Léčivá síla zvířat

20.11.2021 v Prevence 6

Každý, kdo má domácího mazlíčka, mi dá za pravdu, že zvířata mají léčivou moc. Naplní váš domov láskou, stmelují rodinu a studie také prokázaly, že mohou zlepšit vaše zdraví. Jak uvedla Florence Nightingaleová v 60. letech 19. století: „Malé domácí zvíře je často vynikajícím společníkem pro nemocné, zejména při dlouhých chronických onemocněních.“
Dodnes víme, že je to skutečně pravda, a věda stále zkoumá různé léčebné účinky, které může mít zvíře na člověka.Jedna studie publikovaná v časopise American Journal of Cardiology zjistila, že muži, kteří utrpěli infarkt, měli větší šanci přežít, pokud vlastnili psa. Jiná studie zjistila, že vlastnictví domácího mazlíčka může snížit krevní tlak během pouhých šesti měsíců. Probíhá také výzkum léčebného potenciálu kočičího vrnění. Mnozí se domnívají, že vibrace vytvářené kočičím mručením mohou být léčivé při nemocech a mohou pomoci snížit bolesti svalů a dokonce i záněty. Zvířata se také již dlouho používají v nemocnicích jako součást terapeutických programů pro osoby, které se zotavují z těžkých onemocnění.

Proč jsou zvířata tak léčivá
Většina zvířat nesoudí a snaží se s člověkem vytvořit si pouto navzdory vnějším vlivům, nezávisle na jeho osobnosti. Právě toto bezpodmínečné pouto mezi zvířetem a člověkem vytváří pocit útěchy. Vědci tomu říkají „kontaktní komfort“ a tvrdí, že tato bezpodmínečná pouta mohou pomoci snížit srdeční tep, zmírnit stres a navodit relaxaci.

Jak můžeme využít zvířata k léčení
1.) Promluvte si se svým zvířetem: To vám umožní vypovídat se ze svých problémů beze strachu z odsouzení. Studie prokázaly, že rozhovor se zvířetem vám může pomoci cítit se pochopeni, utěšeni a v bezpečí.

2.) Pohlaďte svého mazlíčka: Bylo vědecky prokázáno, že hlazení pomáhá snižovat stres a nastartuje váš imunitní systém. Studie zveřejněná v časopise Journal of Nervous and Mental Disease zjistila, že akt doteku může pomoci snížit krevní tlak, úzkost a stres.

3.) Hrajte si se svým domácím mazlíčkem: U lidí, kteří komunikují se zvířaty, se zvyšuje hladina hormonu oxytocinu, který je zodpovědný za udržení lásky a důvěry ve vztazích. Mít domácího mazlíčka vám může umožnit být láskyplnější a důvěřivější i v osobním životě.

4.) Chovejte se ke zvířeti jako ke své rodině: Podle jedné studie mají lidé, kteří se ke svým domácím mazlíčkům chovají jako ke členům rodiny a naváží s nimi hluboké citové pouto, více zdravotních výhod než ti, kteří tak nečiní. Chování k domácímu mazlíčkovi jako ke členu rodiny pomáhá vytvářet sociální podporu – od uspořádání narozeninové oslavy až po vaření nebo hraní si s ním.

5.) Cvičení s domácím mazlíčkem: Mít společníka, který se k vám přidá na dlouhých procházkách, může zvýšit vaši motivaci ke cvičení a udržet vás v kondici! Všichni víme, jak je cvičení dobré, a mít chlupatého kamaráda nám to rozhodně může usnadnit.

Nejlepší a jediný způsob, jak získat od svého domácího mazlíčka uzdravení, je samozřejmě ten, že ho na oplátku budete bezpodmínečně milovat a uděláte vše pro to, aby byl šťastný, v bezpečí, zdravý a milovaný. Zvířata nás toho mohou tolik naučit.

Čím vám domácí mazlíček obohatil váš život?

překlad © www.aluska.org 2021 / podle Zdroje

 Komentáře

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2021-11-20 10:25:45 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Netvrdím že nič nemám, ale to aké zviera mám alebo nemám, chcem alebo nechcem, som tu nechcel písať, len toľko – určite je lepšie mať nejaké zvířátko než prázdnej byt, to je nevyvrátitelná pravda ale ja nemôžem nič chovať, pretože potom keď to odíde tak mi docela chýba. Ešte som sa úplne nespamätal čo nám v detstve uletel papouch korela.

Ikona diskutujiciho ondřej l 2021-11-20 11:54:17 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

🙂
https://thumbs.gfycat.com/WelldocumentedCorruptAsianwaterbuffalo-size_restricted.gif

Ikona diskutujiciho Ľubomír 2021-11-20 16:27:11 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jedine zvieratko vás na tomto svete nikdy nesklame. Chovám papagáje od 7-mich rokov (teraz mám 56 rokov). Taktiež už mám druhého psíka. Viete prečo zvieratká majú z nášho pohľadu tak krástky život? Ich duša je oproti ľudskej oveľa dokonalejšia a preto nepotrebujú Pánovi dokazovať svoju dobrotu. Ich odchod neskutočne bolí. Ale takto to chce PÁN BOH. Preto urobme všetko preto, aby sme zvieratkám na tomto svete urobili raj na zemi. Fakt si to zaslúžia. Pozrite sa do očí psíka, mačky, papagája, vtáčika, kravičky, prasiatka alebo akéhokoľvek zvieratka. Uvidíte v nich len pozitívnu energiu a pocit, že chcú s vami nadviazať priateľský vzťah. Kto je chovateľ, vie o čom píšem. To treba zažiť, aby ste zistili, že život je iný keď vytvárate svojím zvieratkám pohodu, bezpečie a dávate im lásku, ktorá je iná ako rodičovská alebo láska k partnerovi. Zvieratko vám odpustí všetke chyby a previnenia. Ono vás totiž zbožňuje takého, aký ste. Skúste sa pzrieť do očí teliatka, ovečky alebo kozičky. Verte mi, že už nikdy nebudete jesť ich mäso. Sú to zvieracie deti a niekto ich jednoducho zabije.

Ikona diskutujiciho Ceneon 2021-11-21 01:37:35
Ikona diskutujiciho
sipka

Ono to s tím zabíjením zvířat je těžké. Extrém je zde: https://www.stoplusjednicka.cz/zeme-zdivocelych-krav-posvatny-dobytek-ruinuje-indicke-hospodarstvi

Jsem vegetarián, ale dívám se na to tak, že chov na malých farmách je v pořádku. Jde totiž především o to, jaký život zvíře žije. Mnohá zvířata chovaná na maso mají problém se hýbat kvůli nedostatku prostoru, nevidí slunce za celý svůj život. Viděl jsem nějaké video, jak vypustily po zimě krávy ven, ty skákaly radostí. Je obrovský rozdíl v chovu zvířat. Přebujelé pojídání masa vypovídá o neúctě ke zvířatům a nevědomosti lidstva, neuvědomují si, jaké utrpení svým nákupem levného masa způsobují.

Navíc védy mluví o tom, že existují skupiny duší a v nich jsou i zvířata a že jejich zabíjením vlastně brzdíme posun své duše dále. Však o skupinách duší měla Aluška nedávno článek.

Byl jsem 4 roky vegan, od té doby si občas dám něco bio, hlavně nakupuji ghí z farmy, kde mají asi 20 krav. Ghí navíc nemá nevýhody spojené s laktózou. V zemi vydrží i sto let, od stáří deseti let má extra ozdravné účinky a je používané v indické kuchyni. Tím, že používáme produkty od hospodářských zvířat, prý zvířata naplňuje, tedy jejich duši. Navíc prase i kráva patří mezi zvířata na nejvyšším stupni vývoje duše, spolu s koněm či kočkou to mohou být inkarnace již před lidmi a proto chtějí být člověku co nejblíže.

Ikona diskutujiciho Ctenar 2021-12-04 05:28:24 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zviratka jsou fajn. Ovšem toxoplazma gondii…nic moc. Sice nam vrnění kočky muze pomoci, na druhou stranu z nas toxoplazma udela zombika a vezme svobodnou vuli…

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-12-04 07:34:10
Ikona diskutujiciho
sipka

To ti spíš udělá mobil u hlavy, koukání na televizi a internet po wifi, než kočka. Tu nebezpečnou toxoplasmozu, o které, píšeš sypali hlavně v chemtrailů a má ji spousta lidí.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek