Léčivá síla koček

21.12.2018 v Energie 9
Kočky prodlužují mužům délku života
Uskutečněný výzkum ve Velké Británii ukázal, že kočky mají konstruktivní vliv na zdraví člověka, přitom na muže mají mnohem silnější vliv, než na ženy. Vědci analyzovali zdravotní stav více než 10 000 lidí ve věku od 40 do 85 let. Jako výsledek výzkumu se zjistilo, že 70% mužů, kteří se dožili do 85 let, byli majitelé koček.
Vědci také zjistili, že kočky žijící v domě, mohou výrazně snížit u mužů riziko vzniku infarktu a mozkové mrtvice. Pravděpodobnost tohoto snížení rizika byla minimálně o 20%.
Skutečnost, že kočky mají kontruktivní vliv na délku života a zdraví, přímo souvisí s tím, že tato zvířata vzbuzují v podstatě pouze konstruktivní emoce. Komunikace s nimi zlepšuje náladu, zmírňuje stres a normalizuje krevní tlak. Unikátním léčivým prostředkem je předení kočky, které způsobuje tvorbu hormonů štěstí – endorfinů.

Kočka je univerzální léčitel
V případě, že se majiteli kočky podaří navázat s ní důvěrný vztah, je kočka schopná najít a léčit nemocná místa svému majiteli. Lehne si na nemocné místo, přede, ohřívá ho svým teplem a bolest ustupuje. Ve vážných případech může kočka několik hodin setrvat na nemocném místě.
Podle statistiky se milovníci koček obracejí k lékařům 5 krát méně než ti, u nichž kočka není.
Kardiovaskulární choroby
Existuje mnoho příběhů o tom, jak kočky zachraňovaly lidi při infarktu a hypertenzní krizi. Kočka může dokonce varovat před možným infarktem. Majitelé koček vědí, že jejich mazlíčci se někdy začínají otírat a příst, když je jejich pán podrážděný, nebo napjatý. Kočka v domě zmenšuje riziko recidivy infarktu myokardu. U člověka, který překonal infarkt, se normalizuje krevní tlak a puls pár minut poté, co hladil svou kočku.
Nemoci trávicího traktu
Hladit kočky je dobré pro trávení. Krátkosrsté nebo bezsrsté kočky (sfinx, siamská, orientální, egyptské, …) obvykle lépe než jiné druhy, léčí choroby trávicího traktu a urogenitálního systému.
Stres a únava
Kočky jsou schopné zmírnit únavu, stres, migrény, snížit tlak, normalizovat tep. Za vynikajících terapeuty a neurology jsou považovány dlouhosrsté kočky (sibiřské, angorské, barmské, …). Pomáhají lidem, kteří trpí nespavostí, podrážděností, depresí.
Černé kočky stahují z člověka dvakrát více destruktivní energie, než kočky jiných barev.
Zrzavé kočky více dodávají konstruktivní energii.
Kočky krémové barvy obnovují naši energii a šedomodré uklidňují.
Posílení imunity
Pokud každý den posloucháte předení kočky, které běží na frekvenci 4-16Hz, má to konstruktivní vliv na vaši imunitu. Vědci naznačují, že předení koček urychluje hojení ran, růst a posílení kostí. Perské kočky jsou schopny zmírnit bolesti kloubů a příznaky osteoporózy.
Prodloužení délky života
Vědci z Ústavu gerontologie zkoumali vliv koček na délku života jejich majitelů. Přišli k závěru, že lidé, kteří celý život měli ve svém domě kočku, žijí v průměru o 10,3 let déle než ti, kteří kočku neměli. U majitelů koček byly ukazatele krevního tlaku lépe a stav cholesterolu nižší.
Akupunktura
Kočky jsou schopné částečně nahrazovat akupunkturu, když lezou po majiteli a vystrkují drápky. Tím dráždí reflexní zóny jako při akupunktuře.
Kočka jako bioenergetické zařízení
Odborníci na bioenergetiku si myslí, že kočka je skutečný bioenergetický zářič. Podle nich, pokud si kočka často lehá na hlavu majitele, je pravděpodobné, že má problémy s hypertenzí nebo má sklon k bolestem hlavy.
Pokud si lehne na levé rameno nebo lopatku, znamená to problém se srdcem.
Kočka si lehne na záda, když cítí problémy s ledvinami.
Na nohy v případě, pokud majitel trpí sníženým tlakem, nebo častým nachlazením.
Felinoterapie – léčba kočkou se dnes už v mnoha vyspělých zemích intenzivně využívá jako terapeutická metoda.
Termín felinoterapie pochází z latiny ze slova felis, tj kočka. Je to jedna z forem zooterapie
Co se týče srovnání canisterapie a felinoterapie, canisterapie je použitelná a proveditelná plošněji. Kočky jsou svéhlavé, což znamená, že provádějí terapii pouze u pacientů, které si samy vyberou. Na druhé straně, jejich léčba je intenzivnější, a tím pádem časově méně náročná.
použité zdroje
do češtiny: Alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Nirvana (alias Ježovka) 2018-12-21 02:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Super. Jsem nesmrtelná.

Ikona diskutujiciho Verča 2018-12-21 10:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

děkuji za článek – je to přesně pravda!

Ikona diskutujiciho hanka 2018-12-21 13:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ano, kočky a psy, ano :D oba jsou úžasní, vyrostla jsem jako totálně psí člověk ale kočky miluju taky, když jsme žili s kočičkou tak nám lozila na různá místa na těle, přesně věděla kam je potřeba. Pro výběr mazlíčka razím heslo, kočka jakákoli, pes obří :o)

Ikona diskutujiciho Ivan 2018-12-21 15:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Čierna mačka je symbolom mágie a zla: http://symbolism.wikia.com/wiki/Black_cat

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2018-12-22 14:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Celkovo biely ľudia sú na vymretie pretože sú najviac nakazení konzumom – nezdravým životným štýlom a stravovaním.

Ikona diskutujiciho Liliana 2018-12-23 18:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám doma čtyři kočky, každou jiné barvy. Všimla jsem si, že speciálně zrzavý kocour mi spává u hlavy, když o něčem moc přemýšlím, nebo mám nějaké starosti. A také je s kočkama spousta zábavy :-)

Ikona diskutujiciho Joina 2018-12-23 21:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tolik věcí, které jsem o kočiček nevěděla. Potřebovala bych tedy asi dlouhosrsté kočky doma na občasné nespavosti. Já mám doma želvovinovou kočičku a o té jsem už taky slyšela kladné věci 🙂

Ikona diskutujiciho df 2018-12-25 10:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Najaře se unás v práci objevily dvě tříbarevné kočky – odrostlejší koťata. Fabrika teda není zrovna vhodné místo pro domov koček, všude se něco točí, topné zóny extrudérů kousek nad zemí, provoz semo tamo, ale micky si zvykly, přechází si mezi halami a kdo má volné ruce a uchuť hladí. Jídla mají na výběr taky dost a tak nám to tam na oplátku zpestřují. Nedávno, přijdu na provoz a ta tmavší sedí na návinu a pozoruje lidi jak tam blbnou a nikdo nemá čas. Jen mě zblikla, vstala a začala se producírovat, "já sem tadýýý", "už běžím" říkám jí. I šéfové hladí. Našli se i dva chudáci kteří si chtěli cosi ladit ubližováním, na to sem teda pes. Hezký článek mimochodem, vytisknu a dám na vědomí, po šatnách.

Ikona diskutujiciho mirka 2019-01-16 18:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám doma 2 kočky,kočku Nelu a kocourka Zrzka.Před 3 roky mi Nela začala lehávat na pravé ledvině.Řekla jsem doktorce,že se necítím dobře,poslala mně na CT,tam mi zjistili,že na pravé ledvině mám nádor,ledvinu mi museli odebrat,nádor byl rakovinový,naštěstí byl zapouzdřený.Věřím tomu,že kočky,ale i psi dovedou najít nemoci.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek