Louise L. Hay: Moc mluveného slova

6.9.2017 v Doporučení 6

Moc mluveného slova

audio CD (54min.)

Moc mluveného slova – audiokniha Louise L. Hay, která je lektorkou, učitelkou a autorkou mnoha bestsellerů a více než 25 let pomáhá lidem v jejich osobním růstu.
„Jestliže chceme být odpovědní za své životy, musíme být odpovědní i za svoji mluvu. Naše myšlenky i slova mají velkou moc a tvoří naši realitu – tak vybírejme obojí s rozumem“.
Jaké je první slovo, které si řeknete, když se ráno vzbudíte? Co je poslední věc, na kterou myslíte, než jdete v noci spát? Jsou to „myšlenky krále“ nebo „myšlenky chudáka“? V tomto okouzlujícím a duchaplném audio programu Vám Louise pomůže odhalit Vaši moc, rozum a vnitřní sílu prostřednictvím mistrovství Vašeho mluveného slova. Mnoho z Vás si asi ani neuvědomuje, jaký vliv mluvené slovo má. Když cokoli říkáte, tak ve skutečnosti rozšiřujete svou vlastní vnitřní samomluvu a vytváříte tak kolem sebe podobný, ale reálný svět. Louise svým srdečným a laskavým způsobem nabízí možnosti, jak vymazat negativní vnitřní mluvu a jak se začít obklopovat pozitivními myšlenkami a slovy, která vám pomohou vytvořit život plný lásky.
„Pokud jsme ochotni vykonat potřebnou mentální práci, může být uzdraveno takřka vše.“
Životní příběh Louise L. Hay byl poměrně pohnutý. Autorka se narodila v Los Angeles chudé matce, která se později podruhé vdala a Louise L. Hay získala násilného a hrubého nevlastního otce. Když bylo Louise Hay pět let, byla znásilněna sousedem. V 15 letech byla vyloučena ze střední školy bez řádného ukončení, protože otěhotněla a na svoje šestnácté narozeniny porodila holčičku, kterou byla dána k adopci.Následně se přestěhovala do Chicaga, kde pracovala v podřadných pracovních pozicích a v roce 1950 se přesunula do New Yorku. V této souvislosti si nechala změnit jméno a začala kariéru v módním průmyslu. V této činnosti byla úspěšná, pracovala pro Billa Blasse, Olega Cassiniho nebo Pauline Trigere. V roce 1954 se vdala za anglického obchodníka Andrewa Haye, ale po 14 letech bylo manželství rozvráceno, když svého manžela přistihla s jinou ženou.
V letech 1977 – 1978 autorka onemocněla rakovinou děložního čípku, na jejímž vzniku se podílelo i její problematické dětství. Po komplikované léčbě se z tohoto onemocnění vyléčila, jak později napsala, značnou roli sehrála její důvěra sama v sebe a její duchovno. (zdroj)

Pustila jsem si toto nenáročné povídání k práci. Má jen hodinku, je příjemné, ale ne se vším zcela souzním. V nahrávce jsou zmatené pojmy negativní vs. pozitivní a konec je na můj vkus až příliš sluníčkový, přeslazený. Přesto bych vám nahrávku ráda doporučila, pokud jste ji ještě neslyšeli, protože poměrně jednoduchých jazykem vysvětluje, jak svým vlastním mentálním naprogramováním a svým vlastním chováním a prohlašováním různých názorů ovlivňujeme a tvoříme svoji realitu. Říká v podstatě totéž co Eckhart Tolle, jehož knihu jsem doporučovala nedávno, akorát jednodušším způsobem a ne tak do hloubky.

Základní myšlenka je velice jednoduchá: Když věříme tomu že jsme na nic, nikdo nás nemá rád a svět je zlé nepřátelské místo, bude to tak v našem životě vypadat. A i kdybychom nevěřili na duchovno a nějaký návrat vyslané energie, celý mechanismus má logiku: Kdo by se chtěl přátelit s někým, kdo se od rána do večera jenom lituje, nic ho nebaví, netěší, pořád si jen stěžuje, nehne se z místa protože svět mu nedává dost příležitostí k růstu a kazí tím náladu všem okolo? – Nikdo… A pokud hledáte zaměstnance na dobrou pozici, dáte ji tomu kdo se na vás bude usmívat, s kým si konstruktivně popovídáte a kdo je přirozeně sebevědomý, nebo tomu kdo se na židli schoulí do klubíčka, založí si křížem všechny končetiny co má i nemá, neusměje se, není přístupný a vypadá že by nejraději ani nepřišel? … Svět se skládá z drobností. Proto i tak obyčejné cvičení o kterém Louise mluví – podívat se do zrcadla a říct si že se máte upřímně rádi – může být pro někoho obrovská výzva a zároveň mu to může velice pomoci v nastartování nové životní etapy.

Nemůžeme se celý život litovat a chudáčkovat, pokud chceme, aby se náš život změnil a aby nás obklopovali dobří a podporující lidé. Prvně musíme změnit své mentální nastavení, změnit způsob jakým myslíme a podle toho se začít chovat. Realita poté začne odrážet náš harmonický duševní stav a svět se na nás začne usmívat. Musíme se však první začít usmívat my na něj.

(Fotka kterou vidíte vlevo nahoře je stará fotka Louise. 30.8.2017 zemřela ve věku 91 let (narodila se roku 1926).)

Přestaňte čekat, že svět se jednou zlepší a že jednou ta dobrá příležitost přijde, nebo že zázračně někdo dojde a vytáhne vás z vašich problémů. Protože dokud nezměníte své chování, nic takového se nestane. Budoucnost se utváří právě teď. V přítomném okamžiku. Jaké jsou vaše myšlenky a co vytváříte právě teď? Přestaňte čekat na záchranu a naději v budoucnosti, začněte na nich pracovat právě teď. Když teď nevylezete ze svého kutlochu a neprovětráte své sebedestruktivní programy, lepší budoucnost sama od sebe nepřijde.

Myslete na to, že pokud si podle pokynů Louise hodláte něco přát od Vesmíru, musíte chápat, jak s ním komunikovat. Louise klade posluchačům na srdce, aby formulovali konkrétně co si přejí a nebránili poté konstruktivnímu procesu svým destruktivním myšlením, nedůvěrou, nebo vírou v to že svět je zlý a nikdy nám stejně nedá to co chceme.

O tom jak komunikovat s konstruktivními duchy Vesmíru píšu ve své knize Anděl strážný, nebo by vás k tématu mohl i zajímat seriál o čtení z kávy, kde je o nich také řečeno hodně: Jak číst z kávové sedliny – 1.díl (2.díl) (3.díl)

Louise L. Hay: Moc mluveného slova

https://www.youtube.com/watch?v=vhhNZHSfqIw

Komentáře

Ikona diskutujiciho Radúz 2017-09-06 07:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

30.8. 2017 Luise zemřela. Zdravím. R

Ikona diskutujiciho Andy 2017-09-06 09:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Miluji Louise Hay, hodně mi pomáhá její knížka Meditace, kterou jsem si koupila v osmnácti. Přečetla jsem ji hned a za několik let pořád nacházím stále nové smysluplné informace, které mi vždy dochází až s prožitou situací. Vždy ji otevřu a je tam téma, které zrovna řeším a uvolním se. Zrovna dneska jsem ji zase po dvou měsících otevřela a pak koukla na tvůj web. Googlím, že před pár dny už Louise umřela :-(

Ikona diskutujiciho Verča 2017-09-06 09:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Luis je obrovskou průkopnicí v oblasti mentální sebekontroly a cíleného žití..

Ikona diskutujiciho Amálka 2017-09-06 15:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji za doporučení, pustím si povídání dneska k žehlení. Luise mám ráda, její knížka Miluj svůj život je naprosto báječná. Jedna z prvních, která se mnou opravdu pohnula.

Ikona diskutujiciho :) 2017-09-06 18:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Louise mam rada, ale take jsou na me nektere veci od ni moc preslazene a az prehnane slunickove, nicmene jeji kniha: Síla je v nás je naprosto skvělá a perfektní 🙂

Ikona diskutujiciho M. 2017-09-06 21:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kurńa, jak čtu datum úmrtí, tak mě to docela šoklo. Ještě že jsem jí v loni nebo předloni stihla poslat děkovný dopis… Vděčím jí mnohé.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek