaží zviditelnir, že to víc ukazují 🙂

Ikona diskutujiciho Kač 2014-05-09 17:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Sprchový gel vypadá hodně dobře, zvlášť, když jak tak koukám do bioochodu, mají ještě levanduli, ty já úplně miluju :D

Ikona diskutujiciho Alue 2014-05-09 18:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: Jen když už nákup, tak spíš zkus biooo.cz.

Ikona diskutujiciho Nikča 2014-05-09 20:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ještě bych ti chtěla doporučit Ziaju :-), jejich stránky: http://www.zkosmetika.cz/

Ikona diskutujiciho A. 2014-05-09 20:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vynikající tělová mléka a sprchové gely jsou také od Dr.Organic..

Ikona diskutujiciho Léňa 2014-05-10 00:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, já měla ráda hydrofilní sprchové oleje, vyráběl to Karl Hadek, ale už jsem je dlouho neviděla. Teď při sprchování používám pouze čistou vodu (studenou), s komerčními tenzidy jsem kosmeticky skoncovala. Pokud jsem upocená, pak to jistí lávová země, bahno z mrtvého moře (obsahuje sulfáty) nebo kaolín. Při extrémní únavě mě vzpruží jedna kapka "litsea cubeba", nebo bergamotová silice. Rtěnky moc nepoužívám, a do Lavery bych taky asi nešla. Nejde jen o to že je drahá.. spíše se v poslední době snažím kosmetiku si vyrábět sama, pro mě i ta Lavera už je moc chemická. Komerční pudry, tvářenky a oční stíny nepoužívám asi 3 a půl roku, všechno vlastní výroba – takže bez konzervace a parfemace. Na rtěnku jsem se původně vlastně chystala taky, ale zatím mi nechybí. Je to celkem alchymie, pravda. Nastudovala jsem si kdysi na netu "tutorials" a teď už si to pěkně doma mrskám když je potřeba :-) Baví mě to patlání, připadám si při tom děsně důležitá a cítím i hrdost :-) Kdyby byli všichni rukodělní jako já, asi už všechny ty zbytečné Lorealy dávno zkrachovaly..  Jediné co kupuji je "multi hydra sprej" s kyselinou hyaluronovou a jeden kondicionér, za který by mě takoví ti "přeekologičtělí kytkožrouti" asi umlátili cihlou po hlavě, protože obsahuje placentu. No jo, jenže mým vlasům  vyhovuje a to rozhoduje.

Ikona diskutujiciho Marťa 2014-05-10 09:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mě Lavera nechává naprosto chladnou. Ne že by to bylo špatné, to rozhodně ne, ale na mě to mělo vždy účinek "neublíží, nepomůže". U mě vede prostě Saloos :). A mám pro tebe jeden tip:na fler.cz jsou dva prodejci domácí přírodní kosmetiky. Jeden obchudek se jmenuje U Zelené větévky a druhý prodejce je essence :). S obemi jsem moc spokojená, víc ale s essence. Mám od essence ibiskove tonikum, olej z melounovych jadérek a ricinový olej a vše je skvělé :). Doporučuji zkusit :).

Ikona diskutujiciho Alue 2014-05-10 14:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: Myslím, že postupem času skončím stejně jako ty, zatím jsem však ve fázi přechodu na bio a na to další musím postupem času uzrát.

Ikona diskutujiciho Alia 2014-05-10 19:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hehe zrovna před týden jsem si koupila lavera zubní pastu 🙂 Je dobrá můžu doporučit 🙂

Ikona diskutujiciho Marťa 2014-05-10 20:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]:Ano, od Saloosu jsem měla i karité. Bylo to takové půl napůl. Měla jsem granátové jablko a vůbec mi ta vůně nesedla. Ale jinak mi pasovalo. Pomohlo i příteli na ekzém. Já používám na obličej jedině olejicky a zezacatku jsem měla hodně různé vřídky. Pak se to ale srovnalo, asi se mi tím pleť cistila od chemických srajd. Jsem zvyklá na hodně mastné věci a asi právě proto mi to karité sedlo :). A skvěle mi pomohlo na dekolt, kde mám jakoby takové dlouhé a hluboké vrásky nebo jak to nazvat. Mám na svou postavu velké prsa a měla jsem tam v určitých místech ty vrásky od toho, jak se mi tam kůže krčí a ohýbá. A to karité mi to skvěle vyhladilo :). Ale třeba na ten obličej mi připadají lepší olejicky ;).

Ikona diskutujiciho Verča 2014-05-11 11:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Díky, Aluš. Já si říkala, jak moc se ta Lavera podobá růži. Pomeranč mi taky voní, takže asi vyzkouším. Jo, vůně dělají skutečně víc, než si mnohdy myslíme a pro požitkáře jako jsem já, jsou velmi důležité.

Ikona diskutujiciho Marťa 2014-05-11 13:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo a Alue, jeste je výborná kosmetika Nonique! 🙂 Má naprosto úžasné složení, já mám teď pleťový krém ve kterém je banán, kokosový olej, noni, aloe vera a spousta dalsich takovych veci, ta kosmetika je i veganska. Ale není moc dobře dostupná, když tak se podívej na www.nonique.cz, tam mají i seznam, kde se to dá koupit ;).

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek